44 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Cr├ęer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2216

Actuellement :
Visiteur(s) : 44
Membre(s) : 0
Total :44

Administration

Derniers Visiteurs

duygu : 03h46:26
administrateu. : 07h03:44
murat_erpuyan : 1 jour, 17h03:18
SelimIII : 1 jour, 18h18:23
cengiz-han : 2 jours

N├ętiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilit├ę de ceux qui les ont post├ęs dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera tol├ęr├ę dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - M├╗sl├╝manligini bas bas bagiran erkeklerin a├žmazlari
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un ├ęchange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

M├╗sl├╝manligini bas bas bagiran erkeklerin a├žmazlari
Aller Ó la page 1, 2  Suivante

Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet prÚcÚdent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
duygu
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 14 Nov 2013 15:59    Sujet du message: M├╗sl├╝manligini bas bas bagiran erkeklerin a├žmazlari RÚpondre en citant

├Ânce bir video

DerniŔre Údition par duygu le 14 Nov 2013 16:44; ÚditÚ 2 fois
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privÚ
duygu
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 14 Nov 2013 15:59    Sujet du message: RÚpondre en citant

sonra bir fotograf

murat_erpuyan a Úcrit:
>

73
Uploaded with ImageShack.us
<
Crying or Very sad

dans le topic
Memleketimden insan manzaralari / Ici c'est la Turquie

DerniŔre Údition par duygu le 14 Nov 2013 16:05; ÚditÚ 1 fois
duygu
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 14 Nov 2013 16:01    Sujet du message: RÚpondre en citant

Bir de Cumhuriyet yazarini okuyalim :

Citation:

Mine G. K─▒r─▒kkanat

Bir Erkek, ─░ki Ba┼čÔÇŽ

13 Kas─▒m 2013 ├çar┼čamba

Kad─▒n sa├ž─▒ndan tahrik olabilen erkeklerin beyin fonksiyonlar─▒, uzun zamand─▒r ilgimi ├žeken bir konudur. B├Âyle bir beynin kad─▒n sa├ž─▒ g├Âr├╝nce an─▒nda ├žal─▒┼čan uyar─▒/icraat mekanizmas─▒, nas─▒l bir fizyolojiyle a├ž─▒klanabilir? Ba┼č ile ap─▒┼č aras─▒ndaki d├╝z kontak, beyin k─▒vr─▒mlar─▒n─▒n az olmas─▒ndan m─▒ ileri gelir, yoksa ├žok olmas─▒ndan m─▒? Zek├ó d├╝zeyi nedir, vb. vbÔÇŽ

AKPÔÇÖli kad─▒n milletvekillerinden baz─▒lar─▒n─▒n TBMMÔÇÖye t├╝rbanla girdi─či g├╝n, Br├╝kselÔÇÖin ├╝nl├╝ kitap├ž─▒s─▒ FiligrannesÔÇÖda dola┼č─▒yordum. G├╝n├╝n anlam ve ├Ânemine pek uyan bir kitap ├žarpt─▒ g├Âz├╝me: Tom HickmanÔÇÖ─▒n T├╝rk├žeye ana ba┼čl─▒─č─▒n─▒ ÔÇťTanr─▒ÔÇÖn─▒n ZamazingosuÔÇŁ diye ├ževirebilece─čimiz ÔÇťGodÔÇÖs Doodle: The Life And Times Of The PenisÔÇŁ adl─▒ ara┼čt─▒rmas─▒.

Daha ilk sat─▒rlarda, y─▒llard─▒r merak etti─čim baz─▒ sorular─▒n yan─▒t─▒na ula┼čt─▒m: Me─čer antik├ža─člardan g├╝n├╝m├╝ze, b├╝t├╝n erkeklerin zaten iki ba┼č─▒ varm─▒┼č! ├çinÔÇÖden Ma├žinÔÇÖe, S├╝merlerden Romal─▒lara, Japonlardan Amerikal─▒lara t├╝m tarih boyunca, erkeklerin kafas─▒ndan ÔÇťb├╝y├╝k ba┼čÔÇŁ, pipisinden ise ÔÇťk├╝├ž├╝k ba┼čÔÇŁ olarak s├Âz edilirmi┼č, iyi mi?

Bizim ellerde ancak ve yaln─▒z kurbanl─▒k hayvanlar─▒n ÔÇťb├╝y├╝kba┼čÔÇŁ ve ÔÇťk├╝├ž├╝kba┼čÔÇŁ diye tan─▒mland─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝nce, biraz tuhaf olmad─▒m de─čilÔÇŽ T├╝rk├žeden ba┼čka hi├žbir dilde herhangi bir hayvandan ÔÇťba┼čÔÇŁ diye s├Âz edilmedi─čine, zaten sarm─▒sak, so─čan ve ├ž─▒ban da salt bizim dilimizde ba┼č olabildi─čine g├Âre; ister istemez yeni bir soru as─▒ld─▒ zihnimin ├žengeline: Acaba ba┼čka k├╝lt├╝rlerin insan─▒n erkek t├╝r├╝ne yak─▒┼čt─▒rd─▒─č─▒ b├╝y├╝k, k├╝├ž├╝k ba┼člar─▒, kurbanl─▒k ve kesim hayvanlar─▒ i├žin kullanan bizim k├╝lt├╝r, s├╝nnete mi g├Ânderme yap─▒yordu?

─░┼čte size sorudan ├Âte, ku┼čkusuz asla ├ž├Âz├╝lemeyecek bir muamma... Devam ettim, kitab─▒ okumaya.

Leonardo da Vinci, ÔÇťerke─čin iki ba┼č─▒ÔÇŁna ili┼čkin d├╝┼č├╝ncelerini, ├ža─č─▒m─▒zdan 500 y─▒l ├Ânce ┼č├Âyle yazm─▒┼č: ÔÇťPenis, insan zek├ós─▒yla do─črudan ilintili ve hatta bazen ├Âzg├╝n bir zek├óya sahiptir. Sahibinin uyarmak istedi─či penis, oral─▒ olmayabilir. Kimi kez, sahibi uyarmay─▒ akl─▒na getirmedi─činde, hi├ž istemedi─činde bile harekete ge├žebilir. ├ço─ču kez sahibi uyurken uyan─▒r, uyan─▒kken uyur. Sahibi ne isterse istesin, tersini yapabilir. ─░┼čte bu y├╝zdendir ki bu yarat─▒k (penis) ├Âzg├╝n bir ya┼čama sahip ve erke─čin akl─▒ndan ba─č─▒ms─▒z bir ak─▒ld─▒r, diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.ÔÇŁ

AB Bakan─▒ÔÇÖn─▒n ÔÇťBen kamyon kullan─▒yordum, Leonardo da vinci...ÔÇŁ esprisinden beri T├╝rkiyeÔÇÖde ├žo─ču AKP se├žmeni baz─▒ yurtta┼člar, LeonardoÔÇÖyu Egemen Ba─č─▒┼čÔÇÖ─▒n ─░talyan kankas─▒ vin├ž operat├Âr├╝, zaten Egemen Ba─č─▒┼čÔÇÖ─▒ da kamyon ┼čof├Âr├╝ san─▒yor... ─░┼čte bu zevat─▒n en az 3 ├žocuk emrini de hi├ž zorlanmadan ve hatta a┼č─▒r─▒ gayretke┼člikle yerine getirdi─čine bak─▒l─▒rsa, Leonardo da Vinci hakl─▒ olabilir: Erke─čin k├╝├ž├╝k ba┼č─▒, b├╝y├╝k ba┼č─▒ndan ba─č─▒ms─▒z bir ak─▒ld─▒r. Beyni olmad─▒─č─▒ndan zek├ó yoksunu, zek├ós─▒z oldu─ču i├žin de salak├ža ak─▒l y├╝r├╝tmesi do─čald─▒r...

─░┼čin k├Ât├╝s├╝, tarihte pek ├žok bilge ve bilgin, erkek milletinin ÔÇťb├╝y├╝k ba┼čÔÇŁ─▒ndan ├žok ÔÇťk├╝├ž├╝k ba┼čÔÇŁ─▒yla d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝ iddias─▒nda hemfikir. SofoklesÔÇÖe g├Âre penis bir deli, sahibi de deliye zincirli ve deli nereye ├žekerse oraya giden bir zavall─▒. Yahudiler, ayn─▒ sonuca bir atas├Âz├╝yle varm─▒┼č: ÔÇťPipi kafay─▒ kald─▒r─▒nca, erkek beyni topra─ča g├Âm├╝l├╝r.ÔÇŁ Zaten Antik RomaÔÇÖda erkeklik organ─▒, ÔÇťdar zihinÔÇŁ anlam─▒na gelen Latince ÔÇťmentulaÔÇŁ s├Âz├╝yle ifade edilirmi┼č. 18. y├╝zy─▒lda ise din bilginleri, yine Latince, ama ÔÇťkuyrukÔÇŁ demek olan ÔÇťpenisÔÇŁ s├Âzc├╝─č├╝nde karar k─▒lm─▒┼č.

─░┼čte ilk sayfalar─▒ndan bu bilgileri derledi─čim kitab─▒ bitiremeden T├╝rkiyeÔÇÖye d├Ânm├╝┼čt├╝m ki, patlamadan yakalanan canl─▒ bomba haberi d├╝┼čt├╝ ├Ân├╝me: T├╝m v├╝cuduna bomba sar─▒l─▒ Taliban, pipisini ├ževreleyen metal k─▒l─▒f─▒n ne i┼če yarad─▒─č─▒ sorulunca, ÔÇťCennette verilecek 72 huriye kar┼č─▒ g├Ârevimi yerine getirmek i├žinÔÇŁ demi┼čti. Cennete par├žalanmadan varmas─▒ gereken yeg├óne organ─▒, pipisiydi, o kadar.

├ça─čda┼č ─░slami cihad─▒n ┼čehit aday─▒ bu canl─▒ bomba, k├╝├ž├╝k ba┼č─▒n y├Ânetti─či b├╝y├╝k ba┼člara dair en taze kan─▒tt─▒. K├╝├ž├╝k ba┼č delisi TalibanÔÇÖ─▒n foto─čraf─▒n─▒, t─▒p doktoru ve yazar dostum Sel├žuk Erez g├Ânderdi. Ama son s├Âz├╝, cuk oturan─▒, Bekir Co┼čkun (8 Kas─▒m, Pipi Sendromu) yaz─▒s─▒nda s├Âyledi: ÔÇťYok e─čer ├želik k─▒l─▒f i├žinde bir pipi havada u├žup ├Ân├╝n├╝ze d├╝┼čerse... Pipi de─čildir, ak─▒ld─▒r o.

ÔÇŁ Ne diyelim? Allah bunlara pipi versin!
Pipinin k├Âk ucundaki gereksiz et k├╝tlesine, erkek denir.ÔÇŁ
JO BRAND

duygu
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 14 Nov 2013 16:30    Sujet du message: RÚpondre en citant

Aslinda bu konuyu Raskolnikoff'un baslattigi "Etre homme" baslikli postta tartismak istemistim, ama ses veren olmadi !

http://bit.ly/19n0W2x

Bakalim burada n'olacak!?

Tabii bu konuyla ilgili B. Coskun'un "pipi sendromu da okunmali" :
http://ataturquie.asso.fr/modules.php?ModPath=phpBB2&ModStart=viewtopic&t=7717
duygu
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 14 Nov 2013 16:34    Sujet du message: RÚpondre en citant

Ve bir bakanin agzindan ├žikan sozleri de hatirlamali :

SelimIII a Úcrit:
Universiteli gen├žlik sehrimize ahlaksizlik getirdi soyleminden sonra bu yonde bir baska ornek hem de gorevde bir bakandan :

Citation:

BEN BURADA YOLDAN ÇIKARDIM!

Ula┼čt─▒rma Denizcilik ve Haberle┼čme Bakan─▒ Binali Y─▒ld─▒r─▒m, mezun oldu─ču ─░stanbul Teknik ├ťniversitesi'nin ─░zmir Balosu'na kat─▒ld─▒. Swiss Otel Grand Efes'te ger├žekle┼čen gala yeme─činde bir konu┼čma yapt─▒.

Yapt─▒─č─▒ konu┼čmada; ├ťniversite s─▒navlar─▒ndan sonra iki se├ženek aras─▒nda kald─▒─č─▒n─▒ ifade eden Bakan Y─▒ld─▒r─▒m, ya┼čad─▒klar─▒n─▒ ┼č├Âyle ├Âzetledi:
"Ya Bo─čazi├ži ├ťniversitesi'ne ya da ─░stanbul Teknik ├ťniversitesi'ne girecektim. ├ľnce Bo─čazi├ži ├ťniversitesi'ni ziyaret ettim. Bir bakt─▒m farkl─▒ bir d├╝nya. De─či┼čik binalar, surlarla ├ževrilmi┼č alan.
Sonra bah├žesinde gen├žler k─▒zl─▒, erkekli oturuyor. Ben ├žok ┼ča┼č─▒rd─▒m. Burada yoldan ├ž─▒kar─▒m dedim. Benim okumam laz─▒md─▒. Ondan sonra teknik ├╝niversiteyi se├žtim. Okula girdikten sonra ikinci senede evlendim. ├ť├ž├╝nc├╝ sene ├žocu─čum oldu. D├Ârd├╝nc├╝ sene bir ├žocuk daha oldu. Okul sonras─▒ asistanl─▒k bakt─▒k, bizi kurtarm─▒yor. Sekiz ay sonra d─▒┼č piyasaya a├ž─▒ld─▒k."

Uploaded with ImageShack.us
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 15 Nov 2013 12:12    Sujet du message: RÚpondre en citant

duygu a Úcrit:
Aslinda bu konuyu Raskolnikoff'un baslattigi "Etre homme" baslikli postta tartismak istemistim, ama ses veren olmadi !

http://bit.ly/19n0W2x

Bakalim burada n'olacak!?

Duygu'nun foruma tasidigim bu konuya atifta bulunmasi beni sevindirdi. Az da olsa birileri demek yazilanlara ilgi duyuyor. Yazikki konulari tartisanlarin sayisi azaldik├ža azaldi.
Bu yeni a├žilan posta yollananlarin bir kismi da, ├Âzellikle "sehvetten dis gicirdatan yobaz" bana mail olarak gelmisti. Facebook'a da tasidim.

Bir s├╝redir, bu konularda yazilan, s├Âylenenleri ikinci bir d├╝zeyde okumaya, ├Âzellikle de sorgulamaya basladim. Kisaca paylasmak isterim kafamdan ge├ženleri, ilk agizda biraz "br├╝t" haliyle, fazla d├╝zenlemeden....

Aklima D H Lawrence'in bir s├Âz├╝ geliyor bu meyanda, ,"iki farkli yasama bi├žimi vardir, biri dinsel, biri cinsel.." gibi bir laf etmis.

Yobazlarin cinsiyete bakista, felsefi ve davranissal a├žmazlari sergilenirken, "laik"lerin de bir kismi da kimi s├Âylemleriyle a├žmaza girmiyor mu acaba?

├ľrnegin, att forumlarinin bir yerine aktardigim, Dogu Perin├žek'in bir yazisinda, sonradan yeniden okuyunca farkettim, cinselligi yok sayma, cinselligin her belirtisini silme ├žabasindaki yobazlarla, cinselligini ├Ân plana ├žikaranlari ayni kaba koymus.

Kirikkanat'in buradaki yazisinda da, sa├ž telinden tahrik olanlara g├Ânderme var.

Ikiy├╝zl├╝ yaklasimlarin sergilenmesi dogru ama, bazen dozu ka├žiyor gibi bir his uyandi bende.

Insanoglu var oldugundan beri, t├╝rl├╝ ├žesitli fetisizmler de mevcut, ayak fetisizmi, popo fetisizmi gibi..eh sa├ž fetisizmi de niye olmasin.

├ľnemli olan, ister kadin, ister erkek, hepimizin, esitlik temelinde, farkliliklarimizin bilinciyle, kimsenin zorlamasiyla karsilasmadan cinselligimizi g├Ânl├╝m├╝zce doya doya yasayabilecegimiz, disa vurabilecegimiz bir toplum d├╝zeni.

Bundan yillar ├Ânce, baska bir franko-t├╝rk forumda, eslerinin kafalarini ├Ârten adamlari elestirirken, "kimi erkeklerin, eslerini elden ka├žirmak korkusuyla onlari ├Ârtt├╝klerine" deginmis, " baskasinin anasinin bacisinin, karisinin orasini burasini g├Ârememek bir yerine batiyor senin 'lan!" diye bir yanit gelince o forumu derhal terketmistim. Herhalde hata ettim, sebat edip yanitlamaliymisim.... neyse..

Bu cinsellik a├žmazi halihazirda m├╝sl├╝man erkeklerde kendini daha bariz olarak g├Âsterse de, dinin etkisindeki t├╝m toplumlarda su yada bu sekilde mevcut. T├╝m tektanrili dinlerin genel olarak cinsellige ve kadina bakisindan kaynaklaniyor.

Lawrence'in, zamaninin tutucu ingiliz toplumunda skandal yaratan yazilari da bu toplumun cinsellige bakisina tepkilerinden kaynaklandi mutlaka. Ama kendisi de bir "mizojin" olarak bilinir.

Fransa'ya ilk geldigim 60'li yillarda, ├╝niversite kamp├╝slerinde kiz erkek siteleri ayriydi ve karsilikli "ziyaretler" yasakti. 68 baslarinda, yasadigim kentte ├Âgrencilerin ├Âne s├╝rd├╝kleri isteklerden biri, bu "ziyaret hakkiydi", ve bir mart sabahi, kamp├╝ste kiz yurtlarina topluca, elimizde al kara bayraklarla girerek bu hakki fiilen elde ettigimizi animsarim.

Bug├╝n T├╝rkiye'de iktidarin sorguladigi k├╝rtaj hakki da, 70'ler Fransa'sinda m├╝cadeleyle kazanildi.

80'li yillarda bir s├╝re kaldigim ABD ├╝niversite kamp├╝slerinden bilirim, odalarda kizli erkekli kalinmadigini. Para biriminde "Tanriya inaniriz" yazan bir ulkede normal gibi......

A├žmaz, ├Âz├╝nde, cinselligi ├Ânemseyen ama cinselligin ├Ânemli olmadigini ileri s├╝rerek bu ├Ânemi gizleyen toplumlardan kaynaklaniyor. Bu zirvalara karsi m├╝cadele, cinsellik yadsinarak yapilamaz. Cinselligimizi ne kadar iyi yasar, bu alanda ne denli doyum saglarsak, yasamin diger alanlarin da da o denli saglikli oluruz, "Savasma, sevis" slogani da bunu yansitiyor zaten......
Georges
Spammer
Spammer

MessagePostÚ le: 15 Nov 2013 23:47    Sujet du message: RÚpondre en citant

duygu a Úcrit:
├Ânce bir video

BU VIDEOYU BENIMLE BIRLIKTE IZLEYEN TURK DOSTLARIMA SORDUM :
┬ź BU ADAMA BAKTIKCA VE SOYLEDIKLERINI DUYDUKCA, ICINIZDEN GULMEK MI GELIYOR, AGLAMAK MI ? ┬╗.
BIR AGIZDAN CEVAP VERDILER : ┬ź NE GULMEK, NE DE AGLAMAK ! SADECE ACIMAK ! ┬╗
duygu
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 18 Nov 2013 2:13    Sujet du message: RÚpondre en citant

Georges'a >
Acimak iyi de onlar size aciyor mu?!

Raskolnikoff'a >
A├žtigim konuya tepki vermissiniz tesekkurler.
Laiklerin cinselligi one ├žikardiklarini pek anlaymadim.
"Yobaz"larin cinselligi yok saydigino nereden ├žikardiniz? ONlar 4 kari aliyorlar ya, hatta aklimda kaldi Fransa'da bir Tv kanalinda Arap bir musluman adam 4 kariyi kadinlardan birinin o an i├žin musait olmamasina baglamisti, adam aybasinda is goremiyor olmasina getirmisti. Cennette de 72 huri varya...
Benim i├žin en uzerinde durulmasi gereken konu bu erkeklerin kendilerini bu kadar zayif gormeleri bu zaaflarini da dine baglayarak kaptmak istemeleri...

Yoksa sadece musluman erkeklerin problemi degil cinsiyet, baksaniza DSK bile bu zaaf yuzunden Pr├ęsident'ligi kaybetti....
duygu
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 18 Nov 2013 2:59    Sujet du message: RÚpondre en citant

Benim derdim bu resimde adam basinda takkesi de olsa doncak otururken niye yanindaki kadinin kara ├žarsaf i├žinde olmasi.

Bunu dini gerek├želerle a├žiklamanin dogru olmadigina inanlardanim...
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 19 Nov 2013 0:55    Sujet du message: RÚpondre en citant

Biraz evvel aldigim bir e-posta ve bir sure once hamile kadinlarin sokakta dolasmasi konusu ister istemez Duygu Hanimin baslattigi bu tartismaya goturuyor.

Citation:

'Gen├ž kay─▒nvalide ┼čehvet hissi uyand─▒r─▒labilir'

Kanal 7ÔÇÖde Necmettin Nursa├žan hocam─▒z─▒n sohbetleri a─č─▒rl─▒kl─▒ olarak ÔÇťtemasÔÇŁ ├╝zerine oluyor. Kendisine gelen ├╝├ž sorudan biri mutlaka ÔÇťYaparsak g├╝nah m─▒?ÔÇŁ ba┼čl─▒─č─▒n─▒ ta┼č─▒yor. Bir yerde toplumun ÔÇťg├╝nah ├žer├ževesiÔÇŁyle o ├žer├ževeye nelerin ├Ânerildi─čini anlamak a├ž─▒s─▒ndan ilgin├ž bir program. Yani ÔÇťBizim milleti anlamak istiyorsan, izlemelisinÔÇŁ s─▒ralamas─▒na girer bu program.
Pazartesi g├╝n├╝, st├╝dyoda programa kat─▒lan bir kad─▒n seyirci ┼č├Âyle bir soru sordu: ÔÇťDamat, kay─▒nvalidesi KAgen├ž olursa elini ├Âper mi?ÔÇŁ Yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam galiba bu konu, soruyu soran kad─▒n─▒n bulundu─ču bir ortamda konu┼čulmu┼č. Merak etmi┼čler, kendisine ÔÇťHocaya bir sor bakal─▒m, ne diyecek?ÔÇŁ demi┼čler...

Ya┼čl─▒ysa sorun yok ama gen├ž olursa...

Necmettin Nursa├žan hocam─▒z bu ÔÇťtoplumsal temasÔÇŁ durumlar─▒n─▒ biliyor. Sorunun da nereye gitti─čini, neden b├Âyle bir soru soruldu─čunu gayet iyi anlad─▒. Onun i├žin laf─▒ eveleyip gevelemeden konuya girdi: Kay─▒nvalide ya┼čl─▒ysa sorun yok, gen├ž olursa damad─▒n ÔÇťniyetineÔÇŁ ba─čl─▒...
ÔÇťGencecik kay─▒nvalideler varÔÇŁ dedi hocam─▒z. ÔÇťDamat, gen├ž kay─▒nvalidenin elini ├Âperken ┼čehvet hissine kap─▒lmamal─▒, g├Ânl├╝ne hakim olmal─▒ÔÇŁ dedi. ÔÇť├×ahsa g├Âre de─či┼čirÔÇŁ diyerek gen├ž kay─▒nvalidelerin iyisi mi ellerinin ├Âp├╝lmemesinin daha hay─▒rl─▒ olaca─č─▒n─▒ alt─▒n─▒ ├žizdi

Evet sonu├žta musluman erkek i├žin kadin bir cinsel meta, gorunce aklin gidiyor, hemen sehvet beliriyor, gunaha giriyorsun. CARE kadini kapatmak, gormemek yani :

duygu a Úcrit:

Duygu Hanimin sorgulamasin benim i├žin de ge├žerli! Bu durumu Islam diniyle a├žiklamak olur mu?
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 22 Nov 2013 11:52    Sujet du message: RÚpondre en citant

Uzuluyorum, ben erkek degilim her halde, kolu bacagi sa├žlari gorunen bir kadin gorunce aklimi yitiremiyorum, ah ulan suna bir saldirmamak i├žin dislerimi sikamiyorum... Hastayim gidip tedavi olacam...

M. Yilmaz'dan Hurriyet 9/11/13

Citation:

Bir s├╝re konu┼čmu┼člar, sonra psikolog bir test yapmaya karar vermi┼č.
Bir k├ó─č─▒d─▒n ├╝zerine bir ÔÇť+ÔÇŁ i┼čareti ├žizmi┼č, sormu┼č: ÔÇťBu nedir?ÔÇŁ

Adam k├ó─č─▒ttaki ┼čekle ┼č├Âyle bir bakm─▒┼č ve ÔÇťBu bir d├Ârt yol a─čz─▒ÔÇŁ demi┼č, ÔÇťhemen ┼čurada bir ├žal─▒l─▒k var, ├žal─▒l─▒─č─▒n arkas─▒nda bir adam ile bir kad─▒n var, ooooo!ÔÇŁ

Psikolog k├ó─č─▒d─▒n ├╝zerine bu kez bir kare i┼čareti ├žizmi┼č, sormu┼č, ÔÇťBu nedir?ÔÇŁ

Adam tebess├╝m etmi┼č. ÔÇťBu bir yatak odas─▒ÔÇŁ demi┼č, ÔÇťi├žinde bir adam ile bir kad─▒n var, vaaaayyy!ÔÇŁ

Psikolo─čun ├╝├ž├╝nc├╝ ├žizdi─či ┼čekil bir ├╝├žgenmi┼č: ÔÇťBu nedir?ÔÇŁ
Adam kafas─▒n─▒ ka┼č─▒m─▒┼č, ÔÇťBu bir ├žad─▒rÔÇŁ demi┼č, ÔÇťi├žinde bir adam ile bir kad─▒n var, ├╝├╝├╝├╝├╝├╝├╝!ÔÇŁ

Psikolog bu kez bir dikd├Ârtgen ├žizmi┼č: ÔÇťBu nedir?ÔÇŁ
Adam derin bir nefes alm─▒┼č, ÔÇťBu bir otob├╝sÔÇŁ demi┼č, ÔÇťen arka koltukta bir adam ile bir kad─▒n var, ne yapt─▒klar─▒n─▒ ne sen sor, ne ben s├ÂyleyeyimÔÇŁ.
Psikolog sinirlenmi┼č: ÔÇťSen ba┼čka ┼čey d├╝┼č├╝nmez misin be adamÔÇŁ.

Adam ┼ča┼čk─▒nl─▒k i├žinde yan─▒t vermi┼č: ÔÇť─░yi de b├╝t├╝n bunlar─▒ ├žizen sensin, ben ne yapt─▒m ki?ÔÇŁ

F─▒kralara g├╝l├╝yor olmam─▒z─▒n nedeni beklenmedik durumlar─▒ anlat─▒yor olmas─▒ de─čildir.

Beklenen, her g├╝n ya┼čad─▒─č─▒m─▒z, rastlad─▒─č─▒m─▒z olaylar─▒, durumlar─▒ biraz abartarak anlat─▒r, ona g├╝leriz.

Son g├╝nlerde ya┼čad─▒─č─▒m─▒z ÔÇťk─▒zl─▒ÔÇôerkekliÔÇŁ tart─▒┼čmalar da biraz buna benziyor.

ÔÇťK─▒zl─▒ÔÇôerkekliÔÇŁ durumlar, baz─▒lar─▒m─▒zda t─▒pk─▒ psikolo─čun k├ó─č─▒da ├žizdi─či ┼čekillerin yaratt─▒─č─▒na benzer bir etki yarat─▒yor.

ÔÇťOrada bir k─▒zl─▒ÔÇôerkekli durum var, vaaayyyyÔÇŁ diye aya─ča kalk─▒yorlar.
Bu durum bize bir f─▒kra olarak anlat─▒lsayd─▒, elbette g├╝lerdik.
Ama capcanl─▒ bir ger├žek olarak ├Ân├╝m├╝ze dikildi─či i├žin ve sonu├žlar─▒n─▒n ki┼čisel hayatlar─▒m─▒za do─črudan etki yapaca─č─▒n─▒ bildi─čimiz i├žin g├╝lemiyoruz tabii!

Niye b├Âyle oluyor, neden baz─▒lar─▒m─▒z ÔÇťk─▒zl─▒ÔÇôerkekliÔÇŁ her durumda, ortada fol yok, yumurta yokken cinsellik alg─▒l─▒yor?

Meselenin temeli ÔÇťkapal─▒l─▒kÔÇŁ ile ilgili.
ÔÇťKapal─▒l─▒kÔÇŁ derken giysilerden s├Âz etmiyorum.
─░nsani olan ve normal olan ┼čeylere, ideolojik, dini ya da ba┼čka bir nedenle kapal─▒ olmak, reddetmek anlam─▒nda kullan─▒yorum.
Gen├žliklerinde, cinselliklerinin uyand─▒─č─▒ d├Ânemlerde bunu bast─▒rmaya ├žal─▒┼čan, yok saymaya ├žal─▒┼čan ki┼čilerde ortaya ├ž─▒kan bir ruh durumu bu.
Bunun i├žin kimseyi su├žlam─▒yorum. ├ç├╝nk├╝ bu bir su├ž de─čil.
Ruhsal meseleleri kendilerini ilgilendirir, yeter ki bu ruhsal ar─▒zalar─▒n─▒ b├╝t├╝n toplumu bir cendereye sokmak i├žin kullanmas─▒nlar.
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 22 Nov 2013 12:04    Sujet du message: RÚpondre en citant

musa kart cumhuriyet 22.11..2013
duygu
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 07 Juin 2014 1:47    Sujet du message: RÚpondre en citant

Citation:

Mine G. K─▒r─▒kkanat
kirikkanat@mgkmedya.com

Bir Erkek, ─░ki Ba┼čÔÇŽ
Payla┼č
13 Kas─▒m 2013 ├çar┼čamba

Kad─▒n sa├ž─▒ndan tahrik olabilen erkeklerin beyin fonksiyonlar─▒, uzun zamand─▒r ilgimi ├žeken bir konudur. B├Âyle bir beynin kad─▒n sa├ž─▒ g├Âr├╝nce an─▒nda ├žal─▒┼čan uyar─▒/icraat mekanizmas─▒, nas─▒l bir fizyolojiyle a├ž─▒klanabilir? Ba┼č ile ap─▒┼č aras─▒ndaki d├╝z kontak, beyin k─▒vr─▒mlar─▒n─▒n az olmas─▒ndan m─▒ ileri gelir, yoksa ├žok olmas─▒ndan m─▒? Zek├ó d├╝zeyi nedir, vb. vbÔÇŽ
AKPÔÇÖli kad─▒n milletvekillerinden baz─▒lar─▒n─▒n TBMMÔÇÖye t├╝rbanla girdi─či g├╝n, Br├╝kselÔÇÖin ├╝nl├╝ kitap├ž─▒s─▒ FiligrannesÔÇÖda dola┼č─▒yordum. G├╝n├╝n anlam ve ├Ânemine pek uyan bir kitap ├žarpt─▒ g├Âz├╝me: Tom HickmanÔÇÖ─▒n T├╝rk├žeye ana ba┼čl─▒─č─▒n─▒ ÔÇťTanr─▒ÔÇÖn─▒n ZamazingosuÔÇŁ diye ├ževirebilece─čimiz ÔÇťGodÔÇÖs Doodle: The Life And Times Of The PenisÔÇŁ adl─▒ ara┼čt─▒rmas─▒.
Daha ilk sat─▒rlarda, y─▒llard─▒r merak etti─čim baz─▒ sorular─▒n yan─▒t─▒na ula┼čt─▒m: Me─čer antik├ža─člardan g├╝n├╝m├╝ze, b├╝t├╝n erkeklerin zaten iki ba┼č─▒ varm─▒┼č! ├çinÔÇÖden Ma├žinÔÇÖe, S├╝merlerden Romal─▒lara, Japonlardan Amerikal─▒lara t├╝m tarih boyunca, erkeklerin kafas─▒ndan ÔÇťb├╝y├╝k ba┼čÔÇŁ, pipisinden ise ÔÇťk├╝├ž├╝k ba┼čÔÇŁ olarak s├Âz edilirmi┼č, iyi mi?

Bizim ellerde ancak ve yaln─▒z kurbanl─▒k hayvanlar─▒n ÔÇťb├╝y├╝kba┼čÔÇŁ ve ÔÇťk├╝├ž├╝kba┼čÔÇŁ diye tan─▒mland─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝nce, biraz tuhaf olmad─▒m de─čilÔÇŽ T├╝rk├žeden ba┼čka hi├žbir dilde herhangi bir hayvandan ÔÇťba┼čÔÇŁ diye s├Âz edilmedi─čine, zaten sarm─▒sak, so─čan ve ├ž─▒ban da salt bizim dilimizde ba┼č olabildi─čine g├Âre; ister istemez yeni bir soru as─▒ld─▒ zihnimin ├žengeline: Acaba ba┼čka k├╝lt├╝rlerin insan─▒n erkek t├╝r├╝ne yak─▒┼čt─▒rd─▒─č─▒ b├╝y├╝k, k├╝├ž├╝k ba┼člar─▒, kurbanl─▒k ve kesim hayvanlar─▒ i├žin kullanan bizim k├╝lt├╝r, s├╝nnete mi g├Ânderme yap─▒yordu?
─░┼čte size sorudan ├Âte, ku┼čkusuz asla ├ž├Âz├╝lemeyecek bir muamma... Devam ettim, kitab─▒ okumaya.
Leonardo da Vinci, ÔÇťerke─čin iki ba┼č─▒ÔÇŁna ili┼čkin d├╝┼č├╝ncelerini, ├ža─č─▒m─▒zdan 500 y─▒l ├Ânce ┼č├Âyle yazm─▒┼č: ÔÇťPenis, insan zek├ós─▒yla do─črudan ilintili ve hatta bazen ├Âzg├╝n bir zek├óya sahiptir. Sahibinin uyarmak istedi─či penis, oral─▒ olmayabilir. Kimi kez, sahibi uyarmay─▒ akl─▒na getirmedi─činde, hi├ž istemedi─činde bile harekete ge├žebilir. ├ço─ču kez sahibi uyurken uyan─▒r, uyan─▒kken uyur. Sahibi ne isterse istesin, tersini yapabilir. ─░┼čte bu y├╝zdendir ki bu yarat─▒k (penis) ├Âzg├╝n bir ya┼čama sahip ve erke─čin akl─▒ndan ba─č─▒ms─▒z bir ak─▒ld─▒r, diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.ÔÇŁ

AB Bakan─▒ÔÇÖn─▒n ÔÇťBen kamyon kullan─▒yordum, Leonardo da vinci...ÔÇŁ esprisinden beri T├╝rkiyeÔÇÖde ├žo─ču AKP se├žmeni baz─▒ yurtta┼člar, LeonardoÔÇÖyu Egemen Ba─č─▒┼čÔÇÖ─▒n ─░talyan kankas─▒ vin├ž operat├Âr├╝, zaten Egemen Ba─č─▒┼čÔÇÖ─▒ da kamyon ┼čof├Âr├╝ san─▒yor... ─░┼čte bu zevat─▒n en az 3 ├žocuk emrini de hi├ž zorlanmadan ve hatta a┼č─▒r─▒ gayretke┼člikle yerine getirdi─čine bak─▒l─▒rsa, Leonardo da Vinci hakl─▒ olabilir: Erke─čin k├╝├ž├╝k ba┼č─▒, b├╝y├╝k ba┼č─▒ndan ba─č─▒ms─▒z bir ak─▒ld─▒r. Beyni olmad─▒─č─▒ndan zek├ó yoksunu, zek├ós─▒z oldu─ču i├žin de salak├ža ak─▒l y├╝r├╝tmesi do─čald─▒r...
─░┼čin k├Ât├╝s├╝, tarihte pek ├žok bilge ve bilgin, erkek milletinin ÔÇťb├╝y├╝k ba┼čÔÇŁ─▒ndan ├žok ÔÇťk├╝├ž├╝k ba┼čÔÇŁ─▒yla d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝ iddias─▒nda hemfikir. SofoklesÔÇÖe g├Âre penis bir deli, sahibi de deliye zincirli ve deli nereye ├žekerse oraya giden bir zavall─▒. Yahudiler, ayn─▒ sonuca bir atas├Âz├╝yle varm─▒┼č: ÔÇťPipi kafay─▒ kald─▒r─▒nca, erkek beyni topra─ča g├Âm├╝l├╝r.ÔÇŁ Zaten Antik RomaÔÇÖda erkeklik organ─▒, ÔÇťdar zihinÔÇŁ anlam─▒na gelen Latince ÔÇťmentulaÔÇŁ s├Âz├╝yle ifade edilirmi┼č. 18. y├╝zy─▒lda ise din bilginleri, yine Latince, ama ÔÇťkuyrukÔÇŁ demek olan ÔÇťpenisÔÇŁ s├Âzc├╝─č├╝nde karar k─▒lm─▒┼č.

─░┼čte ilk sayfalar─▒ndan bu bilgileri derledi─čim kitab─▒ bitiremeden T├╝rkiyeÔÇÖye d├Ânm├╝┼čt├╝m ki, patlamadan yakalanan canl─▒ bomba haberi d├╝┼čt├╝ ├Ân├╝me: T├╝m v├╝cuduna bomba sar─▒l─▒ Taliban, pipisini ├ževreleyen metal k─▒l─▒f─▒n ne i┼če yarad─▒─č─▒ sorulunca, ÔÇťCennette verilecek 72 huriye kar┼č─▒ g├Ârevimi yerine getirmek i├žinÔÇŁ demi┼čti. Cennete par├žalanmadan varmas─▒ gereken yeg├óne organ─▒, pipisiydi, o kadar.
├ça─čda┼č ─░slami cihad─▒n ┼čehit aday─▒ bu canl─▒ bomba, k├╝├ž├╝k ba┼č─▒n y├Ânetti─či b├╝y├╝k ba┼člara dair en taze kan─▒tt─▒. K├╝├ž├╝k ba┼č delisi TalibanÔÇÖ─▒n foto─čraf─▒n─▒, t─▒p doktoru ve yazar dostum Sel├žuk Erez g├Ânderdi. Ama son s├Âz├╝, cuk oturan─▒, Bekir Co┼čkun (8 Kas─▒m, Pipi Sendromu) yaz─▒s─▒nda s├Âyledi: ÔÇťYok e─čer ├želik k─▒l─▒f i├žinde bir pipi havada u├žup ├Ân├╝n├╝ze d├╝┼čerse... Pipi de─čildir, ak─▒ld─▒r o.
ÔÇŁ Ne diyelim? Allah bunlara pipi versin!
Pipinin k├Âk ucundaki gereksiz et k├╝tlesine, erkek denir.ÔÇŁ JO BRAND

duygu
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 07 Juin 2014 1:52    Sujet du message: RÚpondre en citant

Burada islenen konu her ne kadar ciddi olsada mizahi yaklasim her zaman mumkun!!!

Citation:

├ľl├╝s├╝ olan ├╝├ž g├╝n a─člar, Kar─▒s─▒ olan her g├╝n a─člar

26.08.2011
Selahattin Duman ileti┼čim

Durduk yere bu deve di┼či gibi laf─▒ niye mi ettim.. H├╝k├╝met adamlar─▒n─▒n yazd─▒─č─▒ ÔÇťresmi telefat raporunaÔÇŁ bakarak.. O raporda Atat├╝rk├╝m├╝zÔÇÖ├╝n millete hediye etti─či Latin harfleri ile koca koca yaz─▒l─▒: ÔÇťErke─čin ba┼č─▒n─▒ kar─▒s─▒ yiyor..ÔÇŁ

Niyetim, nisa taifesine bula┼č─▒p ┼ču m├╝barek Ramazan g├╝n├╝nde onlar─▒n hay─▒r duas─▒n─▒(!) almak de─čil..

Bilimi konu┼čturuyoruz.. N├╝fusa ba─čl─▒ demografik sonu├žlar.. Sosyal mosyal ama bu da bir bilim i┼čte..

Sonu├žlar, dirinin hesab─▒n─▒ tuttuklar─▒ gibi ├Âl├╝n├╝n de hesab─▒n─▒ tutan h├╝k├╝met adamlar─▒n gayreti sayesinde ortaya ├ž─▒kt─▒..

ÔÇťBizim memlekette evli erkek kar─▒s─▒ndan on y─▒l ├Ânce ├Âl├╝yor..ÔÇŁ

Ortalamas─▒ bu..

Laf─▒ tersine ├ževirirsek ÔÇťKad─▒n k─▒sm─▒ ortalama olarak kocalar─▒ndan on y─▒l daha fazla ya┼č─▒yor..ÔÇŁ

Bat─▒ÔÇÖda b├Âyle on y─▒ll─▒k fark yaratan, geni┼č aral─▒kl─▒ bir hayat ortalamas─▒ yok.. Bizde var.. Demek ki bizim kad─▒nlar daha k─▒y─▒c─▒..

Laf beyliktir ama tekrarlamakta mahzur yok..

Kad─▒n─▒n hayat─▒ evlendi─či g├╝n ba┼člar, erke─činki de nik├óh masas─▒nda biter..

Ondan sonras─▒ besbelli ÔÇťbitkisel hayatÔÇŁ gibi bir ┼čey..

Nik├óh defterine imza at─▒p da zaman─▒ geriye do─čru sayd─▒rmaya ba┼člad─▒n m─▒ bileceksin ki kurtulu┼čun olmayacak..

Kad─▒n teknik olarak ÔÇťba┼č─▒n─▒n etini yemektenÔÇŁ ba┼člay─▒p, b├╝t├╝n v├╝cut h├╝crelerinin birer birer hakk─▒ndan gelecek.. ├çareyi ├Âte d├╝nyaya firar etmekte bulacaks─▒n..

ÔÇťYok daha neler.. Benim kar─▒m ├Âyle de─čildir..ÔÇŁ demeyin.. Ba┼č─▒n─▒za gelece─čin fark─▒na bile varmazs─▒n─▒z..

Ger├ži baz─▒ belirtileri vard─▒r ama erkek k─▒sm─▒s─▒ nedense bunu hep hafife al─▒r..

ERKEN TE├×H─░S

Evli bir kad─▒n, kocas─▒n─▒ ba┼čkalar─▒n─▒n yan─▒nda ele┼čtirmeye ba┼člad─▒ m─▒ bilin ki s├╝re├ž de i┼člemeye ba┼člam─▒┼čt─▒r..

En hafifinden bir ele┼čtiri ÔÇťBizimki ├žok yumu┼čak ba┼čl─▒.. Hakk─▒n─▒ hi├ž aramaz..ÔÇŁ t├╝r├╝nden bir laf sokma mesela..

Ba┼člang─▒├žta dozlar hep k├╝├ž├╝kt├╝r..

ÔÇťAl─▒┼čveri┼č yapmay─▒ bilmez ki.. ─░lk g├Ârd├╝─č├╝n├╝ al─▒r..ÔÇŁ

ÔÇťBir g├╝n de ├žocuklarla o ilgilense..ÔÇŁ

ÔÇťAnas─▒n─▒n a─čz─▒n─▒n i├žine bakar..ÔÇŁ

Erke─čin b├╝nyesi bu laf sokmalara ba─č─▒┼č─▒kl─▒k kazand─▒k├ža kad─▒n─▒n verdi─či doz artar..

Evliliklerde ÔÇťSenin i├žin sa├ž─▒m─▒ s├╝p├╝rge ettim..ÔÇŁ laf─▒na gelindi─činde bilin ki o laf─▒n muhatab─▒ olan erkek, erken gidicidir..

Evlilik ili┼čkisinde erkek de kavga eder.. O da a─čz─▒na geleni s├Âyler.. Lakin erke─čin kavga an─▒ndaki sald─▒r─▒lar─▒ Kandil Da─člar─▒ÔÇÖna yap─▒lan hava h├╝cumlar─▒ gibidir..

Arka arkaya be┼č on sorti, ondan sonra h─▒z kesilir..

Kad─▒n─▒n sald─▒r─▒s─▒ ise d├╝┼č├╝k yo─čunlukta ve s├╝reklidir.. ├×iddet i├žermeyen ama insan─▒n i├žine koyan be┼č on c├╝mleyi her g├╝n erke─čin b├╝nyesine verir..

Tahribat belli olmasa da her k├╝├ž├╝k sald─▒r─▒da erkek binlerce v├╝cut h├╝cresi kaybeder..

Orta ya┼člarda g├╝nl├╝k h├╝cre kayb─▒ ortalama y├╝z eli bin ise kad─▒n─▒n sistemli sald─▒r─▒lar─▒ sayesinde bu g├╝nde iki y├╝z elli bin ortalamaya ├ž─▒kar..

N├╝fus istatistiklerimize yans─▒yan ÔÇťon y─▒ll─▒k hayat fark─▒n─▒ÔÇŁ ortaya ├ž─▒karan da bu a┼č─▒r─▒ h├╝cre kayb─▒d─▒r..

Televizyonlardaki evlilik programlar─▒n─▒ izleyin..

Elli, altm─▒┼č ya┼č aral─▒─č─▒ndaki kad─▒nlar─▒n ├žo─ču kocalar─▒n─▒ ├Âb├╝r tarafa teslim edip gelmi┼čler..

Ayn─▒ ya┼č aral─▒─č─▒nda olup da e┼č arayan erkeklerin ├žo─ču bo┼čand─▒klar─▒ i├žin oradalar..

H├ól├ó evlenmek i├žin programdan programa gezinmeleri ise bir ├Ânceki nik├óhlar─▒nda b├╝nyelerine giren ÔÇťevlilik vir├╝s├╝n├╝nÔÇŁ etkisinden..

Erke─čin erken yolcu olmas─▒na sebep olan bu vir├╝s├╝n di─čer yan etkisi de erke─či sersemletmesi.. Veya mevcut sersemli─čini ikiye katlamas─▒..

Erke─čin zaman zaman kendini mutlu sanmas─▒ da bu sebeptendir.. Demek ki bu vir├╝s kafa da yap─▒yor..

├×ARTIMIZ VAR..

Evlilikte tart─▒┼čma ka├ž─▒n─▒lmazd─▒r..

Erkek sersem gibi bu tart─▒┼čmalara dalarsa, b├╝nyesindeki h├╝cre kayb─▒ daha ├žok olur.. Burada hakl─▒ olup olmamak ├Ânemli de─čildir..

─░┼čin do─črusu ┼čudur:

Erkek hatal─▒ysa, laf─▒ gevelemeden bunu itiraf etmelidir.. kad─▒n hatal─▒ysa erkek susmal─▒d─▒r..

Bunu s├Âylemekten dilimde t├╝y bitti ama tekrar─▒nda fayda var..

Evlilik ili┼čkisinde kad─▒n tavuk ise erkek solucan kapasitesindedir.. Tavukla tart─▒┼čan solucan hep kaybeder.. ─░yisi mi susup, ├Âmr├╝ uzatmaya bakmal─▒..

├×imdiii.. Kad─▒nla ya┼čamay─▒ se├žen erkek i├žin hi├ž mi umut yok, diye soracaks─▒n─▒z..

Erkek k─▒sm─▒s─▒n─▒n ÔÇťg├Ân├╝ll├╝ hayat ko├žuÔÇŁ olarak s├Âyleyeyim, var.. Ama ┼čarta ba─čl─▒..

O ┼čartlar─▒ da ├çinÔÇÖde ya┼čayan bir bilge ki┼či belirlemi┼č.. ├çinli bilge ki┼či evlenmeye niyetlenen erke─če be┼č ├Ânemli tavsiyede bulunuyor..

ÔÇťBulaca─č─▒n kad─▒n hem evde marifetli olsun hem de sana kendi i┼činde yard─▒m edebilsin.. Ayn─▒ zamanda kendisi de zengin olsun..ÔÇŁ

(T├Âvbe esta─čfurullah.. S├Âvd├╝recek beni..)

ÔÇťBulaca─č─▒n kad─▒n esprili, ┼čakac─▒, g├╝lmeyi ve g├╝ld├╝rmeyi bilen biri olsun..ÔÇŁ

(Konservatuarlar─▒n ├ževresindeki kafelere dadan m─▒ demek istiyor acaba?)

ÔÇťBulaca─č─▒n kad─▒n g├╝venilir olmal─▒ ve yalan s├Âylememeli..ÔÇŁ

(─░yi de evlenmeden ├Ânce nas─▒l test edeceksin?)

ÔÇťBulaca─č─▒n kad─▒n yatakta da iyi olmal─▒.. Bunu sevmeli..ÔÇŁ

(Bu da bir ├že┼čit piyango.. Geldik en ├Ânemli ┼čarta..)

ÔÇťBulaca─č─▒n bu d├Ârt kad─▒n birbirini tan─▒mamal─▒..ÔÇŁ

(Oley be!)

Ne ├Â─črendik ┼ču anada kadar?

Biiir.. Ya do─čru se├žimler yap─▒p, se├žti─čin kad─▒nlar─▒ y├╝z y├╝ze getirmeyeceksin..

─░kiii.. ─░mk├óns─▒zl─▒ktan veya yeteneksizlikten tek se├ženekte kalm─▒┼čsan, tart─▒┼čmayacaks─▒n..

Erke─čin kad─▒nla tart─▒┼čma kapasitesi s─▒n─▒rl─▒ oldu─čundan bu t├╝r zorlamalar a┼č─▒r─▒ h├╝cre kayb─▒na sebep olur.. Kad─▒nda ise bu yetenek s─▒n─▒rs─▒zd─▒r..

├ç├╝nk├╝ kad─▒n─▒n kasnak (basen) dedi─čimiz nahiyesi erke─činkinden daha ya─čl─▒d─▒r.. Burada ÔÇťSteatopojiÔÇŁ dedikleri k─▒├ž ya─č─▒ bulunur..

Ayn─▒ ya─č devenin h├Ârg├╝c├╝nde de vard─▒r.. Deve bu sayede on dokuz g├╝n su i├žmeden ├ž├Âlde y├╝r├╝yebilir..

Kad─▒n da o ya─č sayesinde ├ž─▒kan bir kavgay─▒, hi├ž yorulmadan, o ya─čdan beslenerek g├╝nlerce s├╝rd├╝rebilir..

Anlad─▒n─▒z m─▒ ┼čimdi?

Haaa! ÔÇťBenim popom da fena de─čildirÔÇŽ Kavgadan, tart─▒┼čmadan ka├žmam..ÔÇŁ diyorsan─▒z o ba┼čka..

D├Ât├╝ne g├╝venen borazanc─▒ba┼č─▒ demi┼čler.. .
duygu
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 21 Sep 2014 2:11    Sujet du message: RÚpondre en citant

Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller Ó la page 1, 2  Suivante
Page 1 sur 2

Sauter vers: