13 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2098

Actuellement :
Visiteur(s) : 13
Membre(s) : 0
Total :13

Administration

Derniers Visiteurs

Philippe : 05h38:31
cengiz-han : 19h22:01
murat_erpuyan : 22h20:32
Georges : 2 jours
duygu : 2 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Sayin Kiliçdaroglu
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Sayin Kiliçdaroglu

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 15 Juin 2017 17:58    Sujet du message: Sayin Kiliçdaroglu Répondre en citant

Kiliçdaroglu, bir CHP milletvekilin hapse tikilmasi uzerine almis eline pankarti Ankara'dan Istanbul'a yurumeye baslamis...

Fransa'dayiz, bonjour diyelim.

Kiliçdaroglu, iyi adam, durust adam olabilirsiniz, kurt kokenli olmaniz ve alevil kokenden gelmeniz de bir avantaj Turkiye mozaigi bakimindan.

Ama butun bunlar etkin bir muhalefet lideri olmanizi saglamiyor, saglayamiyor, bunca senedir etkisiz kaldiniz RTE'nin sevgili kulu oldunuz sonuçta...

- Seçilen milletvekkilerinizi hapisten çikaramadiniz.
- Ekmeleddin'da faka bastiniz.
- Anayasaya aykiri ama deyip dokunulmazliklari kaldirdiniz
- Hileli referendum kabul ettiniz...

(listeye eklenecek çok sey var aslinda!)

Iste simdi de milletvekilinize 25 yil verip hemen hapse attilar.

Olmuyor, yapamiyorsunuz bu isi. Bunu soyleyince de kiziyorsunuz, Fikri Saglar'i "kapi onune koyamaga" kalkiyorsunuz. Anlasilan RTE'ye baka baka siz de kararmissiniz.

CHP, Ismet Inonu'nun, Erdal Inonu'nun baskanlik yaptigi bir partidir. Ismet Pasa onca adina sanina ragmen sirasi gelince birakip gitmistir. Erdal Inonu'de olgunlukla koltugu birakmistir.

CHP, Baykal ve sizin beceriksizliklerinizden çok çekti. Sadece CHP olsa neyse olan Turkiye'ye oluyor...

Ben beceremedim deme bilgeligini gosterin ve birakin CHP Baskani olmayi. Yucelirsiniz, yoksa her gun kuculuyorsunuz.

Hadi, lutfen...
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 16 Juin 2017 0:40    Sujet du message: Répondre en citant

+1

Virgulune kadar benimsedim, selimiii'un Kiliçdaroglu'na çagrisini...
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 22 Juin 2017 16:37    Sujet du message: Répondre en citant

Kiliçdaroglu beni duymus olmali ki, bir hamle yapmis. Hem de onemli bir hamle...

Bakalim, kitleler korkuyu yenip harekete katilacak mi?

Malum haklar verilmez, alinir...

Ve de

Sen yanmazsan ben yanmazsam nasil çikar karanliklar aydinliga?
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 09 Juil 2017 19:30    Sujet du message: Répondre en citant

SelimIII'un katkisinia imza atmistim. Anlasilan KK SelimIII'un yazisini bekliyormus uyanmak için!!!
Smile

Evet bugunku Ankara'dan Istanbul'a yuruyusun son duragi Maltepe mitingi ile birden KK statu degistirdi denilebilir.
Ilk kez muhalefet iktidarin gundem yaratmasini engelledi, ve hiçbir iktidar destegi almadan hatta kostelere ragmen yuzbinleri kipirdatarak liderini tum muhalefetin lideri haline getirdi.

Mitingde olumlu buldugum slogan tekligi ide : hak, hukuk, adalet. Parti kimligi yoktu, iktidarda kimsenin ismi geçmedi (gerçi artik iktidar tekligi var !).

Bakalim KK kazandigi bu çok onemli sermayeyi nasil kullanacak.

Ilginç olan da Turkiye'deki basinin durumu idi. Ben sadece Halk Tv'de canli yayin gordum, devamli zap yaptim, hiçbir kanalda konuyla ilgili bir haber goremedim.

Cumhuriyet'in yazdigina gore Star TV ayni dakiklarda Yenikapi mitingini tekrardan yayinliyormus. Bu gerçekten skandal ve gulunç bir durum ki iktidarinda aslinda isine yarar bir vaziyet degil.

Soyle bir benzetme yapilabilir. GS TV, FB'ye 6-0 yenildigi maç dakikalarinda FB'yi 5-1 yendigi kupa maçini yayinlamasi gibi.

Bakalim "hak, hukuk, adalet" konusunda onumuzdeki gunlerde nasil bir gelisim olacak.

Iktidar "je vous ai compris" diyebilecek mi? Yoksa yangina korukle mi varacak?
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

Sauter vers: