401 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 401
Membre(s) : 0
Total :401

Administration

Derniers Visiteurs

lalem : 5 jours
SelimIII : 7 jours
adian707 : 8 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - La justice frappe le foot turc
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

La justice frappe le foot turc
Aller à la page 1, 2, 3, 4, 5  Suivante

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum Sport
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 03 Juil 2011 12:12    Sujet du message: La justice frappe le foot turc Répondre en citant

Nombreuse personnes, dont le Président de Fenerbahçe, Aziz Yildirim, sont en état d'arrestation pour être interrogées à la police. Elles sont accusé de truquer les matchs...

A suivre.
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 03 Juil 2011 12:25    Sujet du message: Répondre en citant

Uploaded with ImageShack.us
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 04 Juil 2011 2:19    Sujet du message: Répondre en citant

Les nouveautés de fenerium

Question
KralAuriverde
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 04 Juil 2011 12:08    Sujet du message: Répondre en citant

Birader seninkisi de zügürt tesellisi resmen, belli ki bir bukalemunsporlu oldugun apaçik, 5'i bir yerde sana fazla koymus anlasilan ! Son 6-7 ay içinde, FB, tüm ana branslarda elde ettigi basarilar, sampiyonluklar çok agrina gitmis kesin ! Gel gelelim su sözde sike iddialarina.

Tabii tabii canim FB sike yapti (!) voleybolda da Dünya Sampiyonlugunu sikeyle kazandi dimi, sen bunlari külahimiza anlat ! Bir takim 17 takima karsi dise dis mücadele ediyor. Ayni rakipler FB'ye karsi oynadigi futbolun Trabzon'a karsi o futbolun çeyregini oynayamiyor. Ne tesadüf degil mi ? Isin enteresan tarafi, Trabzon'un bir sürü sabikali maçlari var. Aklima gelenler, Buca, Karabük, Antep, Bursa, GS, Besiktas, Gençlerbirligi. Ha hakemlerin Trabzon'a kiyak çektigi maçlardan daha bahsetmedik. Ona da kocaman bir parantez açmak lazim. Ki bu maçlar esnasinda ve sonunda bazi futbolcular, "Trabzon'a olan borcumuzu ödedik", "Trabzon için oynadik" Trabzon'a oynayacagiz" diye demeç vermislerdi, seyircileri de "Trabzon Trabzon" diye tezahürat bile yaptilar (son Karabük maçi). Halbuki bu rakipler FB maçlarinda dise dis mücadele vermisti. Skorlar da çok dengeliydi. Isin garip tarafi sorusturmayi baslatan savcinin Trabzon'un bu maçlarini mercek altina almamasi. Hele Buca maçinda "ayagi kayan" Buca'li oyuncunun Trabzon'a transfer olmasi. Niye bu konuda sorusturma açilmiyor ? Sivas kalecisine atilan inanilmaz iftira, halbuki o maçta Volkan da ayni tarzda golü yemisti. Gerçekten su Türkiye'de çok garip dolaplar dönüyor.

Düsünün bir -koyu GS'li olarak bilinen- Basketbol Federasyon Baskani'nin, doping testleri henüz belirlenmemisken Amerikali oyuncu Taurasi'ye doping damgasi vurmasi, halbuki oynadigi kulüp Eurorolig'de son derece iddiali duruma geldigi halde. Ne tesadüf degil mi ? Kim verecek bu kaybin hesabini arkadasim ? Olasi bir Eurolig sampiyonlugun kaybini kim karsilayacak ? FB'nin bazi çevrelerce asagi çekilmek istenmesi gerçekten çok ilginç. Bu muamelenin baska hiç bir ülkede esi benzeri yoktur.

Geçen sene, FB son maçta sampiyonlugu kaybettikten sonra hiç böyle yaygara koparmamisti, saga sola iftira atmamisti, FIFA'ya basvurmamisti.

Mircea Lucescu'nun meshur lafi geldi aklima, nu yazimi onunla noktalayacagim, unutma arkadasim "Köpekler istedi diye atlar ölmezmis".
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 04 Juil 2011 19:12    Sujet du message: Répondre en citant

Ben bu konuda daha sagduyuyla olaylara yaklasilmasini öneririm....
Kendim de eskiden beri bir GS taraftariyim, ve GS - FB ezeli rekabetinin olmadigi bir ligi anlamsiz bulurum. Yazikki, son onyillarda, ezeli rekabetlerin yerini düsmanlik aldi. Merkantil anlayis, spor dünyasina egemen olan paranin, yüksek kazançlarin getirdigi zihniyet sporu spor olmakta çikardi, çikar çevrelerinin bir aracina dönüstürdü. takim tutmak, her bireyin kisisel yasamindan, geçmisinden, iliskilerinden kaynaklanan, özünde duygusalligin agir bastigi bir olgu. Bu duygusalligin istismari fanatizme götürür. Akil disi davranislar, bunu akillica kullanan eksenlerce kendi çikarlari dogrultusunda kullanilir.
Yukarida Cengiz arkadasimizin foruma tasidigi karikatürü bu bakimdan onaylamiyorum. Sporun sadece spor planinda kalarak rakip taraflarin birbirlerini ignelemeleri normal, ama güncel ve özünde nereden kaynaklandigini tam olarak bilemedigimiz bir güncel olaydan parsa toplamak, medyanin da ekmek kapisi olarak kullandigi bir olayda spekülasyon yapmak bence yakisiksiz.
Cürümenin, yozlasmanin, sportif anlayisin yerini alarak toplum içindeki kamplasmalari derinlestirdigi bir dönemde, elbette yasa disiligi kovusturmak, düzenbazligi sorgulamak gerekli. Ama halihazir durumda bu baskinlar Türkiye toplumundaki önemli sorunlardan bir süre gözleri baska alanlara kaydirdigi gibi, daha derin bir gerçegin de yansimasi olabilir. Paranoya yapmak istemem ama, GS'deki çalkantilar, cemaatlerin kulüp içine sizmalari, "batiya açilan pencerenin" baska eksenlere çekilmesi, Ergenekon'lar, Balyoz'lar döneminde daha dikkatli ve serinkanli bakalim.
Öte yandan da, tamamen lejyonerlerle kazanilan zaferlerin, ki bu herkes için geçerli, bu denli yüceltilmesi, "baskasininkiyle gerdege girmek"...Süleyman babanin degisiyle..vaa mi baska izahi??????
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 04 Juil 2011 19:36    Sujet du message: Répondre en citant

Hosgeldin KralAuriverde kardas, memnun oldum, Alex'in yoklugundan beri FB'yi canla basla savunacak birini 4 gozle bekliyordum.

Yazini herhalde bana karsi yazdin, bu arada ajan Rasko'ya da cevap olsun, tamam Baskan Aziz su an zanli, yani suçu ispatlanmadigi için masum.

Benimkisi kara mizah, elin agzi torba degil ki buzesin, resmi monte edivermisler ben de tasidim.

Bekleyelim gorelim.

Kaldiki bu is bana gore kapanir, Aziz Yildirim bir yolunu bulur yirtar. Ayrica kabul etmek gerek ki Aziz Yildirim da melek filan degil, hakem odalarini basmalar (hatirladigim kadariyla bu sene iki defa)...

Ayrica burada milyonlar, milyarlar donuyor. Dusunsenize FB kume dusse Digiturk iflas eder, TRT de Bank-Aysa için dekoder icat eder. Gerçi Italya'da Juv dusunce Italyan ligi çokmemisti...

Bakalim ne çikacak, nasil sonuçlanacak.

Gel biz arada guzel guzel atisalim, mizah ile, saygi ile...
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 05 Juil 2011 15:29    Sujet du message: Répondre en citant

Yahu Kral niye ses vermiyon? Cok seslilik esas. Meydani bos birakma...
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 05 Juil 2011 15:30    Sujet du message: Répondre en citant

Sanal alemde Fenerbahçe geyikleri

Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerin gözaltına alınması sarı-lacivertlileri rakiplerinin diline düşürdü. İşte öne çıkanlar..
manşetler

Aziz Yıldırım, cezaevinde yapacakları turnuvalarda üst üste 5 yıl şampiyonluk sözü verdi.

2.5 dakikalık şampiyonluk kutlamalarından sonra 42 günlük kutlamalar F.Bahçe'ye fazla geldi.

Aziz Yıldırım'la beraber Fabio Bilica da alınsın içeri, birlikte belki tünel kazarlar.

F.Bahçe Spor Kulübü'nde yapılan aramalarda polis herhangi bir Türkiye Kupası izine rastlamadı.

İstanbul Emniyeti, Aziz Yıldırım ile görüşmelere başlandığını borsaya bildirdi.

Yanlış anons mu diye merak eden F.Bahçeliler şike soruşturmasına tepki vermekte acele etmiyor.

F.Bahçe'nin kamp kadrosunu Ankara 2 No'lu F Tipi Cezaevi'ne toplamasıyla son verecek gözaltılardır.

(Vatan)
KralAuriverde
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 05 Juil 2011 19:19    Sujet du message: Répondre en citant

"Evinin duvarinda asili bulunan Hagi'nin imzali formasi, hasta fanatik GS'li savci Zekeriya Öz Emenike'yi tutukladi. Sorguda niye oynamadin ? Bari igneyle oynasaydin demis. Garibim çok korkmus. Ya oynayip gol kaçirsaydim kesin müebbet (perpétuité) verirdiniz demis".

Not : Bu bir alintidir ve herseyi özetliyor.
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 05 Juil 2011 21:24    Sujet du message: Répondre en citant

Ben GSK uyesi olarak Savci Oz'un klupten ihraci için imza vermis biri olarak bu isi savciyi astigini, Turkiye'de adaletin isleyisinin gozonune alinca yukaridan icazet alinmadan dugmeye basilmis olamiyacagini dusunuyorum. Yukarida da FB'li birileri var.

Cengiz-han, Aziz Yildirim pekte melege benzemiyor demis.

Su anda sadece zanlilar var, ol nedenle benim soyleyecegim fazla birsey yok. Ama GS'li savcinin FB'yi sindirmek, bozmak uzere baslattigi bir operasyon olarak gormek biraz safdillik olur. Kaldiki, her ne kadar ortada bilgi kirliligi var ise de, konusmalar, resimler, dolasiyor. Yani birseyler var...

Wait and see.
KralAuriverde
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 05 Juil 2011 22:10    Sujet du message: Répondre en citant

Sizin kullanmis oldugunuz ifadeyi evirip çevirip sizin için de kullanabiliriz, "safdillilik" olur, Taurasi olayi malum ! Ki o basketbol Federasyonun'un basindaki adam da GS'li. Ne tesadüf degil mi ? Vallaha vicdani rahatsa bravo ona, aynaya bakabiliyorsa ne mutlu ona.

Nasil FB'den koparilip GS'a kazandirildigini sagirlar körler biliyor. Hele hele, olasi bir Eurolig zaferinden önce.

Ama bisey kesin, FB'in yükselisi bazi çevreleri harekete geçiriyor. FB son dakikada sampiyonluklar kaybettigi zaman her sey güllük güllistanlik, sirf kendi hatasindan oluyor, hiç rakibin parmagi olmuyor, sike olmuyor, kazaninca, ne hikmetse sike oluveriyor. Öyle mi ? Af edersiniz siz koskoca hocasiniz, sizin karsinizda 16-18 yaslarinda liseli çocuk varmis gibi davranmayin ?

Benim varmak istedigim nokta aslinda su, GS'lilarin birden "zariflik hakemleri" kiligina girmeleri, hele hele kabarik sicillerine göz önünde bulundurursak, çok komigime gidiyor.

Isin enteresan tarafi bu savcinin olaya 8 ay önce ele almasiymis, çok komik gerçekten, o siralarda FB 9 puan gerideydi. Zamanlamasi da bir hayli enteresan. Tabii siz ezeli rekabet açisindan baktiginizda biraz objektiflikten uzak kaliyorsunuz. Elinizi vicdaniniza koyun, simdi FB'ye karsi göstermis olduklari performansi, Bursa, Antep, GS, BJK, Gençlerbirligi, Buca, Karabük, Trabzon'a gösterdiler mi ? Trabzon elini kolunu sallayarak kazanarak, FB dise dis mücadele etti o ayni rakiplerle. Skorlara bi göz atin. Trabzon'un galibiyetleri ne zaman gelmis. Ben hukukçu degilim ama bu öne sürülen iddialar-bilgiler sike malzemesi olarak kullanilacaksa FB'yi küme düsürmek için, ben bu ülkenin adaletine, af edersiniz, münasip bir yerimle gülerim.

O savcinin sözde dürüstlügünü ayni yerimle kahkahayla gülerim...
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 05 Juil 2011 23:30    Sujet du message: Répondre en citant

Anlamakta zorlaniyorum.

Mantik su, FB disindaki butun takimlar birlik olmus, basta GS, Fenerin sampiyonlugunu elinden almak istiyorlar. Hersey bir komplo... FB'li bazi yoneticiler melek, herkes seytan.

Bir de sen hirsizsin benim hirsizligimi neye goruyorsun.

Erdem, sen hirsiz olsan da, ben olmayacagim demek.

Turk furbolunun bugunlerde çok temiz oldugunu soylemek olasi mi? Daha geçen gun A. Yildirim geçmis Denizli maçinin sike oldugunu yenilememis miydi? O zaman dusundum ku GS Apiah'a milyonlar verdi, uzatma dakikalarinda bu adam sutunu disari çekti !

Basket Federasyonu baskani hakkinda GS'lilarin neler dedigini bildigimden Taurosi olayina girmeyecegim ancak ben GS'li olarak Cemal N. olayindan utanç duydugumu, bu aptalligin kara bir leke olarak kalacagini çok rahatlikla soyleyebilirim.

Daha evvelden de soyledigim gibi taraftarim ama fanatik degilim, benimkiler yaramazlik yaptiginda duygusalliktan siyrilabilir bir parça "objektif" olabilirim.

Onemli olan, bagirmasan da hiç olmazsa içinden "ulan ben haksizim" diyebilmek.

Ben kendi adima bir daha bu konuya donmeyecegim, olaylarin gelismesini izleyecegim...
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 06 Juil 2011 1:24    Sujet du message: Répondre en citant

Bu iste objektif olmak zor. Bak Altayli olabilmis mi?

http://bit.ly/qNI51m
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 06 Juil 2011 15:06    Sujet du message: Répondre en citant

Altayli'ya katiliyorum, akli basinda oldugundan kusku etmedigim tüm GS'li arkadaslarimla....Bu konulara sagduyulu yaklasilmazsa, rekabetin yerini alan düsmanliklar körüklenir, bundan da tüm "camialar" etkilenir, hepsi kaybeder....
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 08 Juil 2011 22:53    Sujet du message: Répondre en citant

Il est encore très tôt pour avoir le recul afin de faire une analyse fondée mais il semble que le pouvoir après son succès électoral attaque les autres pouvoirs.

Le foot constituait à lui seul un pouvoir et donnait à un certain un nombre de dirigeants un statut d'intouchable. Donc cette opération vise avant tout ces intouchables.

Aziz Yildirim jouissait de ce privilège d'intouchable en tant que président de FB. Mais il était aussi dans le marché de produits militaires et était proche de militaires. Il se peut que le pouvoir ne veut plus d'Aziz Yilidirim dans ce marché qui doit passer à ces proches.

D'autant plus que un autre fener a été attaqué au lendemain des élections, l'affaire de détournement de fonds destinés aux affaires de bienfaisances, qui touche pourtant des personnes de son entourage...

Un chroniqueur du journal Zaman confirme en quelque sorte cet argument : la Turquie n'est plus la Turquie du passé, il n'y a plus d'intouchables, après l'affaire d'Ergenekon et de Balyoz, il n'était pas possible que les barons de foot puissent continuer comme avant...
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum Sport Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page 1, 2, 3, 4, 5  Suivante
Page 1 sur 5

Sauter vers: