97 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Cr├ęer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2189

Actuellement :
Visiteur(s) : 97
Membre(s) : 0
Total :97

Administration

Derniers Visiteurs

murat_erpuyan : 01h17:24
SelimIII : 11h25:30
leblebi : 12h41:06
lalem : 13h45:03
duygu : 23h02:48

N├ętiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilit├ę de ceux qui les ont post├ęs dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera tol├ęr├ę dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Dr. Demir Onger, FransaÔÇÖdan ÔÇś├Ârnek k─▒demli vatanda┼čÔÇÖ se├žildi
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un ├ęchange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Dr. Demir Onger, FransaÔÇÖdan ÔÇś├Ârnek k─▒demli vatanda┼čÔÇÖ se├žildi

Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Actualit├ęs, en particulier de la Turquie
Voir le sujet prÚcÚdent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 05 Oct 2017 23:49    Sujet du message: Dr. Demir Onger, FransaÔÇÖdan ÔÇś├Ârnek k─▒demli vatanda┼čÔÇÖ se├žildi RÚpondre en citant

Citation:

FransaÔÇÖdan ÔÇś├Ârnek k─▒demli vatanda┼čÔÇÖ se├žildi

Muammer ELVEREN - H├╝rriyet, 05/10/2017

FransaÔÇÖda 53 y─▒ld─▒r ya┼čayan ÔÇśParis Anadolu K├╝lt├╝r MerkeziÔÇÖ Ba┼čkan─▒ Kardiyolog Doktor Demir Onger ÔÇś├ľrnek k─▒demli vatanda┼čÔÇÖ se├žildi.

FransaÔÇÖdan ÔÇś├Ârnek k─▒demli vatanda┼čÔÇÖ se├žildi

DOKTOR Onger, D─▒┼či┼čleri Bakanl─▒─č─▒'n─▒n tavsiyesi ile merkezi AnkaraÔÇÖda olan ve k─▒sa ad─▒ T├╝ryak olan ÔÇśYa┼čl─▒l─▒k Konseyi Derne─čiÔÇÖnin d├╝zenledi─či t├Ârene kat─▒l─▒p belgesini almak ├╝zere ─░stanbulÔÇÖa gitti. H├╝rriyetÔÇÖe konu┼čan Dr. Demir Onger, ├Ârnek k─▒demli vatanda┼č se├žilebilmek i├žin ÔÇś60 ya┼č ve ├╝st├╝, meslek hayat─▒nda ba┼čar─▒l─▒, sosyal faaliyetlerde ├Ânc├╝ ve lider, hayata ba─čl─▒l─▒─č─▒n─▒ ve ya┼čam sevincini devam ettiren, toplumun takdir ve sevgisini kazanm─▒┼č ki┼čilerÔÇÖ olmas─▒ gerekti─čini s├Âyledi. Bu y─▒l ├Ârnek vatanda┼člar Fransa d─▒┼č─▒nda Almanya, Avusturya, Avustralya, Bel├žika, Danimarka, Hollanda, ─░ngiltere, ─░sve├ž, ─░svi├žre, ─░talya, Norve├ž, Kanada ve ABDÔÇÖden de se├žildi. T├╝ryak ├Ârnek vatanda┼č se├žimini dil, din, ─▒rk, milliyet ve cinsiyet fark─▒ g├Âzetmeksizin, d├╝nyan─▒n neresinde olursa olsun t├╝m k─▒demli vatanda┼člar aras─▒ndan yap─▒yor.

├ťST├ťN H─░ZMET ├ľD├ťL├ť DE ALDI
Doktor Onger ÔÇťDaha ├Ânce de T├╝rk D─▒┼či┼čleri Bakanl─▒─č─▒ ÔÇś├ťst├╝n Hizmet ├ľd├╝l├╝ÔÇÖ ile taltif edilmi┼čtim. ├×imdide T├╝rkiye Cumhuriyeti D─▒┼či┼čleri Bakanl─▒─č─▒ÔÇÖn─▒n tavsiyesi ile FransaÔÇÖdan ÔÇś├ľrnek K─▒demli Vatanda┼čÔÇÖ olarak se├žilmekten b├╝y├╝k memnuniyet ve gurur duydum. Ben, 1961 y─▒l─▒nda ─░stanbulÔÇÖdan Saint Benoit lisesini bitirdikten sonra t─▒p ├Â─črenimi i├žin ParisÔÇÖe gittim. ├ľnce t─▒p daha sonra kardiyoloji uzmanl─▒─č─▒n─▒ elde ettim. Hem fak├╝ltede ├žal─▒┼čt─▒m hem de daha sonra ya┼čl─▒lar─▒n ya┼čam ko┼čullar─▒n─▒ iyile┼čtirmeye y├Ânelik bir Gerontoloji hastanesi a├žt─▒m. Bunun yan─▒nda ParisÔÇÖin merkezindeki muayenehanemde halen ├žal─▒┼čmaya devam ediyorum. Profesyonel ├žal─▒┼čmalar─▒m─▒n yan─▒ s─▒ra 1984ÔÇÖte ÔÇśParis Anadolu K├╝lt├╝r MerkeziÔÇÖni kurup, 33 y─▒ldan beri FransaÔÇÖda T├╝rk dilini, k├╝lt├╝r├╝n├╝, tan─▒tmaya ve ├že┼čitli etkinlikler yapmaya devam ediyorum. Bunlar─▒n d─▒┼č─▒nda FransaÔÇÖdaki T├╝rk toplumunu organize edebilmek i├žin ÔÇśFransa T├╝rk K├╝lt├╝r Dernekleri Birli─čiÔÇÖ, ÔÇśFransa T├╝rk Toplumu Y├╝ksek KonseyiÔÇÖ, ÔÇśT├╝rkiyeÔÇÖdeki Frans─▒z Okullar─▒ Mezunlar─▒ Derne─čiÔÇÖ ve son olarak da ÔÇśFransaÔÇÖda T├╝rk Tarihi E─čitiminde Tarafs─▒zl─▒k Derne─čiÔÇÖni kurdumÔÇŁ dedi.

Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privÚ
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 05 Oct 2017 23:50    Sujet du message: RÚpondre en citant

ayrica bkz / voir aussi

http://bit.ly/2yLlOW6
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 09 Oct 2017 15:25    Sujet du message: RÚpondre en citant

├Âd├╝l t├Âreninden g├Âr├╝nt├╝ler :

v

v

v

v

murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 09 Oct 2017 15:29    Sujet du message: RÚpondre en citant

Dr. Demir Fitrat Onger'in konusma metni :

T├╝ryak ya┼čl─▒l─▒k konseyi derne─činin ├ľrnek K─▒demli Vatanda┼č─▒ olarak TC D─▒┼či┼čleri bakanl─▒─č─▒ tavsiyesi ile FransaÔÇÖdan se├žilmi┼č olmaktan b├╝y├╝k bir memnuniyet duymaktay─▒m.

1961 y─▒l─▒nda ─░stanbulÔÇÖdan Saint Benoit lisesini bitirdikten sonra ParisÔÇÖe t─▒p ├Â─črenimi i├žin geldim. ├ľnce t─▒p daha sonra Kardiyoloji uzmanl─▒─č─▒n─▒ elde ettim. Hem fak├╝ltede ├žal─▒┼čt─▒m hem de daha sonras─▒nda gerontoloji hastanesi a├žt─▒m. Bug├╝n ise ParisÔÇÖin merkezinde muayenehanemde ├žal─▒┼čmaya devam etmekteyim.

Profesyonel ├žal─▒┼čmalar─▒m─▒n yan─▒ s─▒ra 1984ÔÇÖte Paris Anadolu K├╝lt├╝r Merkezini kurup, 33 y─▒ldan beri FransaÔÇÖda T├╝rk dilini, k├╝lt├╝r├╝n├╝, tan─▒tmaya ├že┼čitli etkinliklerle devam etmekteyim. FransaÔÇÖdaki T├╝rk toplumunu organize edebilmek i├žin Fransa T├╝rk K├╝lt├╝r Dernekleri Birli─či ve Fransa T├╝rk Toplumu Y├╝ksek Konseyi, T├╝rkiyeÔÇÖdeki Frans─▒z Okullar─▒ Mezunlar Derne─či ve son olarak da FransaÔÇÖda T├╝rk Tarihi E─čitiminde Tarafs─▒zl─▒k Derne─čiÔÇÖni kurdum.
Ge├žmi┼čte T├╝rk D─▒┼či┼čleri Bakanl─▒─č─▒ ├ťst├╝n Hizmet ├ľd├╝l├╝ ile taltif edilmi┼čtim. Benim profesyonel, sosyal ve k├╝lt├╝rel ├žal─▒┼čmalar─▒m─▒ belirttikten sonra sizlerle yine k─▒saca baz─▒ d├╝┼č├╝ncelerimi payla┼čmak istiyorum.

1. Ki┼čili─čimiz, ya┼čad─▒─č─▒m─▒z yer, ├╝lke ve ├ževresel unsurlardan kaynaklanan mant─▒k ve d├╝┼č├╝nsel etkinlik farklar─▒ b├╝y├╝k de─či┼čiklikler g├Âstermektedir.

2. Bu sebepten bug├╝n Avrupa Birli─či (AB)├╝lkelerinde ya┼čayan g├Â├žmen ki┼čiler belli bir kasabada veya mahallede hep birlikte kendi ├Ârf ve geleneklerine g├Âre ya┼čamaktad─▒rlar. D├╝┼č├╝nme tarzlar─▒ geldikleri ├╝lkedeki gibi kalmaya devam etmektedir.

3. AB ├╝lke vatanda┼člar─▒ ise bu g├Â├žmen gruplar─▒n─▒ kendi ruhsal yap─▒s─▒ndan ├žok uzakta g├Ârmekte oldu─čundan g├Â├žmenlerle kayna┼čmay─▒ bir tarafa b─▒rak─▒n, onlarla diyalo─ča girmeyi dahi ÔÇťret etmeÔÇŁ ├žizgisine getirmi┼č durumdad─▒rlar.

4. Ayni ├╝lkede k─▒rsal kesimden gelen bir ki┼činin, ┼čehir ortam─▒ndaki ya┼čayan bir ki┼činin ruhsal fonksiyonlar─▒na ayak uydurmas─▒ da ├žok g├╝├žt├╝r (ki┼čisel kimlik, ├Ârf ve gelenek krizi).

5. K├╝lt├╝rel farklar: Her k├╝lt├╝r├╝n kendine ait de─čerleri, inan├žlar─▒, ├Ârf ve adetleri ve de─či┼čik d├╝┼č├╝n├╝┼č tarzlar─▒ oldu─čunu kabul etmek zorunday─▒z.

ÔÇťKi┼čili─čim ve karakterim beni ÔÇťbenÔÇŁ yapan iki ├Ânemli unsurdur. Hayat, bana verilmi┼č en b├╝y├╝k nimettir.ÔÇŁ diyebiliyorsan─▒z ÔÇťBen kimimÔÇŁ sorusuna cevap bulmaya ve varl─▒─č─▒n─▒z─▒ daha ileriye ta┼č─▒maya ba┼člad─▒n─▒z demektir. Bu da g├╝zel bir ba┼člang─▒├žt─▒r. Hepinize mutluluk, sevgi ve esenlik dolu g├╝nler dilerim.

^
Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Actualit├ęs, en particulier de la Turquie Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

Sauter vers: