280 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 280
Membre(s) : 0
Total :280

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 1 jour, 03h01:16
murat_erpuyan : 1 jour, 03h03:40
SelimIII : 1 jour, 16h28:12
Salih_Bozok : 4 jours
cengiz-han : 4 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Librairie Mevlana à Paris a subi une attaque
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Librairie Mevlana à Paris a subi une attaque

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Actualités, en particulier de la Turquie
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 02 Jan 2012 23:31    Sujet du message: Librairie Mevlana à Paris a subi une attaque Répondre en citant

Nous venons d'apprendre que la librairie Mevlana à Paris (18 rue de l'Echiquier - 10ème) a subi une attaque.

Une librairie attaquée signifie que la liberté d'expression est attaquée.

Uploaded with ImageShack.us

Ci-dessous le communiqué du gérant (en turc)
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 02 Jan 2012 23:37    Sujet du message: Répondre en citant

Değerli dostlar, Cuma 30 aralık 2011 Mevlana Kitabevi’ne yapılan saldırıyı, bugün sizlerle paylaşmak istedim.

Inanın halen anlamakta zorlanıyorum. Neden! Neden! Neden? Biz yaklaşık 8 yıl oldu kitabevini açalı, herkese eşit muamele etmeye çalıştık, bazılarının uç karşılayabileceği eşcinseller geldi onlarada aynı hizmeti sundum, çünkü ben inanıyorumki Allah kullarına seçme hakkı verdi, ben kim oluyorumda Allahın verdiği hakkı kulunun elinden alayım, yeterki insanlar inandıklarını karşısındakine dayatmasın.

Kitabevimiz hiç bir partinin, hiç bir cemaatin, hiç bir derneğin uzantısı değildir. Bunu yıllarca söylemeye çalıştık, zaman zaman bize siz şu cemaatten misiniz diye soranlar oldu, herkes kendine göre bir yorum yaptı ve bizi bir guruba benzetmeye çalıştı. Biz hiç bir guruba ait değiliz ama insanlığımızı yükseltecek her guruptan alacağımız bir şeyler varsa alırız. Ama şunu itiraf ediyorum tabiki tasavvuf ehlini seviyorum. Insanı seviyorum, insana hizmeti ön pilana alan insanları ve dernekleri ve partileri ve dahası devletleri seviyorum. Çünkü tasavvuf ehli şöyle diyor, insana hizmet Allaha hizmettir. Ne mutlu insana hizmeti ön pilana alan canlara, derneklere ve devlet idarecilerine. Ne mutlu halkının sıkıntısını farkeden devlet idarecilerine. Türkiye'de kaybettiğimiz canlara Allahtan Rahmet ve Ailelerine sabır diliyorum. Bu canların kaybında ihmali olanların hesabını vermesi gerktiğine inanıyorum.

Gelelim burda yapılan protestodan sonra gelip sivil halkın ekmek Teknesine zarar vermesini şiddetle kınıyorum. Ve bu savundukları davaya zarar vermekten başka işe yaramayacağını malesef bilememektedir. Tabiki burda bir kasıtın olduğunada inanıyorum. Çünkü sadece belli yerlere zarar verdiler. Ve bunu yapanlar boyunlarındaki bir bayrağı temsil ettiklerine inanıyorlar. Ama malesef bu haretleriyle bayraklarının değerini düşürüyor ve bayraklarını basitleştiriyorlar. Inanın küçük düşünenler küçülmeye mahkumdur, ama büyük düşünenler her zaman büyüyecek, ve hedeflerine ulaşacaktır.

Değerli dostlar yanlış yanlışla düzeltilemez, yanlış yanlışla düzeltilirse inanın Davanıza yazık. Ben tekrar bu yanlışı bu saldırıyı yapanlar kendilerini bir gözden geçirsin diyorum. Bu sıkıntıların olmamasını umut ediyorum. Mevlana’nın hoşgörüsünde buluşmak ümidiyle.

Yeni yılınızı tebrik ediyorum.

Aziz Kaya

Bakın çiçeklerin farklılıklarına,ne kadar uyum içerisindeler,adeta farklılıkları bizi büyülüyor,biz insanlarda bu çiçeklerden ders alıp, bizde bir arada yasamasını öğrenebilecekmiyiz acaba? (Aziz Kaya)

Regardez toute cette diversité florale, quelle harmonie !
Leurs différences nous enchantent. Les Hommes parviendront-ils aussi un jour à vivre ensemble malgré leurs différences, à l’image de ces fleurs qui nous montrent l’exemple ? (Aziz Kaya)
sumer
Expert
Expert

MessagePosté le: 03 Jan 2012 21:20    Sujet du message: Répondre en citant

Kim yapmis olabilir boyle biseyi pek anlayamadim ama gorusu ne olursa olsun bir kitap evine saldirida bulunmak bana gore çok kuçuk bir davranistir.

hangi yazar demisdi su cumleyi hatirlayamadim, cumle tam olarak boylede degildi ama yinede soyleyeyim.

" onlara alçak diyemen, Alçak olmaninda bir hududu vardir onlar dahada asagilarda bir yerlerdedirler"
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Actualités, en particulier de la Turquie Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

Sauter vers: