438 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 438
Membre(s) : 0
Total :438

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 1 jour, 15h28:45
murat_erpuyan : 1 jour, 15h31:09
SelimIII : 2 jours
Salih_Bozok : 4 jours
cengiz-han : 4 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - FETHULLAH GÜLEN
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

FETHULLAH GÜLEN
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4  Suivante

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 31 Mar 2011 22:52    Sujet du message: Répondre en citant

Gûlen aleyhinde birsey yazan hemen polis baskinina ugruyor. Acayip bir sey, ibretlik...

Yillardir içlerinde olan H. Avci kitabi yazinca apar topar terorist oldu hapse atildi... Gazeteci Sik'in basilmamis kitabinin kopyalari yok edilip sahip olmak suç ilan edildi. Universite hocasi din bilimci Gulen'e karsi kitap hazirligi içinde olunca evi basildi kitab için hazirlanan notlara el konuldu.
Vay be !!!
Artik isin çilki çikti...

Bir anlamda yaratilan korku sonuç vermiski, binler, yuzbinler çikip bu kitabin bir kopyasi da ben de var diyemiyor...
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 31 Mar 2011 23:26    Sujet du message: Répondre en citant

Onceki mesaji yazidktan sonra bir mail aldim, verilen izde çikan pdf dogru versiyon mu bilemem?

Herkese Merhaba,

Dun gece itibariyle kitabin ortaya cikmasiyla birlikte Ankara'dan bazi kisilerce twitter, facebook, godaddy ve email adreslerimiz hacklenmistir. Bu sure zarfinda ilgili kisiler sizlere kitabin sahte versiyonunu viruslu olarak ulastirmak istemislerdir.

Su an itibariyle butun hesaplarimizi geri aldik. Facebook ve Twitter acccount larimizi gecici olarak kapattik. Bu isi yapanlar tarafindan su anda tehdit ediliyoruz. Turkiye'de ki ev adresimiz, ailelerimizin isimleri tehdit maillerinin icinde yer almaktadir. Hesabi onlara vermemiz gerektigi, aksi takdirde ailemizin ankara'ya getirilecegi tehditini almaktayiz.

Takdiri Turk halkina birakiyoruz.

Daha detayli bir aciklamayi ilerleyen gunlerde yapacagiz.

Herkesin ulasmaya calistigi dosyanin dogrusu asagidaki adreste yer almaktadir.

http://imaminordusu.com
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 31 Mar 2011 23:44    Sujet du message: Répondre en citant

konuyla ilgili bir uzanti daha :

http://bit.ly/idTyty
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 27 Déc 2011 16:53    Sujet du message: Répondre en citant

Pour la cohérence déplacé par l'administrateur

Turquiste a écrit:

FETHULLAH'IN PALAVRALARI
"Molla Ahmed benim dedem, Þamil Ağa'nın (Gülen) babasıdır. Molla Ahmed ilim ve takvasıyla temayüz etmiş müstesna bir insandı. Hayatının son otuz senesinde ayağını uzatıp yatmamış, daha doğru-su sırtı yatak yüzü görmemiştir. Denildiğine göre uykunun ağır bas-tığı anlarda sağ elini alnına koyar ve biraz kestirir, işte onun bütün uykusu, alnı eline dayalı bu kestirmeden ibarettir. Vaktinin diğer kısmını hep çalışarak ve ibadet ederek geçirir. Pehlivan yapılı, uzun boylu mehabet dolu fiziği görünümünün yanında onun bu surete denk bir de sireti ve ruhi yapısı vardır. Onu tanıyanlar günde bir kaç zeytinle iktifa(yetinme) ettiğini söylemektedirler. Onun zühd ve takvası dillere destandır. Çünkü o varlık içinde bir zahid hayatı yaşamıştır. Zira, babalarından kalan mirası iki kardeş pay ederken, altınları tas tas paylaşmışlardır. Teker teker saymak çok vakitlerini alacağı için böyle yapmışlardır. O devirlerde onların bu miras bölüşme keyfiyetleri de çok meşhur olmuş bir hadisedir..."

Fethullah Gülen dedelerini anlatırken onlara; adeta bir evliya havası verirken sanki kendisi Osman Gazi'yi görmüş gibi anlatmış.

"...Dedem Þamil Ağa'nın babasına benzer yönleri vardı. Oda bir ukba adamı gibiydi. En şiddetli dönemlerde bile sarıksız gezdiğini görmedim. Sarığını Osman Gazi Hazretleri gibi sarardı..."
(Fethullah Gülen - Küçük Dünyam adlı kitabından)
Turquiste
Novice
Novice

MessagePosté le: 01 Jan 2012 15:18    Sujet du message: Répondre en citant

FETULLAH'IN HİKAYELERİ

Hz. Muhammed öve öve göklere çıkardığı sahabelerinden ancak 10'una cenneti müjdeleyebiliyor, Fetullah Gülen ise, arkasındaki tüm cemaatına bu müjdeyi verebiliyor... Fetullah Gülen kim?.. Mürşit mi, Müçtehit mi yani din yenileyicisi mi, yoksa yeni bir dinin peygamberi mi?..

Fetullah Gülen, 25 Ocak 1995 tarihinde Sabah gazetesinden Nuriye Akman ile yapmış olduğu söyleşi de, haşa sanki Allah'ın Özel Kalem Müdürü edasıyla cemaatına top yekûn cenneti müjdeliyor:

"Ben cehennemin önünde kollarımı açmış, sel gibi akan in-sanları durdurmaya çalışıyorum. Sonunda dayanamadım kenara çekildim. Vallahi bu cemaatten hiç kimse onların içinde yoktu."

Gülen bu rüyasını açıklarken haddini de aşarak Allah'ın insan-lara adaletsizlik yaptığını da ima ediyor, Allah'ın cehenneme atılmak üzere yola çıkardığı insanların cehenneme atılmasına mani olmaya çalışıyor, bu arada yorgun düşmesinin ardından bir bakıyor ki, ce-hennemlikler arasında cemaatından hiç. Kimse yok!... Bir de bunu yeminle söylüyor.

Kanla Abdest Alanlar - Ergün Poyraz
Turquiste
Novice
Novice

MessagePosté le: 02 Jan 2012 13:59    Sujet du message: Répondre en citant

Fetullah'tan Nağmeler(Devam)

Yalandan kim ölmüş anasını satayım. Nasıl olsa bu ümmetçi millet masalları, efsaneleri ve hurafeleri sever.

Fetullah Gülen, "İnancın Gölgesinde" adlı kitabının 161. Sayfasında doktorlara göre bir hafta ömrü kalan hastayı nasıl iyileştirdiğini anlatıyordu:

"Arkadaşlarımızdan biri, yaşlı bir kadının dua isteğini getirdi. Bu yaşlı kadıncağız için doktorlar, "kanser metastaz yapmış ve her yanını kaplamış; bir hafta kadar ya yaşar ya yaşamaz.. Götürün son günlerini evde geçirsin" demişler. Kadıncağızın şahsıma büyük hüsnü zannı varmış; arkadaşlarımızı araya koyup ısrarla; "Dua etsin, şifa bulurum" demiş. O masumeye nasıl dua ettiğimi şimdi hatırlayamıyorum. Altı ay kadar sonra arkadaşıma 'o kadın ne oldu' diye sordum, "yaşıyor" dedi. Sonradan iki yıl gibi bir zaman geçti, "ne oldu" diye yine sordum; "Hacca gitti geldi, torunlarını büyütüyor" cevabını aldım"
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 02 Jan 2012 19:06    Sujet du message: Répondre en citant

Merak ettim, bu kan uzmani genç dogru mu yazmis diye? Dogruymus.
Hadi biraz reklam olsun (ihtiyaç yok ama)

Kitabin Cinler, Hastalıklara Sebep Olabilir mi?
basligi altinda yazilmis :

http://bit.ly/sXvjAi
Turquiste
Novice
Novice

MessagePosté le: 07 Jan 2012 4:43    Sujet du message: Répondre en citant

Fetullah Gülen, adının başına Nüfus kağıdı gibi hiçbir resmi belgece olmayan "M" harfini ekliyordu. Kendisini olağan üstü göstermesinin bir başka yansıması da bu harfin anlamında gizliydi. Fetullah Gülen, İsminin başına koyduğu "M" harfiyle; "Kürt Said'in tohumlarını attığı büyük karışımın sonucunda ortaya çıkacak, beklenen Mesih benim" diyordu.

Turquiste
Novice
Novice

MessagePosté le: 07 Jan 2012 4:44    Sujet du message: Répondre en citant

Fetullah, ismini "Fethullah" olarak açıklamıştı. Oysa, 31.01.1986 yılında İzmir Nüfus Müdürlüğünden, değişme sebebi ile aldığı 3881 kayıt no'lu kimliğinde ismi; Fetullah olarak geçiyordu. Fetullah, Allah'ın fetihçisi anlamını alsın, böylece saf insanlar üzerinde etkisi artsın diye uyanıklık yaparak adına resmi belgelerin ak-sine "h" harfini ekliyordu.

Turquiste
Novice
Novice

MessagePosté le: 07 Jan 2012 4:44    Sujet du message: Répondre en citant

Fetullah Gülen: "...Ancak, acaba biz, o sultanlara sultanlığı öğreten Gönüller Sultanını istenilen ölçüde bilebildik mi? Sizi ne diye karıştıracağım? Beş yaşından beri başını secdeye koyan ve O'nun boynu tasmalı, kapısının "Kıtmir’ olduğunu söyleyen ben, O'nu tam anlatabildim mi?..."

Fetullah Gülen, burada bir yandan kendini Yedi uyurlar da denilen Ashab-ı Kehf ile mağarada yedi sene kalan köpekleri Kıtmir’e benzeterek kendisine alçak gönüllü dedirtmeye çalışırken, bir yandan da ""beş yaşından beri alnı secde de" olduğunu vurgulayarak kendini yüceltmektedir.

Turquiste
Novice
Novice

MessagePosté le: 08 Jan 2012 14:36    Sujet du message: Répondre en citant

Fethullah Gülen'in Türk düşmanlığı

Kavmiyet Fikri: Bu deyiş kapalı olarak Türk milliyetçiliğini işaret eder. Milliyetçiliğin her türlüsü, ki buna Atatürk ilkelerinden biri olanı da dâhildir, nefretle karşılanır. Mücadele edilmesi gereken temel fikirlerden biri olarak telakki edilir. Ama gerektiğinde en öde giden milliyetçiler de yine Fethullahçılar olur. Fethullah Gülen bir anda karşımıza bayrağımızı dünyanın dört bir yanında dalgalandıran, Türkçenin tüm dünyada konuşulmasını sağlayan, Türkiye ve Türklük için ömrünü feda etmeye hazır, ölse bile bu topraklara gömülmek isteyen milli ve ulusalcı bir şahsiyet olarak çıkar.

Kaynak: Fethullah Gülen'in sağ kolu Nurettin Veren
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 09 Jan 2012 1:24    Sujet du message: Répondre en citant

Avatar'ina resmini koydugun kisi bu forumda degerlendirildi...
Ama seni yine de Atatürk düsmanlarina karsi savasiminda destekliyorum AMA birak su YOBAZ irkçi söylemleri be çocuk.....
ATA'nin yolunda gitmek istiyorsan, kan bagi filan fasarya....
Cuneytbelmondo
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 09 Jan 2012 4:23    Sujet du message: Répondre en citant

Pour ceux qui veulent fouiller plus profondément le sujet, le livre interdit en Turquie et inachevé," İmamın Ordusu" d'Ahmet Þık, un des journalistes détenus dans l'affaire ergenekon a été laché sur internet sous le nom de "dokunan yanar".

Je vous l'offre: http://www.2shared.com/document/C355_jSF/dokunan_yanar.html
Cuneytbelmondo
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 11 Jan 2012 2:32    Sujet du message: Répondre en citant

Fethullah Gülen yorumlarına ceza

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Fethullah Gülen hakkında yapılan ''Okur yorumları'' nedeniyle 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul- Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Fethullah Gülen hakkında yapılan ''Okur yorumları'' nedeniyle ''içeriğin yayından çıkarılması ve cevap hakkına ilişkin hakim kararını yerine getirmemek'' suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bu hükmün açıklanması geri bırakıldı.

İstanbul 12. Sulh Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, bu suçtan tutuksuz yargılanan, ancak ''Odatv davası'' kapsamında tutuklu bulunan sanık Pehlivan ve tarafların avukatları katıldı.

Fethullah Gülen'in avukatı Orhan Erdemli sanığın cezalandırılmasını, Pehlivan'ın avukatı Tugay Topbaş ise 49 adet yorumun yayından kaldırıldığını ifade ederek, müvekkilinin beraatini istedi.

Son sözü sorulan Pehlivan da beraatini talep etti.

Hakim Metin Özdemir, sanığa yüklenen suçu sabit bularak, suçun işleniş biçimi, şahsi, sosyal ve ekonomik durumu dikkate aldığı Pehlivan'a 6 ay hapis cezası verdi. Sanığın yargılama sürecindeki olumlu davranışları takdiri indirim sebebi kabul eden Hakim Özdemir, cezasının 5 aya indirilmesine hükmetti.

Hakim Özdemir, sanığın daha önce kasıtlı bir suçtan mahkum olmayışı, suçun işlenmesiyle şikayetçide somut bir zararın oluşmaması, sanığın kişilik özellikleri ile duruşmadaki tutum ve davranışlarını göz önünde bulundurarak, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

İddianameden

Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve şikayetçi olarak Fethullah Gülen'in yer aldığı iddianamede, hakaret teşkil eden sözlerin yayından kaldırılmasına karar verilerek, bunun 19 Temmuz 2010 tarihinde Odatv'ye tebliğ edildiği, ancak mahkeme kararının yerine getirilmediği belirtiliyordu.

Bilirkişi İsmail Kutsal tarafından yapılan incelemede hakaret teşkil eden, mahkeme kararında belirtilen yazıların internet ortamında silinmediğinin anlaşıldığı ifade edilen iddianamede, Pehlivan'ın 5651 sayılı ''İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun''un 9/4'üncü maddesi uyarınca ''içeriğin yayından çıkarılması ve cevap hakkına ilişkin hakim kararını yerine getirmemek'' suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyordu.

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=306852&kw=Fethullah+G%FClen+yorumlar%FDna+ceza
Cuneytbelmondo
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 20 Jan 2012 2:22    Sujet du message: Répondre en citant

MEB'DEN CEMAATE ÖZEL GENELGE

Fethullah Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen “Kimse Yok Mu Derneği” ve yine cemaate yakınlığı ile bilinen Gonca Çocuk Dergisi “Kumbaram Dolsun Van’a Okul Olsun” adlı bir kampanya başlattı. Kampanya, Milli Eğitim Bakanlığının izni ile bütün okullarda cemaatçilerin kampanya yürütmesi ve afiş asmasına izin veriyor.

AKP Hükümeti deprem sonrası Van’a yardım göndermemeyi sürdürürken, bir yandan da yardım bahanesi ile cemaatçilere olanak sunmaya devam ediyor. Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen, Gonca Çocuk Dergisi’nin “Kumbaram Dolsun Van’a Okul Olsun” adlı kampanya için Bakanlık, cemaat dergisinin ülke genelindeki bütün okullarda çalışma yapması ve dergi satmasına onay verdi.

“İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin yardımlaşması için”

Cemaate yakın bir dergi ve derneğin düzenlediği ve afişte isimlerinin yer aldığı kampanyaya için 17 Ocak 2012 tarihinden itibaren okullara bir genelge gönderildi.

Bakanlığın gönderdiği genelge ile kaymakamlıkların Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği yazı ise şöyle:

“İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin yardımlaşma, iktisat ve kardeşlik duygularını geliştirmeye matuf, çevre ve toplum olaylarına duyarlı insanlar olarak yetişmelerine katkıda bulunmak maksadıyla düzenlenen, “Gonca Dergisi Okul Kampanyası” ile ilgili Bakanlığımızın Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün 23/12/2011 tarihli ve 29171 sayılı yazısı, bakanlık oluru ile kampanya afişi yazımız ekinde gönderilmiştir.

Söz konusu kampanya ile ilgili yazının okulunuzda duyurulması ve ekten gönderilen afişin herkesin görebileceği yerlere asılması hususunda bilgilerinizi arz ederim.”

“Bakanlıktan bir günde onay”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’ne yapılan başvurunun ardından müdürlük Milli Eğitim Bakanlığına 23 Aralık 2011 günü bir dilekçe göndererek kampanya için onay istediğini belirtiyor ve aynı gün içinden Bakanlıktan onay alıyor.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün kampanya ile ilgili Bakanlığa gönderdiği yazı da Bakanlığın logosunun afişte yer alması talep ediliyor.

http://www.odatv.com/n.php?n=mebden-cemaate-ozel-genelge-1901121200
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4  Suivante
Page 2 sur 4

Sauter vers: