167 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 167
Membre(s) : 0
Total :167

Administration

Derniers Visiteurs

cengiz-han : 03h39:05
SelimIII : 17h19:05
murat_erpuyan : 1 jour, 05h46:12
vickii : 4 jours
duygu : 5 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Yilmaz Özdil'den ...
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Yilmaz Özdil'den ...
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Suivante

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 26 Mai 2013 23:59    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Yılmaz ÖZDİL
H - 26 Mayıs 2013
İçki

Nitelikli dolandırıcılık, kalpazanlık, ihaleye fesat karıştırma, rüşvet, kaçakçılık gibi suçlardan fezlekesi bulunan mütedeyyin milletvekilleri var. Asla içki içmiyorlar.

*

Hoca’ları da öyleydi rahmetli.
28 kere filan hacca gitti.
Zimmete para geçirdi.
Mahkûm oldu.
İçkiyi ağzına sürmezdi.

*

Abra kadabra şirketleri, davul tozu minare gölgesi holdingleri kurdular, camilerde tezgâh açıp ortaklık parası topladılar, paralar hokus pokus oldu... Bırak içkiyi, alkol var diye kolonya bile sürmezlerdi.

*

Keriz Feneri malum...
Dini-imanı alet ettiler, mübarek ramazan ayında, burnuna sinek konmuş Afrikalı aç çocukların fotoğraflarını gösterip bağış topladılar, sahte makbuzlarla indiragandi yaptılar, kendilerine gemi aldılar, villa aldılar, sevgililerine yedirdiler; Las Vegas’a kumara bile gittiler.
İçki içmiyorlar.

*

Bunları yakaladığı için yargılanan savcımız ne demişti? Zekât hırsızlarını koruma altına alan bir güç var, ben bu güce hırsızların imparatoru diyorum, demişti. Eminim içmiyordur, o hırsızların imparatoru.

*

Laf Almanya’ya gidince, aklıma geldi. Berlin’in en lüks genelevini bir vatandaşımız açtı. Havuz var, sauna var, disko var, restoran var, sarışın var, siyah var, her renk fuhuş var, her yol var. Bi tek alkol yok. Mekana içki sokmuyor.

*

Çalabilirsin.
Soyabilirsin.
Kandır, dolandır.
Fuhuş yap, yaptır.
Aman diim bira falan içmeye kalkma.
O çok fena.
Ahlaksız mı olacaksın başımıza.

Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 12 Juin 2013 0:42    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Halk TV

11.06.2013

CNN’in duayenine “en çok hangi haberi yayınlamak istersin?” diye sormuşlardı. “Ben ölmeden önce gerçekleşirse, mahşer anını yayınlamak isterim” cevabını vermişti...

Tahrir meydanındaki deveyi bile naklen yayınlayan bizim arkadaşlar ise, memleket mahşer yerine dönmüşken, penguen yayınladı.

*

Aslında, kutup ayısı yayınlansaydı, başbakanımızın “bahtsız bedevi” vizyonuna daha uygun olurdu.

*

İğneyi kendimize, çuvaldızı başkasına batıralım. İstanbul’da basılan gazetelerin, bırak Diyarbakır’ı, Bursa’daki bayiye bile anca ertesi gün ulaştığı, Ankara’yla İzmir arasında alo demek için altı saat beklediğimiz, Samsun cigarasından odun çıktığı, Anadol’un inekler tarafından yendiğine inandığımız, filmlerde n’ayır n’olamaz diye konuşulurken, siyah-beyaz TRT’de necefli maşrapayı bile büyülenmiş gibi seyrettiğimiz günlerde, evvel zaman içinde, kalbur saman içinde... Sansürün bi manası olabilirdi.

*

İlkokul çocuklarının cep telefonundan NBA maçlarını takip ettiği dönemde, iktidarın basını terbiye etmeye kalkışması... “Günümüz gerçekleri”nin algılanamadığının kanıtıdır.

*

Her höt zöt kendi kahramanını yaratır.
Saddam başaramadı.
Körfez savaşını CNN International’dan seyrettik.
Bush başaramadı.
11 Eylül’ün olan bitenini El Cezire’den seyrettik.
Başaramazsınız...
Halk TV’den seyrediyoruz.

*

Sadece 24 kişi onlar...
TRT’de 7 bin kişi var.
Halk TV’de 24 kişi...
Genel yayın yönetmeni Hakan Aygün, maaş almıyor, gönüllü çalışıyor, dolayısıyla işten atılma riski yok! İstanbul’daki haber merkezi, bildiğin apartman dairesi, 3 oda 1 salon, 80 metrekare, salon stüdyo, oturma odası reji... Canlı yayın aracı tamircide, yaptırmak için paraları yok. 3’ü Ankara’da, 3’ü İstanbul’da sadece 6 kameraları var. Hepsi stüdyo kamerası, sabit yani. Aktüel kameraları yok. Mecbur kalınca, söküp, sırtlayarak röportaja gidiyorlar. Helikopterleri var! Bir vatandaşın maket helikopteri var, her sabah motosikletine atlıyor, Taksim’e gidiyor, kameralı helikopterini uçuruyor, en çarpıcı görüntüleri topluyor, sonra geliyor, kasedi Halk TV’ye veriyor; ücretsiz. 81 şehrimizde binlerce muhabirleri var. Hepsi vatandaş. Çekip, internetten gönderiyorlar; bedava. Gazeteci olmayan bilmez, haber tanrısı vardır, haberi habercinin ayağına getirir... Habere gitme imkânları olmadığı için, ahali Halk TV’nin ayağına geliyor. Taksim’e ve Kızılay’a çıkan yol, tam önlerinden geçiyor, pencereden yayınlıyorlar. Başlarına bi kötülük gelmesin diye, apartmanın kapısında nöbet tutan gaziler var. Kadınlar kek getiriyor, börek getiriyor. Neredeyse bütün gazetelerde, televizyonlarda destekçileri var. Mesaisi bitince, Halk TV’de gönüllü kameramanlık yapan var. Gece yarısı gelip, montaja yardım eden var. Telefonla bilgi veren var. Türk Basını’nın “imece”si Halk TV... Gençler kuyrukta, stajyer yağıyor. Nihat Genç orada. Yorumcu kılıklıların alayını topla, tırnağı etmez. Sen trilyonlar döküp, dizi yayınlıyorsun, ahali Gezi Parkı’ndaki dizi oyuncularını, Halk TV’den seyrediyor. Reklamlar başlayınca fırsat bu fırsat tuvalete gidiliyor, bunlar tüy dökücü krem, hortum, horlama cihazı filan yayınlıyor, ahali gözünü bile kırpmıyor, zaplamıyor.

*

Yandaşlar “zurnanın son deliği”yken...
“Düdüklü tencerenin düdüğü”dür Halk TV.
O ıslık sesi olmasa, tencere basınçtan patlar.

*

Medyaya rağmen geldiğini unutuyor iktidar...
Medyaya rağmen giderken, belki hatırlar.

murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 23 Juin 2013 1:14    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Kalp kalbe Çarşı
Yılmaz ÖZDİL - Hürriyet 22.06.2013

Çarşı ırkçılığa karşı
Çarşı nükleere karşı
Çarşı hes’lere karşı
Çarşı teröre karşı
Çarşı savaşa karşı
Hangi birini sayayım bilmem ki, sokak hayvanlarının mesela, katledilmesine karşı... Topluca kan bağışında bulunur, kimsesiz çocuklara oyuncak, defter-kitap dağıtır Çarşı... Karda kışta soğukla mücadele eden depremzedeler için sahaya atkısını atar, iliklerimize kadar ürpermemizi sağlar.
Gezi parkının yıkılmasına da karşı.
İnsandan yana Çarşı.

**

Ve, darbeci dediler Çarşı’ya.

**

Bunu dedikleri gün...
Gezi parkı direnişçileri için “yaptığınız eylemi si...yim vatan hainleri” diyen, “Ermenilere bıraktınız meydanı, Allah belanızı versin eylemci çapulcular” diyen, “yazıklar olsun bunlara destek çıkanlara” diyen, “orada polis olmayı çok isterdim” diyen yandaş güreşçi Rıza Kayaalp’e Akdeniz Oyunları’nın açılış töreninde milli takım kafilemizin bayrağını taşıttılar.

**

Çarşı’nın göğsüne iftira yaftası yapıştırmaya kalkarken...
Türk sporunun göğsüne takılan “utanç madalyası”dır bu!

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 26 Juin 2013 23:36    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Y. Ö - H. 26 Haziran 2013

Ethem

Karanfil atanı tutuklatır. Kurşun atanı bırakır bunlar.

*

Duran’ı yakalar.
Vuran’ı salar bunlar.

*

Tweet atanı hapse atar.
Slogan atanı içeri tıkar.
Mermi atanı korur bunlar.

*

Pankart açana kelepçe takar.
Ateş açana sahip çıkar bunlar.

*

Madımak canilerini savunurlar.
Sonra da belediye başkanı olur, milletvekili olur, bakan olur bunlar.

*

Eminim biliyorsun Ethem...
Mesele o polis değil aslında.
O da kurban.
Sen hayatını kaybettin.
Onun da hayatı karardı.
Onun anacığının da ciğeri tutuştu.
Onun arkadaşları da matemde.
Vicdanı zonk zonk zonkluyordur şu anda. Pişmanlığı, keşkeleri çığlık çığlığa çınlıyordur zihninde ama...
Ne fayda.
O da yandı Ethem, biliyorsun.

*

Sen kaynakçıydın...
Onu kor ateşe maşa yaptılar.

*

Canını sıkanı hedefe koyar...
Canımıza sıkanı sıvazlar bunlar.

SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 27 Juin 2013 18:04    Sujet du message: Répondre en citant

SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 27 Juin 2013 18:07    Sujet du message: Répondre en citant

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 02 Juil 2013 1:15    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Yilmaz ÖZDIL
Hürriyet 30 Haziran 2013
Vayt si

Akdeniz Oyunları...

Bugün sona eriyor.
*
Ev sahibi Mersin’di.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li olduğu için, açılış töreninde konuşturulmadı.
*
Başbakanımız yuhalanmasın diye, yandaş tribün oluşturulduğu... Açılış töreni biletlerinin el altından AKP teşkilatlarına dağıtıldığı iddia edildi. Güya internetten satılacaktı, satışa çıkmadan tükendi. Mersin halkı bilet bulamazken, başka şehirlerden otobüslerle seyirci taşındı.
*
Başbakanımız açılış töreni konuşmasını iki lisanda yaptı, İngilizce-Türkçe hitap etti. “Akdeniz, beyaz deniz, White Sea olarak adlandırılır” dedi. Böylece, hem Akdeniz oyunları, hem olimpiyat, hem de dünya “gaf rekoru”nu kırmış oldu. Çünkü White Sea, maalesef, Rusya’nın kuzeydoğusundaydı.
*
Gezi Parkı direnişçileri hakkında “yaptığınız eylemi si..yim vatan hainleri” diyen, “Ermenilere bıraktınız meydanı, Allah belanızı versin eylemci çapulcular” diyen yandaş güreşçi Rıza Kayaalp, onurlandırıldı, milli takım kafilemizin bayrağı taşıtıldı. Dünyanın ırkçılıkla mücadele ettiği bir dönemde, Türkiye’nin olimpiyata talip olduğu bir dönemde... Ne kadar gurur duysak azdı.
*
Akdeniz Oyunları’nın resmi logosunu taşıyan servis aracıyla “genelev”e gidenler oldu!
*
Binicilik müsabakaları için 3.5 milyon lira harcanarak, muhteşem konkurhipik tesisleri yapıldı. Küçük bi pürüz vardı... Bizim oralar, at hastalıkları konusunda dünya şampiyonuydu. Avrupa Birliği’ne göre “karantina bölgesi”ydi. Akdeniz Oyunları’na katılan yabancı ülkeler “kusura bakmayın, biz atlarımızı oraya getirmeyiz” dediler. Bizimkiler çok zeki ya, hemen çözüm buldular, “binicilik müsabakalarını İstanbul’da yapalım” dediler. Adamlar da “kardeşim, adı üstünde Mersin Akdeniz Oyunları bu, İstanbul’da ne işi var” dediler. Bunun üzerine, bizimkiler daha şahane çözüm buldu: Binicilik iptal edildi... Bizim Akdeniz Oyunları’nda binicilik branşı yoktu iyi mi!
*
Tekvando’da dereceye giren sporcuların madalyasını bir hanımefendi verdi. Yabancı basın sordu, bu hanımefendi Tekvando Federasyonu Başkanınız mı? Değildi. Olimpiyat Komitesi Başkanınız mı? O da
değildi. Ya kimdi? Spor Bakanımızın eşiydi.
*
Bismillah ilk gün...
Sekiz haltercimizde doping çıktı.
62 kilo sporcumuz
69 kilo sporcumuz
77 kilo sporcumuz
105 kilo sporcumuz dopingliydi.
Silkme ve koparmada 56 kilocularımız rekor kırdı, 56 kiloda dört sporcumuz birden dopingli yakalandı.
*
Erkek çekiç atmacımız dopingli çıktı.
Kadın çekiç atmacımız dopingli çıktı.
Uzun atlamacımız
Yüksek atlamacımız
Sırıkla atlamacımız
100 metre engellicimiz
400 metrecimiz
Diskçimiz dopingli çıktı.
Güllecimiz dopingli çıktı.
Yarı maratoncumuz dopingli çıktı.
*
Akdeniz Oyunları başladığından beri dopingli olduğu tespit edilen sporcu sayımız, 16... Numune testleri devam ediyor, bu akşamki kapanış törenlerine kadar kısmetse 30’u filan bulması bekleniyor.
*
Zoraki başarı için veriyorlar Cumhuriyet altınları ödülünü, veriyorlar para ödülünü...
Avanta kömür dağıtır gibi.
*
Neticesi?
Türk spor tarihinde böyle rezalet görülmedi.

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 02 Juil 2013 1:22    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Yilmaz ÖZDIL
Hurriyet 02 Temmuz 2013

Survivor

Survivor bitti.

110 gün önce başlamıştı.

**

Bu 110 günde...

**

Apo, ulusa sesleniş konuşması yaptı, Kürdistan’ı ilan etti. Gazilerimiz, akil adamların kafasına protez bacak fırlattı. AKP genel merkezine law silahıyla saldırıldı. Diyanet İşleri Başkanı, açık açık gâvur diyemedi, “İzmir’in farklı bir dindarlığı var” dedi. Afrika’da üretilen GDO’lu pirinçlerin Türkiye’ye kakalandığı ortaya çıktı. TC’yi kaldırdılar. Emek Sineması’nı yıktılar. Fazıl Say’ı hapse mahkûm ettiler. Kanser hastası üniversiteli kız “ilaçları bulamıyoruz” dedi, Toki Bakanımız cebine para sıkıştırdı, “sakın düşürme” diye tembihledi, kızcağız “ben dilenci değilim, eliniz cebinize değil, vicdanınıza gitsin” dedi. Adana Otistik Çocuklar Eğitim Derneği Başkanı, otistik çocukların ateist olduğunu izah etti. AKP genel başkan yardımcısı Mehmet Ali Þahin “okullara Kuran dersi koyduk, çünkü insan malzememiz bozuldu” dedi. Murat Karayılan, Kandil’de basın toplantısı yaptı, bizim basın kuyruğa girdi. AKP milletvekili Zeyid Aslan, CHP milletvekili Kamer Genç’e “senin a..ına koyarım, o..spu çocuğu, senin ananı s...rim” diye bağırdı. Tayyip Erdoğan “milli içkimiz ayran” dedi, “iki ayyaş” dedi, içki satışına sınırlama getirildi. THY’de hosteslerin kırmızı ruj sürmesi yasaklandı. 1 Mayıs’ta sıkıyönetim ilan edildi, Taksim’de harp çıktı, yüzlerce kişi yaralandı, 17 yaşındaki lise öğrencisi Dilan’ı kafasından biber gazı kapsülüyle vurdular, beyin ameliyatı geçirdi, İstanbul Valisi “marjinaldir, radikal mensuptur” dedi, Dilan’ı hastaneden kovdular. Iğdır’da mayın patladı, 2 asker şehit oldu. Sınırdan zorla Türkiye’ye girmek isteyen Suriyeliler ateş açtı, 1 polis şehit oldu. Olimpiyatta altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin’in dopingli olduğu ortaya çıktı. Reyhanlı havaya uçtu, 52 vatandaşımız hayatını kaybetti. Suriye sınırında F-16 düştü, pilotumuz şehit oldu. Beşiktaş tribününde demir copla adam dövdüler. Galatasaray taraftarı, Fenerbahçe taraftarını bıçaklayarak öldürdü. Fenerbahçe taraftarı, Galatasaraylı Drogba’ya “muz” salladı. Show TV’ye el kondu, Lig TV’ye el kondu, Marcus Merk bile kamulaştırıldı! Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs törenlerine katılmadı, Obama’ya gitti. Emine hanım’a “Diktatörlüğün Psikolojisi” isimli kitap hediye edildi. Hatay’da mazot kaçakçılarına baskın yapıldı, herifler depoyu havaya uçurdu, 9 kişi öldü. Kapadokya’da balonlar çarpıştı, turistler öldü. Hürrem Sultan Almanya’ya kaçtı. Eski OHAL Valisi Hayri Kozakçıoğlu, intihar etti. Kılıçdaroğlu’nun makam aracı, beton mikserinden kurtulayım derken kaza yaptı, beton mikserinin 33 yaşındaki şoförü ehliyetsiz çıktı. Üçüncü Boğaz köprüsüne “Yavuz Sultan Selim” adı verildi, Osmanlı hanedanının mensupları bile “hakikaten Alevilere ayıp oldu, keşke Kanuni filan koysalardı” dedi. Karabük Üniversitesi, padişah Abdülhamid’e onursal doktora verdi. Gezi Parkı direnişi başladı. Çadırları tutuşturdular, ülkede yangın çıktı. Çapulcu dediler. 1’i polis 4 kişi öldü. Ethem’i kafasından mermiyle vurdular, vuran polisi serbest bıraktılar. 8 bin kişi yaralandı. 11 kişi gözünü kaybetti. 1 kişinin dalağı alındı. 59 kişinin hayati tehlikesi sürüyor. Avukatları gözaltına aldılar. Duran adam’ı durduğu için gözaltına aldılar. Televizyonda bunları göstermek yerine “penguen” gösterdiler. Piyano tutukladılar. Divan Oteli’ni hücreevi ilan ettiler. Yabancı öğrencileri casus diye içeri tıktılar. Camide içki içildiğini görmedim diyen, yalan söyleyemem diyen müezzini terörle mücadele şubesinde 6 saat sorguladılar. Polat Alemdar “bize nazar değdi” dedi. Tayyip Erdoğan, 2 milyar 800 milyon ağaç diktiğini söyledi. Eski YÖK Başkanı Profesör Kemal Gürüz hapishanede intihara kalkıştı, bileklerini kesti. Hasdal’daki subaylar açlık grevi başlattı. Fenerbahçe ve Beşiktaş, Avrupa’dan men edildi. Tayyip Erdoğan “Akdeniz, White Sea olarak adlandırılır” dedi. Gezi parkı direnişçilerine “vatan hainleri yaptığınız eylemi si...yim, Ermenilere bıraktınız meydanı, Allah belanızı versin” diyen güreşçiye, milli takımın bayrağı taşıtıldı. Akdeniz Oyunları boyunca 16 sporcumuz dopingli yakalandı. Dolar patladı. Jandarma asayiş komutanıyla, kolordu komutanını taşıyan helikoptere ateş açıldı, “barış süreci”nden zor kaçtılar! PKK polis teşkilatı kurdu, Cizre’de diploma töreni yaptı. Lice’de arbede çıktı, köylüler karakol inşaatını bastı, 1 kişi öldü.

**

Hilmi Cem’in şahsında ünlüleri-gönüllüleri kutlarım ama... Aslında, Panama’ya adaya gidenler yırttı.
Survivor’ın feriştahı burası!

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 05 Juil 2013 0:25    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Hürriyet - 03 Temmuz 2013

Çapulcu uymadı diyaspora verelim

Yahudi diyasporasından “üstün cesaret madalyası” alan, hem de iki defa alan, diyaspora kahramanı kimdir?
a, Memet Ali Alabora
b, duran adam
c, Ethem Sarısülük
d, kırmızılı kadın

*

Mayınları temizleticez ayağıyla, Suriye sınırını boydan boya Yahudi diyasporasına hibe etmeye kalkan kimdir?
a, iki ayyaş
b, Dolmabahçe müezzini
c, Divan Otel’in aşçısı
d, faiz lobisi

*

Galataport’u göz göre göre, Tüpraş hisselerini kimseye çaktırmadan Yahudi diyasporasına veren kimdir?
a, İsmet İnönü
b, Çarşı tribünü
c, RedHack
d, Antarktika penguenleri

*

Yahudi diyasporasını korumak için Lübnan’a asker gönderen, Kürecik’e füze radarı kurduran kimdir?
a, erasmus öğrencileri
b, antikapitalist Müslüman gençler
c, zello örgütü
d, Alman piyanist

*

Milyonlarca kadını organize edip, her akşam balkondan pencereden tencere tava çaldırtan kimdir?
a, Tefal diyasporası
b, Emsan diyasporası
c, Ar-Yıldız diyasporası
d, Yahudi diyasporası

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 05 Juil 2013 0:26    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Müezzini bi de FBI sorgulasın

Huriiyet 04 Temmuz 2013

AKP heyeti tarafından sorgulandı.

Camide içki içtiler mi diye soruldu.
Müezzin “görmedim” dedi.
Müftülük tarafından sorgulandı.
Müezzin “görmedim” dedi.
MHP heyeti tarafından sorgulandı.
Müezzin “görmedim” dedi.
Polis tarafından sorgulandı.
Müezzin “görmedim” dedi.
Dün... Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sorgulandı.
Müezzin “görmedim” dedi.

*

İslam Konferansı Örgütü tarafından sorgulanan müezzin, görmedim dedi. Avrupa Birliği Parlamentosu tarafından sorgulanan müezzin, görmedim dedi. Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği tarafından sorgulanan müezzin, görmedim dedi. OECD tarafından sorgulanan müezzin, görmedim dedi. Interpol tarafından sorgulanan müezzin, görmedim dedi. NATO tarafından sorgulanan müezzin, görmedim dedi. OPEC tarafından sorgulanan müezzin, görmedim dedi. Þanghay Beşlisi tarafından sorgulanan müezzin, görmedim dedi. Eurovision tarafından sorgulanan müezzin, görmedim dedi. IMF tarafından sorgulanan müezzin, görmedim dedi. Dünya Sağlık Örgütü tarafından sorgulanan müezzin, görmedim dedi. NASA tarafından sorgulanan müezzin, görmedim dedi. UNICEF tarafından sorgulanan müezzin, görmedim dedi. UEFA tarafından sorgulanan müezzin, görmedim dedi.

*

Çünkü, anlamıyorlar bi türlü...

*

İçmek-içmemek değildir mesele.
Helal süt emdin mi?
Sen ondan haber ver.

SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 11 Juil 2013 16:05    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Hürriyet - 11 Temmuz 2013

Kömürizm

“İcabında sayın valim, sayın kaymakamım, kapına gelmesini beklemeyeceksin.

Atlayacaksın kamyonun şoför mahalline, sen gideceksin. Kapıyı çalacaksın, kömürü sen vereceksin. Bunu yaptığın gün bu Türkiye ne olur biliyor musun? Uçar uçar...”

*

“Vali arkadaşlarımla biraraya geldiğimde hep onu söylerim, atlayın kömür kamyonunun şoför mahalline, dağıtın derim. Beni eleştirdiler, Türkiye Cumhuriyeti’nin valisi kömür mü dağıtır dediler. Arkadaşlar, ben dağıtıyorum, benim valim de tabii ki dağıtacak.”

*

“Çağın gereklerine uyum sağlayan vali profilini hazmedemediler. Kömür dağıtan vali portresini kabullenmek istemediler. Valilerimizin şevklerini kırmayı amaçladılar.”

*

En son, milli iradeye saygı mitinginde konuştu... “Makarnaya, una, kömüre oyunu satan adam diyorlar. Eğer öyleyse sen de makarna, pirinç, peynir dağıtsana yav... Bununla bu iş halloluyorsa, buyrun halledin.”

*

Netice?

*

Dün açıklandı, haber aynen şöyle... “Amerikalı bilimadamları Çin’de hava kirliliğine bağlı ölümleri inceledi. 1950 ile 1980 arasında dağıtılan bedava kömürlerin, ortalama ömrü 5.5 yıl kısalttığı tespit edildi. 90 şehrin araştırıldığı raporda, ‘ısınmayı sağlamak gibi övgüye değer bir amacı vardı ama, sağlık açısından sonuçları felaket oldu’ denildi.”

*

Zamanında yenen hurmalar... O günlerde dünyaya gelen bebeleri tırmalamıştı yani.

*

Dolayısıyla, Amerikalı bilimadamlarından rica ediyorum, kömürün yerine gıda kolisi koyup, bi araştırma daha yapsınlar lütfen... Bakalım, iktidarın ömrü ne kadar uzuyor, demokrasinin ömrü ne kadar kısalıyor.
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 19 Juil 2013 16:51    Sujet du message: Répondre en citant

Belli bir bagnazliktan gelince demokrasiyi anlayamamak, Misir'da Mursi ile demokrasiyi bir tutmak bugunlerde çok geçerli. Bunun geçmiside var, Yilmaz Ozdil bugunku Hurriyet'te bunu islemis.

Citation:

Yazarlar
19 Temmuz 2013
Mühür kimdeyse demokrasi odur
Ethem’i vuranı bıraktılar.

Ali’nin şüphelisini saldılar.
Abdullah’ı öldüreni aramıyorlar.
Palalıyı Fas’a kaçırdılar.
Çakma esnafı rezil eden harbi esnafın ağzına fermuar çekemedikleri için, mekânını mühürlediler. Esnaf çapulculardan zarar görüyor deyip, esnafın kepenklerini kapattılar!

*

50’li yıllar...
Demokrat Parti iktidar.
Bursa’nın ünlü Çelik Palas Oteli’nde cumartesi geceleri orkestra eşliğinde keyifli anlar yaşanıyor, zarif hanımlar beyler, dans ediliyor. Yemekle başlayan müzik, yasa gereği makul bi saatte sona eriyor. İşte gene böyle bir gecenin finalinde, solist kapanış selamını veriyor, teşekkür ederek enstrümanları toplatmaya başlıyor, ki... Arka masalardan tehditkâr bi ses yükseliyor, devam edinn! Herkes dönüp bakıyor, hıyarın biri... Tatsızlık çıkmasın diye orkestra tekrar yerine oturuyor, hıyara tangoyla sesleniyor:
Papatya gibisin beyaz ve ince...
Tango bitiyor, çile bitmiyor.
Elini devaamm devaaamm manasında sallayan hıyar, orkestrayı esir almaya kararlı görünüyor, devam edin dedim, duymadınız mı diye bağırıyor.
Orkestra soliste bakıyor, solist zoraki bi ses tonuyla son tangoyu tekrarlamaya başlıyor:
Nedir bu çektiğim senin elinden, yalvarırım sana gel üzme beni...
Hıyar aniden yerinden fırlıyor, sahneye yürüyor, ağzından köpükler saça saça, çalacaksın, coşkulu çalacaksın diye gürleyerek, solisti ıskalıyor, ayaklı mikrofona tokadı patlatıyor, deviriyor. Orkestra donup kalıyor. Az önce neşeli kahkahaların yükseldiği salona ölüm sessizliği hâkim oluyor, herkes suspus... Otel yetkilisi vaziyete müdahale etmek zorunda kalıyor, bi tanıdık filan çağırıp hadiseyi tatlıya bağlamak için gayet nazik şekilde soruyor, beyefendiciğim siz kimsiniz?
Hıyar kendini tanıtıyor:
Ben demokrasiyim ulan!
Sonra da salona dönüp, nara atıyor:
Memlekette artık demokrasi var ulann, var mı itirazı olan?

*

Netice itibariyle...
İleri demokrasilerde üç günlük mühürlemeye şükretmeli. Gezi parkındaki çadırları tutuşturan zabıtaların, o esnafın mekânını yakmadığına dua etmeli!
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 07 Sep 2013 10:58    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Hurriyet -07 Eylül 2013

Olimpiyat

Ezan okunuyor.

Rihanna söylüyor.
Olimpiyat tanıtım filmimiz bu.
*
Televizyonlarda yayınlanıyor.
İnternette var, izleyin lütfen...
Kızlı-erkekli dolaşıyorlar.
Kızlı-erkekli parkta oynuyorlar.
Kızlı-erkekli müze geziyorlar.
Kızlı-erkekli alışveriş yapıyorlar.
Kızlı-erkekli çay içiyorlar.
Kızlı-erkekli Boğaz kenarındalar...
Kızlı-erkekli tekneye biniyorlar.
*
Dalgalı, düz, kıvırcık.
Hepsinin saçı açık.
Tekneye binen kız, mini etekli.
*
Sanırsın, Los Angeles’tır.
Siyah Amerikalı bile var.
*
Nerde türbanlılar kardeşim?
*
Yok mu İstanbul’da hiç türbanlı?
Neden koymadınız tanıtım filmine?
*
Benim başörtülü bacım, benim başörtülü bacım diye oy toplamayı biliyorsun... Utanmıyor musun başörtülü bacını saklamaya?
Başörtüsünden mi utanıyorsun yoksa?
Kızlı-erkekli bankta oturmayı hoş karşılamam diyeceksin... Memleketi dünyaya tanıtmak için çapulcu’lara sarılacaksın, öyle mi?
Başörtülü bacım üniversiteye giremiyor, başörtülü bacım TBMM’ye giremiyor diye mağdur ayaklarına yatacaksın... Kendi ellerinle hazırladığın tanıtım filmine, başörtülü bacını sokmayacaksın, öyle mi?
*
Ayıp mıdır türbanlıları göstermek?
Yoksa, bu senin yaptığın mı ayıptır?
*
Ayrıca...
Ezan okunurken konserlerin sesini kısmayana dinsiz diyeceksin... Sonra da, ezan’a Rihanna’yla vokal yaptıracaksın... Müezzin midir Rihanna?
*
İçinde “rakı” geçiyor diye ‘Vardar Ovası’nı yasaklayacaksın. İçinde “ecstasy” geçen Rihanna şarkısıyla Türkiye’yi tanıtacaksın öyle mi?
*
2020’yi verirler mi bilmem ama, “takiye olimpiyatı” yapsalar, banko bunlar alır.

bakmak isterseniz videolara :
http://www.izlesene.com/video/2020-olimpiyat-oyunlari-aday-sehirler-tanitim-filmleri/6992966
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 24 Oct 2013 12:36    Sujet du message: Répondre en citant

Hurriyet 24/10/2013 >

SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 15 Nov 2013 11:23    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Düet

Hatırlarsınız...

Barzani tehdit etti, “Türkiye Kerkük’e karışırsa, biz de Diyarbakır’a karışırız” dedi.

Tayyip Erdoğan pek öfkelendi, “Barzani muhatabım değil, haddini aştı, bu lafların altında ezilir, bizim kim olduğumuzu tarih iyi bilir, biz aşiret değiliz, terör örgütüne yataklık yapıyor, bedeli çok ağır olur” dedi.

*

Breh breh breh.

*
Abdullah Gül, derhal Washington’a telefon etti, “susturun şu adamı, yoksa biz susturmasını biliriz” diye esti gürledi. Vay vay vay vay.

*

Bülent Arınç daha ağır konuştu, “Barzani’nin lafları Türkiye’nin egemenlik hakkına tecavüzdür, bizim pasaportumuzla canını kurtardığı günleri unutmasın, verdiğimiz ekmek bile hâlâ kursağında duruyor, uyarıyorum, perişan olur” dedi.

Helaaaal!

*

Milli Güvenlik Kurulu toplandı; üst düzey bir kaynak, “Türkiye düşmanı Barzani’ye karşı düğmeye basma aşamasına geliyoruz, Barzani Diyarbakır’ın D’sini bile ağzına alamaz” açıklaması yaptı.

*

AKP grup başkanvekili, hükümetin şakası olmadığını şu çarpıcı örnekle ifade etti:

“Barzani’nin ağzından çıkanı kulağı duysun, sabrımızı taşırmasın, yoksa sonu Saddam’ın sonuna benzer!”

*

Sayın basınımız ayağa kalktı... Hürriyet gazetesi Barzani’yle Talabani’nin fotoğrafını yan yana koyup “Ortadoğu’nun dansözleri” manşetini attı. Öbür gazetelerimiz “Barzani kin kustu, küstah Barzani, kukla Barzani, Barzani kaşınıyor, Osmanlı tokadı istiyor, günah bizden gitti” başlıklarını kullandı.

*
Barzani Diyarbakir’a geliyor

Tayyip Erdoğan ağırlıyor.

*

Þivan’la İbo hikâyedir.

Düet diye... Barzo’yla Tayyo’ya düet derim ben!

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Suivante
Page 3 sur 8

Sauter vers: