37 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Cr├ęer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 1
Hier : 0
Total : 2197

Actuellement :
Visiteur(s) : 37
Membre(s) : 0
Total :37

Administration

Derniers Visiteurs

veron : 02h20:38
murat_erpuyan : 03h03:51
bendeniz : 03h18:46
Dom : 03h21:57
SelimIII : 2 jours

N├ętiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilit├ę de ceux qui les ont post├ęs dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera tol├ęr├ę dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Iftira, asagilama, kin, nefret, ikiy├╝zl├╝l├╝k...
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un ├ęchange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Iftira, asagilama, kin, nefret, ikiy├╝zl├╝l├╝k...
Aller Ó la page PrÚcÚdente  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Suivante

Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet prÚcÚdent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 22 Mar 2017 2:30    Sujet du message: RÚpondre en citant

Citation:

─░nsanda biraz utanma olur

Yimaz ├ľzdil

19 Mart 2017

AKP il ba┼čkan─▒, Hazreti Muhammed'e Akp amblemiyle n├╝fus c├╝zdan─▒ ├ž─▒kard─▒, peygamberimizin ├žocuklar─▒n─▒n aras─▒na ÔÇťTayyipÔÇŁ ismini ekledi.
Akp milletvekili ÔÇťTayyip Erdo─čan Allahu tealan─▒n b├╝t├╝n vas─▒flar─▒n─▒ ├╝zerinde toplayan liderÔÇŁ dedi.

Cami avlular─▒nda ├╝cretsiz da─č─▒t─▒lan s├Âzde dini kitapta ÔÇťTayyibimÔÇŁ ba┼čl─▒kl─▒ ilahi var, o ilahide ÔÇťTayyip'i ├╝zmek, Allah'─▒ ├╝zmektirÔÇŁ deniyor.

Akp il ba┼čkan─▒ ÔÇťTayyip Erdo─čan bizim i├žin ikinci peygamber gibidirÔÇŁ dedi.
Akp milletvekili, Tayyip Erdo─čan'a dokunman─▒n ÔÇťibadetÔÇŁ oldu─čunu s├Âyledi.
Akp bakan─▒, Tayyip Erdo─čan'─▒n do─čup b├╝y├╝mesine vesile olan Rize, ─░stanbul ve Siirt'i ÔÇťm├╝barekÔÇŁ ilan etti.

─░stanbul'da ÔÇťhelal ve Tayyip ├╝r├╝nler konferans─▒ÔÇŁ d├╝zenlendi, Tayyip ├╝r├╝nlerin en helal ├╝r├╝nler oldu─ču anlat─▒ld─▒.

Camide miting yapt─▒lar, Akpli ba┼čbakan yard─▒mc─▒s─▒ mihrapta imamla beraber se├žim konu┼čmas─▒ yapt─▒.

├×ehit cenazesinde musalla ta┼č─▒n─▒n ba┼č─▒nda oy istediler, miting k├╝rs├╝s├╝ne
Kuran-─▒ Kerim'le ├ž─▒kt─▒lar.

Ramazan ay─▒nda minarelerdeki mahyalara belediye ba┼čkanlar─▒n─▒n ismini yazd─▒lar, besmeleli se├žim ┼čark─▒s─▒ yapt─▒lar.

Akpli ba┼čbakan Kabe'de kendisini alk─▒┼člatt─▒, tezah├╝rat yapt─▒rd─▒, siyasi slogan att─▒rd─▒.

Akpli belediye binas─▒n─▒n ├Ân├╝ne Kabe maketi kurdular, Hira ma─čaras─▒ maketi kurdular, peygamberimizin evinin maketini kurdular, peygamberimizin temsili e┼čyalar─▒n─▒ sergilediler, maket Kabe'yi tavaf edenlere zemzem suyu ikram ettiler.

Akpli bir ba┼čka belediye, maketten hicret parkuru d├╝zenledi, se├žmenleri rehber e┼čli─činde maket Mekke'den maket Medine'ye g├Ât├╝rd├╝ler, yol boyunca maket Kabe'yi, maket Merve tepesini, maket Safa tepesini g├Âsterdiler, dekor olarak ├ťmm├╝ Mabed ├žad─▒r─▒ kurdular.
ÔÇťPeygamber oca─č─▒ÔÇŁna kumpas kuranlarla imam nikah─▒ k─▒yd─▒lar, CIA casusu imamlara ÔÇťne istediniz de vermedikÔÇŁ dediler.

Tayyip Erdo─čan'a ÔÇťho┼čgeldin Allah'─▒n el├žisiÔÇŁ diye seslendiler.
Akpli bakan yard─▒mc─▒s─▒, bir d├╝─č├╝nde evlilik c├╝zdan─▒n─▒ geline uzat─▒rken ÔÇťTayyip Erdo─čan'─▒n s├╝nnetinin gere─čidirÔÇŁ dedi, bir ba┼čka Akpli bakan yard─▒mc─▒s─▒, yeni hastaneler yap─▒laca─č─▒n─▒ m├╝jdeleyerek, ÔÇťTayyip Erdo─čan s├╝nnetidirÔÇŁ dedi.

Akp milletvekili ÔÇťTayyip Erdo─čan i├žin her g├╝n iki rekat ┼č├╝k├╝r namaz─▒ k─▒lmam─▒z gerekirÔÇŁ dedi, bir ba┼čka Akp milletvekili ÔÇť├╝mmetin lideriÔÇŁ dedi.
Akp yalakas─▒ gazeteci, Tayyip Erdo─čan'─▒ halife-i ruy-i zemin, yani, yery├╝z├╝n├╝n halifesi ilan etti. Bir ba┼čka Akp yalakas─▒ gazeteci, Tayyip Erdo─čan'─▒ z─▒llullah-─▒ ruy-i zemin, yani, Allah'─▒n yery├╝z├╝ndeki g├Âlgesi ilan etti.

Akp milletvekili, Tayyip Erdo─čan'─▒n m├╝cadelesini Uhud Sava┼č─▒'na benzetti, Tayyip Erdo─čan'a ba─čl─▒l─▒─č─▒n─▒, sahabelerin Hazreti Muhammed'e ba─čl─▒l─▒─č─▒na benzetti.

Akp il ba┼čkanl─▒─č─▒, se├žimde g├Ârev yapacak sand─▒k g├Ârevlileri i├žin animasyonlu e─čitim filmi haz─▒rlad─▒, o filmde Akpli ba┼čbakan, sand─▒k g├Ârevlilerine ÔÇťUhud tepesindeki ok├žulars─▒n─▒zÔÇŁ diye hitap etti.

Akpli bakan, se├žim sand─▒─č─▒ g├Ârevlilerine ÔÇťkendinizi Uhud sava┼č─▒ndaki ok├žular gibi d├╝┼č├╝n├╝n, sak─▒n ordan ayr─▒lmay─▒nÔÇŁ dedi.

Akpli bakan sahurda konu┼čtu, ÔÇťHazreti Muhammed Mekke'nin fethinde kendisine pay ├ž─▒kard─▒, gurura kap─▒ld─▒, onun i├žin biz kendimize pay ├ž─▒karm─▒yoruz ba┼č├Ârt├╝s├╝ yasa─č─▒n─▒ kald─▒rd─▒k diyeÔÇŁ dedi.

Akpli bakan ÔÇťher cuma bir ayet sall─▒yorum, bakara makaraÔÇŁ dedi.
Akp gen├žlik kollar─▒ ba┼čkan─▒, Akp mitingine kat─▒lman─▒n ÔÇťfarz-─▒ ayn h├╝km├╝ndeÔÇŁ oldu─čunu, yani dinimizin kesin emirlerinden oldu─čunu, her m├╝sl├╝man─▒n bizzat yapmas─▒ gereken farz oldu─čunu s├Âyledi.
Akp milletvekili ÔÇťTayyip Erdo─čan b├╝t├╝n ─░slam aleminin umududur, peygamber efendimiz gelip g├Ârseydi, gurur duyard─▒ÔÇŁ dedi.
Akpnin s├Âzde tarih├žisi ÔÇť─░slami kaideye g├Âre Tayyip Erdo─čan'a oy vermek ─░slam'─▒n gere─čidir, iman bunu emrederÔÇŁ dedi.

Akp yanda┼č─▒ gazeteci ÔÇťokudu─čum tek kitap Tayyip Erdo─čan imzal─▒ Kuran-─▒ KerimÔÇŁ dedi.

Akp bakan─▒ ÔÇťTayyip Erdo─čan'─▒n cumhurba┼čkan─▒ adayl─▒─č─▒ logosunda Arap├žayla Muhammed isminin kullan─▒ld─▒─č─▒n─▒ biliyor musunuz?ÔÇŁ diye tweet att─▒.

Bir ba┼čka Akp bakan─▒ ÔÇťTayyip Erdo─čan rabbimizin insanl─▒─ča g├Ânderdi─či m├╝jdedirÔÇŁ dedi.

Akp yanda┼č─▒ eski milletvekili ÔÇťreferandumda evet ├ž─▒kaca─č─▒na dair hadis-i ┼čerif varÔÇŁ dedi.

Akp yanda┼č─▒ ilahiyat├ž─▒, referandumda hay─▒r oyu verecek olanlar─▒n ÔÇť┼čeytanÔÇŁ oldu─čunu s├Âyledi.

Akpli belediye ba┼čkan─▒ ÔÇťreferandumda hay─▒r diyenler ha├žl─▒ zihniyetidirÔÇŁ dedi.
Akp il├že ba┼čkan─▒ ÔÇťAkp'nin se├žim kazanmas─▒ g├Âklerden inen bir karard─▒rÔÇŁ dedi.

Akp milletvekili camide mihrab─▒n ├Ân├╝ne masa koydu, k─▒bleyi arkas─▒na alarak, se├žim konu┼čmas─▒ yapt─▒, Akp'ye oy istedi.

Akp genel ba┼čkan yard─▒mc─▒s─▒, peygamberimize sayg─▒ i├žin okunan salavat'─▒ Tayyip Erdo─čan'a monte etti, ÔÇťRecep Tayyip Erdo─čan salli ala MuhammedÔÇŁ diye t├╝rk├╝ s├Âyledi.

*

Ve d├╝n, Akpli ba┼čbakan yard─▒mc─▒s─▒ numan kurtulmu┼č isyan ettiÔÇŽ

ÔÇťCHP dini siyasete alet ediyorÔÇŁ dedi.

ÔÇťReferandum kampanyas─▒na peygamberimizi kar─▒┼čt─▒rmak vicdana s─▒─čmazÔÇŁ dedi.

*

ÔÇťDinime k├╝freden m├╝sl├╝man olsaÔÇŁ atas├Âz├╝n├╝n s├Âzl├╝k kar┼č─▒l─▒─č─▒, kelimenin tam manas─▒yla bu olsa gerek gari!

Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privÚ
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 23 Mar 2017 12:01    Sujet du message: RÚpondre en citant

Bu da RTE'den

SelimIII a Úcrit:
Citation:

Hapisteki gazetecilerin listesini verin diyoruz. Bak─▒yorum, hepsi h─▒rs─▒z, ├žocuk istismarc─▒s─▒, ter├Ârist.

Ge├ženlerde de 149 ki┼čilik bir liste geldi. Bak─▒yorsunuz su├žlar─▒na, ├╝lkemize Kuzey Irak'tan bomba d├╝zene─či getirmek. Bir di─čerinin su├žu polis arac─▒na silahl─▒ sald─▒r─▒da bulunmak. Bir di─čeri patlay─▒c─▒ maddeyle yakalanm─▒┼č. Banka soyan─▒ndan se├žim b├╝rosu yakanlara kadar ne varsa bunlar─▒n i├žinde var.

http://t24.com.tr/haber/erdogan-149-kisilik-listeye-bakiyorum-hapisteki-gazetecilerin-hepsi-hirsiz-cocuk-istismarcisi-terorist,395059
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 24 Mar 2017 1:21    Sujet du message: RÚpondre en citant

Zivanadan ├žikmak diye buna derler iste...
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 14 Aoű 2017 0:38    Sujet du message: RÚpondre en citant

Balik bastan korkar sozu bosuna degil...

RTE, sanki Berberoglu su├žluymus da Kili├ždaroglu onunla baglantisi ├žikarsa deyivermis...
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/802588/Erdogan_in_Kilicdaroglu_iddiasina_CHP_den_hodri_meydan.html

Yandas gazetede bir CHP'li Belediye baskanini karalamak i├žin "CHP'li Karakol basti" manseti atmis...
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/802414/Aksam_in_CHP_li_Baskan_Karakol_Basti__haberi_yalanlandi.html

Yine Berberoglu ailesi kotuleniyor :
Citation:
hen├╝z hi├ž evlenmemi┼č k─▒z─▒m─▒z─▒ FET├ľ gelini olmakla, kat─▒lmad─▒─č─▒ bir toplant─▒ya kat─▒ld─▒─č─▒ ve hatta tutukland─▒─č─▒n─▒ dahi ileri s├╝rerek itham ettiler, iftira att─▒lar.

diyor Bayan Berberoglu
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/802335/Oya_Berberoglu_ndan_Akit_e__Yalanlarinizda_bogulacaksiniz.html

Benim bildigim muslumanlikta iftira en buyuk gunahtir!
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 18 Aoű 2017 1:34    Sujet du message: RÚpondre en citant

"CHP'nin tek parti diktat├Ârl├╝─č├╝nde ne yap─▒ld─▒ Allaha┼čk─▒na?"

"CHP'ye soruyorum; Yahu senin bu memlekette dikili bir a─čac─▒n m─▒ var?"

"Bu cibiliyetsiz partinin bu ├╝lkeye hi├žbir katk─▒s─▒ olmam─▒┼čt─▒r"

"CHP iktidar─▒nda ┼ču ├╝lkede bir ta┼č ├╝st├╝ne ta┼č kondu mu?"

"Biz bu CHP'nin cemaziyelevvelini (t├╝m ge├žmi┼čini) biliriz, hi├žbir eserleri, emekleri yoktur bu ├╝lkede"
bendeniz
Advanced
Advanced

MessagePostÚ le: 12 Sep 2017 9:39    Sujet du message: RÚpondre en citant

Ilgin├ž ├╝lke Turkiye, daha dogrusu bu forumlarda ge├žtigi uzere AKP Turkiyesi...

Bir AKP'li ├žikiyor, montaj bir foto ile Atat├╝rk'├╗ Vahdettin'in yaveri yapiyor ve Fetocu yaverlere gonderme yapiyor. Bunu nasil paylasayim derken bu konuyu buldum, ├žuk oturdu.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/821506/AKP_li_belediye_calisani_Ataturk_u__darbeci__olarak_gosterdi.html
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 28 Sep 2017 14:44    Sujet du message: RÚpondre en citant

bunlar bes vakit namaz kilarlar genelde, muslumanliklarini one ├žikarirlar, ama muslumanligin temeli sayilan merhametten ve iftiradan nasbini almamis kisilerdir, iste bir ornek daha :

FETOcu olduklari ileri surulerel ihra├ž edilenler "a─ča├ž k├Âk├╝ yesin"ler derler :

Citation:
Osman Zabun, kendilerine ba┼čvuran bir├žok ki┼činin, ÔÇťE┼čim tutukland─▒, bayramda ├žocu─čunu g├ÂremediÔÇŁ diye duygusal s├Âm├╝r├╝ yapt─▒─č─▒n─▒ belirterek, ÔÇťKusura bakma, ├Âm├╝r boyu babas─▒n─▒ g├Âremeyecek ├žocuklar─▒m─▒z var. Onlar─▒n geride b─▒rakt─▒─č─▒ ├žocuklar─▒, karde┼čleri var. Onlar─▒ nas─▒l telafi edece─čizÔÇŁ dedi. Zabun s├Âzlerini ┼č├Âyle s├╝rd├╝rd├╝: ÔÇťGitsinler ayakkab─▒ boyas─▒nlar, hamall─▒k yaps─▒nlar. Bu millete ya┼čatm─▒┼č olduklar─▒ ac─▒ kar┼č─▒s─▒nda sadece onunla kurtuluyorlarsa dua etsinler. Bu ├╝lkede i├ž sava┼č ├ž─▒kart─▒p, insanlar─▒ birbirine k─▒rd─▒rman─▒n bir hamlesidir. B├Âyle bir hamle kar┼č─▒s─▒nda ÔÇśBu insanlar ne yiyecekÔÇÖ diye d├╝┼č├╝n├╝rsek, bu vicdana s─▒─čmaz. Gitsinler a─ča├ž k├Âk├╝ yesinler. Bu ├╝lkenin onlara verecek bir ┼čeyi yok.ÔÇŁ

http://www.hurriyet.com.tr/ihrac-edilen-agac-koku-yesin-40242885
youtube da da var :
https://www.youtube.com/watch?v=potw_UijVZc

Allah bunlara uzun omur versin de bir gun Feto'ya ne istedilerse verenler mahkemelerde yargilansin. Biz aga├ž koku yesinler diyemeyiz...

.

DerniŔre Údition par SelimIII le 14 DÚc 2017 10:51; ÚditÚ 1 fois
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 09 DÚc 2017 2:22    Sujet du message: RÚpondre en citant

Adam firsati ka├žirmamis, ikiyuzlulugu ortaya koymus.

Citation:

Amel defteri

Sozcu - 6 Aral─▒k 2017

Hay─▒rsever R─▒za bey, ÔÇťekonomi bakan─▒ Zafer ├ça─člayan'a 45-50 milyon euro r├╝┼čvet ├Âdedim, ayr─▒ca 7 milyon dolar ve 2 milyon 465 bin lira ├Âdedim, k├ór marj─▒n─▒ sordu, y├╝zde 50 ortakl─▒k istediÔÇŁ dedi.

*

Hay─▒rsever R─▒za beyin bahsetti─či tarihlerdeÔÇŽ Ekonomi bakan─▒m─▒z Zafer ├ça─člayan ├Âzel u├žakla Mu┼č'a iniyor, ├Âzel helikopterle temel atma t├Ârenine geliyor, kendi paras─▒yla yapt─▒rd─▒─č─▒ ├ça─člayan Camisi'nin temelini at─▒yor ve ÔÇťmanevi bir ├žal─▒┼čmayla kar┼č─▒n─▒zday─▒z, Allah izin verirse kendi imkanlar─▒mla cami yapt─▒raca─č─▒m demi┼čtim, bug├╝nleri bana g├Âsterdi─či i├žin Allah─▒ma ┼č├╝krediyorum, hayattayken ne eser b─▒rak─▒rsak in┼čallah ├Âb├╝r tarafta da yard─▒mc─▒m─▒z olacak, hadiste de belirtilmi┼č, cami gibi hay─▒r yapt─▒ranlar─▒n amel defteri kapanmaz, in┼čallah bizim amel defterimiz de kapanmaz, 1500 ki┼čilik cami olacak, Osmanl─▒ mimarisine uygun olacak, kad─▒nlar─▒n abdest alabilecekleri yer olacak, y├╝z ki┼čilik Kuran kursumuz olacakÔÇŁ diyordu.

*

Hay─▒rsever R─▒za Bey, ÔÇťekonomi bakan─▒ Zafer ├ça─člayan r├╝┼čvet ├Âdemelerini nakit olarak, k─▒ymetli e┼čyalarla ve havale yoluyla ald─▒ÔÇŁ dedi, Zafer ├ça─člayan'a yapt─▒─č─▒ ├Âdemelerin excel tablosunu g├Âsterdi.

*

Hay─▒rsever R─▒za beyin bahsetti─či tarihlerdeÔÇŽ Ekonomi bakan─▒m─▒z Zafer ├ça─člayan, kendi cebinden yapt─▒rd─▒─č─▒ ├ça─člayan Camisi'nin temel atma t├Âreninde konu┼čmaya devam ediyordu: ÔÇť├çok fakirdim, devletin verdi─či kredilerle, K─▒z─▒lay'─▒n verdi─či burslarla okudum, bug├╝nlere geldim, Allah'─▒n bize verdi─či imkanlar─▒ Allah yolunda kullanmaya gayret ediyorum, helali ho┼č olsun, hi├žbir beklentim yok, hi├žbir kar┼č─▒l─▒k beklemiyorum, Allah bana hizmet yapmay─▒ nasip etti, bu bana yeter, hay─▒rl─▒ olsun, ┼čeref ve onur duyuyorum.ÔÇŁ

*

Hay─▒rsever R─▒za Bey'in anlata anlata dili dama─č─▒ kurudu, Amerikal─▒ hakim ÔÇťpastil verin ┼čunaÔÇŁ dedi, hay─▒rsever R─▒za bey anlatmaya devam etti: ÔÇťHalkbank genel m├╝d├╝r├╝ S├╝leyman Aslan'a r├╝┼čvet vermek i├žin Zafer ├ça─člayan'dan izin istedim, S├╝leyman Aslan'a r├╝┼čvet vermek ├žok ├Ânemliydi, ├ž├╝nk├╝ kap─▒ bek├žisiydi, ilk ├Âdemede iki milyon euro nakit verdimÔÇŁ dedi.
*
Hay─▒rsever R─▒za beyin bahsetti─či tarihlerdeÔÇŽ Ekonomi bakan─▒m─▒z Zafer ├ça─člayan, ├Âzel u├žakla Mu┼č'a iniyor, ├Âzel helikopterle temel atma t├Ârenine geliyor, kendi paras─▒yla yapt─▒rd─▒─č─▒ ├ça─člayan Camisi'nin in┼čaat─▒nda incelemelerde bulunuyordu, ÔÇťm├╝barek bir cuma g├╝n├╝ temel atm─▒┼čt─▒k, m├╝barek bir cuma g├╝n├╝ yine birlikteyiz, ┼č├╝k├╝rler olsun, sizlerin aras─▒ndan ├ž─▒km─▒┼č biri olarak, sizlerin karde┼či olarak, alt─▒ y─▒ldan fazlad─▒r yapm─▒┼č oldu─čum milletvekili maa┼č─▒m─▒n tek kuru┼čuna el s├╝rmedim, hepsini ├Â─črencilere burs olarak veriyorum, helali ho┼č olsun, Allah nasip etti bize bu f─▒rsatlar─▒ verdi, kendi imkanlar─▒mla bu camiyi yapt─▒r─▒yorum, helali ho┼č olsun, babam memurdu, dar gelirliydik, hi├ž unutmuyorum liseyi bitirirken babamdan ├╝niversite kursu i├žin 1200 lira istedim, veremedi, hep ikinci el kitaplarla e─čitimime devam ettim, m├╝hendis oldum, alt─▒ y─▒ld─▒r bakan─▒m, ├žok ┼č├╝k├╝r kendi paramla cami yapt─▒racak g├╝ce ula┼čt─▒m, ├╝├ž milyon liray─▒ biraz a┼čacak, ne mutlu banaÔÇŁ diyordu.

*

Hay─▒rsever R─▒za bey, duru┼čma salonunun ortas─▒na getirilen karatahtada ┼čema ├žizerek izah etti, ÔÇťZafer ├ça─člayan ┼čirketime ait ekstreleri bizzat kontrol ediyordu, Zafer ├ça─člayan'─▒n bilgisi d─▒┼č─▒nda hi├žbir ┼čey yapmad─▒k, ihracat─▒m─▒z─▒n tamam─▒ sahteydiÔÇŁ dedi.

*
Hay─▒rsever R─▒za beyin bahsetti─či tarihlerdeÔÇŽ Ekonomi bakan─▒m─▒z Zafer ├ça─člayan'─▒n kendi paras─▒yla yapt─▒rd─▒─č─▒ ├ça─člayan Camisi, m├╝barek bir cuma g├╝n├╝ ibadete a├ž─▒ld─▒.

*
Hay─▒rsever R─▒za bey, Allah'─▒n tokad─▒ yok misali, tam Mevlid Kandili'nin oldu─ču g├╝n New York'ta hakim ├Ân├╝ne ├ž─▒kar─▒ld─▒.

*

Hay─▒rsever R─▒za beyin itiraflar─▒na ba┼člad─▒─č─▒ dakikalardaÔÇŽ Zafer ├ça─člayan'─▒n kendi paras─▒yla yapt─▒rd─▒─č─▒ ├ça─člayan Camisi'nde Mevlit Kandili program─▒ vard─▒, Kuran'─▒ Kerim tilavetinden ve ilahilerin okunmas─▒ndan sonra vaaz veren il m├╝ft├╝s├╝, ÔÇťhay─▒rseverlere duaÔÇŁ ettirdi.

*
Hay─▒rsever R─▒za bey, T├╝rkiye'nin nas─▒l soyuldu─čunu anlatmaya devam ediyor.

*

Ayn─▒ dakikalardaÔÇŽ Ekonomi bakan─▒m─▒z Zafer ├ça─člayan, whatsapp profilini de─či┼čtirdi, sakall─▒ foto─čraf─▒n─▒n yan─▒na Tevbe Suresi'nin 40'─▒nc─▒ ayetini koydu, ÔÇťLa tahzen! ─░nnallahe meana. ├ťz├╝lme! Allah bizimledirÔÇŁ yazd─▒.

*

Allah kabul etmesin.

*

Amin.

Ertugrul ├ľzk├Âk de takilmis :

Citation:

Zafer karde┼čim l├╝tfen AllahÔÇÖ─▒ kar─▒┼čt─▒rma bu i┼če

ARKADA├× sakal b─▒rakm─▒┼č...

Fa├žay─▒ da ona g├Âre ayarlam─▒┼č...

Yani tam bug├╝ne uygun m├╝tedeyyin bir mostra...

*

Sonra da WhatsApp hesab─▒na Arap├ža bir laf...

Demek istedi─či a├ž─▒k...

ÔÇťArkada┼č ben M├╝sl├╝man─▒m, AllahÔÇÖa inanan bir m├╝minim...ÔÇŁ

*

─░stiyor ki c├╝mlenin arkas─▒n─▒ sen tamamla...

Yani de ki...

ÔÇťM├╝sl├╝man adam, AllahÔÇÖa inanan adam r├╝┼čvet almaz...ÔÇŁ

─░yi de alm─▒┼č arkada┼č... Bal gibi alm─▒┼č...

*

Bak karde┼čim, son y─▒llarda bu ÔÇťAllahÔÇÖla aldatmaÔÇŁ y├Ântemlerini ├žok g├Ârd├╝k...

Bak adam ÔÇť45-50 milyon Euro r├╝┼čvet verdimÔÇŁ diyor...

├ťstelik bir de senin ad─▒n─▒ veriyor...

ÔÇťOna verdimÔÇŁ diyor...

*

Yani sen sen ol, Rabbimizi bu i┼če kar─▒┼čt─▒rma...

Hem kimse yutmaz, hem de ├žok g├╝naha girersin...

SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 14 DÚc 2017 11:01    Sujet du message: RÚpondre en citant

Bir anayasa profesoru vardi AKP milletvekil, bugunlerde pek sesi ├žikmiyor, yalakalik yapta zirveye ├žikan RTE'yi elestiren gence "├žarpilirsin" deyiveren bir de su siralar ├žok one ├žikan bir zamanlarin adalet bakani olupta ├žocuk evlilikleri yasallastirmaya ├žalisan Bozdag var...

Adama 2011'de meclis kursusunden Gulen'i oven konusmasi hatirlatinca bunu yapanlar Fetocu diye savunmaya ge├žiyor o zaman bunlarin teror orgutu oldugunu bilmiyordum diyor.

Ergenekon kumpasi kurulurken bakan degil mi bu adam. Bilmiyormus. F.G. niye ABD'ye ka├žti, 2003 de MGK raporu var. Kitaplar var, daha yayinlanmadan musvetteleri toplatilan Sik'in kitapbi var, anefi Avci'nin Hali├žte Simonlar kitabi var...

Ha bilmiyorlarmis MIS, kimi uyutuyorsiunuz, bir ornek daha :
Citation:
Y─▒llar ├Ânce de┼čifre edilmesine ra─čmen darbeci Semih Terzi b├Âyle terfi etmi┼č

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/885821/Yillar_once_desifre_edilmesine_ragmen_darbeci_Semih_Terzi_boyle_terfi_etmis.html

Ya yalan soyluyor, ya da olan bitende bu kadar habersiz ki o zaman bu ulkede nasil hukumet uyesi olmayai kendine yakistiriyorsun, sokaktaki adam senden iyi yapar bu durumda bu gorevi...

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/885833/Bozdag_dan__Gulen_e_ovgu__savunmasi__Bu_konusmami_FETO_nun_teroristleri_gundeme_getiriyor.html
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 27 Jan 2018 2:44    Sujet du message: RÚpondre en citant

T├╝rk toplumunun AKP devrinde geldigi nokta :

Citation:

M.A. ile ayn─▒ otob├╝sle seyahat etti─čini s├Âyleyen bu ki┼či, M.A.'n─▒n otob├╝steyken ba┼čkas─▒yla sohbet etti─či ve bu s─▒rada ÔÇśCumhurba┼čkan─▒na ve devlet b├╝y├╝klerine hakaret' i├žeren s├Âzler kulland─▒─č─▒n─▒ iddia etti. ─░hbarc─▒, M.A.'y─▒ otob├╝sten ayn─▒ yerde inip takip ederek, polisin gelmesinin ard─▒ndan M.A.ÔÇÖy─▒ g├Âzalt─▒na ald─▒rd─▒. Polis taraf─▒ndan g├Âzalt─▒na M.A. Emniyet M├╝d├╝rl├╝─č├╝'ne g├Ât├╝r├╝ld├╝.

http://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/otobusten-indikten-sonra-takip-etti-polise-cumhurbaskanina-hakaret-iddiasiyla-ihbarda-bulundu-2191046

ya da

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/913945/Muhbir_yurttas_isbasinda__Otobuste_sohbet_eden_kadini_takip_etti__gozaltina_aldirdi.html
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 01 Mar 2018 13:25    Sujet du message: RÚpondre en citant

Universite'de hocalik yapan adamlar oylesine sa├žmaliyorlar ki Turkiye'de yuksek ogrenimin ne hale geldigini gormek insanin i├žini karartiyor.

Son olay ise yalan ve iftiranin ne duzeylere ulastigi ve Gobels mantigi ile yalan ne kadar buyuk olursa o kadar inandirici olur.

Citation:
├çOM├ť TV ve Radyosu'nda, ─░lahiyat Fak├╝ltesi ├Â─čretim ├╝yesi Yrd. Do├ž. Dr. Abdullah Ak─▒n'─▒n, "12 Haziran 1924'te camiler kapat─▒l─▒yor, d├╝┼č├╝nebiliyor musunuz? Camiler sat─▒l─▒yor. ├çok ├Âz├╝r diliyorum, ├çanakkale ve BursaÔÇÖda genelev olarak kullan─▒lan camiler var"

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/935795/_Camileri_genelev_yaptilar__diyen_ogretim_uyesi_Abdullah_Akin_ile_ilgili_Rektorluk_ten_aciklama.html
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 01 Juin 2018 12:04    Sujet du message: RÚpondre en citant

Ali Sirmen bugunku kose yazisi, yalanciligin ve iftiranin politik ├žikar i├žin ne kadar ayyuka ├žiktiginin bir gostergesi.

Inonu gibi bir adam DP'li yoneticilerin asilmasina karsi olmasi kadar dogal bir sey olamaz, hatta bu acimanin otesinde vizyon meselesi. Her seyden once idam insalikla bagdasmayan bir ceza hele hele politik nedenlerle... Inonu Menderes ve arkadaslarinin idam ile magdur ve de mitlesecegini bilecek kadar zeki bir devlet adamiydi.

Nitekim demokrasi ile alakasi olmayan Menderes bugun "demokrasi sehiti" olarak aniliyor belli kesimlerce.

Ama iftira ve yalan tonla...

Citation:

Menderes ├╝st├╝nde tepinmek yeter art─▒k!

Ali Sirmen - Cumhuriyet, 01 Haziran 2018

Hafta ba┼č─▒nda, 58. y─▒ld├Ân├╝m├╝n├╝ idrak etti─čimiz, 27 May─▒s dolay─▒s─▒yla MenderesÔÇÖin idam─▒ yine g├╝ndeme geldi. AKPÔÇÖnin lideri bu konuda bir kez daha kendine g├Âre ├žok ince bir y├Ântemle ─░n├Ân├╝ÔÇÖy├╝ hedef g├Âsterdi ve MenderesÔÇÖi idam ettirenin ÔÇť─░n├Ân├╝ d├╝┼č├╝ncesiÔÇŁ oldu─čunu s├Âyleyerek, zihinlerde bu siyasi cinayetten Atat├╝rkÔÇÖ├╝n silah arkada┼č─▒, Cumhuriyetin kurucusunun sorumlu oldu─ču alg─▒s─▒n─▒ yaratmaya ├žal─▒┼čt─▒.

Oysa, ─░n├Ân├╝ÔÇÖn├╝n herhangi bir ┼čekilde MenderesÔÇÖin idam─▒ ile sorumlu tutulmas─▒na imk├ón yoktur.

Tam tersine, Yass─▒ada duru┼čmalar─▒nda karar a┼čamas─▒na gelinmesinden ├Ânce ─░n├Ân├╝, Milli Birlik Komitesi ├╝yelerinin bir k─▒sm─▒ ile g├Âr├╝┼čerek idam h├╝km├╝ verilmesinin ├žok sak─▒ncal─▒ olaca─č─▒n─▒ anlatmaya ├žal─▒┼č─▒yordu. ─░n├Ân├╝ kararlar─▒n a├ž─▒klanmas─▒ndan iki g├╝n ├Ânce 13 Eyl├╝l 1961 g├╝n├╝ Milli Birlik Komitesi Ba┼čkan─▒ G├╝rselÔÇÖe de bu d├╝┼č├╝ncesini bir mektupla bildirmi┼čti.

Altan ├ľymen, yeni ├ž─▒kan, 1960-61 y─▒llar─▒n─▒ ve 27 May─▒s olay─▒n─▒ b├╝t├╝n ayr─▒nt─▒lar─▒yla anlatan son kitab─▒ ÔÇťUmutlar ve ─░damlarÔÇŁda ( s.430 ÔÇô 433) mektupta ┼ču uyar─▒lar─▒n yer ald─▒─č─▒n─▒ anlat─▒yor: ÔÇťMemleketimizin bug├╝nk├╝ halinde ne kadar az say─▒da olursa olsun ├Âl├╝m kararlar─▒n─▒n tasdik ve infaz─▒ y├╝ksek milli menfaatlere ayk─▒r─▒d─▒r. Kans─▒z bir ihtilal yap─▒ld─▒. B├Âyle bir ihtilalden bir bu├žuk sene sonra ge├žmi┼č bir iktidar erk├ón─▒n─▒n siyasi su├žlardan dolay─▒ idam edilmesi siyasi idamlar─▒n b├╝nyesinde zaten mevcut olan hak teredd├╝d├╝n├╝ azami ├Âl├ž├╝de artt─▒rm─▒┼č olacakt─▒r.ÔÇŁ

─░damlar─▒n infaz─▒n─▒n ordu taraf─▒ndan istendi─či izleniminin yarat─▒lmas─▒n─▒n en b├╝y├╝k mahzurlardan birini ta┼č─▒yaca─č─▒ ve karar verenlere tarih ├Ân├╝nde hesaps─▒z veballer y├╝kleyece─či gibi, T├╝rk ordusunun edebi ┼čerefine kar┼č─▒ sayg─▒ duygusuyla ba─čda┼čt─▒r─▒lamaz olan b├Âyle bir davran─▒┼č─▒n millette orduya kar┼č─▒ deva bulmaz bir k─▒rg─▒nl─▒k yarataca─č─▒n─▒ da belirten ve bu konudaki d├╝┼č├╝ncelerinin Milli Birlik KomitesiÔÇÖne de bildirilmesini niyaz etmesiyle (yalvarmas─▒) son bulan mektubun, MGKÔÇÖnin f─▒rt─▒nal─▒ oturumunda ─░n├Ân├╝ÔÇÖn├╝n istedi─či gibi okunmas─▒ engellenmi┼čti.

B├╝t├╝n bu hususlar─▒ kitab─▒nda etrafl─▒ bi├žimde yans─▒tan Altan ├ľymen, Adnan Menderes ve arkada┼člar─▒n─▒n naa┼člar─▒n─▒n devlet t├Âreniyle yeni kabirlerine nakledilmeleri dolay─▒s─▒yla Ayd─▒n Menderes ile 1990 y─▒l─▒nda yapt─▒─č─▒ s├Âyle┼čide, Ayd─▒n BeyÔÇÖin annesi ile birlikte, idamlar─▒ ├Ânlemesi i├žin yapt─▒klar─▒ ziyareti ise ┼č├Âyle anlat─▒yor (s.420):

ÔÇť...Bize fikir verenler oldu: ÔÇś─░smet Pa┼čaÔÇÖya gidin. Asker ├╝zerinde, Milli Birlik Komitesi ├╝zerinde etkisi vard─▒rÔÇÖ dediler...
...├ľnceden muhterem e┼či Mevhibe Han─▒m kap─▒y─▒ a├žt─▒. ÔÇśBerin Han─▒m gelmi┼čler. Berin MenderesÔÇÖ diye haber verdi─čini hat─▒rl─▒yorum. ─░smet Pa┼ča hemen i├žeri geldi...

Ben annemle ─░smet Pa┼ča g├Âr├╝┼č├╝rken, ─░smet Pa┼čaÔÇÖn─▒n y├╝z├╝ne bak─▒yordum. Derin bir teess├╝r g├Ârd├╝m. G├Âz p─▒narlar─▒ doluydu diyebilirim. Sonradan zaman zaman kendi kendime ÔÇśAcaba bana m─▒ ├Âyle geldiÔÇÖ diye sormu┼čumudur. ├ç├╝nk├╝ zihnimizin ├žok ├že┼čitli d├╝┼č├╝nceler, endi┼čeler, ├╝z├╝nt├╝lerle dolu oldu─ču bir zamand─▒. Ama g├Âzlerimin tespit etti─či o foto─črafta yan─▒lmad─▒─č─▒n─▒ zannediyorum. ─░smet Pa┼čaÔÇÖn─▒n ÔÇś├ç─▒ld─▒rm─▒┼č vaziyetteler. S├Âz dinlemiyorlar. Her ┼čeyi yapmaya ├žal─▒┼čt─▒mÔÇÖ dedi─čini hat─▒rl─▒yorum.

Ayr─▒ca konu┼čmas─▒n─▒n bir yerinde anneme ve bana d├Ânerek, netice ne olursa olsun, Adnan MenderesÔÇÖin arkas─▒ndan kimsenin bir ┼čey diyemeyece─čini, geride kalan ailesi i├žin ├╝z├╝nt├╝ verici, gurur k─▒r─▒c─▒ hi├žbir ┼čey kalmayaca─č─▒n─▒, kalmas─▒n─▒n s├Âz konusu olmayaca─č─▒n─▒ ifade etti.ÔÇŁ
─░┼čte belgeleriyle ve bizzat evlad─▒n─▒n s├Âzleriyle, Altan ├ľymenÔÇÖin kaleminden MenderesÔÇÖin idam─▒nda ─░n├Ân├╝ÔÇÖn├╝n tavr─▒.

B├╝t├╝n bunlardan sonra, olayda ─░n├Ân├╝ÔÇÖn├╝n sorumlulu─čunu ileri s├╝rmek, hem tarihe ihanet, hem vicdana ayk─▒r─▒l─▒k, hem de ─░n├Ân├╝ÔÇÖn├╝n oldu─ču kadar MenderesÔÇÖin an─▒s─▒na say─▒s─▒zl─▒kt─▒r.

Sa─č─▒n bir├žok sayg─▒s─▒z kesimi gibi AKPÔÇÖ liler de MenderesÔÇÖi oy i├žin ├žok kulland─▒lar.

Yeter, Menderes ├╝st├╝nde tepinmeyi b─▒rak─▒n art─▒k!

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 02 Juin 2018 1:54    Sujet du message: RÚpondre en citant

Ikiyuzluluge, dalkavuk gazetecilik yapmanin insani ne hallere soktuguna harika bir ornek:

Citation:

Bu da Recep BeyÔÇÖin gazetecisi!
Sozcu - 1 Haziran 2018
Emin Colasan

Sevgili okurlar─▒m, yazd─▒─č─▒ her ┼čey bir gazetecinin onurudur. Gazetecinin yalan yazma hakk─▒ yoktur.

Bu kavram makale, k├Â┼če yaz─▒s─▒, s├Âyle┼či, kitap vesaire, akla gelen her ┼čeyi kapsar.

Gazeteci sonradan k─▒v─▒rtma hakk─▒na da sahip de─čildir.
Bir ┼čeyi yazars─▒n ve sonras─▒nda sonu├žlar─▒na katlan─▒rs─▒n.

Ele┼čtiriler gelir, hakaretler gelir, hatta hakk─▒nda davalar a├ž─▒l─▒r.

B├╝t├╝n bu sorunlarla ba┼č etmeyi bileceksin.

* * *

Konuyu tahmin etmi┼čsinizdir. Bu iktidar taraf─▒ndan 2013 y─▒l─▒nda TRT Haber Dairesi Ba┼čkan─▒ yap─▒lan Nasuhi G├╝ng├Âr isimli ÔÇťGazeteci (!)ÔÇŁ

Ge├žmi┼čte ÔÇťYenilik├ži HareketÔÇŁ isimli bir kitap yaz─▒yorÔÇŽVe kitab─▒na sa─čdan soldan birka├ž ele┼čtiri geliyor. Bu arkada┼č o ele┼čtirilere sosyal medya hesaplar─▒ndan ├╝├ž ayr─▒ yan─▒t veriyor:
ÔÇô ÔÇťHayat─▒m boyunca yazd─▒─č─▒m her sat─▒r─▒n arkas─▒nda durdum. Bunlar ├╝zerinden konu┼čmak yak─▒┼č─▒k al─▒yor mu sence?ÔÇŁ
ÔÇô ÔÇťArkada┼člar kimse kimseyi okumak be─čenmek zorunda de─čil. Ben ne yazd─▒ysam arkas─▒nday─▒m. Birbirimize sayg─▒ duyal─▒m yeter.ÔÇŁ
ÔÇô ÔÇťYenilik├ži Hareket kitab─▒mda ve ge├žmi┼čte yazd─▒─č─▒m her ┼čeyin de arkas─▒nday─▒m.ÔÇŁ

* * *

Buraya kadar olanlar ├žok g├╝zel!.. Demek ki bu gazeteci arkada┼č, TRT Haber Dairesi Ba┼čkan─▒ olmay─▒ ba┼čarm─▒┼č, ilkeli ve ne yazd─▒ysa arkas─▒nda durmay─▒ bilen ki┼čilik sahibi bir gazeteci!

Yani d├╝n kara dedi─čine bug├╝n ak diyen korkak d├Âneklerden de─čil!
Yazd─▒─č─▒ kitab─▒n ad─▒ AKP'nin kurulu┼č d├Âneminde geliyor.

An─▒msayacaks─▒n─▒z, o d├Ânemde partinin ad─▒ hen├╝z belli de─čildi ve kuruculardan kamuoyunda ÔÇťYenilik├žilerÔÇŁ diye s├Âz edilirdi.

Bu vatanda┼č da onlara yak─▒n biri oldu─čundan, partinin nas─▒l kuruldu─čunu, o d├Ânemde s─▒radan bir vatanda┼č olan Recep Bey'in neler yapt─▒─č─▒n─▒, kimlerle konu┼čtu─čunu falan anlat─▒yor.

* * *

Kitab─▒nda ilgin├ž bir b├Âl├╝m var. Muharrem Bey bu konuyu miting meydanlar─▒nda g├╝ndeme getirdi─činde ├Â─črenmi┼č olduk.

Recep Bey partisini kurarken Pensilvanya'ya gidip Fetullah'tan g├Âr├╝┼č ald─▒ m─▒, hatta iznini ald─▒ m─▒?

Muharrem ─░nce bu konuyu g├╝ndeme getirdi ve ÔÇťEvet ald─▒. Se├žimden sonra kan─▒tlayaca─č─▒mÔÇŁ dedi.

Ama bizim Recep Bey k├╝l yutmazÔÇŽ

Hemen ink├ór etti, b├Âyle bir durum olmad─▒─č─▒n─▒ s├Âyledi!

Ancak Muharrem ─░nce, kendisine bizim gazeteci Nasuhi'nin kitab─▒yla yan─▒t verdi.

* * *

AKP uzman─▒m─▒z kitab─▒nda aynen ┼č├Âyle yazm─▒┼čt─▒:
ÔÇťErdo─čan 2000 y─▒l─▒ may─▒s ay─▒nda (parti hen├╝z kurulu┼č a┼čamas─▒nda iken) ABD'ye yapt─▒─č─▒ gezide uzun s├╝redir orada ya┼čayan Fetullah G├╝len ile de bir araya geldi.
Erdo─čan, G├╝len
g├Âr├╝┼čmesi muhtevas─▒ndan (g├Âr├╝┼č├╝len konulardan, kapsam─▒ndan) ├žok, uzun y─▒llard─▒r birbirlerine hayli mesafeli olan iki farkl─▒ ekol├╝n bir araya gelmesi a├ž─▒s─▒ndan hayli dikkat ├žekiciydi.ÔÇŁ

Muharrem Bey kitab─▒n bu b├Âl├╝m├╝n├╝ k├╝rs├╝den okuyunca Recep Bey yine ├žok sinirlendiÔÇŽ

Zira b├Âyle bir g├Âr├╝┼čme olmad─▒─č─▒n─▒, Fetullah'─▒ Pensilvanya'da hi├žbir zaman ziyaret etmedi─čini iddia ediyordu.

* * *

├×imdi bu durumda bizim ÔÇťGazeteci (!)ÔÇŁ, AKP taraf─▒ndan TRT Haber Dairesi Ba┼čkan─▒ yap─▒lan Nasuhi ne yapmal─▒yd─▒ÔÇŽ

Bir tarafta Muharrem ─░nce bu ziyaretin yap─▒ld─▒─č─▒n─▒ savunuyor, ├Âb├╝r yanda ise patronu olan Recep Bey, ─░nce'nin iddialar─▒n─▒ reddediyorduÔÇŽ

Ve kitap K─▒r┼čehir mitinginde ortaya ├ž─▒kt─▒ÔÇŽ

Nasuhi ┼čimdi iki arada bir derede s─▒k─▒┼č─▒p kalm─▒┼čt─▒!

Bunu yazan ├Âyle s─▒radan biri de─čildi ki!..

Koskoca, anl─▒ ┼čanl─▒ bir gazeteci idi!

* * *

├×imdi, filmin sonunu g├Ârmeden ├Ânce bir parantez a├žal─▒m ba┼čka bir belgeye daha bakal─▒m. Bu belge d├╝n oda tv internet sitesinde yay─▒nland─▒.

Fetullah G├╝len'in en yak─▒nlar─▒ndan biri olan Osman ├×im┼ček isimli ilahiyat├ž─▒, 15 y─▒ldan beri Pensilvanya'da onunla birlikte ya┼č─▒yor ve ayn─▒ evde kal─▒yor.
├×im┼ček 2014 y─▒l─▒nda yazd─▒─č─▒ ÔÇť─░nkisarÔÇŁ isimli kitab─▒nda aynen ┼č├Âyle diyor:
ÔÇť2000'li y─▒llar─▒n ba┼č─▒nda, AKP'nin kurulu┼č a┼čamas─▒nda Recep Tayyip Erdo─čan Pensilvanya'ya gelmi┼č, ya┼čad─▒─č─▒m─▒z yeri g├Ârm├╝┼č ve kahvemizi i├žmi┼čti.
Hatta o g├╝n musluklar─▒m─▒z bozuktu, bizimle beraber bah├žedeki hortumdan abdest alm─▒┼čt─▒.

Yine ayn─▒ d├Ânemde (AKP'nin kurucular─▒ndan ve ilk ba┼čbakan─▒ olan) Abdullah G├╝l de te┼črif etmi┼č, evimizde ya┼čant─▒m─▒za ┼čahit olmu┼č, bizimle ayn─▒ safta namaza durmu┼čtu.ÔÇŁ

Demek ki ikisi de Pensilvanya'ya gitmi┼čÔÇŽ

Sevgili okurlar─▒m, ┼čimdi parantezi kapayal─▒m ve yine d├Ânelim Nasuhi G├╝ng├Âr'├╝n neler yapt─▒─č─▒na!..

* * *

Kitab─▒nda yazd─▒klar─▒ ortaya ├ž─▒k─▒nca zor durumda kalan Nasuhi bu durumda ne yapmal─▒yd─▒. Kar┼č─▒s─▒nda iki se├ženek vard─▒. Ya o zaman yazd─▒klar─▒n─▒n arkas─▒nda aslanlar gibi duracak, ya da k─▒v─▒rtacakt─▒.

O, ikinci yolu tercih etti ve bu kez ┼č├Âyle dedi:
ÔÇťKitaptaki iddialar (kendi kitab─▒nda kendi yazd─▒klar─▒) ne yaz─▒k ki somut bir bilgiye ve belgeye de─čil, tamamen o d├Ânemdeki baz─▒ dedikodulara dayanmaktad─▒r. Bizzat kendi yazd─▒─č─▒m bu iddialar─▒n kamuoyuna bilgi veya belge gibi sunulacak hi├žbir yan─▒ yok. Ne gazetecili─čim, ne de bug├╝ne kadar yapt─▒─č─▒m herhangi bir g├Ârev, bu kitaptaki iddialar─▒ do─čru k─▒lmazÔÇŽ

Nerede ve hangi konumda olursam olay─▒m, benim y─▒llar ├Ânce yazd─▒─č─▒m mesnetsiz (dayanaks─▒z) bir iddian─▒n FET├ľ ile m├╝cadeleye ve Say─▒n Cumhurba┼čkan─▒m─▒z─▒n bu konudaki tavizsiz duru┼čuna zarar getirmesine asla raz─▒ olamam!ÔÇŁ

Aferin sana be!..

Kitab─▒ yazarken ┼čak─▒r ┼čak─▒r d├Â┼čenmi┼čsin, ┼čimdi zor durumda kal─▒nca k─▒v─▒rt─▒yorsun!

├ľnceleri kitab─▒n─▒ savunuyordun, ÔÇťNe yazd─▒ysam arkas─▒nday─▒mÔÇŁ diyordun, ┼čimdi s─▒k─▒┼č─▒nca 180 derece ├žark ediyorsun.

─░┼čte size k─▒sac─▒k bir ÔÇťGazeteci, onurlu insanÔÇŁ portresi!

murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 19 Juin 2018 17:47    Sujet du message: RÚpondre en citant

Citation:

ÔÇťD├╝nya lideriyizÔÇŁ diyen medyam─▒z ÔÇťd├╝nya lideriÔÇŁ ├ž─▒kt─▒

Yilmaz ├ľZDIL, S├Âzc├╝, 19 Haziran 2018

D├╝nyan─▒n en prestijli bilim kurumu Oxford ├ťniversitesi, d├╝nya ├žap─▒nda ÔÇťyalan haberÔÇŁ ara┼čt─▒rmas─▒ yapt─▒.

D├╝nyan─▒n en ahlaks─▒z medyas─▒n─▒n bizim medya oldu─ču anla┼č─▒ld─▒!

*

Meksika'dan Malezya'ya, Brezilya'dan ─░ngiltere'ye, Japonya'dan Danimarka'ya, Arjantin'den Bulgaristan'a kadar 37 ├╝lkenin medyas─▒n─▒ tarad─▒lar.

Kendi milletine bile bile yalan haber veren, uydurulmu┼č sahte haber yayan, kas─▒tl─▒ olarak yanl─▒┼č bilgi aktaran, photoshoplu foto─čraflarla iftira atan d├╝nyan─▒n en tiksindirici medyas─▒, bizim medya ├ž─▒kt─▒.
*
Sabah, atv, Takvim, Star televizyonu, Star gazetesi, Show Tv, Skyt├╝rk, Ak┼čam, G├╝ne┼č, Milliyet, Vatan, Kanalt├╝rk, Digit├╝rk, Cine5, H├╝rriyet, Posta, DHA, Kanal D, CnnT├╝rk'e ├že┼čitli y├Ântemlerle el konuldu, yanda┼člara verildi.
TRT ve Anadolu Ajans─▒ parti bro┼č├╝r├╝ haline getirildi.

NTV yalakalarla dolduruldu.

Fetocu Samanyolu, Zaman, Bug├╝n ve Taraf tetik├ži olarak kullan─▒ld─▒, i┼čleri bitince onlara da el konuldu.

Yeni ├×afak, Akit, T├╝rkiye, ahaber, Tgrt haber, Beyaz tv, Kanal 24, Kanal 7, ├ťlke tv'yle yanda┼č koro tamamland─▒.

*
Netice?

*

├ľzg├╝rl├╝kte sonuncu.

Yalanda d├╝nya ┼čampiyonu.

*

ÔÇťElleri eldivenli, ├╝stleri ├ž─▒plak, deri pantolonlu geziciler, Kabata┼č'ta ba┼č├Ârt├╝l├╝ bac─▒m─▒n kafas─▒na i┼čediler, kahkaha atarak cinsel organlar─▒n─▒ ba┼č├Ârt├╝s├╝ne s├╝rtt├╝lerÔÇŁ diye yazd─▒ bu medyaÔÇŽ

Temel Karamollao─člu'nu elinde rak─▒ kadehiyle montajlad─▒lar, Muharrem ─░nce'yi camide bisikletle dola┼č─▒rken montajlad─▒lar, Meral Ak┼čener'i feto'yla el s─▒k─▒┼č─▒yormu┼č gibi montajlad─▒lar.

ÔÇťAtat├╝rk'├╝ ─░smet ─░n├Ân├╝ zehirlediÔÇŁ diye man┼čet att─▒lar, Atat├╝rk'├╝n manevi k─▒z─▒yla yat─▒p kalkt─▒─č─▒n─▒, Z├╝beyde ana'n─▒n asl─▒nda genelevde ├žal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒ dergilerine kapak yapt─▒lar.

*
Sadece siyaset de─čil, spor sayfalar─▒ndan magazin sayfalar─▒na kadar la─č─▒m f─▒┼čk─▒r─▒yor. Biat etmeyen sanat├ž─▒lar, hatta, rakip televizyonlar─▒n dizi sanat├ž─▒lar─▒ lin├ž ediliyor. Akp'nin istemedi─či kul├╝p ba┼čkan─▒ adaylar─▒na bile ├žamur at─▒l─▒yor.

*
Ekonomi sayfalar─▒, televizyonlardaki finans programlar─▒ borsa ve d├Âviz manip├╝lasyonu i├žin kullan─▒l─▒yor. Dolar be┼č liraya dayanm─▒┼čken ÔÇťAmerikan merkez bankas─▒'n─▒ T├╝rk Liras─▒ korkusu sard─▒, Merkez bankam─▒z─▒n m├╝dahalesi ABD'yi paniklettiÔÇŁ diye haber yap─▒l─▒yor.

*
─░nanmakta g├╝├žl├╝k ├žekeceksiniz ama, asr─▒n liderimizin mitingine kat─▒l─▒m azalmas─▒n diye ÔÇťhava durumuÔÇŁ bile de─či┼čtiriliyor. Ankara'y─▒ sel g├Ât├╝r├╝yor, ─░stanbul'da metroyu su bas─▒yor, ana haber b├╝ltenlerinde ekranlara g├╝zel havalardan ar┼čiv g├Âr├╝nt├╝leri veriliyor.

*
ÔÇťAkp mitingi muhte┼čem kalabal─▒k olduÔÇŁ diye Rod Steward'─▒n Rio Copacabana Plaj─▒'ndaki d├Ârt milyon ki┼čilik y─▒lba┼č─▒ konserinin foto─čraf─▒n─▒ yay─▒nlayan bunlarÔÇŽ ÔÇť├çok k├Ât├╝ y├Ânetilen ─░zmir'i i┼čte b├Âyle sel bast─▒ÔÇŁ diye ├çin'deki sel foto─čraf─▒n─▒ yay─▒nlayan bunlarÔÇŽ ÔÇťMurat Karay─▒lan yakaland─▒ÔÇŁ diyen bunlar, ÔÇťEset yurtd─▒┼č─▒na ka├žt─▒ÔÇŁ diyen bunlar, ÔÇťcamide seks yapt─▒larÔÇŁ diyen bunlar, ÔÇťd├╝nya bize hayranÔÇŁ diyen bunlar, ÔÇťpetrol buldukÔÇŁ diyen bunlar, ÔÇťsaniyede 300 bin kilometre h─▒zla giden mermisiz silah yapt─▒kÔÇŁ diyen bunlar, patronundan muhabirine kadar memleketin gelmi┼č ge├žmi┼č en namuslu gazetelerinden S├Âzc├╝'ye ÔÇťter├Âr ├Ârg├╝t├╝ÔÇŁ diyen bunlar.

*

Saymakla bitmezÔÇŽ

*
Oxford'un ara┼čt─▒rmas─▒n─▒ asla haber yapmayan gene bunlar.

*

24 haziran sadece iktidar─▒ belirleme se├žimi de─čildir.
D├╝nya ├žap─▒nda tescilli ahlaks─▒zl─▒─ča devam m─▒, tamam m─▒ referandumudur.

SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 06 Juin 2019 15:41    Sujet du message: RÚpondre en citant

Tam 6 sene once ben baslatmisim bu konuyu. Ve 6 sene sayfalar dolusu sey yazilmis. Musluman olduklari fiye baslamis 6 sene once mesajim.

Ve bunlar 6 senedir yalan, iftira ve asagilamaya devam ediyorlar. Muslumanlikta iftira en buyuk gunahlardandir benim bildigim kadariyla. Bunlar Allah'a inandiklarini soyleyip de Allah'tan korkmayan koltugu korumak i├žin cehennemlik olmaktan ├žekinmeyen kisiler.

Son ornek, Imamoglu'nun Yunan olmasi. Olsa bile ne yazar, bu adam bu ulke vatandasi degil mi?
Iftiraya kuyruklu yalani da eklemis, Canikli denen yaratik, Imamoglu Makarios'un heykeli dikecekmis?
Hani soyadi Soylu olan bir baska yaratik var ya o da "tokat atti" yalanini insanlarin gozunun i├žine baka baka, olay tv ekranlarindan yayinlanmasina ve sosyal ortam bulunmasina ragmen soylemedi.

Istanbul Belediye Baskani olmasi amaciyla iptal edilen se├žimlerin muhatabi "oylar ├žalindi" dedi mi? '3 bin kusur oyla se├žimi kazandik" diye ekranlarin basina ge├žmedi mi?

Igren├žlik tiksinti verici ama bunlar aptal da degiller soyluyorlarsa hala onlara inanacak insanlar oldugu i├žin.

Citation:
─░mamo─čluÔÇÖna a─č─▒r su├žlamalarda bulunmalar─▒na ra─čmen ├ž─▒k─▒p hi├žbirini yalanlamad─▒─č─▒n─▒ s├Âyleyen Canikli, ÔÇťYani Yunan medyas─▒nda olan biten olaylar─▒ 'ya olur mu ne alakas─▒ var, i┼čte onlarla benim hi├žbir alakam yoktur, o ziyaretlerimin amac─▒ budur ya da MakariosÔÇÖun heykelini dikmemin amac─▒ budur. Tabii ayn─▒ ┼čekilde PapandreuÔÇÖnun kendisini ├Âzel olarak ziyarete gelmesinin amac─▒ budur' diye makul, mant─▒kl─▒ herkes taraf─▒ndan kabul edilebilecek a├ž─▒klamalar yapmas─▒ gerekiyor ama t─▒k yok"

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/1425617/Canikli___imamoglu_nun_beyni_bu_milletin_emrinde_degil_.html?amp=1
Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller Ó la page PrÚcÚdente  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Suivante
Page 6 sur 8

Sauter vers: