324 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 324
Membre(s) : 0
Total :324

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 19h56:56
murat_erpuyan : 19h59:20
SelimIII : 1 jour, 09h23:52
Salih_Bozok : 3 jours
cengiz-han : 4 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Eskisehir...
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Eskisehir...
Aller à la page Précédente  1, 2

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 24 Aoû 2010 14:16    Sujet du message: Répondre en citant

Laughing
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 29 Jan 2013 10:31    Sujet du message: Répondre en citant

Turkiye'de basari cezasiz kalmaz derler, iste ornegi. AKP iktidari simdide belki de dunyada en basarili belediyelerinden olan Eskisehir Belediyesini yolsuzlukla suçlayarak saldiriyor...

Ben de Eskisehir konusunu guncellestirdim bu nedenle. Son msaj 2010'dan da !
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 26 Mai 2013 18:31    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Eskişehir'in Rantı
Ali Sirmen / 26 Mayıs 2013 - Cumhuriyet

Sevgili,
“Bir ben vardır benden içeri” diyen Yunus Emre’nin diyarındayım ve karşımda “bir ben var benden dışarı”.
Evet orada bir ben var benden dışarı, öyle duruyor karşımda.
Mine soruyor:
- Ne dersin, sence benzetebilmiş mi?
- Yaratan bir şeye benzetememişse, yaratılan ne yapsın ki, diye yanıtlıyorum.
Gerçekten de sanatçının benden bir Brad Pitt çıkaracak hali de yoktu ya.
Haa Brad Pitt mi? O da orada otuz metre ötede duruyor, hareketsiz ama capcanlı.
Eskişehir Odunpazarı evlerinin orada Anadolu Üniversitesi’nin efsanevi eski rektörü, Eskişehir’i Yeni - Eskişehir yapan, mucize Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in yaptığı balmumu heykellerin sergilendiği, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ndeyiz.
Yılmaz Bey yoğun yaşamı içinde, heykel yaparak dinlenmiş ve Eskişehir’de Türkiye’ye bir ilk daha kazandırmış.
Nedense gidişlerimden birinde benim de kalıbımı almış ve müzede bana da bir yer vermiş.
Herhalde onun kentinin bendeki müstesna yerinin doğurduğu ortak Eskişehir sevgimiz dolayısıyla olmalı.
Sağ olsun!

İnsan karşısında kendi dışında kendini görünce bir tuhaf oluyor.
Benim dışımdaki bana bakarken, André Malraux’nun “İnsanlık Durumu” romanında, kahramanın kaydedilmiş kendi sesini ilk kez “dışarıdan” duyarken hissettikleri geliverdi aklıma.
Ertesi gün haber, fotoğrafıyla birlikte gazetelerde çıkınca oğlum Devrim telefon edip sordu:
- Baba sana daha önce artık müzelik olduğunu söyleyen oldu mu hiç?
Gel de cevap ver bakalım! İçime oturdu ama aldırmadım. Eskişehir’in tadını çıkarmayı sürdürdüm.
Çocukluk anılarımın kenti, çocukluk yıllarım ve sevdiklerimle özdeşleşmiş Eskişehir’de her zaman yeni yeni şaşırtıcı mutluluk vesileleri bulurum. Bu defaki Mumya Heykeller Müzesi ile birlikte Barlar Sokağı oldu.
Gençlerin ölçüyü kaçırmadan neşeyle eğlendikleri, Avrupa başkentlerinkileri andıran o sokakta gördüm ki, bir Türkiye’nin yanında bir başka, bu defa güler yüzlü Türkiye daha var.
Eskişehir anılarımı barındırmasına karşın, beni geçmişe değil, hep geleceğe götürüyor.
Çünkü orada, eskiyi bilerek, değerlendirerek, geleceğe yönelen bir yeni şehir yaratılmış, geçmişe kaçıp sığınmak için değil, geleceğe yönelmek için bakabiliyorsun...

Kentteki ilgi odaklarımdan biri de çocukluk yıllarımdan bildiğim, futbol kritiği yazdığım dönemde gidip birkaç kez Eskişehirspor maçlarını izlediğim Atatürk Stadı.
İstasyon - Odunpazarı aksı üzerinde kurulu ve artık kentin merkezinde kalmış olan Atatürk Stadı yıkılacak. Ankara, Sazova Parkı’nın karşısındaki araziye yeni stat için ilk kazmayı vurmuş bile.
Stadın yenilenmesine gerek var mıydı? Olduğu yerde genişletilmesi mümkün değil miydi? Bütün bunlar gerekliyse, belediyenin öngördüğü şekilde Olimpiyat Kompleksi içinde, sivil havaalanına yakın bir yerde yapılamaz mıydı?
Bunları tartışmak artık belki de geride kaldı.
Ama stat yıkılacaksa yerine ne yapılacağı sorusu uzun uzun tartışılması gereken bir konu.
Stadın yeri Eskişehir halkının. Eskişehir’i Eskişehirlilere armağan eden Yılmaz Büyükerşen, oraya bir kent meydanı yapılmasını öneriyor, halk da bunu destekliyor.
Bir belediyenin, kentin rantını rantiyelere tahsis etmeyip kentlilere döndürmesi pek sık rastlanan bir olay değil. “Eskişehirliler bu bakımdan şanslı” diyeceğim ama diyemiyorum.
Çünkü TOKİ buralara gökdelenler, plazalar yapmak üzere göz dikmiş, Eskişehir’in meydanını Eskişehirlilerin elinden almaya çalışıyor.
“Aziz Eskişehirliler, sevgili manevi hemşehrilerim, kent meydanınıza sahip çıkın ne olur!” diye haykırmak geliyor içimden Sevgili.

murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 07 Fév 2014 2:40    Sujet du message: Répondre en citant

<

Dernière édition par murat_erpuyan le 04 Aoû 2017 0:38; édité 1 fois
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 25 Juin 2016 18:10    Sujet du message: Répondre en citant

"Burası Bodrum değil Eskişehir"
Hurriyet, 25 Haziran 2016

Citation:

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Park içerisine 8 yıl önce yaptırdığı 350 metre uzunluğundaki yapay plaj sezonu açtı.

Gökmeydan Mahallesi’ndeki Kent Park içerisinde bulunan yapay plaj sezonun ilk gününde ilgi gördü. Açılışından itibaren bir saat içinde yaklaşık 500 kişinin geldiği plajda aileler ve erkekler için iki bölüm bulunuyor.

400 TON DENİZ KUMU GETİRİLDİ

Plajın işletmeciliğini üstlenen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Belkent’in Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Süzen, vatandaşların plaja yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Süzen şöyle konuştu:

"Bu bozkırda ortasında böyle bir park yapıp, Akbük’ü aratmayacak bir plaj yapma hayalini gerçekleştiren Yılmaz Büyükerşen’e şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz. Bu plaj, kumuyla, su sıcaklığıyla, her gün yapılan testleriyle belki de dünyada ilk sayılabilecek bir plaj. Yenileme çalışmalarıyla 400 ton denizden beyaz kum getirildi. Plajımız 15 bin metreküp su alıyor. Plajın içerisinde bir de 50 metrelik olimpik havuz bulunmakta ve burada eğitimler verilmektedir. Ücretleri de herkesin yararlanabileceği seviyede tutmaya çalıştık. Şu anda açıldıktan itibaren bir saat içerisinde 500’ün üzerinde kişi geldi. Bu yaz çok sıcak geçeceğinden dolayı plaja gelenlerin sayısı fazla olacaktır. Önlemlerimizi de ona göre aldık. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 60 bin kişi gelmişti. Bu yıl sıcaklara bakarsak bu rakamın çok aşılacağını tahmin ediyoruz."

ÇEVRE İLLERDEN DE GELİYORLAR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Plaj ve Havuzlar İdari Sorumlusu Ercan Turan da yapay plaja çevre illerden de gelenlerin olduğunu söyledi. Turan "Vatandaşlarımızın beklediği gün bugündü. Plajın hazırlanması için çok büyük çaba gösterdik. Hayırlı, uğurlu olsun. İnşallah kazasız, belasız bir sezon yaşarız. Filtrelerden tutun da her şey tamamen yenilendi. Herkese iyi eğlenceler diliyoruz" dedi.

Plaja gelenler denizi olmayan kentte böyle bir plaj bulunmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. Plaj, yaz sezonu boyunca sabah 10.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında hafta içi herkese 10 lira, hafta sonu 16 yaş altı için 10 lira, 16 yaş üstü için ise 15 lira karşılığında hizmet veriyor.

http://www.hurriyet.com.tr/burasi-bodrum-degil-eskisehir-40122133?utm_source=email&utm_medium=newsletter&utm_channel=Mail&utm_content=kutu3_gorsel

murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 04 Aoû 2017 0:38    Sujet du message: Répondre en citant

Devrim Arabalari filminde geçer : Turkiye'de hiçbir basari cezasiz kalmaz.
Son ornegi Eskisehir'i yeniden yaratan Belediye basakani Buyukersen'in saldiriya ugramasi...

GSL'den donemdasim Fikri Saglar'in Birgun'de çikan yazisi da bunu anlatiyor :

Yılmaz Büyükerşen’i halk seçti halk koruyor!

http://bit.ly/2wbCo0H

.
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 16 Aoû 2017 2:04    Sujet du message: Répondre en citant

Eksik kalmasin!

http://www.estv.com.tr
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 16 Aoû 2017 2:06    Sujet du message: Répondre en citant

Eksik kalmasin!

Eskisehir'in bir de TV'si var :

http://bit.ly/2fJb0Dn

.
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 14 Juil 2018 15:52    Sujet du message: Répondre en citant

Ve Eskisehir'i ornek sehir yapan Buyukersen ile ilgili bir ani :

Citation:

60 yıl önce.
1958…
Gencecik gazeteciydi.
Haber yapmak üzere, yeni kurulan Eskişehir Akşam Yüksek Ticaret Okulu’na gitti. Kapıda bekçi vardı. Kartını uzattı, müdürle görüşmek istediğini söyledi. Bekçi kartvizite baktı, dikkatle baktı, sonra kim olduğunu, adını ve işini sordu. Genç gazeteci vaziyeti anlamıştı, bekçi okuma yazma bilmiyordu. Haberine dahil etmek için bekçinin adını not defterine kaydetti, Ahmet Yuşan’dı.

*

Genç gazeteci hem haberini yaptı, hem de okula kaydoldu. Eskişehir Akşam Yüksek Ticaret Okulu’nun ilk kayıtlı öğrencisi oldu.

*

Bu mütevazı okul, önce iktisadi ve ticari ilimler akademisine dönüştü, sonra Anadolu Üniversitesi’ne dönüştü. Yıllar yılları kovaladı… O genç gazeteci, Anadolu Üniversitesi’nin rektörü oldu.

*

Ömrü üniversitede geçen Ahmet Yuşan’ın yaş haddinden emekliliği geldi. Rektör, bu emektarın emeğine büyük saygı duyuyordu. “İstersen kal” dedi. Ahmet Yuşan’ın gözleri parladı. Kendisi okuyamamıştı ama, onbinlerce öğrencinin diploma almasına, meslek sahibi olmasına şahitlik etmişti, bu üniversite onun hayatının anlamıydı. Rektör “istersen kal, rektörlük senatosunda çalışmaya devam et” dedi. Senato odasının anahtarını Ahmet Yuşan’a teslim etti.

*

81 yaşına kadar çalıştı, 81… Akademisyenlerin babası, öğrencilerin dedesiydi, üniversitenin adeta sembolüydü, olmazsa olmazıydı.
Son nefesini verene kadar üniversitede mesai yaptı.

*

Rektör kendi elleriyle Ahmet Yuşan’ın yüzünün kalıbını almıştı, kendi elleriyle büstünü yaptı, tören düzenledi, üniversitenin tüm akademik kadrosu hazır bulundu, okuma yazma bilmeyen bekçi-odacı Ahmet Yuşan’ın büstünü üniversite senatosunun girişine dikti.

*

Dünyada örneği yok.

*

O rektör…
Mustafa Kemal aydınlanmasının vücut bulmuş hali, daima ilham aldığımız, yurtsever, insansever, Profesör Yılmaz Büyükerşen’di.

*

Ve, eğitimde-şehircilikte mucizeler yaratan Profesör Yılmaz Büyükerşen’e dün düzenlenen törenle, Türkiye’nin en saygın ödülü, Vehbi Koç Vakfı’nın Vehbi Koç Ödülü verildi.

*

Bugüne kadar, Profesör Türkan Saylan, Profesör Aziz Sancar, Profesör Nermin Abadan Unat, Profesör Gökhan Hotamışlıgil, Profesör Zeynep Çelik, Profesör Mehmet Özdoğan, Profesör Zeynep Ahunbay gibi, varlığıyla onur duyduğumuz biliminsanlarına verilmişti, bu yıl Profesör Yılmaz Büyükerşen’e verildi.

*

Profesör İpek Gürkaynak başkanlığındaki seçici kurul… “Milyonlarca gencimize eğitimde fırsat eşitliği yaratan açıköğretim modelini hayata geçirmesi nedeniyle” ve “halkın eğitimine katkı sağlayan şehircilik mucizesi nedeniyle” bu ödüle layık görüldüğünü açıkladı.

*

İş Sanat Kültür Merkezi’nde saygın davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleştirilen tören, Mustafa Kemal Atatürk’e saygı duruşuyla başladı.

*

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, Atatürk’e atıfta bulunarak “özgür nesiller” vurgulu çarpıcı bir konuşma yaptı…

*

“Mustafa Kemal Atatürk ‘eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır, ya da esaret ve sefalete terk eder’ diyordu, ‘en büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır’ diyordu. Cumhuriyetin kurucuları eğitime fevkalade önem atfettiler. Batı ve doğu arasındaki karanlık uçurumun en önemli sebebinin ‘cehalet’ olduğunu bizzat müşahade eden ve o uçuruma düşmemizi engelleyen Atatürk ve arkadaşları, yokluk içinde dahi eğitim yatırımlarına öncelik verdi. Eğitimciler bu ülkede hiçbir zaman cumhuriyetin ilk yıllarındaki kadar el üstünde tutulmadı, öğrenmek ve öğretmek hiç o zamanki kadar kıymetli olmadı. Büyük önder Atatürk, cumhuriyetin yetiştirmek istediği nesilleri ‘ben inkılap ruhunu ondan aldım’ dediği Tevfik Fikret’in ‘fikri hür irfanı hür vicdanı hür’ sözleriyle tarif etmişti. Aradan neredeyse yüz yıl geçti, gençlerimizin fikri, vicdanı, irfanı hür mü? Sizlerin karşısında şunu samimiyetle ifade edebilirim ki, Vehbi Koç Vakfı olarak ‘hür nesiller’ yetiştirmek için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Bugün Vehbi Koç Ödülü’nü alan değerli bilim insanı Profesör Yılmaz Büyükerşen’in ülkemiz için yaptıklarına yeterince teşekkür edebilmek hakikaten imkansız.”

*

Ödülünü Ömer Koç’un elinden alan Profesör Yılmaz Büyükerşen ise, hepimizin kulağına küpe olması gereken şu sözleri söyledi: “Her uyandığım günü, yeni bir maceranın başlangıcı olarak görüyorum. Kendimi Atatürk’e, ilkelerine, cumhuriyete ve bu topluma borçlu hissediyorum. Hem de öyle bir borç ki, ömür boyu bitmiyor.”

*

(Google’ı Abdülhamid efendimiz icat etti denilirken oluyor bütün bunlar… Aynı gün aynı ülkede yaşanıyor.)

*

Moralinizin bozuk olduğu anlarda hatırlayın.
Tevfik Fikretlerimiz, Vehbi Koçlarımız, Aziz Sancarlarımız, Türkan Saylanlarımız, ömrünü eğitim yuvasına adayan yüreği ordinaryüs Ahmet Yuşanlarımız var bizim.

*

Her uyandığımız gün, yeni bir maceranın başlangıcıdır.
Örgütlü cehalete karşı fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştiren Yılmaz Büyükerşen sadece dün veya bugün değildir…
Asıl yarın’dır.

http://fb.edepsiz.tv/yilmaz-ozdil-den-muthis-bir-yazi-mutlaka-okuyun/1

<
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 18 Aoû 2018 1:29    Sujet du message: Répondre en citant

Bugun bana gelen bir e-postada Yilmaz Ozdil Eskisehir'de terik santral yapilacaginin duyuruyordu, haber eski 12.12.2017

http://bit.ly/2vPenxS

Meraklandim google'da arastirdim :

ki bir kaç gun once 01.12.2017 de
Citation:
Büyükerşen: Termik santral Eskişehir için bir cinayettir
Eskişehir'de bir grup genç, kentin en verimli topraklarının bulunduğu Alpu Ovası'na termik santral projesini protesto etti. Gençler, kentteki heykellere gaz maskesi takıp, bunu sosyal medyada paylaşarak santrale olan tepkilerini gösterirken, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen de "Kömürle çalışan bir termik santral kurmak adeta Eskişehir için bir cinayettir"
.

demis...

ÇED raporunda yok yok: Eskişehir’deki termik santrala iptal davası açıldı
http://www.diken.com.tr/eskisehirde-belediyeler-termik-santrala-iptal-davasi-acti

ve neyseki 15 agustos 2018 tarihli Sozcu'de :
Alpu termik santral ihalesi dördüncü kez ertelendi
Eskişehir’in verimli tarım arazileri üzerine yapılmak istenen Alpu Termik Santrali ve Kömür İşletmesi ihalesi 4. kez ertelendi. 15 Ağustos’ta yapılacağı açıklanan ihale 17 Ekim’de gerçekleştirilecek. Termik santral, döviz üzerinden alım garantisiyle özel sektöre devredilecek.

yaziyor ve bu fotograf konmus :

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/alpu-termik-santral-ihalesi-dorduncu-kez-ertelendi-2576066/

Umarim son doviz kurlarindan sonra projeden vazgeçilip yukaridaki yesil ova katledilmez.

.
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 19 Sep 2019 22:23    Sujet du message: Répondre en citant

Prof. Ersen yeniden Belediye Baskani seçildi ve Eskisehir guzellesmeye, ornek olmaya devam ediyor; yankilari Fransa'ya da ulasiyor.

http://www.ataturquie.fr/turquie-un-nouveau-musee-signe-kengo-kuma-a-eskisehir/

Muzenin sitesi

https://www.omm.art

<

Dernière édition par murat_erpuyan le 26 Déc 2019 2:18; édité 2 fois
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 22 Sep 2019 1:39    Sujet du message: Répondre en citant

Eskidikce yenilenen bir sehir, bir Buyukersen mucizesi...

Odunpazari denilen yere tahtanin hakim oldugu modern bir guzel sanatlar muzesi yapilmis. Etrafi ile barisik, etrafini ezmeyen çirkinlestirmeyen bir yapi.

Içi de bir iç mimari harikasi...

Degeri biline...
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 26 Déc 2019 2:15    Sujet du message: Répondre en citant

Almanlar aptal ki nukleer enerjiden vazgeçerken Turkiye nukleer enerjiye merhaba diyecek. Nukleer enerji için yapilan, yapilacak harcamalar yenilebilir enerjilere yapilamaz mi?

Bakin Ispanya gibi bir ülke bu konuda neler yapiyor?

Eskisehir mucizesinin mimari Belediye Baskani Buyukersen kendi belediye olanaklarla gunes enerjisi için de proje uretmis...

Citation:

Büyükerşen’den bir proje daha: Güneş enerji santrali

Arif Anbar, Cumhuriyet 25 Aralık 2019

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi hayata geçirdiği doğa dostu projelerle öne çıkıyor. Geçtiğimiz yıllarda açılan ve 95 bin hanenin günlük elektrik ihtiyacını karşılayan Katı Atık Dönüşüm ve Enerji Üretim Tesisi’nden sonra, şimdi de güneş enerjisinden elektrik elde etmeye başladı.

Güneş Enerjisi Santrallerinin sayısının artacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, proje sayesinde verimsiz topraklardan enerji ürettiklerini ve bu sayede belediye bütçesine katkı sağladıklarını ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi doğaya duyarlı projeleri ve yeşile verdiği değer ile Eskişehir’in atıklarının geri dönüşümüne Katı Atık Dönüşüm ve Enerji Üretim Tesisi ile destek olmaya devam ederken, çevreye duyarlı başka projeler de geliştiriyor.

95 BİN HANE FAYDALANIYOR

Katı Atık Dönüşüm ve Enerji Üretim Tesisi’nde şehrin çöpleri elektrik enerjisine dönüşürken, mülkiyeti belediyeye ait çorak arazilere de güneş santralleri kuruluyor. Eskişehir’in 1990’lı yıllarda en büyük problemlerinden biri olan şehir çöplüğünün Katı Atık Dönüşüm ve Enerji Üretim Tesisi sayesinde son teknoloji ile enerji üreten bir yer haline geldiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, doğa dostu projelere devam edileceğinin altını çizdi. Başkan Büyükerşen “Göreve geldiğimizde bu şehrin en büyük problemlerinden biri şehir çöplüğüydü. Çevreye zararlı depolama yeri haline gelen bu alan için çok yoğun çalışmalar gerçekleştirdik. İlk önce atıklar için Düzenli Depolama Tesisi kurduk. Geçtiğimiz yıl da ileri teknolojiyi kullanarak kentin katı atıklarından elektrik enerjisi üretmeye başladık. Toplam 11,2 megavat/saat enerji üreten bu tesisimiz tam kapasite ile çalıştığında 95 bin hanenin günlük elektrik ihtiyacını karşılıyor” dedi. Tesis içerisinde ortaya çıkan ısının da boşa gitmediğini ve kurdukları sera ile Eskişehir’i süsleyen çiçek ve süs bitkileri ürettiklerini ifade eden Başkan Büyükerşen, çevre dostu projelere başka çalışmalarla da devam ettiklerini belirtti.

HEDEF 7 MEGAVAT
Güneş Enerjisi Santrallerinden Temiz Enerji Üretiyoruz

Çöpten elektrik üreten tesisin yanı sıra, mülkiyeti belediyeye ait olan arazilerde temiz enerji üretmek için güneş enerjisi santrali kurmaya başladıklarını ifade eden Yılmaz Büyükerşen “Enerji konusunda yurt dışına bağımlı hale geldiğimiz gerçeğinden yola çıkarak, toprağımıza, suyumuza, havamıza ve insanımıza zarar vermeyen enerji üretim modellerine yönelmemiz gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda Mamuca (Gülpınar) Mahallesinde mülkiyeti belediyemize ait alanda Güneş Enerjisi Santralini kurarak, güneş enerjisinden en iyi şekilde faydalanmaya çalışıyoruz. Bu santralde ürettiğimiz enerji ana şebekeye veriliyor ve belediye olarak kullandığımız elektrik tüketiminden mahsup ediliyor. Yani bir yandan güneş enerjisinden faydalanırken, diğer yandan da ekonomik olarak belediye bütçemize destek oluyoruz. Önümüzdeki yıllarda belediyemize ait 3 yeni alanda daha toplamda yaklaşık 7 megavat kapasiteye sahip Güneş Enerjisi Santrali kurmayı planlıyoruz” dedi.

<
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 05 Fév 2021 3:20    Sujet du message: Répondre en citant

Büyükersen mucizesi Eskisehir dunyanin en guvenilir 8. sehri !!!

Yilmaz Özdil konuyu kosesinde ballandira ballandira anlatiyor :
Ahmet Efendi
http://bit.ly/3tqxpa1

Fransizca olarak da

Eskişehir dans le top 10 des villes les plus sûres au monde
https://bit.ly/3pUaba0

ve

Voici les 20 villes les plus sûres du monde
https://yhoo.it/3roBPMG

Very Happy

<
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 20 Sep 2021 19:13    Sujet du message: Répondre en citant

<
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2
Page 2 sur 2

Sauter vers: