277 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 277
Membre(s) : 0
Total :277

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 1 jour, 01h23:26
murat_erpuyan : 1 jour, 01h25:50
SelimIII : 1 jour, 14h50:22
Salih_Bozok : 4 jours
cengiz-han : 4 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - SARCELLES'DE SEREFSIZ FRANSIZ POLISI TÜRKLERE SALDIRDI
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

SARCELLES'DE SEREFSIZ FRANSIZ POLISI TÜRKLERE SALDIRDI
Aller à la page Précédente  1, 2, 3  Suivante

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 30 Juin 2009 13:20    Sujet du message: Répondre en citant

Bu forum türkçe forum, Bana "topik" şaşırdığım ve herhalde bunamış olabileceğim yaklaştırmasını yapan Madame "au ras des paquerettes" kendisi şaşırmışa benzer bu genç yaşında...
Benim sözümona "kemalist" le ilgili iki satırlık kelamım türkçe bilmeyen moderatörlere yönelik bir çağrı idi, Papatya bunu da yine nalıncı keseri misali kendine yonttu ve benim forumdan atılmam konusunda nakaratını yineledi...
Elbette burada kalıp gitmem onun isteğine bağlı değil ve hayatında bir kez bile görmediği bir insanın kişiliğini hedef alan, her vesileyle ona saldıran tavrı giderek patolojik kimlik kazanıyor....Kendisine bir atasözü anımsatırım, "kervan yürür" der!!!
Evet ben Atatürk'çüyüm, ve Ata'nIn hem görüş ve idealleri, hem de yakın çevresine çok bağlı olduğum bilinir.
Türkiye'de sıradan nice yurttaş, geçtiğimiz yıllar Cumhuriyet mitinglerinde laik ve bağımsızlıkçı görüşlerini dile getirenlerden, halen malum soruşturma kapsamında içerde bulunanlar ve de geniş bir yelpaze içinde T.C'de önemli bir yer tutmuş, üst görevlerde bulunmuş nice şahsiyet, örneğin Yazar Altemur Kılıç, yargitay onursal savcısı Vural Savaş vs...Atatürk ilkelerinden taviz vermeyen tavırlarını sürdürüyorlar.
Bunların karşsında yine malum Taraf'çılar, Fetoş ve tayfaları AKP vs...Bunlara Papatya hanım da naçizane olanaklarıyla eklenmiş gözüküyor.

Burada, bu topik'te esas kaygım sözümona "kemalist"in gerçekliği kendinden menkul olayları betimlemesinde içinde yaşadığı ülkenin kolluk güçlerini alenen "şerefsizlikle" suçlayarak, "polis öldürme arzusunu", "karakol basma projesini" yaziyla kamuya açk bir medyada dile getirerek suç işlemesi ve bu konuda forum yöneticilerinin "aymazlığı"....

Genel olarak ikinci kaygım ise Papatya hanımın forum katılımcılarından işine gelmeyenlerin gerçek kimliklerini kendi sözümona bulgularına dayanarak "deşifre" etme eğilimi... Bunu "Cyber"le denedi, burada Rasko" ile de aynısını oynuyor. Murat'ı uyarırım....Bunlar forum için iyiye alâmet gözükmüyor. Benden uyarması.
sumer
Expert
Expert

MessagePosté le: 30 Juin 2009 18:24    Sujet du message: Répondre en citant

Rasko çok hakli, Kemalist açikca saldiracagini, oldurecegini herkesin okuyabilecegi birde soyluyor, bu forum için hiçde iyi bisey degil.

Turk olarakda verdigin imaj için bravo Kemalist, yillarca verdigimiz Turkiye'yi iyi bir sekilde tanitma cabamizi sen gel tehditle, kufurle bir çirpida yok et.
bu foruma gelen bazi kisiler hakkinda suphelerim var.

Provokasyon yapmayami geliyorsunuz??
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
martin_eden
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 30 Juin 2009 21:34    Sujet du message: Répondre en citant

Kemalist'e laf yok. Bırakalım istediğini yazsın, belki sitenin reyting'i artar! Very Happy
papatya
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Juil 2009 15:59    Sujet du message: Répondre en citant

Raskolnikoff a écrit:
Bu forum türkçe forum, Bana "topik" şaşırdığım ve herhalde bunamış olabileceğim yaklaştırmasını yapan Madame "au ras des paquerettes" kendisi şaşırmışa benzer bu genç yaşında...

Cok umurumda sanki

Sumer hanim her topik'te türkçe yaziyor, itiraz ettigini görmedim

iki yüzlü geveze bir yaratiksin

that's all

ay ayol ingilizce'de karisti Shocked carton jaune alicagim kesin Very Happy
Kemalist
Expert
Expert

MessagePosté le: 01 Juil 2009 16:31    Sujet du message: Répondre en citant

Türk milliyetçisi oldugunuz ne kadarda belli oluyor. Ben Kanal D'ye ve Star'a gerekli bilgileri e-posta yolula yolladim. Görecegiz.

"Bu memleket tarihte Türk'tü,bugün de Türk'tür ve ebediyen de Türk olarak yaşayacaktır. TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR."
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Juil 2009 16:37    Sujet du message: Répondre en citant

Topik'in içerigi falan Papatya hanimi irgalamiyor anlasilan..isi gücü bana bok atmak...Ama kendisini tanimiyorum desem bu kosullarda inandirici gelmeyecek kimseye...Yemin de edemem ki bir "dini bütün" ateist olarak..vallah billah laflar formatim disi kalir..
Ama çok hakli..ben de bir yaratigim, gevezeyim elbet, hayatimi ve bana hayatta zevk veren her seyi belli ölçülerde gevezeligime de borçluyum, ve elbet aydede gibiyim bir gün yüzüm bir de tün yüzüm var...
Umurumda degil demesinden çok mutlu oldum papatya hanimin, bir de umurunda olsaydi, herhalde tsunamiye hazirlanacakti forum, tekmili birden...
Okuyanlarin aklina da bu kadar raskofobi sonucu, baska seyler gelecek....obsesif kompüllsif hale geldi bana karsi saldirganlik...Neyse ki "çekmeceli" bir yaratikim, eee dino olmak kolay degil..hersey degisik çekmecelerde..isime gelen çekmeceyi isime gelen anda açip içindekileri servis yapiyorum..ya da "recycle" (madem ingilizce revaçta..) islevini harekete geçirmek mümkün her an...
Kemalist
Expert
Expert

MessagePosté le: 01 Juil 2009 16:45    Sujet du message: Répondre en citant

Raskolnikoff a écrit:
Topik'in içerigi falan Papatya hanimi irgalamiyor anlasilan..isi gücü bana bok atmak...Ama kendisini tanimiyorum desem bu kosullarda inandirici gelmeyecek kimseye...Yemin de edemem ki bir "dini bütün" ateist olarak..vallah billah laflar formatim disi kalir..
Ama çok hakli..ben de bir yaratigim, gevezeyim elbet, hayatimi ve bana hayatta zevk veren her seyi belli ölçülerde gevezeligime de borçluyum, ve elbet aydede gibiyim bir gün yüzüm bir de tün yüzüm var...
Umurumda degil demesinden çok mutlu oldum papatya hanimin, bir de umurunda olsaydi, herhalde tsunamiye hazirlanacakti forum, tekmili birden...
Okuyanlarin aklina da bu kadar raskofobi sonucu, baska seyler gelecek....obsesif kompüllsif hale geldi bana karsi saldirganlik...Neyse ki "çekmeceli" bir yaratikim, eee dino olmak kolay degil..hersey degisik çekmecelerde..isime gelen çekmeceyi isime gelen anda açip içindekileri servis yapiyorum..ya da "recycle" (madem ingilizce revaçta..) islevini harekete geçirmek mümkün her an...

http://www.ataturquie.asso.fr/modules.php?ModPath=phpBB2&ModStart=viewtopic&t=4902&start=15&t=4902&start=15&sid=b01570e394b118d830b354d51c068af8

Sayin Raskolnikoff sizden ustteki linkte yer alan sorularima cevap verebilirmisiniz çok merak ediyorum.

"Bu memleket tarihte Türk'tü,bugün de Türk'tür ve ebediyen de Türk olarak yaşayacaktır. TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR."
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Juil 2009 17:20    Sujet du message: Répondre en citant

Atatürk elbette TURANCI degildi, Misaki-Milli sinirlari içinde dünyada sayginligi olan bir Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet payidar olmasini savundu...
sumer
Expert
Expert

MessagePosté le: 01 Juil 2009 18:10    Sujet du message: Répondre en citant

papatya a écrit:
Raskolnikoff a écrit:

Cok umurumda sanki

Sumer hanim her topik'te türkçe yaziyor, itiraz ettigini görmedim

iki yüzlü geveze bir yaratiksin

that's all

ay ayol ingilizce'de karisti Shocked carton jaune alicagim kesin Very Happy

Papatya, simdi beni niye isin içine kattin??? 1- her topikde turkce yazmiyorum, yalnizca bir kaç topikde yazdim, uyarida geldi zaten, artik yazmamaya bakiyorum, Sumer yerine Reiskaradeniz'de diyebilirdin Very Happy O resmen turkce yazacagini belirti...Ama , sen benim adimi kullanmayi tercih ettin. Ask olsun.
Bence, Rasko ile bir sorunun var ise, lutfen onunla bu sorunu hallet ama baskalarini bunun içine alma. Bu foruma katiliyorsam hiç kimse ile ozel veya ozel olmayan sorunum yoktur, niyetim kavga etmekde degildir. Birsey diyecektim, Ismini unutdum ya kimdi bu forumdaki psy??

hadi iyi aksamlar
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Juil 2009 18:25    Sujet du message: Répondre en citant

Sümer hanim, daha önce de yazdigim gibi, "obsesif" ve "kompülsif" bir "sendrom" karsisindayiz, Rasko bir ser odagi haline gelince, "bunak, beyni sulanmis, mizojin, igernç iki yüzlü yaratik..n'olacak "ayol" ( o da eksikti geliverdi biyerlerden...) çevresinde ona görece sempatik yaklasimlarda bulunanlarin tümü de tu-kaka oluyor, isin içine bulastiriliyor, kendilerine ragmen... patoloji derinlesiyor yâni..
papatya
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Juil 2009 18:44    Sujet du message: Répondre en citant

Külahima anlat

Adamin isi gücü yok, habire laf yetistiriyor
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Juil 2009 18:52    Sujet du message: Répondre en citant

papatya a écrit:
Külahima anlat

Adamin isi gücü yok, habire laf yetistiriyor

Isi gücü olmayan, laf yetistiren sadece o adam degil elbet...o durumda avratlar da var, laf yetistirmekten baska bir ugrasi olmayan...
Ama saniyede ve cm²'de kelam etme kapasitem oldukça genis oldugundan alnini karislarim senin!!! Ama artik bikkinlik geldi, bunca patolojik sendromlari analiz etmekten...Sarcelles'deki frenk kolluklari, zenci kefaseler, türk analari, Paris banliyölerinde 3'üncü Kosovo meydan muharebesine hazirlanan Atsiz'cilar filan güme gitti bu arada!!!
papatya
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Juil 2009 18:57    Sujet du message: Répondre en citant

La police française mise à l’index pour ses « contrôles au faciès »

mercredi 1er juillet 2009

Les arabes et les noirs, victimes de prédilection des contrôles d’identité diligentés par la police française, telle est la sévère dénonciation qui émane d’une rigoureuse étude scientifique menée sous le sceau de la confidentialité. La pratique discriminatoire à grande échelle des "contrôles au faciès" qui semble être passée dans les us et coutumes de notre police nationale, vise, chiffres à l’appui, les deux populations les plus en proie à la stigmatisation. Ainsi, la probabilité de subir ces contrôles intempestifs est 7,8 fois plus élevée pour les personnes d’origine arabo-musulmane que pour les blancs, tandis qu’elle est six fois plus importante pour les personnes d’origine africaine.

Financés par la fondation américaine du milliardaire Georges Soros, l’Open society institute - imperméable aux débats actuels sur les statistiques ethniques - les enquêteurs ont procédé dans le plus grand secret à une analyse minutieuse de 525 opérations de police, relevant notamment l’âge, le sexe, la tenue et le profil ethnique des individus contrôlés, afin de les comparer avec ceux des personnes (37 000 au total) passant à proximité.

Il est à noter que c’est affranchie de tout tabou, contrairement aux traditions françaises, que cette investigation de terrain scrupuleuse, réalisée à Paris, à la gare du Nord et à Châtelet-les Halles, a désigné des anonymes par la couleur de leur peau ("Blanc", "Noir", "Arabe"…).

Pointant du doigt les "effets délétères" de ces contrôles ciblés qui provoquent de véritables ondes de choc minant les rapports entre la population et les policiers, à l’instar des émeutes de 2005 dans les banlieues, l’Open society institute émet une série de préconisations susceptible de juguler cette propension policière à la discrimination banalisée, qui suscite l’intérêt de la préfecture de Paris.

http://oumma.com/La-police-francaise-mise-a-l-index
papatya
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Juil 2009 19:00    Sujet du message: Répondre en citant

Raskolnikoff a écrit:
Ama artik bikkinlik geldi.!

Allaha sükür !
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Juil 2009 19:05    Sujet du message: Répondre en citant

Oh..oh.Papatya hanimin sendromlari derinlesiyor, ardik "oumma.com" gibi "ümmetçi" yayinlari da buraya tasimaya basladi... Yakinda Murat'in aymazligi sayesinde al-kaida belesten basin bültenine kavusacak burada...Bir daha hatirlattmak isterim, nafile biliyorum ama, ne de olsa, "obsesif-kompülsif " derinleserek vahamet kespeden sendrom yüzünden buranin "türkçe forum" oldugu olgusu onu hiç irgalamiyacak.....
Yani Sarcelles'le ve teyid edilmemis bu hakikati kendinden menkul olayla "kel alaka"?????
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3  Suivante
Page 2 sur 3

Sauter vers: