316 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 316
Membre(s) : 0
Total :316

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 23h14:01
murat_erpuyan : 23h16:25
SelimIII : 1 jour, 12h40:57
Salih_Bozok : 4 jours
cengiz-han : 4 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Tayyipland'dan...
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Tayyipland'dan...
Aller à la page Précédente  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 59, 60, 61  Suivante

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 07 Oct 2019 15:46    Sujet du message: Répondre en citant

Bu iktidar oyle bir iktidar ki kendi gibi olmayani dusman goren, elestirilmeyi kabullenemeyen, kaybedince mizikcilik yapan, intikam hirsi ile yanan...

yuzlerce ornekten guncel 3 tanesi

1- Cumhuriyet’le birlikte Sözcü, BirGün, Evrensel, Karar, Yeni Çağ gazeteleri de THY tarafından yolculara sunulmuyor muhalefet yaptiklari için.

2- Belediyeyi kaybedince IBB'nin islettigi Hamidye suyuna ambargo koyuyorlar ki bunlardan biri THY (hem yerine çok daha kalitesi dusuk su alarak). Belediye zarar etsin Imamoglu zorda kalsin.

3- Koskoca sarayda Imamoglu'nun altina kirik sandalye koyuyorlar...

Bu 3 ornek yukarida cengiz-han'in aktardigina ek...
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 09 Oct 2019 15:09    Sujet du message: Répondre en citant

Burada da konu olmustu; bir yarbay kardesi doguda sehit olunca :

“Buranın vatan evladı, 32 yaşında, daha vatanına, sevdiklerine doymadı, dünyaya doymadı, bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Þu güne kadar ‘çözüm’ diyenler neden şimdi ‘sonuna kadar savaş’ .”

dedigi için once uyari almis sonra da KHK ile ordudan atilmisti. Bugun bir kitap yazmis olaylarla ilgili. Ulkenin ne durumda olduguna çaiklik getiriyor. Ibretlik.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1619281/Yarbay_Mehmet_Alkan_a_Erdogan_in_korumalarindan_not___Reis_ozur_bekliyor_.html
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 09 Oct 2019 15:12    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:
aujourd’hui encore, n’importe qui peut être mis en prison pour un Tweet ou un article. Selon les statistiques du ministère de la justice, en 2018, 26 115 enquêtes criminelles ont été ouvertes pour insulte au président Erdogan, soit une hausse de 30 % par rapport à l’année précédente

http://www.ataturquie.fr/la-turquie-fait-durer-le-calvaire-judiciaire-du-philanthrope-liberal-osman-kavala

26115 dosya Cumhurbaskanina hakaretten...

"Ileri demokrasi" boyle bir sey iste...
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 23 Oct 2019 11:13    Sujet du message: Répondre en citant

Artik Erdogan'in yonetimindeki ulkede su içerken bile dikkatli olmak lazim, çunku içeceginiz su sizin "oteki" olup olmadigini belli edecek artik.

Belediyeyi kaybedince Hamdiye suyuna birl ambargo koyabilecek kadar alçalan bir yaklasim.

Citation:
Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olmasının ardından İBB personelinin maaşlarının yatırıldığı kamu bankası, Türk Hava Yolları'nın yer hizmetleri veren iştirak şirketi TGS, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bilim ve Sanayi Bakanlığı, Milli Saraylar, AKP Genel Merkezi, Arnavutköy Belediyesi, TEİAÞ, TÜRGEV, SETA, BDDK, YTÜ Teknopark Hamidiye Su alımını durdurmuştu. (Sözcü)
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 23 Oct 2019 11:17    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:
THY Hamidiye'yi iptal etti Fransızlara ait Danone'ye geçti
(...) Dün öğrendik ki, THY ve DO-CO da talimat almış gibi artık yolculara Hamidiye değil, Fransızlara ait bir su markasını verecekmiş. Biri belediyenin suyu. Yüzde yüz yerli ve milli. Üstelik de Osmanlı’dan bu yana varolan, Sultan Hamid’in adını verdiği su. Diğeri ise Fransız Danone. Yerli ve milli diye yer gök inletenlerin, en sevdikleri Sultan’ın suyundan bile vazgeçecek kadar hazım sorunu çekmesi normal değil.

https://www.internethaber.com/thyden-sonra-yeni-hamidiye-su-karari-1-banka-da-var-fatih-altayli-gaz-yapti-diyor-2053849h.htm
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 27 Oct 2019 14:42    Sujet du message: Répondre en citant

Kokusmuslugun belgesi... Agizlarindan haram dusmez bir de

Citation:

Haydarpaşa ve Sirkeci ihalesini alan Avni Önder, bankamatik çalışanı çıktı

Haydarpaşa ve Sirkeci garları ihalesini alan İBB eski çalışanı Önder’in, belediyedeki işine neredeyse hiç uğramadığı, gittiğinde de mesaisinin saatlerle sınırlı kaldığı ortaya çıktı.

cumhuriyet.com.tr
Yayınlanma tarihi: 27 Ekim 2019 Pazar, 08:25

Hezarfen Danışmanlık Þirketi'nin sahibi eski Okçular Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Avni Önder, TCDD'nin İstanbul'daki tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci garlarındaki depo sahalarını 15 yıllığına kiraladığı ihaleyi almasıyla gündeme gelmişti.

Önder'in, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) çalışma dönemine ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı. İBB'nin Personel Devam Kontrol Sistemi kayıtlarına göre İBB Halkla İlişkiler Þube Müdürlüğü'nde 27 Ocak 2014 tarihinde işe başlayan 33 yaşındaki Önder, 1 yıl 9 ay 12 gün çalıştıktan sonra 31 Ekim 2015 tarihinde 3 bin lira brüt maaş ile işten ayrıldı, ve bu süre boyunca işe neredeyse hiç uğramadı.

DAKİKALIK MESAİLER

2015'e ait verilere göre Önder; şubatta 9, mayısta 14, haziranda 12, temmuzda 8 gün işe gitti. Eylül ve ekim aylarında ise sadece üçer gün mesai yaptı.

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre; Önder'in işe gittiği kısıtlı sayıdaki günlerde harcadığı mesai de çoğu zaman birkaç saat ile sınırlı kaldı. Önder, 29 Mayıs günü 43 dakika, 28 Mayıs günü 34 dakika mesai yaptı. İBB'deki çalıştığı son ay olan ekimde 3 gün işe giden Önder, 2 Ekim'de sadece kart basmış hiç mesai yapmamış. 16 Ekim'de 37 dakika, 23 Ekim'de de 2 saat 17 dakika mesai yapmış.
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 28 Oct 2019 15:03    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Cumhurbaşkanı’na İngilizce ‘diktatör’ demenin rahatlığı
Barış Terkoğlu - Cumhuriyet - 28 Ekim 2019 Pazartesi

Düşünme üzerine hiç düşündünüz mü?

Aslında düşünmek bir tecrübedir. Göz, burun ya da kulak gibi organlar dünyevi tepkileri toplar. Sinirler birer sinyal olarak beyne taşır. Yaşanan elektrokimyasal sürecin sonunda düşünce oluşur. Bu, hem bizden önceki milyonlarca yılın hem de bizzat kendi ömrümüzün biriktirdiği bir tecrübedir. Düşünmek, tüm bedenin katıldığı ancak beynin gerçekleştirdiği birikmiş eylemdir.

Birikim yoksa düşünce de yoktur. Bizim gazeteyle, THY arasındaki gerilim için söylüyorum. Biliyorsunuz, THY uçaklarında günlük gazeteler dağıtılıyor. THY, Cumhuriyet gazetesini vermiyor. Yalnız Cumhuriyet değil. Sözcü, BirGün, Evrensel, Karar, Yeni Çağ da yok. Cumhur İttifakı öncesinde MHP’nin Ortadoğu gazetesinin de alınmadığı hatırlanırsa kararın “siyasi” olduğu açık. Yayın Yönetmenimiz Aykut Küçükkaya, bu konuyu yargıya taşıyacağımızı anlatmıştı.

Türkiye’ye İran benzetmesi
Geçen hafta tam da Kuzey Suriye operasyonu tartışılırken THY ile uluslararası yolculuk yaptım. Yasaklı gazeteler beklediğim gibi yoktu. Bu kez görevliden The New York Times istedim. Hemen geldi. Financial Times rica ettim. O da THY’nin servisindeydi. Diğer yolcuların elinde Amerikan ve Avrupa basınının tüm büyük gazete ve dergileri vardı.
NY Times’ın logosunun altındaki makalede Türkiye’nin nükleer silahlara sahip olmak istediği anlatılıyor ve İran’a benzetiliyordu:
“NATO müttefikleriyle açık bir çatışma içinde olan Türkiye’nin, Suriye’ye girebileceği ve bundan kurtulabileceği kumarından galip çıkmasıyla, Erdoğan’ın tehdidi yeni bir anlam kazanıyor. ABD, Türk liderin (Erdoğan) Kürt müttefiklerinin (PKK-PYD) güzergâhını belirlemesini engelleyemediyse, onu nükleer silah inşa etmekten veya İran gibi nükleer silah yapacak teknolojiyi edinmekten nasıl vazgeçirebilir?”
Financial Times’ın 4. sayfasında da hükümetin HDP politikası Kuzey Suriye operasyonuyla birlikte “Kürt karşıtlığı”yla suçlanarak sert bir dille eleştiriliyordu.

Erdoğan’a diktatör suçlaması
Bir başka yolcunun elindeki Washington Post’ta “Türkiye uluslararası hukuku ihlal ediyor” başlığı gözüme çarptı. Hemen altında şunlar yazıyordu:
“‘Orantılı, ölçülü ve sorumlu.’ Bunlar, bu ay başlayan Kuzey Suriye’deki Kürtlere yönelik Türk saldırısını düşünürken akla gelen ilk kelimeler değil. Ancak Türkiye, operasyonun başladığı gün BM Güvenlik Konseyi’ne gönderdiği bir mektupta saldırıyı böyle tanımladı.”
Aslında farklı eğilimlerde de olsalar Batı medyasının Türkiye’ye bakışı aşağı yukarı aynı. Ertesi günkü Wall Street Journal’da Daniel Pipes “Türkiye Venezüella’nın yolundan gidebilir” başlığıyla özetini yapmıştı:
“Erdoğan Amerika’ya dost değil. Nicolás Maduro’dan farklı olmayan, garip fikirleri olan bir diktatör.”
Hayır, yanlış anlamayın. “THY bu gazeteleri de dağıtmasın” demiyorum. Aksine, bu tür yasakların bizzat uygulayana zarar verdiğini düşünüyorum. Söylemek istediğim başka. Ben bir düşünce şeklini sorguluyorum. THY, eğer “muhalif” dediği ve ölçülü eleştiriler yapan gazeteleri uçağı sokmayıp yolculara bunları dağıtıyorsa aslında şunu söylemek istiyor:
Cumhurbaşkanı’na “diktatör”, Türkiye’ye “katliamcı”, TSK’ye “işgalci” bile diyebilirsiniz. Yeter ki bunu Türkçe söylemeyin.
THY’nin duruşundan ben bunu anlıyorum.
Sadece bu kadar değil, uçakta bir de Hürriyet okudum, onu da anlatayım.

‘Asker güzelleniyor’ diye sansürlenen kedi
O kediyi gördünüz mü?
Cumartesi günü Hürriyet’te Fatih Çekirge yazmasa dikkatimi çekmemişti. Günlerdir ölümleri, bombaları, mutabakatları konuşurken fark etmemiştik. TRT’de, cepheden “iyi ki insan var” dedirten bir haber yayımlanmıştı.

Türk Askerleri, Suriye’de IÞİD’in hücre evine gittikleri baskında içeriden “miyav” sesi duymuşlardı. Silahla girdikleri odada bir anne kediyi yavrularıyla beraber bulmuşlardı. Bir süre sonra kedilerle dost olmuşlar, en oyuncu olana “Derman” adını koymuşlardı.

Gidip TRT’deki haberi buldum. Omzunda Atatürk armasıyla kedi besleyen asker fotoğrafı ne güzel görünüyordu.

Klasik cephe haberlerinden çok farklıydı. Okumasaydım, sağlıkçı askerlerin çantasında “acil doğum seti” olduğunu öğrenemeyecektim mesela. Belli ki yukarıdan hazırlanarak servis edilen basmakalıp metinlerden farklı şekilde hazırlanmıştı. Bizzat bölgeden askerlerle konuşulmuş, insanca hallerinin görüntülerine yer verilmişti.

TRT’de hazırlayan muhabiri göremeyince açıp sordum. Duyduklarıma inanamadım. Meğer haberi hazırlayan TRT’den değildi. Hürriyet muhabiri Toygun Atilla, cephedeki askerlerle konuşup hikâyelerini hazırlamıştı. Ancak Hürriyet’i vasat harekât haberleri basarak yönetenler, “bu haberde asker güzellemesi yapılıyor” diyerek yayımlamamıştı.

Atilla’nın biriktirdiği hikâyeler neyse ki TRT’de değerlendirilmiş ve bu sayede haberdar olmuştuk. Hatta Hürriyet yazarı Çekirge bile kendi gazetesinde yayımlanamayan haberi TRT’den öğrenmişti. Ne yazık ki her gün kendi kişisel tanıtımlarını medyaya servis eden Cumhurbaşkanlığı’nın SETA’cı danışmanları da bu hikâyeleri dünyayla paylaşmaya zaman bulamamışlardı!

Biliyorum, savaşta konuşmak çok zor. Ama söylememiz lazım. Türk askeri sahada kazansa bile, cephenin gerisindekilerin sayesinde propaganda harbini çoktan kaybetti. Kafanızı Türkiye’den biraz dışarı çıkarıp baktığınızda bunu görmek hiç de zor değil.

“Savaş politikanın başka araçlarla devamıdır” sözünü ezberledik. Politikanın da bazılarının kişisel savaşı olabildiğini anladığımızda her şey tamam olacak.

SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 28 Oct 2019 15:06    Sujet du message: Répondre en citant

Bu arada talan ekonomisiyle yonetilen ulkenin markasi THY ne hale geldigini gormek isterseniz okuyun.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1650324/Turk_Hava_Yollari_cakildi_.html

Bunca yagma...
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 02 Nov 2019 2:38    Sujet du message: Répondre en citant

Ileri demokrasi ne de olsa...

Wink
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 04 Nov 2019 2:15    Sujet du message: Répondre en citant

Idea
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 04 Nov 2019 12:09    Sujet du message: Répondre en citant

Turkiye diye bir ulke vardi, hersey gulluk kullistanlik degildi, vurdumduymazlik, aymazlik vardi, politikacilar becereksiz , bencil ve çogu zamanda durust degildi. Ama yine de bir umut vardi , az da olsa "hersey guzel olacak" diyebilirdik. Ancak 2002 den sonra gerçek bir yikim ve çokuntu basladi.
2019 tum gostergeler alarm veriyor.
- Ekonomi kuçuluyor, ulke fakirlesiyor ve teknolojok ilerlemeyi yakalamak imkansizlasiyor, ulkede yabancilara satilacak birsey de kalmadi, tarimda "kendi kendi yeterliligi" keybettik, Misir'dan, Iran'dan bile gida maddesi ithal ediyoruz!
- Politikada çurumusluk ust noktada, birlik beraberlik bitirildi. Benim gibi dusunmeyen herkes dusman ve hain olarak niteleniyor. Basin yok, adalet yok...
- Dis politika tam bir facia, sayginligini, guvenirliligi kaybetmis bir konumda ulke, yanlis ve dinsel politikalar sayesinde tam bir bataklik içinde ulke.

Ama en onemlisi ulkenin gelecegi de bitirildi. Egitim felaket bir durumda herseyi dine, o da belli bir muhafazakar sunni inanisa gore çocuk yetistirmege çalisiyor iktidar. Bu da sorgulamaktan, dusunmekten yoksun, hiçbirseyden habersiz çocuklar yetistiriliyor.
Hakim olan gorus bir adamin tweet'inde çok açik meydana çikiyor. Ne yazmis o adam : kanserin tedavisinde ilerleme olmusmus. Allah sana olunce bunu mu soracak yoksa namaz kildin mi ?
Iste hakim anlayis bu.
Ne demisti profesor etiketli adam : universite mezunlari arttikça bana afaganlar basiyor.
Bu da ters tepkiler veriyor, deizm tepki olarak artiyor. Biraz daha iyi egitim gorebilmis gençler, hele kizlar ulkeyi terketmek hayallerinde, kizlar yabanci koca pesinde. Zaten iktidar bunda sorun gormuyor, sorgulayacak kisiler azaliyor diye seviniyor.

Bunlari niye mi yazdim. Yine sabah sabah aptallik edip Cumhuriyet Gazetesinde baktim. Egitimin dinsellestirmesini gosteren iki haber baglari oldugum ulkenin geleceginin nasil karanlik oldugunu bana bir kez daha hatirlatti. Uzuldum, sinirlendim.

Isterseniz siz de okuyun ve hatta yalan Cumhuriyet hain, boyle bir sey yok deyin bana, ne kadar sevinirim.

Çocuklara ‘değerler eğitimi’ dersini verecek öğretmenleri müftülükler belirleyecek
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/egitim/1573297/cocuklara-degerler-egitimi-dersini-verecek-ogretmenleri-muftulukler.html

+

Önce namaz sonra tirit!
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/egitim/1573298/once-namaz-sonra-tirit.html

Evil or Very Mad
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 04 Nov 2019 12:12    Sujet du message: Répondre en citant

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya teşebbüs” diye bir suç varmis.

Bu suçu isleyenler kim acaba?
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 05 Nov 2019 1:47    Sujet du message: Répondre en citant

Sabahattin ÖNKİBAR diye bir gazeteci var (Sozcu), ayni zamanda youtube'de de bir hesaptan 15-20 dakikalik yayinlar yapiyor.

2 Kasim tarihli videosu :
ERDOÐAN'IN MİLYAR DOLAR"I VAR DİYEN RAHMİ KOÇ VE DEAS İLE PETROL TİCARETİ YAPAN SARAY MENSUBU?
ba
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 05 Nov 2019 1:54    Sujet du message: Répondre en citant

Sabahattin ÖNKİBAR diye bir gazeteci var (Sozcu), ayni zamanda youtube'de de bir hesaptan 15-20 dakikalik yayinlar yapiyor.

ERDOÐAN'IN MİLYAR DOLAR"I VAR DİYEN RAHMİ KOÇ VE DEAS İLE PETROL TİCARETİ YAPAN SARAY MENSUBU?
basligini tasiyor. Bakmak isterseniz :
http://bit.ly/2JN99cW

Rahmi Koç bunu ne zaman soylemis, Erdogan Istanbul Belediye baskanligindan ayrildiginda. Hurriyet'te haber olmus :
Koç: Tayyip Bey'in 1 milyar doları varmış
http://bit.ly/2Cbesyy

Kaldiki google'da "Tayyip Bey'in 1 milyar doları " yazarsaniz çok sey çikiyor.

Onkibar da bunu açmasinin nedeni olarak ABD'de gundeme gelen Erdogan'in mal varligina el koyma soylemlerine bagliyor...

Kiskançlik iste !
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 05 Nov 2019 1:54    Sujet du message: Répondre en citant

basligini tasiyor. Bakmak isterseniz :
http://bit.ly/2JN99cW

Rahmi Koç bunu ne zaman soylemis, Erdogan Istanbul Belediye baskanligindan ayrildiginda. Hurriyet'te haber olmus :
Koç: Tayyip Bey'in 1 milyar doları varmış
http://bit.ly/2Cbesyy

Kaldiki google'da "Tayyip Bey'in 1 milyar doları " yazarsaniz çok sey çikiyor.

Onkibar da bunu açmasinin nedeni olarak ABD'de gundeme gelen Erdogan'in mal varligina el koyma soylemlerine bagliyor...

Kiskançlik iste !
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 59, 60, 61  Suivante
Page 9 sur 61

Sauter vers: