38 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Cr├ęer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2184

Actuellement :
Visiteur(s) : 38
Membre(s) : 0
Total :38

Administration

Derniers Visiteurs

SelimIII : 1 jour, 04h45:50
murat_erpuyan : 2 jours
lalem : 2 jours
cengiz-han : 4 jours
duygu : 5 jours

N├ętiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilit├ę de ceux qui les ont post├ęs dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera tol├ęr├ę dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Turkiye Islam Cumhuriyeti'ne dogru
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un ├ęchange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Turkiye Islam Cumhuriyeti'ne dogru
Aller Ó la page PrÚcÚdente  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Suivante

Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet prÚcÚdent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 05 Avr 2016 10:39    Sujet du message: RÚpondre en citant

Iste Imam Hatipli kizcagizin derdi :

Uzayda astronotlarin nasil abdest alacaklar!

https://www.youtube.com/watch?v=w9hDrBu3jlQ
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privÚ
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 05 Avr 2016 10:42    Sujet du message: RÚpondre en citant

DiyanetÔÇÖten ├žocuk gelişimi i├žin ÔÇśdev hizmetÔÇÖ: Ne g├╝zel şehit olmak

http://www.diken.com.tr/diyanetten-cocuklara-sehadet-ogudu
medar69
Advanced Expert
Advanced Expert

MessagePostÚ le: 10 Avr 2016 13:16    Sujet du message: RÚpondre en citant

S├ęlim kusura bakma da bir les.daha seninle anlasamiyacagim,
Son karikatur de mesajini aciklar misin, yani sehadet mertebesi yok oyle bir sey mi demeye calisiyorsun ? Yoksa cocuklarimiza bu mertebenin varliginin bir yalan oldugunu mu ima ediyorsun aciklar misin.
Bu ulkenin varligi o mertebenin varligina borclu degil mi ,bunu àcikca yazarmisin,
Seni hosnot etmeye bilir saygi duyarim ,ama biz sukur ki buyuz kardes.
Turkiyenin o guzelim topraklarinin her yerinde sehit kani Var bunu ogretmemek ogretenleri kinamak ,bunlari nankorluk olarak goruyorum ,sehitlerimize bari saygili olalim Rica ediyorum,isteyen musluman olur isteyen olmaz, o kendi ve yaradanin arasinda olan bir mesele kimseyi ilgilendirmez,ama bu topraklarda halkin rahat uyumasi icin, sehadet dusuncesiyle kendini tuzakli evlere giren mehmede, kendini siper Eden mehmede bu bir ihanet,s\'en inanmiyorsan inanma, belli ki dunyaya kazik caktigini dusunuyorsun ,ama birak inananin ozgurlugunu ,cunki onlarin(sehitlerimizin) sayesinde bu topraklara sahibiz ,
32 devlette turk sehitligi varken ,bunlarin bir bolumu gayri muslim olum sehitlik lerimizi koruyup kollamislar ,bize gelince bunu cocugumuza ogretmek mi ayip ,biz isgalci lerimize dusmanimiza bile anit yapmis bir milletiz .
Seni anliyamiyorum nasil bir zihniyet yaymaya
Calisiyorsun?Alain nedir. Sehadet inanci yok oldugunda
Biz yok olduk d├ęmentir....
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 11 Avr 2016 11:25    Sujet du message: RÚpondre en citant

Ilk kez a├žik bir soru sormus Medar69. Hemen cevap vereyim.

1- Benim sehitlik, gazilik kavrami ile hi├žbir sorunum yok. Ve bu ulkenin binlerce isimsiz kahrmanin canlari vermesiyle kuruldugunu da hayet iyi biliyorum... Istiklal marsinda suheda kelimesine gelince hep duygulanirim. Ve Akif\'in dinsel yaklasimindan daha da somut bi├žimde anlatir Nazim Hikmet Kurtulus savasi destaninda, Karayilan ile baslayan kagnilari suren kadinlarla suren Kurtulus Savasi anlatisinda.
http://siir.gen.tr/siir/n/nazim_hikmet/kuvayi_milliye.htm

2- Burada soke eden Diyanet\'in (ki sabika dosyasi oldukca kabardi) ├žocuklara sehit olmayi ozendirmesi. Burada algi operasyonu var ki bu kabul edilemez.

3- RTE iktidari kendi beceriksizligi (├žok kibar oldu bu kelime) yuzunden olenlerin sorumlulugundan, onlar sehit oldu, nemutlu cennete gidecek avutmasiyla kurtulmaya ├žalisiyor, yani sehitlik kavramini da isine geldigince kullaniyor. Soma madenciler olunce onlar sehit, doguda asker - polis olunca onlar sehit ne mutlu... Ama onlarin olmesinden bu iktidar sorumlu. Ben burada bile bas bas bagirirken PKK hendekler kazarken 3-5 oy ugruna dokunmazsan ve sonrada ben gidersem sehitler gelir soylemine basvurursan o insanlarin olumunden vatan ugruna sehit oldular diye kurtulamazsin.

4- Bir arastir bakalim basta RTE\'nin ogullari olmazk uzere iktidar yakin ├ževresinde askerlik yapan var mi? Testis kanseri raporlu evlat masallah nur topu gibi. Halktan yana oldugu safsatasini yayan RTE vatandasliktaki en bariz esitlik olan askerligi bile zenginden yana ├ževirdi. Bugun artik Turkiye\'de parasi olan askerlik yapmiyor...

5- Ve bu iktidar cenazelerde sehit gazi derken kanunla bu sifatlari kaldirdi, cunku onlar i├žin din ugruna olunce sehit olunuyor, TC i├žin ├Âl├╝nce vazife olumu oluyor. Kaynak :
http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/saygi-ozturk/akp-onlara-sehit-gazi-demeyi-de-kaldirdi-1052357
ya da
http://www.akademipolitik.com/gundem/14339-sehit-ve-gazi-yi-yasadan-cikardilar

Iste bu durumda Diyanet\'in bu sehitligi banalize etmesi kabul edilemez. Ne demisti sair :
Neler neler yapmadik bu vatan i├žin
kimimiz oldu
kimimiz zengin oldu

Anlatabildim mi Medar69? Yalan soyluyorsam yalani mi da yuzume vurmaktan ka├žinma.
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 27 Avr 2016 1:14    Sujet du message: RÚpondre en citant

Medar69 kardesim yine yok olmus! Selimiii yalan soyluorsun filan deme zahmetine de katlanmamis. Turkiye'yi bu hale getiren "uzun adama" bagliliga devam ediyor...

Iste Suudi'nin himayesindeki "Anadolu Islam Cumhuiryeti"ne bir adim daha, bu da Meclis baskanindan geldi.

Citation:

Ve AKP adim adim hedefe yuruyor : 2023 TC'ye elveda...

Son hamle Meclis Baskanindan geldi. Dini anayasa isteyen bu adam laikligin anayasada yer almamasi gerektigini ilan etti.

Adamin zaten ge├žmisi de belli :

http://bit.ly/1rya9qb

Bu konuda a├žilan imza kampanyasi :

http://chn.ge/21eGzlj
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 22 Juin 2016 15:43    Sujet du message: RÚpondre en citant

Ve artik T├╝rkiye seriat duzeniyle yonetilen bir ulke haline gelmistir.

Ramazanda plakcida muzik dinleyip i├žki i├žiliyor diye insanlar dovulurken RTE ikisi de hatali diyebilmistir.

Buca Eğitim Fak├╝ltesiÔÇÖnde yapılan danslı mezuniyet t├Ârenini gerici Vahdet gazetesi ÔÇśRamazanÔÇÖda erotik hareketler yapılıyorÔÇÖ gerek├žesiyle hedef g├Âstermis ve bunun uzerine Y├ľK ise Buca Eğitim Fak├╝ltesi dekanlık g├Ârevini vekaleten y├╝r├╝ten Prof. Dr. S├╝leyman Başlar 'ın "Dekan Vekilliği" g├Ârevine son verdi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/555505/_Kadinlarin_dans_etmesini_erotizm_olarak_goren_sapik_zihniyet_.html

Bunun sonu yok, bir sure sonra S. Arabistan'da oldugu gibi namaz saatlerinde dukkanlar din polisince kapatilir, Iran'da bir sure once gordugumuz gibi din ve ahlak polisi kadinlari kilik kiyafetleri uygun olmadigi i├žin sokakta coplar....

Ve butun bunlar Muslumanlik adina yapilir, sonra da islamofobiden yakinilir.

2023 de bu devletin adi Anadolu Islam Cumhuriyeti olur.

Iste gelinen nokta.
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 04 Oct 2016 1:26    Sujet du message: RÚpondre en citant

Otobuste sort giyiyor diye kiza tekme atan adam iki polus arasinda adliyeden ├žikarken pimis kelle gibi guluyorsa, imam gorevindeki adam

Citation:
─░mamdan ak─▒llara durgunluk veren payla┼č─▒m: "Cumaya gitmeyen erkekler, bac─▒ms─▒n─▒z"
├çanakkale'nin Bayrami├ž il├žesi Gedik k├Ây├╝ ─░mam─▒ A.Y., kendisine ait sosyal payla┼č─▒m sitesi Facebook hesab─▒ndan, 'Hay─▒rl─▒ cumalar cuma'm─▒z m├╝barek olsun. Cumaya gitmeyen erkekler bac─▒ms─▒n─▒z'

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/609366/imamdan_akillara_durgunluk_veren_paylasim___Cumaya_gitmeyen_erkekler__bacimsiniz_.html

Ben de

SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 23 DÚc 2016 12:07    Sujet du message: RÚpondre en citant

Basliktaki soru isaretini kaldirsak derim! Haa onu da resmen 2023 de yapacaklar derseniz lafim yok!

D├╝n polis okulundan mezun olan polisler yemin t├Âreninde Fetih mar┼č─▒ okuyup Kur'an ├╝zerine yemin ettiklerini ├Â─črendim.Bu g├╝nde ma├žta Kur'an okunuyor.
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 31 DÚc 2016 17:32    Sujet du message: RÚpondre en citant

Yazmayayim diyorum ama olmuyor... Bunlar Osmanli, TC'yi anlamadiklari gibii Islami da anlayamiyorlar. Yine yilbasi eglencesi takintilari su yuzune ├žikmis, bu sefer 1 milyon TL'lik arabada dolasan, devletin en onemli but├žesini yiyen Diyanet de vermis fatvayi :

Citation:

"Unutmayal─▒m ki ömür sermayesinden geçen bir y─▒l─▒n sonunda kendini ve yarat─▒l─▒ş gayesini unutarak değerlerimizle örtüşmeyen, insan hayat─▒na katk─▒s─▒ olmayan gayri meşru tutum ve davran─▒şlar sergilemek bir mümine asla yak─▒şmaz.

Yeni bir y─▒l─▒n ilk saatlerinin başka kültürlere, başka dünyalara ait y─▒lbaş─▒ eğlenceleriyle israfa dönüştürülmesi ne kadar da düşündürücüdür. Sevap-günah, hay─▒r-şer konular─▒nda muhasebe yap─▒lmas─▒ gereken saatlerin, emek harcamadan zengin olmak arzusuyla kumar, piyango gibi şans oyunlar─▒yla heba edilmesi ne kadar da üzücüdür.

Yüce Rabbimiz, ömrümüzün kalan k─▒sm─▒n─▒ geçen k─▒sm─▒ndan daha hay─▒rl─▒ ve bereketli yaşayabilmeyi bizlere nasip eylesin. Hesab─▒n─▒ veremeyeceğimiz bir hayat yaşamaktan hepimizi muhafaza eylesin."

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/653057/Diyanet_ten_yilbasina__gayrimesru__hutbesi.html
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 01 Jan 2017 16:15    Sujet du message: RÚpondre en citant

Yukaridaki yazimin ustunden 1 gun ge├žti ve bu fetvanin dolayli sonu├žlari Istanbul'daki Raina katliamiyla ortay ├žikti!

Feyzioglu sormus.

Citation:

Yunus'un, Mevlana'n─▒n torunlar─▒ olan insan─▒m─▒z─▒n i├žinden b├Âylesine katiller nas─▒l ├ž─▒kt─▒?

Ve sorulara devam etmiski cevaplari bu sorunun cevabi oluyor.

Citation:

─░ktidar ve g├╝├ž i├žin dini kullananlar taraf─▒ndan uzun y─▒llar boyunca laik e─čitime ve ya┼čam tarz─▒na geni┼č ├žapl─▒ sald─▒r─▒lar d├╝zenlenmedi mi? Kutsal dini de─čerlerimizi kendilerine para ve g├╝├ž dev┼čirmek i├žin kullanan cemaat ve tarikatlar─▒n, ├žocuklar─▒m─▒za musallat olmas─▒na izin verilmedi mi? Milli E─čitim kendi i┼čini, bunlara havale etmedi mi? Diyanet ─░┼čleri Ba┼čkanl─▒─č─▒, ─░slam'─▒n siyasete alet edilmesini engelleyece─čine, laik d├╝zenin y─▒prat─▒lmas─▒na destek vermedi mi? Toplumsal fay hatlar─▒m─▒z─▒n tamam─▒, s─▒─č siyasetle, oy almak ad─▒na k─▒r─▒lmaya ├žal─▒┼č─▒lmad─▒ m─▒? Toplum m├╝mk├╝n olan her a├ž─▒dan ayr─▒┼čt─▒r─▒lmad─▒ m─▒? Daha en son, yeni y─▒l kutlamalar─▒ g├╝nah ilan edilmedi mi? ├ťlke radikal dinci ter├Âr├╝n hedefi halindeyken, yeni y─▒l kutlamas─▒ yapanlar─▒ hedef g├Âsterecek ┼čekilde sorumsuz a├ž─▒klamalar, yasaklamalar yap─▒lmad─▒ m─▒? Toplum, yeni y─▒l─▒ kutlayanlar ve yeni y─▒l kutlamas─▒n─▒ g├╝nah kabul edenler diye birbirine d├╝┼č├╝r├╝lmedi mi? Yeni y─▒ldan bir g├╝n ├Ânceki Cuma hutbelerinin konusu yeni y─▒l kutlamalar─▒n─▒n g├╝nah oldu─ču mu, yoksa radikal dinci ter├Âr├╝n ─░slam'a verdi─či zarar m─▒ olmal─▒yd─▒? Toplumun bir k─▒sm─▒, 'can─▒m onlar da g├╝nah olan yeni y─▒l kutlamas─▒na gitmeselerdi' diye d├╝┼č├╝nd├╝recek bilin├žalt─▒ mesaj bombard─▒man─▒na tabi tutulmad─▒ m─▒ haftalard─▒r? T├╝rk Milleti'nin ortak milli de─čeri, birle┼čtiren paydas─▒ Atat├╝rk'├╝n heykeli, ─░ran'da Humeyni devrimi olmu┼č gibi, ├žirkince, hoyrat├ža kald─▒r─▒lmad─▒ m─▒? T├╝rkiye'yi y├Ânetenler Suriye'nin toprak b├╝t├╝nl├╝─č├╝n├╝ korumak i├žin kom┼čumuza destek olaca─č─▒na Esad tak─▒nt─▒s─▒yla Suriye yang─▒n─▒na benzin d├Âkmedi mi? T├╝rkiye'yi 80 k├╝sur y─▒l sava┼čs─▒z ya┼čatm─▒┼č olan yurtta bar─▒┼č d├╝nyada bar─▒┼č ilkesi, p─▒s─▒r─▒k d─▒┼č politika ilan edilmedi mi? 4 milyon s─▒─č─▒nmac─▒y─▒ hi├žbir kontrole tabi tutmadan, ajan m─▒, ter├Ârist mi, radikal mi bilmeden serbest├že i├žeri buyur etmedi mi bu ├╝lkeyi y├Ânetenler? ─░stihbarat─▒m─▒z, polisimiz, iktidara muhalif g├Ârd├╝─č├╝ vatanda┼člar─▒n ald─▒─č─▒ nefesi kontrol ederken, aln─▒ secdeye de─čiyor dediklerini ba┼č─▒ bo┼č b─▒rakmad─▒ m─▒? Farkl─▒ d├╝┼č├╝nmek, yazmak, konu┼čmak, sorgulamak b├╝y├╝k bir su├ža d├Ân├╝┼čt├╝r├╝lmeye ├žal─▒┼č─▒lm─▒yor mu? B├╝t├╝n bunlara hay─▒r diyecek kimse var m─▒?

yazinin ibretlik tumunu okuyun, en basta medar69 okusun ve eline vicdanina koysun...

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/653797/Metin_Feyzioglu__Erdogan_ve_AKP_ye_seslendi__Reina_saldirisi_icin_20_kilit_soru.html
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 04 Jan 2017 23:57    Sujet du message: RÚpondre en citant

Citation:
TrabzonÔÇÖda tepki ├žeken y─▒lba┼č─▒ afi┼čleri kald─▒r─▒ld─▒
Trabzon'da otob├╝s duraklar─▒nda '1 Ocak ─░slam─▒n de─čil isyan─▒n y─▒lba┼č─▒s─▒' yaz─▒l─▒ afi┼čler tepkiler ├╝zerine kald─▒r─▒ld─▒.

Y─▒lba┼č─▒ kutlanmamas─▒na y├Ânelik ├ža─čr─▒ ve bask─▒lar kamuoyunda tepki ├žekerken TrabzonÔÇÖda B├╝y├╝k┼čehir BelediyesiÔÇÖne ait otob├╝s duraklar─▒nda ÔÇť1 Ocak ─░slam─▒n de─čil isyan─▒n y─▒lba┼č─▒s─▒ÔÇŁ yaz─▒l─▒ afi┼čler yer ast─▒.

Afi┼člerin ├Âzellikle Karadeniz Teknik ├ťniversitesi ├Â─črencilerinin yo─čun oldu─ču Kalk─▒nma Mahallesi civar─▒na as─▒lmas─▒ dikkat ├žekti. Trabzon B├╝y├╝k┼čehir Belediyesi yetkilileri, afi┼čleri kendilerinin asmad─▒─č─▒n─▒, duraklardaki panolar─▒n kiraya verildi─čini, nedeniyle afi┼člerin kald─▒r─▒laca─č─▒n─▒ s├Âyledi. A├ž─▒klamadan k─▒sa s├╝re sonra afi┼čler kald─▒r─▒ld─▒.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/654962/Trabzon_da_tepki_ceken_yilbasi_afisleri_kaldirildi.html
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 05 Jan 2017 11:23    Sujet du message: RÚpondre en citant

Citation:

E─čitim Bir-Sen: Atat├╝rk├ž├╝l├╝k kald─▒r─▒ls─▒n

E─čitimin ┼čekillendirilmesinde b├╝y├╝k rol oynayan ve h├╝k├╝met taraf─▒ndan bir dedi─či iki edilmeyen E─čitimciler Birli─či Sendikas─▒ yeni ├Ânerilerini a├ž─▒klad─▒.

04 Ocak 2017 ├çar┼čamba, 22:31

MEBÔÇÖin t├╝m e─čitim kademelerinde m├╝fredat─▒n yenilenmesi ├žal─▒┼čmalar─▒nda sona gelindi─čini duyurmas─▒n─▒n ard─▒ndan, h├╝k├╝mete yak─▒nl─▒─č─▒ ile bilinen E─čitimciler Birli─či Sendikas─▒ (E─čitim-Bir- Sen) kendi m├╝fredat ├Ânerilerini a├ž─▒klad─▒. 50 akademisyen ve 400 ├Â─čretmen taraf─▒ndan haz─▒rland─▒─č─▒ belirtilen raporda, ortaokul ve lise m├╝fredatlar─▒ndan ink─▒lap tarihi ve Atat├╝rk├ž├╝l├╝k dersinin ├ž─▒kar─▒lmas─▒, din dersinin ─░slami a─č─▒rl─▒kl─▒ olmak ├╝zere birinci s─▒n─▒ftan itibaren verilmesi ├Ânerileri yer ald─▒.

ÔÇśElitlerÔÇÖ ile hesapla┼čma

Raporun sunumunda tek tip├ži ve farkl─▒l─▒klara izin vermeyen bir e─čitim anlay─▒┼č─▒ olarak ÔÇśKemalizmÔÇÖ ad─▒ alt─▒nda ÔÇťCumhuriyet elitleri, dini ba─člar─▒n g├╝├žl├╝ oldu─ču ├╝mmet├ži bir toplumdan sek├╝ler bir T├╝rk ulusu in┼ča etmeyi kendilerine hedef olarak tan─▒mlamaktad─▒r. Bunu ger├žekle┼čtirmek i├žin din ifadesi anayasadan ├ž─▒kar─▒lm─▒┼č, din dersleri, Arap├ža ve Fars├ža dersleri m├╝fredattan ├ž─▒kar─▒lm─▒┼č ve ge├žmi┼čle ba─č─▒ koparmak i├žin alfabe de─či┼čtirilmi┼čtir. Pozitivist bir bilim anlay─▒┼č─▒ ├žer├ževesinde modern e─čitim sistemi tasarlanm─▒┼čt─▒r. Akl─▒ ve bilimi kutsayan ve dini a┼ča─č─▒layan pozitivist anlay─▒┼č─▒ ile insan yeti┼čtirmek hedeflenmi┼čtirÔÇŁ denilerek CumhuriyetÔÇÖin ilk y─▒llar─▒ndan ba┼člayan e─čitim reformlar─▒ hedef al─▒nd─▒. Din k├╝lt├╝r├╝ ve ahlak bilgisi dersi ├Â─čretim program─▒n─▒n genel ama├žlar─▒n─▒ inceleyen E─čitim-Bir-Sen, ÔÇťdin ve laiklikÔÇŁ alan─▒ndaki konular─▒n ÔÇťamac─▒ a┼čan geni┼člikte ele al─▒nd─▒─č─▒ÔÇŁ sonucuna ula┼čt─▒.

Reformlar hedefte

Raporda en ├žok ─░nk─▒lap Tarihi ve Atat├╝rk├ž├╝l├╝k dersleri ve CumhuriyetÔÇÖin kurulu┼čunda yer alan devrimler hedefte yer ald─▒. O d├Ânemde ger├žekle┼čtirilen ┼čapka ve k─▒yafet ink─▒lab─▒n─▒n ÔÇťd├╝┼č├╝nce ve kanaat h├╝rriyetiÔÇŁ, tekke ve zaviyelerin kapat─▒lmas─▒n─▒n ÔÇťdin ve vicdan h├╝rriyetiÔÇŁ, Tevhid-i Tedrisat KanunuÔÇÖnun ÔÇťe─čitim hakk─▒ÔÇŁ ihlali yaratt─▒─č─▒ savunularak ders kitaplar─▒n─▒n yeniden d├╝zenlenmesi talep edildi. M├╝fredatta yer alan ama├žlardan, ÔÇťG├╝n├╝m├╝z├╝n ve gelece─čin sorunlar─▒na Atat├╝rk├ž├╝ bir yakla┼č─▒mla ├ž├Âz├╝mler getirebilecek tutum, davran─▒┼č ve beceriler kazan─▒rÔÇŁ ifadeleri ele┼čtirilerek ├Â─črencilerden ├╝st d├╝zey ├žaba beklendi─čini belirten rapor, alternatif bak─▒┼č a├ž─▒lar─▒na m├╝fredatta yer verilmedi─čini savundu.

Ge├žerli─či yok

ÔÇť─░nk─▒lap tarihi ve Atat├╝rk├ž├╝l├╝k dersi programlar─▒nda yer alan Atat├╝rk ilkelerinden baz─▒lar─▒n─▒n g├╝n├╝m├╝zde ge├žerlili─či kalmad─▒ÔÇŁ iddias─▒yla ÔÇťBu y├╝zden derse ait kazan─▒mlar g├╝nl├╝k hayatta i┼če yaramayaca─č─▒ d├╝┼č├╝ncesiyle ├Â─črenciler taraf─▒ndan yeterince dikkate al─▒nmamaktad─▒rÔÇŁ denildi.

─░├×TE O ├ľNER─░LER:

-15 Temmuz e─čitim programlar─▒nda yer almal─▒d─▒r.

-Talim Terbiye Kurulu yeniden yap─▒land─▒r─▒lmal─▒.

-─░nk─▒lap Tarihi ve Atat├╝rk├ž├╝l├╝k dersi ortaokul ve lise m├╝fredat─▒ndan ├ž─▒kar─▒lmal─▒.

-Din ve ahlak e─čitimi birinci s─▒n─▒ftan itibaren verilmeli.

-├ľ─črencilerin KuranÔÇÖ─▒ T├╝rk├že seslerle seslendiremedikleri i├žin Kuran okuma ├Â─čretim program─▒ yap─▒land─▒r─▒lmal─▒.

-├ľ─čretim programlar─▒ ve merkezi s─▒navlar aras─▒nda ahenk sa─članmal─▒.

-Haftal─▒k ders saatleri azalt─▒lmamal─▒.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/egitim/655546/Egitim_Bir-Sen__Ataturkculuk_kaldirilsin.html
duygu
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 18 Jan 2017 23:50    Sujet du message: RÚpondre en citant

Kraldan ├žok kralcilar ├žikar, kiziyla babyi yan yana oturtmaz!!!

Citation:
K─▒z─▒yla yolculuk yapmak isteyen babaya '─░slama ayk─▒r─▒' denilerek bilet verilmedi
Kocaeli Gebze H─▒zl─▒ Tren ─░stasyonu'nda Ankara'dan 9 ya┼č─▒ndaki k─▒z─▒n─▒ al─▒p ─░stanbul'a getirmek i├žin bilet almak isteyen Fatih Tuna Erciyas'a gi┼čedeki bilet sat─▒┼č g├Ârevlisi 'Bayan erke─čin yan─▒na oturamaz' diyerek kar┼č─▒ ├ž─▒kt─▒. Erciyas, gi┼če g├Ârevlisinin '─░slam dini bunu kabul etmiyor' dedi─čini ├Âne s├╝rd├╝.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/662271/Kiziyla_yolculuk_yapmak_isteyen_babaya__islama_aykiri__denilerek_bilet_verilmedi.html

Not : Haberi sputnik'in internet sitesinde ne Ingilizce, ne Turk├že, ne de FRansizca bolumlerinde bulamadim...
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 23 Juil 2017 2:17    Sujet du message: RÚpondre en citant

Basliktaki soru isareti hala duruyor...

RTE Turkiye'den bir Islam Cumhuriyeti kavrami ├žikarmaya ├žalisiyor , bu hedefte en onemli konum egitim... Butun okullari "imam hatip" tipi yapmaktan ge├žiyor... Mufredat degisiyor :

Citation:

Anaokuluna kadar inen ┼čeriat
I┼č─▒k Kansu

22 Temmuz 2017 Cumhuriyet

Milli E─čitim Bakanl─▒─č─▒ÔÇÖn─▒n, ge├žen ay sonunda yay─▒mlad─▒─č─▒ bir y├Ânetmelik ile her derecedeki okullarda ÔÇťkad─▒nlar ve erkekler i├žinÔÇŁ ayr─▒ ayr─▒ mescit ve apteshane olu┼čturulmas─▒ zorunlulu─ču getirildi.

Y├Ânetmelik, anaokullar─▒n─▒ da kapsad─▒─č─▒ndan, AKPÔÇÖnin bu hizmetinden anaokullar─▒ndaki kad─▒n ve erkekler de yararlanacaklar!
Okullarda mescit zorunlulu─ču, Suudi Arabistan (kral─▒ ├Âld├╝─č├╝nde AKPÔÇÖnin yas ilan etti─či ├╝lke) k├Âkenli ┼čeriat├ž─▒ ├Ârg├╝t Rab─▒ta taraf─▒ndan 1976 y─▒l─▒nda PakistanÔÇÖda yap─▒lan ÔÇťUluslararas─▒ Seraat KongresiÔÇŁnde karara ba─članm─▒┼čt─▒.
Kongreye kat─▒lan taraflarca, ─░slami ├Â─čretinin ilkokuldan ├╝niversite d├╝zeyine de─čin ders olarak okutulmas─▒n─▒ da i├žeren bir dizi ┼čeriat├ž─▒ ilkenin belirlendi─či bu toplant─▒ya, AKPÔÇÖyi kuran kadrolar─▒n a─ča babas─▒ say─▒lan Milli Selamet PartisiÔÇÖnden Devlet Bakan─▒ Hasan Aksay da kat─▒lm─▒┼č ve al─▒nan kararlara T├╝rkiye ad─▒na imza atm─▒┼čt─▒.

AKP, i┼čte bug├╝n bu karar─▒ anaokullar─▒ndaki ÔÇťkad─▒n ve erkeklereÔÇŁ (!) kadar indirmektedir.

Olay─▒n en h├╝z├╝n verici y├Ân├╝, o y├Ânetmeli─če kar┼č─▒ siyaseten kar┼č─▒ ├ž─▒kan─▒n bulunmay─▒┼č─▒!

Bu k├Âk├╝ d─▒┼čar─▒da ┼čeriat├ž─▒ karar─▒n yerine getirilmesine, T├╝rkiyeÔÇÖde yaln─▒zca iki ├Â─čretmen ├Ârg├╝t├╝ diren├ž g├Âsteriyor:

Ortadaki anayasal su├žu, Ulusal E─čitim Derne─či ├Âzellikle vurguluyor:
ÔÇťB├Âyle bir uygulama, anayasadaki cumhuriyetin niteliklerine, devletin laik ve sosyal hukuk devleti kimli─čine, yasalar ├Ân├╝nde e┼čitlik ilkesine ve Milli E─čitim Temel KanunuÔÇÖndaki e─čitimin laik kimli─čiyle ilgili h├╝km├╝ne ayk─▒r─▒d─▒r.ÔÇŁ
E─čitim-─░┼č ise ayr─▒ bir y├Ân├╝ daha ├Âne ├ž─▒kar─▒yor:

ÔÇťY├Ânetmelik, as─▒l olarak iktidar─▒n t├╝m okullar─▒ imam hatip liselerine d├Ân├╝┼čt├╝rme politikas─▒n─▒ ger├žekle┼čtirme iste─čini yerine getirmeyi ama├žlamaktad─▒r. ├ľzellikle n├╝fusun az oldu─ču ┼čehirlerde okullar─▒n neredeyse t├╝m├╝yle imam hatip liselerine d├Ân├╝┼čt├╝r├╝lmesi gayreti a├ž─▒k├ža g├Âr├╝lmektedir.ÔÇŁ
├çocuklar─▒m─▒z, dolay─▒s─▒yla gelece─čimiz koyu bir karanl─▒─ča itilirken sessiz kalanlar, yak─▒n gelecekte uygarl─▒k g├╝ncesinin utan├ž sayfalar─▒na ge├žmi┼č olacaklar. Ka├ž─▒┼člar─▒ yok.

(...)

http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/786918/Anaokuluna_kadar_inen_seriat.html
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 23 Juil 2017 2:20    Sujet du message: RÚpondre en citant

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/787097/_Yeliz_den_al_haberi...__Cihat_bilmeyen_cocuga_matematik_ogretmenin_faydasi_yok_.html
Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller Ó la page PrÚcÚdente  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Suivante
Page 8 sur 9

Sauter vers: