72 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Cr├ęer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2197

Actuellement :
Visiteur(s) : 72
Membre(s) : 0
Total :72

Administration

Derniers Visiteurs

SelimIII : 1 jour, 12h27:04
administrateu. : 1 jour, 18h58:34
veron : 2 jours
murat_erpuyan : 2 jours
bendeniz : 2 jours

N├ętiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilit├ę de ceux qui les ont post├ęs dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera tol├ęr├ę dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Iftira, asagilama, kin, nefret, ikiy├╝zl├╝l├╝k...
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un ├ęchange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Iftira, asagilama, kin, nefret, ikiy├╝zl├╝l├╝k...
Aller Ó la page PrÚcÚdente  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Suivante

Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet prÚcÚdent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 06 Juin 2019 15:48    Sujet du message: RÚpondre en citant

Ne yazikki Selimiii'e haksizsin demek zor !

Bir baska ornek :
Citation:
Hakk─▒nda ter├Âr soru┼čturmas─▒ ba┼člat─▒lan Alpay: Devlet ele┼čtirilmeli
ÔÇťEyl├╝lde GelÔÇŁ, ÔÇťDa─člar─▒n Arkas─▒nda YarÔÇŁ, ÔÇťFabrika K─▒z─▒ÔÇŁ gibi ┼čark─▒lar─▒yla tan─▒nan sanat├ž─▒ Alpay hakk─▒nda, ÔÇťTer├Âr ├Ârg├╝t├╝ ├╝yelerini ├Âvd├╝─č├╝ ve devleti a┼ča─č─▒lad─▒─č─▒ÔÇŁ iddias─▒yla soru┼čturma ba┼člat─▒ld─▒.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/kultur-sanat/1425856/Hakkinda_teror_sorusturmasi_baslatilan_Alpay__Devlet_elestirilmeli.html
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privÚ
InvitÚ

MessagePostÚ le: 09 Juin 2019 2:29    Sujet du message: RÚpondre en citant

SelimIII a Úcrit:

...
Hani soyadi Soylu olan bir baska yaratik var ya o da "tokat atti" yalanini insanlarin gozunun i├žine baka baka, olay tv ekranlarindan yayinlanmasina ve sosyal ortam bulunmasina ragmen soylemedi.

...

Iste o "yaratik" iftira ve/veya yalandan vazge├žemiyor:
─░├ži┼čleri Bakan─▒ S├╝leyman Soylu, kendisine havaliman─▒nda 'Ak─▒ll─▒ ol' diyen ki┼či hakk─▒nda"Adamla ilgili ara┼čt─▒rma yapt─▒k. Adam─▒n da kim oldu─ču ortaya ├ž─▒kt─▒. Nas─▒l kirli i┼člerin sahibi oldu─čunu, onu oraya onlar─▒n nas─▒l g├Ânderdi─čini, nas─▒l orada bir tezgah i├žerisinde olduklar─▒n─▒ T├╝rkiye bir iki g├╝n i├žerisinde anlar"dedi.

Adamdan yanit geldi :
Ter├Âr ├Ârg├╝t├╝ ba─člant─▒m yok, AKP'ye oy verdim.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/1430292/Soylu_ya__akilli_ol__diyen_kisi_konustu__Teror_orgutu_baglantim_yok__AKP_ye_oy_verdim.html
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 10 Juin 2019 0:41    Sujet du message: RÚpondre en citant

Soylu, soysuzluga devam ediyor !!!

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1430896/Suleyman_Soylu_dan_Koc_Holding_e_tuhaf_yanit.html

Not : bir onceki mesaj da bana aittir. Biline.

Buna da bakin isterseniz :
https://www.youtube.com/watch?v=w89HkphFqZw
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 10 Juin 2019 0:50    Sujet du message: RÚpondre en citant

Ger├žekten igren├žlik, CHP'li biri soylese ya da soyleyince hain, PKK'li yaftasini yapistiriyor, kendisi soyleyince Atat├╝rk'e siginiyor.

Citation:

"K├ťRD─░STAN ATAT├ťRK'├ťN KULLANDI├ÉI B─░R ─░S─░M"
Diyarbak─▒r il binas─▒ ├Ân├╝nde yapt─▒─č─▒ konu┼čmada "K├╝rdistan" kelimesini kullanmas─▒n─▒n ele┼čtirilmesi sorulan Binali Y─▒ld─▒r─▒m, "Ne olmu┼č? PKK'ya itiraz─▒ olan m─▒ var? Bir ter├Âr ├Ârg├╝t├╝, bundan ┼č├╝phesi olan varsa tepki g├Âstersin. K├╝rdistan s├Âz├╝, Gazi Mustafa Kemal Atat├╝rk'├╝n Cumhuriyetin kurulmas─▒ndan ├Ânce ─░stiklal m├╝cadelesi i├žin b├Âlgeden gelen temsilciler i├žin kulland─▒─č─▒ s├Âzd├╝r. Ben ifade etti─čim bundan ibaret. Bu ├╝lkenin her kar─▒┼č topra─č─▒nda ya┼čayan insanlar, vatanda┼člar─▒m─▒z bizim birinci s─▒n─▒f vatanda┼člar─▒m─▒zd─▒r. Hi├ž kimse K├╝rtleri ├Âtekile┼čtirmeye ├žal─▒┼čmas─▒n biz etle kemik gibiyiz. Birbirimizden ayr─▒lmay─▒z, binlerce y─▒l bu topraklarda birlikte ya┼čad─▒k, kader birli─či yapt─▒k. Bundan sonra da inad─▒na bir ve beraber olaca─č─▒z, karde┼č olaca─č─▒z. Ay Y─▒ld─▒zl─▒ bayra─č─▒m─▒z─▒n alt─▒nda h├╝r ve ba─č─▒ms─▒z ya┼čayaca─č─▒z. Bu kadar a├ž─▒k ve net s├Âyl├╝yorum" diye konu┼čtu.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/1431247/Binali_Yildirim_dan__Kurdistan__aciklamasi.html
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 11 Juin 2019 14:02    Sujet du message: RÚpondre en citant

Soylu, soyadina yarasir davranislara devam ediyor :

Citation:
─░├ži┼čleri Bakanl─▒─č─▒, ─░mamo─čluÔÇÖnun Beylikd├╝z├╝ d├Ânemini incelemeye ald─▒
Se├žilmi┼č ─░stanbul B├╝y├╝k┼čehir Belediyesi Ba┼čkan─▒ Ekrem ─░mamo─čluÔÇÖnun Beylikd├╝z├╝ il├žesinde belediye ba┼čkanl─▒─č─▒ d├Âneminin ─░├ži┼čleri Bakanl─▒─č─▒ taraf─▒ndan mercek alt─▒na al─▒nd─▒─č─▒ ├Â─črenildi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1433030/icisleri_Bakanligi__imamoglu_nun_Beylikduzu_donemini_incelemeye_aldi.html
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 18 Juin 2019 0:21    Sujet du message: RÚpondre en citant

https://www.sozcu.com.tr/2019/yazarlar/rahmi-turan/allah-islah-etsin-5170371/

DerniŔre Údition par cengiz-han le 23 Jan 2020 23:38; ÚditÚ 3 fois
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 23 Juin 2019 18:13    Sujet du message: RÚpondre en citant

Gazeteci sifatli adamin igren├žligi tiksinti verici.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1453260/Albayrak_tan_skandal_secim_yorumu__CHP_li_guzel_kizlar....html
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 12 Juil 2019 17:10    Sujet du message: RÚpondre en citant

Ben Muslumanlilarina durmadan sikilmadan one koyanlari anlamiyorum. Istanbul se├žimlerinin yenilenmesi surecisinde Erdogan iktidarinin yaptiklarini nasil kabullenebiliyorlar; vicdanlari nasil sizlamiyor...

Alin size bir ikiyuzluluk olayi daha. Insanda biraz sikilma olur.

Citation:
AKP'nin ─░BB Grup Ba┼čkanvekili ve Esenler Belediye Ba┼čkan─▒ Tevfik G├Âksu
solda 15 Temmuz ├×ehitlerine Methiye D├╝zerken; sa─čda Fetullah G├╝len'e ├ľvg├╝ler D├╝zerken...

https://twitter.com/berildeniz77/status/1128727785021874176

Mad
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 22 Aoű 2019 19:04    Sujet du message: RÚpondre en citant

Istanbul'da yagmur yagdi. Her taraf harap. AKP su├žluyu buldu :
Ekrem Imamoglu !

Evet bu "namussuz herif" sihirbazlik yapip 13 bin oy farkini 800 bine ├žikardi ama 2 ayda Istanbul en azindan 25 senelik problemlerini ├žozecek huneri gosteremedi!

Inondations : LÔÇÖAKP charge Imamo─člu
https://lepetitjournal.com/istanbul/actualites/inondations-lakp-charge-imamoglu-263442

Ve bu adamlar hep muslumanliktan soz ederler. Inancin en onde gelen sartlarindan biri VICDAN'dir, IFTIRA atmamaktir. Ama bunlar vicdansizlikta ve iftira atmakta birebirler.

Nasil is ama.

Twisted Evil
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 28 Aoű 2019 0:12    Sujet du message: RÚpondre en citant

Yalan ve iftira sadece Islam dininde buyuk bir gunah degil evrensel bir ayip ve de su├žtur.

Ama yandaslar "g├Ât kili" olmaya razi olduklarindan olacak "aya otoyol yapiyoruz" desek inanirlar kanisiyla yalan ve iftiradan ka├žinmamaktalar.

Citation:
Cumhurba┼čkan─▒ Recep Tayyip Erdo─čan, ─░mamo─čluÔÇÖnu hedef ald─▒─č─▒ konu┼čmas─▒nda "─░stanbul'u sel bast─▒, beyefendi tatilde. Daha d├╝n bir bug├╝n iki.ÔÇŁ demi┼čti.

Erdo─čan konu┼čmas─▒nda siyasi hayat─▒nda kendisinin b├Âyle tatil yapmad─▒─č─▒n─▒ da s├Âylemi┼čti.

Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čanÔÇÖ─▒n siyasi y├╝kseli┼či ─░stanbul B├╝y├╝k┼čehir Belediye Ba┼čkan─▒ olmas─▒yla ba┼člad─▒. 1994ÔÇÖte ─░BB Ba┼čkan─▒ se├žilen ve ─░mamo─čluÔÇÖnu tatil ├╝zerinden ele┼čtiren Erdo─čanÔÇÖ─▒n, ba┼čkan oldu─ču s├╝re├žte ne kadar tatil yapt─▒─č─▒ merak konusu oldu.

Erdo─čan ─░BB'de 5 y─▒l i├žinde 302 g├╝n tatil yapm─▒┼č

Kaynak : http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1551860/Erdogan_iBB_de_5_yil_icinde_302_gun_tatil_yapmis.html

Ger├ži Cumhuriyet hem PKK'ci hem de FETO'cu ama boyle bir yalana da iktidar dur bakalim yalanci demeli degil mi?

Laughing
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 15 Sep 2019 21:49    Sujet du message: RÚpondre en citant

Bu sefer fotomontajlama degil ama iftira, pislik !

Ger├žekten de bana watsapp'dan geldi, once. Inanmadigim i├žin arastirdim.

https://odatv.com/metin-feyzioglu-esi-turbana-girdi-diye-paylasilan-o-fotografa-isyan-etti-14091949.html
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 23 Jan 2020 23:43    Sujet du message: RÚpondre en citant

Tam da bu dosyaya ornek :

Citation:

S├╝heyl Batum Kanal ─░stanbul yolundaki arazisini b├Âyle a├ž─▒klad─▒
Eski CHP Genel Ba┼čkan Yard─▒mc─▒s─▒ ve Milletvekili S├╝heyl Batum, h├╝k├╝mete yak─▒n Yeni ├×afak gazetesinin Kanal ─░stanbul haberine yan─▒t verdi.

OdaTV'nin bu konudaki yazi ilgin├ž

http://bit.ly/30NGMmh

Rolling Eyes
duygu
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 28 Jan 2020 16:45    Sujet du message: RÚpondre en citant

Murat bey, bu dosyanin basina bir de "asagilik" sifatini ekleyin.

Bakin, universite hocalik yapabilen bir yaratik neler soyleyebiliyor :

Citation:
Gayretullaha dokunmak edebiyat de─čildir. AIDS, ebola vir├╝s├╝ÔÇŽ Avustralya, ├çin gayretullaha dokundu azap geldi. Maazallah, biz de zinay─▒, livatay─▒ yasalla┼čt─▒rarak, AllahÔÇÖ─▒n helal k─▒ld─▒─č─▒ ya┼čta evlili─či tecav├╝z sayarak, mutlu yuvalar─▒ bozarak gayretullaha dokunmayal─▒m. Az kald─▒

Allah'in helal kildigi yastan "├žocuk evliliklerini" ima ediyor. 60'lik herif 12-16 yasinda ├žocukla evlenirse deprem olmayacak demek istiyor...

Citation:
Y─▒ld─▒z Teknik ├ťniversitesi profes├Âr├╝ Bedri Gencer Elaz─▒─čÔÇÖdaki depremle ilgili TwitterÔÇÖdan skandal bir payla┼č─▒mda bulundu. Tepkiler ├╝zerine yapt─▒─č─▒ payla┼č─▒m─▒ kald─▒ran GencerÔÇÖe, ilahiyat├ž─▒ Mustafa ─░slamo─čluÔÇÖnun tepkisi ise sert oldu. ─░slamo─člu, GencerÔÇÖe ÔÇťKabe, ba┼čta deprem, afetler nedeniyle 60 kez y─▒k─▒ld─▒. Ha┼ča, KabeÔÇÖde de mi zina yap─▒l─▒yordu? Bunu uydurup ÔÇťhadisÔÇŁ diye pazarlayanlar, sadece El├žiÔÇÖye de─čil, depremzedelere de iftira ediyorlar. ├çirkeflik bu!ÔÇŁ s├Âzleri ile yan─▒t verdi.

bu kadar igren├žlik inanilmaz...

https://tele1.com.tr/cocuk-evliliklerinin-yasaklanmasi-deprem-getirdi-123579/

Twisted Evil
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 05 FÚv 2020 1:23    Sujet du message: RÚpondre en citant

Citation:
"Ben ─░stanbul B├╝y├╝k┼čehir Belediye Ba┼čkan─▒na cevap verecek kadar derece kayb─▒na u─čramad─▒m. Hele hele bir bayana yap─▒lan sata┼čmaya en g├╝zel cevab─▒ sizin vermeniz laz─▒m"

Biraz once RTE'nin soylediklerini yazdim. Sonra da isin asli nedir diye bakinirken iktidarin borazani Sabah gazetesinin haberini buldum.

Tiklamaya degmez ama kaynak belirtmek i├žin vereyim linki :
https://www.sabah.com.tr/gundem/2020/02/03/ismek-sorumlularina-yonelik-hakaret-iddiasina-ikinci-suc-duyurusu

Sabah ise baliklama dalip derhal su├žluyu belirledigin bu isin bir iftira olma alasiliginin ├žok oldugu kanaatina vardim. Oyle su├žlanan yonetici bu kadar aptal mi boyle konussun.

Malum iki se├žim turu arasinda AKP iktidari bazi Belediye ├žalisanlarini one itip IBB'nin itibarsizlastirilmasindan yakinmalarini yaymislardi. 800 bi oyluk farkla gelen samarin acisi bir turlu ge├žmiyor anlasilan, bu sefer de boyle bir iftira ile Imamoglu'nu itibarsizlastirmaya ├žalistiklarina inaniyorum. Kaldik RTE'nin yukarida sozleri de bu inancimi dogruluyor.

Sarayinda adamin altina kirik sandalye yerlestirenlerden hersey beklenir.

Bu yasa geldim, ulkede insanlarin birbirlerine iktidar tarafindan bu kadar ayristirmalarina sahit olmadim.

Tabii bu bir de gundemi degistirmeye yarar... Kizilay rezaletini unutturmak gerek. Bilmiyorum ama bu Sabah gazetesi bir kez olsun Kizilay rezaletini konu edinmismidir?

Hi├ž sanmiyorum.
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 05 FÚv 2020 1:36    Sujet du message: RÚpondre en citant

Tabii bu arada ITU "depremin ├žocuk evliliklerinin onlenmesine Allah'in bir cezasi oldugunu" ileri surebilecek kapasite ama Prof etiketli varlik twetter atip derslerine devam ettigini Abdulhamit'in izinde gittigini ve soyledikllerini dogrulayan bir sosyoloji dersi verdigini yazmis.

Ne yuz ne astar. Bilmiyorum ITU'de sosyoloji dersinde bu varligi dinleyebilecek ogrenci var mi? Cunku bir zamanlar ITU dunyada da sayginligi olan bir universiteydi...
Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller Ó la page PrÚcÚdente  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Suivante
Page 7 sur 8

Sauter vers: