36 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Cr├ęer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2184

Actuellement :
Visiteur(s) : 36
Membre(s) : 0
Total :36

Administration

Derniers Visiteurs

duygu : 15h34:18
murat_erpuyan : 22h54:05
lalem : 1 jour, 22h26:18
minorSinan : 2 jours
SelimIII : 4 jours

N├ętiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilit├ę de ceux qui les ont post├ęs dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera tol├ęr├ę dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - T├╝rk basininda Fransa
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un ├ęchange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

T├╝rk basininda Fransa
Aller Ó la page 1, 2  Suivante

Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet prÚcÚdent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 16 Juil 2012 19:42    Sujet du message: T├╝rk basininda Fransa RÚpondre en citant

La France vue par la Presse turque diye bir bolum var bu sitede ama son konan yazi :
Sarkozy'ye harami benzetmesi - Levent G├ťND├ťZ (H├╝rriyet, 13/04/2011)

http://www.ataturquie.asso.fr/static.php?op=informations_france_pt&npds=1

Sonra baktim bu forumda konuyla ilgili bir ka├ž sey buldum.

Hadi kollektif olsun diye burayi a├žtim, umarim iyi etmisimdir!
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privÚ
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 16 Juil 2012 19:44    Sujet du message: RÚpondre en citant

administrateur a Úcrit:
├ľnc├╝ Politikada Y├Ânc├╝ ├çapk─▒nl─▒k

Mine G. K─▒r─▒kkanat - Cumhuriyet 24.08.2011

Frans─▒z siyasal tarihinin ├žapk─▒nl─▒─č─▒ tescilli politikac─▒lar─▒ aras─▒nda rahat├ža ilk ├╝├že giren Roland Dumas, Mitterrand d├Âneminin efsane D─▒┼či┼čleri Bakan─▒ ve bir ara Anayasa Mahkemesi ba┼čkanl─▒─č─▒ da yapan yetkin bir hukuk├žudur. Ad─▒ silah sat─▒┼č─▒yla seks ┼čantaj─▒n─▒n devlet d├╝zeyinde i├ž i├že girdi─či bir skandala kar─▒┼č─▒p kendisinden ger├žekten nefret eden iki kad─▒n yarg─▒├žla y─▒llarca bo─ču┼čmu┼čtur. Bu davalardan aklanarak ├ž─▒kmas─▒na kar┼č─▒n, uzun s├╝ren yarg─▒ s├╝recinde Roland DumasÔÇÖn─▒n politakadan ├Ânce uzakla┼čmas─▒na, sonra da emekli olmas─▒na yol a├žt─▒. Kendisini mahk├╗m ettiremeyen kad─▒n yarg─▒├žlardan Eva Joly, bug├╝n Frans─▒z Ye┼čiller PartisiÔÇÖnin cumhurba┼čkan─▒ aday─▒.

├çapk─▒nl─▒ktan olmasa bile politikadan zorla emekli etti─či ya┼čl─▒ kurt Roland Dumas ise, ge├žen ay ÔÇťDarbeler ve YaralarÔÇŁ ba┼čl─▒kl─▒ bir an─▒lar kitab─▒ yay─▒mlad─▒. Ne tuhaft─▒r ki DumasÔÇÖn─▒n becerilerini sergilemek i├žin yazd─▒─č─▒ an─▒lar─▒, D─▒┼či┼čleri Bakan─▒ olarak kazand─▒─č─▒ ÔÇťefsaneÔÇŁyi hi├ž de hak etmedi─či gibi yar─▒ cahil bir oport├╝nistten ibaret oldu─čunu ortaya koyuyor.

Ama kitab─▒n daha da ayd─▒nlat─▒c─▒ yan─▒, ÔÇť├žapk─▒nl─▒─č─▒nÔÇŁ politikac─▒lar nezdinde, salt ulusal de─čil, uluslararas─▒ politikay─▒ belirleyecek bir a─č─▒rl─▒─č─▒ oldu─ču. En az─▒ndan FransaÔÇÖda b├Âyle, ama saptaman─▒n pek ├žok ├╝lke i├žin de ge├žerli oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Roland DumasÔÇÖn─▒n an─▒lar─▒ndan, Cumhurba┼čkan─▒ MitterrandÔÇÖ─▒n metresiyle g├Âr├╝┼čmeyip e┼či Danielle ile ahbap oldu─ču, kendisinin de d─▒┼či┼čleri bakanl─▒─č─▒ s─▒ras─▒nda Danielle MitterrandÔÇÖ─▒n etkisinde kald─▒─č─▒ i├žin T├╝rkiyeÔÇÖye d├╝┼čman bir politika izledi─či anla┼č─▒l─▒yor. Danielle Mitterrand niye K├╝rtlere dost, T├╝rklere d├╝┼čmand─▒ derseniz, onun da yan─▒t─▒ sevgililerinden birinin ad─▒ bende sakl─▒ bir K├╝rt y├Ânderi olup, kendisine yatay sohbetlerde T├╝rkiye nefreti a┼č─▒lamas─▒yd─▒, derim.

ÔÇťMadamÔÇŁ Danielle Mitterrand, T├╝rk gazetecileri y─▒llarca pe┼činden ko┼čturduktan sonra 1995 y─▒l─▒nda T├╝rk bas─▒n─▒ndan ilk kez bana r├Âportaj vermek gafletinde bulundu. Gururla s├Âyleyebilirim ki, pi┼čman oldu! Yetmedi, 1999 y─▒l─▒nda Abdullah ├ľcalanÔÇÖ─▒n yakalanmas─▒ ├žer├ževesinde bizi kar┼č─▒ kar┼č─▒ya getiren Frans─▒z televizyonlar─▒nda, kendisini ├Âylesine madara ettim ki, o g├╝nden ├Âteye T├╝rkiye hakk─▒nda s├Âyledikleri kimse taraf─▒ndan ciddiye al─▒nmaz hale geldi.

Ama bug├╝n madem ├žar┼čamba, T├╝rkiye d├╝┼čmanl─▒─č─▒ndan emekli ÔÇťMadamÔÇŁ, Danielle MitterrandÔÇÖ─▒n evinde besleyip ├╝cretini cumhurba┼čkan─▒ kocas─▒na ├Âdetti─či bir ├ó┼č─▒─č─▒n─▒, Roland DumasÔÇÖn─▒n kaleminden okuyal─▒m:

ÔÇťDanielleÔÇÖin ├žok uzun s├╝reden beri ├Âzel bir Cimnastik ├Â─čretmeni vard─▒. Jean, evde her i┼če yarard─▒. Kap─▒y─▒ a├žar, al─▒┼čveri┼či yapar, arabay─▒ y─▒kar ve Nievre milletvekili, m├╝stakbel cumhurba┼čkan─▒n─▒ istasyona g├Ât├╝r├╝p getirirdi. Tatillerini de ailenin LatcheÔÇÖdeki yazl─▒k k├Â┼čk├╝nde ge├žirirdi. MitterrandÔÇÖlar─▒n iki o─člunun amcas─▒ gibiydi, onlara kayak ├Â─čretir, da─č gezintileri yapt─▒r─▒r, pat─▒rt─▒ kopacak toplant─▒larda da ÔÇśa─čabeyiÔÇÖ MitterrandÔÇÖ─▒n yak─▒n korumal─▒─č─▒n─▒ ├╝stlenirdi. Danielle, ÔÇśJean, kocama g├Âz kulak olunca i├žim rahat ediyor,ÔÇÖ derdi.

Zaten Jean da han─▒m─▒n─▒ sevdi─či kadar MitterrandÔÇÖ─▒n da hayran─▒yd─▒. Onu rakip politikac─▒lara kar┼č─▒ uyar─▒r, hangi mitingde kimin muhalefetiyle kar┼č─▒la┼čacak, ├Ânceden haber verirdi. Asla ÔÇśrakip ├ó┼č─▒kÔÇÖ konumuna oturmad─▒ ve talip olmad─▒.

Bievre Soka─č─▒ÔÇÖndaki evde, herkesin ayr─▒ odas─▒ vard─▒. Danielle birinci katta, Fran├žois (Mitterrand) ├žat─▒ kat─▒nda, Jean da m├╝┼čtemilatta uyurdu. Zaten Mitterrand, bu konuda gayet kalender olup, ÔÇśKendime izin verdi─čim bir eylemi, kar─▒ma yasaklamaya hakk─▒m yok!ÔÇÖ derdi, a├ž─▒k a├ž─▒k. Olaya bu zarif yakla┼č─▒m─▒, Mitterrand ├žiftine ├Âylesine geni┼č bir ├Âzg├╝rl├╝k tan─▒yordu ki, durumdan bir Claude Sautet filmine senaryo ├ž─▒kabilirdi!

├ço─ču sabah, MitterrandÔÇÖla kahvalt─▒ ederdim. Danielle benim geldi─čimi ├Â─črenince hemen iner, bize kat─▒l─▒r, bana T├╝rkiyeÔÇÖdeki K├╝rtler hakk─▒nda bitmez t├╝kenmez ├Â─č├╝tlerini s─▒ralard─▒. Danielle, K├╝rtlerden s├Âz ederken co┼čar, kocas─▒ ÔÇśSakin ol,ÔÇÖ diye uyarmak zorunda kal─▒rd─▒. Evlilik d─▒┼č─▒ ├Âteki ailesinin varl─▒─č─▒, resmi e┼činin siyasete kar─▒┼čmas─▒na tahamm├╝l├╝n├╝ gerektiriyorduÔÇŽÔÇŁ

Nas─▒l sevgili okurlar? ├çapk─▒nl─▒─č─▒n politika belirleyici a─č─▒rl─▒─č─▒ndan s├Âz ederken, haks─▒z m─▒y─▒m?

ÔÇśGÔÇÖ NOKTASI

ÔÇťDanielle, France-Libertes Vakf─▒ÔÇÖna para toplamak i├žin kocas─▒na yak─▒n t├╝m bakanlar─▒ ve i┼čadamlar─▒n─▒, haraca ba─člam─▒┼čt─▒. Cumhurba┼čkan─▒ Mitterrand da hem kar─▒s─▒ oyalan─▒p ba┼č─▒m─▒za bela kesilmesin, hem de vak─▒f bir i┼če yaras─▒n diye destekledi─či hara├ž paras─▒ i├žin dost├ža bask─▒ yapard─▒. DanielleÔÇÖin iste─či ├╝zerine D─▒┼či┼čleri Bakanl─▒─č─▒ÔÇÖnda insan haklar─▒ konulu bas─▒n toplant─▒lar─▒ d├╝zenlerdim*. G├Ân├╝ls├╝z de─čildim, ├ž├╝nk├╝ Danielle benimle ├žok tatl─▒yd─▒. Ben de bu toplant─▒larda ona D─▒┼či┼čleriÔÇÖnin s├Âyleyemediklerini s├Âyletiyor, sonra da ÔÇśBakanl─▒kÔÇÖ─▒n resmi g├Âr├╝┼č├╝ de─čildirÔÇÖ deyip i┼čin i├žinden ├ž─▒k─▒yordum.ÔÇŁ

*├ç.N.: Roland DumasÔÇÖn─▒n s├Âz├╝n├╝ etti─či toplant─▒lar─▒n d├Ârtte ├╝├ž├╝, T├╝rkiyeÔÇÖyi yerin dibine bat─▒r─▒p AvrupaÔÇÖda K├╝rt ayr─▒l─▒k├ž─▒l─▒─č─▒na kamuoyu deste─či olu┼čturmaya yar─▒yordu!

ÔÇťKar─▒s─▒na inanan aldan─▒r, inanmayan aldat─▒l─▒r.ÔÇŁ

FRANSIZ ATAS├ľZ├ť
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 16 Juil 2012 19:44    Sujet du message: RÚpondre en citant

Uploaded with ImageShack.us
Cuneytbelmondo
Spammer
Spammer

MessagePostÚ le: 17 Juil 2012 0:03    Sujet du message: RÚpondre en citant

Cok iyi olmus, yalniz k├╝├ž├╝c├╝k bir elestirim var. Bu elestiri benim i├žin de ge├žerlidir Smile
Baslik yazisinda t├╝rk harfleri 100% kullanalim ki t├╝rk├že ├Âgrenenler sasirmasinlar Smile
Yorumlar'da, benim gibi tabii t├╝rk harfleri kullanmak biraz zor ve uzun olur. Hi├ž olmazsa basliklar 100% olsun.
Sana elestiri degil, toplu halde bir noktayi g├Âsteriyorum. Anlamisindir.
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 17 Juil 2012 10:56    Sujet du message: RÚpondre en citant

Cuneytbelmondo a Úcrit:
Cok iyi olmus, yalniz k├╝├ž├╝c├╝k bir elestirim var. Bu elestiri benim i├žin de ge├žerlidir Smile
Baslik yazisinda t├╝rk harfleri 100% kullanalim ki t├╝rk├že ├Âgrenenler sasirmasinlar Smile
Yorumlar'da, benim gibi tabii t├╝rk harfleri kullanmak biraz zor ve uzun olur. Hi├ž olmazsa basliklar 100% olsun.
Sana elestiri degil, toplu halde bir noktayi g├Âsteriyorum. Anlamisindir.

Iyi de bunu forumda nasil yapacagimi bilmiyorum. Bugune kadar bu forumlar sayesinde ImageShack'i, bit.ly'i kullanmasini, Murat Bey'in uyarmasi ile bir konunun olup olmadigini menu'dek rechercher den yada forum recherce'den aramayi ogrendim ama...

DerniŔre Údition par SelimIII le 21 Juil 2012 14:39; ÚditÚ 1 fois
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 18 Juil 2012 0:57    Sujet du message: RÚpondre en citant

word'a girip oradaki "caract├Ęres sp├ęciaux"yu kullanarak yazdigin metni "kopyala yapistir" yapabilirsin.. Ben de ├╝seniyorum aslinda her seferinde..
Bir de lexilogos'a girip yazdiktan sonra kopyalayip yapistirabilirsin...orada her dile uygun klavye var......
http://www.lexilogos.com/clavier/multilingue.htm
Cuneytbelmondo
Spammer
Spammer

MessagePostÚ le: 18 Juil 2012 1:04    Sujet du message: RÚpondre en citant

Ben, daha basit├že, bir t├╝rk sitesine girip, harfleri ararim, kopyalarim.
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 18 Juil 2012 1:07    Sujet du message: RÚpondre en citant

Cuneytbelmondo a Úcrit:
Ben, daha basit├že, bir t├╝rk sitesine girip, harfleri ararim, kopyalarim.

O kadar basit g├Âz├╝km├╝yor bana bu y├Ântem.
lexilogos'u bir deneyiver bence.....daha ├žabuk olur gibime geliyor.....
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 21 Juil 2012 14:40    Sujet du message: RÚpondre en citant

En basiti word ile yazip kopyalamak, sagol Rasko Bey...
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 24 Juil 2012 13:43    Sujet du message: RÚpondre en citant

Citation:

Fransız usulü pembe dizi 40 gün sürdüArzu ÇAKIR MORIN/PARİS
24 Temmuz 2012

Fransa Cumhurba┼čkan─▒ Fran├žois HollandeÔÇÖ─▒n partneri Valerie TrierweilerÔÇÖ─▒n bir tweet'iyle patlak veren skandal 40 g├╝n s├╝rd├╝. Sonras─▒nda eski first lady siyasete d├Ând├╝. First lady yeniden tweet atmaya ba┼člad─▒. Aile kavgas─▒na malzeme olan Frans─▒z siyaset├ži de MeclisÔÇÖteki sandalyesine kavu┼čtu. Onlar erdi murad─▒na ama biz bu skandal─▒ 40 g├╝n niye konu┼čtuk?

devami : http://bit.ly/OW96o9
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 18 Oct 2012 9:17    Sujet du message: RÚpondre en citant

Benden baska Turk basinini takip eden yok mu?

Burasina bakan yok ta?

.
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 18 Oct 2012 9:18    Sujet du message: RÚpondre en citant

SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 18 Oct 2012 9:22    Sujet du message: RÚpondre en citant

KralAuriverde
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 19 Oct 2012 8:42    Sujet du message: RÚpondre en citant

SelimIII a Úcrit:

Sadece bu mu ? Ben de ├Ânemli bir ┼čey var sand─▒m. Smile

Yahu bir milyondan fazla insan ├Âlm├╝┼č, ba┼čkalar─▒ olunca as─▒ls─▒z iddialara dayan─▒p, kendilerine gelince "sava┼č" gerek├žesini ileri s├╝renler, apar topar, Enkisisyon mahkemelerini aratm─▒yacak ┼čekilde sa├žma sapan yasa ├ž─▒karanlar, kendilerine gelince i┼čin i├žinden sadece "├╝zg├╝n├╝z" deyip mi ├ž─▒kmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorlar acaba ? Komik, ├žok komik ! Varsan g├Ârsen yar─▒n ├Âb├╝r g├╝n bunlar bak─▒n─▒z biz tarihimizle y├╝zle┼čtik, siz daha ne bekliyorsunuz diyecekler, buna ad─▒n─▒z gibi emin olun.
KralAuriverde
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 19 Oct 2012 8:44    Sujet du message: RÚpondre en citant

Eee yasa nerde, yasa, bay "tarih├ži" ?
Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller Ó la page 1, 2  Suivante
Page 1 sur 2

Sauter vers: