31 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Cr├ęer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2224

Actuellement :
Visiteur(s) : 31
Membre(s) : 0
Total :31

Administration

Derniers Visiteurs

SelimIII : 21h51:15
murat_erpuyan : 1 jour, 17h29:21
minorSinan : 2 jours
duygu : 2 jours
lalem : 2 jours

N├ętiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilit├ę de ceux qui les ont post├ęs dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera tol├ęr├ę dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - T├╝rkiye'nin dispolitikasi
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un ├ęchange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

T├╝rkiye'nin dispolitikasi
Aller Ó la page PrÚcÚdente  1, 2, 3, 4, 5, 6  Suivante

Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet prÚcÚdent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 01 Juin 2010 16:29    Sujet du message: RÚpondre en citant

Citation:
Duygusal tepkiler veren bir kamuoyunun, siyaset arac─▒l─▒─č─▒yla da te┼čvik edildi─či zaman nas─▒l facialar─▒n ya┼čand─▒─č─▒ ─░stanbul’daki 6-7 Eyl├╝l olaylar─▒ ile sabittir.

Ba┼čka bir mesajda da (frenk├že) buna i┼čaret ettim.....Menderes ve iki bakan─▒n─▒ dara─čac─▒na g├Ât├╝rd├╝..ama Kas─▒mpa┼čal─▒, k├╝lt├╝rden nasibini almam─▒┼č g├Ât o─član─▒na bunu nas─▒l anlat─▒rs─▒n????
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privÚ Visiter le site web de l'utilisateur
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 07 Juin 2010 18:42    Sujet du message: RÚpondre en citant

Arastirma yaparken rastlanti elime ge├žti :

>

<
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privÚ
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 08 Juin 2010 8:42    Sujet du message: RÚpondre en citant

Israil ve Arap dunyasindaki Erdogan ve Turkiye imajlari bakalim uzun vadede ne gibi sonu├žlar getirecek ?

Bugunku Hurriyet'te bu farkli imajlar sozkonusu edilmis.

Israilli : “Erdo─čan bir megaloman gibi davran─▒yor. Kendi g├╝c├╝n├╝ ve T├╝rkiye’nin konumunu abart─▒yor. Korkar─▒m ─░srail a─čz─▒ ile ku┼č tutsa Erdo─čan’─▒n tavr─▒ de─či┼čmeyecek.” derken

Filistinli : “Bizim i├žin son 30 y─▒lda bir ┼čey yapan iki insan var; Bir Erdo─čan bir de Hasan Nasrallah”
diyor

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/14958779.asp?gid=373
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 08 Juin 2010 8:55    Sujet du message: RÚpondre en citant

FT'min makalesi de ├žok ilgin├ž :
Bat─▒'n─▒n yeni ba┼č a─čr─▒s─▒ T├╝rkiye

http://www.hurriyet.com.tr/planet/14957168.asp?gid=373
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 09 Juin 2010 13:42    Sujet du message: RÚpondre en citant

Citation:

Israil ve Arap dunyasindaki Erdogan ve Turkiye imajlari bakalim uzun vadede ne gibi sonu├žlar getirecek ?

T├╝rkiye'nin basi boka saracak, alem daha da g├Ât olacak!!!!
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 18 Juin 2010 18:02    Sujet du message: RÚpondre en citant

RTE Yunanistan'a bosuna gitmis :

Uploaded with ImageShack.us
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 06 Sep 2010 12:26    Sujet du message: RÚpondre en citant

Bugunku Hurriyet'te Fatih Cekirge yazmis. One minute Turkiye'yi dislamaya goturuyor mu ?

D─▒┼čland─▒k m─▒?

DI├×─░├×LER─░ Bakan─▒ Ahmet Davuto─člu, M─▒s─▒r’dan K─▒br─▒s’a u├žarken, T├╝rkiye’nin b├Âlgede artan rol├╝n├╝ anlat─▒yordu.
Heyecanl─▒yd─▒k.
O Irak ve Suriye aras─▒nda 35 kez gidip geldi─čini hat─▒rlat─▒yordu.
Sonra aniden “Arkada┼člar size tarihi bir olay─▒ a├ž─▒klayaca─č─▒m” dedi. Ermenistan’la imzalanan protokol├╝ ilk kez o gezide b├Âyle a├ž─▒klam─▒┼čt─▒. Gezi boyunca verdi─či mesaj─▒ ┼čuydu:
“T├╝rkiye, b├Âlgesindeki t├╝m sorunlar─▒n ├ž├Âz├╝m├╝nde proaktif olacakt─▒r. T├╝rkiye’nin olmad─▒─č─▒ bir ├ž├Âz├╝m zordur. Bunu art─▒k ba┼čta ABD olmak ├╝zere b├╝t├╝n d├╝nya bilmelidir.”
Bu bir anlamda Osmanl─▒ co─črafyas─▒nda yeni T├╝rk varl─▒─č─▒n─▒n “bir bar─▒┼č dengesi” olarak yeni bir g├╝├ž pozisyonuna d├Ân├╝┼čt├╝r├╝lmesi ├žabas─▒ yaratmas─▒yd─▒. Hedef buydu. Ve ben de bu “kom┼čularla s─▒f─▒r problem” hedefini destekliyordum.
Ve en ├Ânemlisi Arap soka─č─▒nda alk─▒┼članan bir T├╝rkiye imaj─▒yd─▒.
Peki bu imaj bir “─░srail d├╝┼čmanl─▒─č─▒”na d├Ân├╝┼čebilir miydi?
Bunu sormu┼čtum. “Kesinlikle hay─▒r” demi┼čti bakan.
Ama ┼čimdi b├Âyle bir “gerilim” i├žindeyiz. Belki T├╝rkiye’nin ┼ču sav─▒ do─čruydu:
“Hamas olmadan bir ├ž├Âz├╝m araman─▒z yanl─▒┼čt─▒r.”
Ama buna ra─čmen Washington’da ba┼člayan ─░srail-Filistin zirvesinde T├╝rkiye yok.
Suudi Arabistan, M─▒s─▒r, ├ťrd├╝n var.
T├╝rkiye yok.
B├Âlgede demokrasiyle y├Ânetilen tek ├╝lke olarak T├╝rkiye’nin bu s├╝re├žte olmamas─▒ s─▒k─▒nt─▒d─▒r.
Ben bu zirveden bir sonu├ž beklemiyorum. Hamas olmadan bir ├ž├Âz├╝m├╝n de zor oldu─čunu biliyorum. Ama T├╝rkiye’nin 3 ay ├Ânce kendisine bi├žti─či “bar─▒┼č merkezi” rol├╝n├╝n burada g├Âr├╝nmemesi “d─▒┼čland─▒k” iddialar─▒n─▒ kuvvetlendiriyor.
Nitekim diplomatik ├ž─▒kar─▒mlar─▒na hep g├╝vendi─čim, Semih ─░diz ve Sami Kohen de iki g├╝nd├╝r bu detay─▒n alt─▒n─▒ ├žiziyor. Davuto─člu’nun bu geli┼čmeler i├žin mutlak s├Âyleyece─či bir ┼čeyler olmal─▒.
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 20 Sep 2010 1:22    Sujet du message: RÚpondre en citant

'T├╝rkiye NATO'dan ├ž─▒kart─▒labilir!'
Kamuran Inan ile yapilan bir soylesi

Soylesiden bir alinti :
Ama bu kadar a┼č─▒r─▒ de─čildi. Say─▒n Erbakan’─▒n bir limiti vard─▒. Biliyordu nerede durulmas─▒ gerekti─čini... Ben kabinede de onunla bulundum, ├╝stelik bir k├╝lt├╝r├╝ vard─▒. Okuyan bir kimseydi. Yabanc─▒ dili vard─▒. Almanya’da tahsil g├Ârm├╝┼čt├╝... ─░├ž t├╝ketim bak─▒m─▒ndan baz─▒ ┼čeyler yapard─▒ ama devlet dedi─čin zaman orada dururdu. ├×imdi sabah ak┼čam yumruk havada... “─░srail’in kafas─▒na indirece─čiz!”

http://tiny.cc/5rged
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 17 Avr 2011 12:00    Sujet du message: RÚpondre en citant

Not edilmesi gereken bir bir ├žikis :

├çek BakanÔÇÖa ├Âz├╝r diletti
Hurriyet - 17 Nisan 2011
U─čur ERGAN / BERL─░N

T├╝rkiye, NATO-AB toplant─▒s─▒na K─▒br─▒s Rum KesimiÔÇÖnin kat─▒lmas─▒n─▒ veto edince ├çek D─▒┼či┼čleri Bakan─▒ Karel Schwarzenberg, ÔÇťAB ├╝yesi olmayan bir ├╝lke bizim i├ži┼člerimize kar─▒┼čamazÔÇŁ dedi.
Bunun ├╝zerine D─▒┼či┼čleri Bakan─▒ Ahmet Davuto─člu, ÔÇťK─▒br─▒s Rum y├Ânetimi beni ABÔÇÖde bloke edecek, ben de onu kar┼č─▒mda e┼čit ┼čartlarla oturtaca─č─▒m ├Âyle mi? Bunu bir daha asla zihninizden bile ge├žirmeyinÔÇŁ diye ├žok sert bir cevap verdi.

NATOÔÇÖnun BerlinÔÇÖde yap─▒lan 2 g├╝nl├╝k d─▒┼či┼čleri bakanlar─▒ toplant─▒s─▒nda, K─▒br─▒s Rum Kesimi nedeniyle T├╝rkiye ile ├çek Cumhuriyeti aras─▒nda son y─▒llar─▒n en sert tart─▒┼čmalar─▒ndan biri ya┼čand─▒. ├çek D─▒┼či┼čleri Bakan─▒ Karel Schwarzenberg, NATO-AB toplant─▒s─▒na K─▒br─▒s Rum KesimiÔÇÖnin kat─▒lmas─▒n─▒ veto eden T├╝rkiyeÔÇÖyi, ÔÇťAB ├╝yesi olmayan bir ├╝lke bizim i├ži┼člerimize kar─▒┼čamazÔÇŁ diye ele┼čtirince, D─▒┼či┼čleri Bakan─▒ Ahmet Davuto─člu ├žok sert tepki g├Âsterdi. Davuto─čluÔÇÖnun, ÔÇťBizde ┼čantaj k├╝lt├╝r├╝ olmad─▒─č─▒ i├žin ├çek Cumhuriyeti olarak bu koltukta oturuyorsunuz. K─▒br─▒s Rum y├Ânetimi beni ABÔÇÖde bloke edecek, ben de onu burada kar┼č─▒mda e┼čit ┼čartlarla oturtaca─č─▒m ├Âyle mi? Bunu bir daha asla zihninizden bile ge├žirmeyinÔÇŁ s├Âzleri ├╝zerine salon bir anda buz kesti. ├çek Bakan, kendisinin yanl─▒┼č anla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ s├Âyleyip ├Âz├╝r dileyince ortam biraz olsun yumu┼čad─▒. Sert K─▒br─▒s diyaloglar─▒ ┼č├Âyle:

Anders Fogh Rasmussen (NATO Genel Sekreteri): NATO-AB toplant─▒lar─▒n─▒n yap─▒lam─▒yor olmas─▒ i┼čbirli─čini olumsuz etkiliyor. T├╝rkiyeÔÇÖnin AB Savunma Ajans─▒ÔÇÖna ├╝yeli─či gibi taleplerini kar┼č─▒layal─▒m, T├╝rkiye de K─▒br─▒sÔÇÖ─▒ (Rum Kesimi) ortak toplant─▒ya kabul etsin.
Catherine Ashton (AB D─▒┼č ─░li┼čkiler Y├╝ksek Temsilcisi): Ben de ayn─▒ g├Âr├╝┼čteyim./_np/8961/13198961.jpg

Davuto─člu: Bu s├Âyledikleriniz ABÔÇÖnin T├╝rkiyeÔÇÖye taahh├╝d├╝d├╝r. Bunlar zaten yap─▒lmal─▒. Bunun kar┼č─▒l─▒─č─▒nda K─▒br─▒s Rum KesimiÔÇÖni me┼čru k─▒lacak bir ad─▒m atmam─▒z─▒ beklemeyin. Biz formel olarak K─▒br─▒s Rum y├Ânetimi ile hi├žbir yerde bulunmay─▒z. E─čer onlar AdaÔÇÖn─▒n t├╝m├╝n├╝ temsil ediyorlarsa T├╝rkleri de masaya oturturuz. E─čer K─▒br─▒s Cumhuriyeti ayr─▒ bir devlet ise o zaman KKTCÔÇÖnin ne oldu─čunu tan─▒mlar─▒z. K─▒br─▒s sorunu ├ž├Âz├╝lmeden bunun olmas─▒ m├╝mk├╝n de─čil. K─▒br─▒s Rum KesimiÔÇÖnin K─▒br─▒s sorunu ├ž├Âz├╝lmeden ABÔÇÖye girmesi bir hatayd─▒. Bunun do─čurdu─ču bir sonu├žla u─čra┼č─▒yoruz ┼čimdi.

Schwarzenberg: Biz T├╝rkiyeÔÇÖyi AB nezdinde destekliyoruz. Ama AB ├╝yesi olmayan bir ├╝lkenin bize ÔÇśHata yapt─▒n─▒z demesiÔÇÖ do─čru de─čil. Bizim i├ž i┼člerimize kar─▒┼čamazs─▒n─▒z. Bize kimse ders veremez.

Davuto─člu: Bak─▒n biz burada bir aileyiz. Biz bu ailenin en eski ├╝yelerindeniz. Siz burada yokken biz vard─▒k. Tarihe girmek istemiyorum ama, size bu hata dedi─čim ┼čeyin nas─▒l oldu─čunu anlatay─▒m. Aile i├žinde hatalar da konu┼čulur. Siz aday oldu─čunuzda, bir ├╝lke (YunanistanÔÇÖ─▒ kastediyor) ÔÇśG├╝ney K─▒br─▒s Rum y├Ânetimi aday olmadan Do─ču Avrupa ├╝lkeleri de aday olamazÔÇÖ diye blokaj koydu. AB sizi ├╝ye yapabilmek i├žin bu hatay─▒ yapt─▒. Bu a├ž─▒k├ža bir ┼čantajd─▒. Ayn─▒ g├╝nlerde bize geldiler, ÔÇśBu ├╝lkeleri NATOÔÇÖda bloke edin ki sizi de ABÔÇÖye ├╝ye yaps─▒nlarÔÇÖ dediler. Ama T├╝rkiye Do─ču Avrupa ├╝lkeleriyle tarihi ba─člar─▒ ve sayg─▒s─▒ nedeniyle b├Âyle bir ┼čantaj─▒ yapmad─▒. Bu bizim devlet anlay─▒┼č─▒m─▒zd─▒r. O nedenle bu s├Âzleri, seneler sonra ├çek D─▒┼či┼čleri Bakan─▒ÔÇÖndan duymak bana ─▒st─▒rap verdi. Biz size ┼čantaj yapmad─▒─č─▒m─▒z i├žin hata yapt─▒k. Bu masaya K─▒br─▒s Rum y├Ânetimi oturmayacak, bunu akl─▒n─▒za sokun. Niye, H─▒rvatistan ile Slovenya aras─▒ndaki ihtilaf─▒ ├ž├Âzmeye ├žal─▒┼čt─▒n─▒z? ├ç├╝nk├╝ s─▒n─▒r ihtilaf─▒ olan bir ├╝lke ABÔÇÖye ├╝ye olamaz. Peki niye AB ├╝yesi yapt─▒n─▒z K─▒br─▒sÔÇÖ─▒? ├ç├╝nk├╝ ortada bir ┼čantaj vard─▒. Bizde ├Âyle bir k├╝lt├╝r olmad─▒─č─▒ i├žin bu koltukta oturuyorsunuz. NATO-AB ili┼čkisine ├Ânem veriyorsan─▒z, gelin hep beraber K─▒br─▒s sorununu ├ž├Âzelim. K─▒br─▒s Rum y├Ânetimi beni ABÔÇÖde bloke edecek, ben de onu burada kar┼č─▒mda e┼čit ┼čartlarla oturtaca─č─▒m ├Âyle mi? Bunu asla zihninizden bile ge├žirmeyin.
Schwarzenberg: ├çok ├Âz├╝r dilerim. Beni yanl─▒┼č anlad─▒n─▒z. Bizim ABÔÇÖde T├╝rkiyeÔÇÖye deste─čimiz tamd─▒r.

Davuto─člu: Ben hi├žbir ┼čeyi yanl─▒┼č anlamad─▒m.

William Hauge (─░ngiltere D─▒┼či┼čleri Bakan─▒): Say─▒n Davuto─čluÔÇÖnun anlatt─▒klar─▒ ne yaz─▒k ki do─čru.

Ashton: Sizi ilk kez bu kadar sinirli g├Ârd├╝m.

Davuto─člu: Bir daha o zaman bu konuyu a├žmay─▒n. Her defas─▒nda size anlat─▒yorum. Ya K─▒br─▒s sorununun ├ž├Âz├╝m├╝ i├žin gere─čini yap─▒n, ya da bir daha bu konuyu g├╝ndeme getirmeyin.

Rasmussen: ─░nformel yapabilir miyiz acaba?

Davuto─člu: Size s├Âyledim, resmi olarak benim kar┼č─▒mda K─▒br─▒s Rum Kesimi oturamaz.
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 18 Avr 2011 17:47    Sujet du message: RÚpondre en citant

Davutoglu'nun ├žikisi ├žok yerinde ve ├žok vurucu olmus...
Sezar'in hakki Sezar'a
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 18 Sep 2011 0:45    Sujet du message: RÚpondre en citant

Bir tanidigimdan geldi. Hakikaten bu sorularin cevabi var mi?

Citation:

Asagida bir haber var, ancak ben asagidaki sorularin cevaplarini merak ediyorum; bilenler lutfen cevaplandirabilirler mi...

-Abd radari, abd kontrolu altindaki kuzey irak' a niye kurulmuyor da, Turkiye Malatyaya kuruluyor ? Aralarinda cografi olarak sadece birkac yuz kilometre var... (sadece lojistik nedenler mi buna sebep?)

-Turkiye Suriye ile niye birdenbire neden dusman oldu ? Suriye' nin karismasi sadece israil' in cikarina; Turkiye' nin zararina... Bu Suriye' de bilmedigimiz bir enerji, dogalgaz, petrol oyunu mu var ? Turkiye' nin, eger boyle bir enerji oyunu filan var ise, bu isten cikari nedir ?

-Oslo MiT konusmalarini, asiri dinci israilli Lieberman kazmasinin sizdirttigi belli (belli ki konusmalari hamisi oldugu pkk' dan almis; boyle gizli konusmalari, karsilikli herkesin, dolmakalem, canta, kravat ignesi, bastan sona kaydettigini zaten herkes biliyor)... Peki israil, "Malatya radar' da" kendi cikarina, "Suriye' de karisiklik" kendi cikarina, bir oyun sahnelenirken, neden boyle bir salaklik yapar ki ? Acaba kuzey irak petrol dogalgaz paylasiminda kavga mi cikti ?

- Yoksa israil, Dogu akdeniz' de gercekten inanilmaz bir petrol dogalgaz volisi vuracagini dusunerek, simarip diger cikarlarini oteledi mi ?

-Boyle karisik islerin, sadece vatan millet sakarya icin olamayacagini hepimiz biliyoruz, buyuk maddi cikarlarin (petrol dogalgaz) sozkonusu olmasi gerektigini biliyoruz... Butun bu acaip karmasa da, abd-israil-Turkiye- Suriye- irak- (kibris ?) vesaire arasindaki enerji oyunu nedir ?... (Nabucco ve de diger boru hatlari bu isin neresinde kaliyorlar ?)...

Bilenler, veya yorum yapmak siteyenler olursa, hepimizin kafasindaki sorulari daha da netlestirecektir...

Cuneytbelmondo
Spammer
Spammer

MessagePostÚ le: 18 Sep 2011 16:24    Sujet du message: RÚpondre en citant

B├Âlge b├╝y├╝k g├╝├žlerin satran├ž masasidir. ABD, zor bir bi├žimde becerse bile Israili ve T├╝rkiye'yi kendi g├╝venlik semsiyesi'nin altinda tutmaktadir. Radarlari niye kuzey irak'a yerlestirilsin ki? Bu ├╝lke daha kaos'tan ├žikmamistir. Rakipler iki tanedir, Iran ve Rusya. Rusya, bati'nin en ├Ânemli rakibidir, enerji koridorlar konusunda senelerdir kendi agirligini koyma ├žabasindadir, enerji Rusya'nin ana geliridir ve bunu koruma amacinda her t├╝r savasa hazirdir. Iran, son zamanlarda T├╝rkiye'nin b├Âlgesel rakibidir, iki ├╝lke arap d├╝nyasini etkileme savasindadir, Iran senelerdir n├╝kleer silahlanmayi k├Ârfezdeki petro-├╝lkelere karsi gelistirmistir.
Ve son zamanlarda T├╝rkiye ├žikarmalariyla bunun ├Ân├╝n├╝ kesmistir, s├╝nni d├╝nyayin liderligini ├╝stlemekte basarmistir. T├╝rkiye, Iran'in ├Ân├╝n├╝ kesip artik ona rakiptir. Iran, senelerdir Suriye'yi desteklemistir, bu ├╝lke'nin sii yapisini kullanip Israili hedef g├Âstererek arap d├╝nyasini etkileme ve liderlik konusunda son yillarda ├Ânemli etken kazanmistir. Ama bug├╝n T├╝rkiye Iran'in ├Ân├╝n├╝ kesiyor ve iki ├╝lke ├žok ciddi rakip oldular. Bunu sonucu Iran'in tek ve izole kalmasidir, Suriye gitti gidiyor artik, b├Âlgede Iran'in son kardes ├╝lkesini kaybetti. Assad gidecek ve ├╗lke diger arap ├╝lkeleri gibi T├╝rkiye'nin etkisi altinda olacak. Artik Israile savas a├žmak, filistinlere silah g├Ândermek, b├Âlgedeki sii gruplara yardim g├Ândermek m├╝mk├╝n olmayacak, tampon b├Âlgeler kendi kontrollarindan ├žikmis haldedir. Evet, T├╝rkiye'ye radar gelistirmek Israilin ├žikarinadir, T├╝rkiye, arap d├╗nyasinin liderlik ├╝stlemekte Israilin yararindadir, ├ž├╝nk├╝ bu liderlikte artik kendisine karsi savas m├╝mk├╝nl├╝g├╝ degerini iyicene kaybetmistir. Nabucco'ya gelirsek, bu tablo'nun i├žerinde yer almayan bir elemandir, borular Azerbaycan, G├╝rcistan ve T├╝rkiye'den ge├žiyor ve batiyi beslemeye yetmiyor, arap k├Ârfezi daha d├╝nya'nin en ├┤nemli enerji kaynagi kalacaktir.
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 15 Avr 2012 11:04    Sujet du message: RÚpondre en citant

"Suriye arka bah├žemiz de─čil"
Emekli B├╝y├╝kel├ži Ali Tuygan, kitab─▒nda h├╝k├╝metin Suriye politikas─▒n─▒ ele┼čtirdi.

Uploaded with ImageShack.us
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 05 Juil 2012 13:09    Sujet du message: RÚpondre en citant

Fransizcasi tartisilirken bunu da gozden irak tutmamak gerek diye dusundum.
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 07 Juil 2012 16:42    Sujet du message: RÚpondre en citant

Azili AKP muhalifi Onkibar yine yazmis...
Ben H. Clinton'un boyle bir laf ettigini duymadim! Dogru mu ?

Citation:

Yenildin Tayyip Erdo─čan, Be┼čarÔÇÖa yenildin!
K├╝rs├╝de ├ž─▒lg─▒na d├Ânm├╝┼č bir g├Âr├╝nt├╝de!
Ba─č─▒r─▒yor, ├ža─č─▒r─▒yor, tehdit ediyor!
Kim mi?
Tayyip Erdo─čan!
Niye mi?
SuriyeÔÇÖde Be┼čar EsadÔÇÖa yenildi de ondan!
├ľnceki g├╝n partisinin Kayseri kongresinde d─▒┼č bas─▒na k├Âp├╝rmesi bu sebeple!
Peki yenildi─či h├╝km├╝ne nas─▒l m─▒ vard─▒m?
Birincisi Tayyip BeyÔÇÖin yolda┼č─▒ Hillary ClintonÔÇÖun ├Ânceki ak┼čam etti─či ┼ču s├Âzden:
-ÔÇťSuriyeÔÇÖde ba┼čar─▒l─▒ olaca─č─▒m─▒zdan ┼č├╝phe duyuyorum ve bunu ifade etmekten nefret ediyorum.ÔÇŁ
S├Âyleyin bu itiraf yenilgi ilan─▒ de─čil midir?
Bitmedi, benzer bir kabul Fehmi KoruÔÇÖda da var.
O da Star GazetesiÔÇÖndeki k├Â┼česinde ├Ârt├╝l├╝ olarak yenildi─čimizi yazd─▒!
Hillary ile Fehmi gibi isimler bile bu noktada ise bu i┼č art─▒k bitmi┼čtir!
Dahas─▒, Suriye gibi bir ├╝lke u├ža─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝r├╝yor ve mukabele i├žin bir mantar tabancas─▒n─▒ bile patlatamay─▒p sadece kuru g├╝r├╝lt├╝ yap─▒yorsan bunun ad─▒ da yenilgidir!
Evet, Tayyip Erdo─čan yenildi ve T├╝rkiyeÔÇÖnin itibar─▒n─▒, imaj─▒n─▒ ve b├╝y├╝kl├╝─č├╝n├╝ yerle bir etti!
Tayyip Erdo─čan da yenildi─čini g├Ârd├╝ ve siyaseten olumsuz etkilenmemek i├žin bunu ├Ârtmeye ├žal─▒┼č─▒yor!
Kayseri konu┼čmas─▒nda Wall Street JournalÔÇÖ─▒ tehdit etmesi asl─▒nda i├žeriye korku salmak i├žindir!
Bu korku mesaj─▒ iyi yans─▒d─▒ ki Suriye tart─▒┼čmalar─▒ televizyonlardan bir anda kald─▒r─▒ld─▒!
Laf aram─▒zda Tayyip Erdo─čanÔÇÖ─▒n SuriyeÔÇÖde ├žak─▒lmas─▒ ├žok iyi oldu zira SuriyeÔÇÖde ya┼čayanlar bizim M├╝sl├╝man karde┼člerimiz!
Mazallah sava┼č ilan─▒ yeni bir Kerbela olacakt─▒ ve Ha├žl─▒ ideallerine hizmet edilecekti!
Sak─▒n bana milli bir meselede nas─▒l b├Âyle ┼čeyler yazars─▒n demeyin!
Tam tersine Tayyip Erdo─čanÔÇÖ─▒n Suriye politikas─▒na kar┼č─▒ ├ž─▒kmak milli bir ibadettir!
Alt─▒n─▒ ├žizerek yaz─▒yorum T├╝rkiyeÔÇÖnin ├╝niterli─či SuriyeÔÇÖnin birli─čine ba─čl─▒d─▒r. Maazallah Suriye i┼čgal edilseydi. T├╝rkiyeÔÇÖnin g├╝ney s─▒n─▒r─▒ ertesi g├╝n de─či┼čirdi!
Erdo─čanÔÇÖ─▒n bu hezimetini ahaliye enine boyuna duyuracak bir muhalefet ar─▒yorum da... Nerede!
Sabahattin ├ľnkibar
Ayd─▒nl─▒k, 03 Temmuz 2012
Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller Ó la page PrÚcÚdente  1, 2, 3, 4, 5, 6  Suivante
Page 3 sur 6

Sauter vers: