187 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 187
Membre(s) : 0
Total :187

Administration

Derniers Visiteurs

cengiz-han : 08h08:45
SelimIII : 21h48:40
murat_erpuyan : 1 jour, 10h15:52
vickii : 4 jours
duygu : 5 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Turkiye Islam Cumhuriyeti'ne dogru
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Turkiye Islam Cumhuriyeti'ne dogru
Aller à la page Précédente  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Suivante

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 05 Avr 2016 10:39    Sujet du message: Répondre en citant

Iste Imam Hatipli kizcagizin derdi :

Uzayda astronotlarin nasil abdest alacaklar!

https://www.youtube.com/watch?v=w9hDrBu3jlQ
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 05 Avr 2016 10:42    Sujet du message: Répondre en citant

Diyanet’ten çocuk gelişimi için ‘dev hizmet’: Ne güzel şehit olmak

http://www.diken.com.tr/diyanetten-cocuklara-sehadet-ogudu
medar69
Advanced Expert
Advanced Expert

MessagePosté le: 10 Avr 2016 13:16    Sujet du message: Répondre en citant

Sélim kusura bakma da bir les.daha seninle anlasamiyacagim,
Son karikatur de mesajini aciklar misin, yani sehadet mertebesi yok oyle bir sey mi demeye calisiyorsun ? Yoksa cocuklarimiza bu mertebenin varliginin bir yalan oldugunu mu ima ediyorsun aciklar misin.
Bu ulkenin varligi o mertebenin varligina borclu degil mi ,bunu àcikca yazarmisin,
Seni hosnot etmeye bilir saygi duyarim ,ama biz sukur ki buyuz kardes.
Turkiyenin o guzelim topraklarinin her yerinde sehit kani Var bunu ogretmemek ogretenleri kinamak ,bunlari nankorluk olarak goruyorum ,sehitlerimize bari saygili olalim Rica ediyorum,isteyen musluman olur isteyen olmaz, o kendi ve yaradanin arasinda olan bir mesele kimseyi ilgilendirmez,ama bu topraklarda halkin rahat uyumasi icin, sehadet dusuncesiyle kendini tuzakli evlere giren mehmede, kendini siper Eden mehmede bu bir ihanet,s\'en inanmiyorsan inanma, belli ki dunyaya kazik caktigini dusunuyorsun ,ama birak inananin ozgurlugunu ,cunki onlarin(sehitlerimizin) sayesinde bu topraklara sahibiz ,
32 devlette turk sehitligi varken ,bunlarin bir bolumu gayri muslim olum sehitlik lerimizi koruyup kollamislar ,bize gelince bunu cocugumuza ogretmek mi ayip ,biz isgalci lerimize dusmanimiza bile anit yapmis bir milletiz .
Seni anliyamiyorum nasil bir zihniyet yaymaya
Calisiyorsun?Alain nedir. Sehadet inanci yok oldugunda
Biz yok olduk démentir....
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 11 Avr 2016 11:25    Sujet du message: Répondre en citant

Ilk kez açik bir soru sormus Medar69. Hemen cevap vereyim.

1- Benim sehitlik, gazilik kavrami ile hiçbir sorunum yok. Ve bu ulkenin binlerce isimsiz kahrmanin canlari vermesiyle kuruldugunu da hayet iyi biliyorum... Istiklal marsinda suheda kelimesine gelince hep duygulanirim. Ve Akif\'in dinsel yaklasimindan daha da somut biçimde anlatir Nazim Hikmet Kurtulus savasi destaninda, Karayilan ile baslayan kagnilari suren kadinlarla suren Kurtulus Savasi anlatisinda.
http://siir.gen.tr/siir/n/nazim_hikmet/kuvayi_milliye.htm

2- Burada soke eden Diyanet\'in (ki sabika dosyasi oldukca kabardi) çocuklara sehit olmayi ozendirmesi. Burada algi operasyonu var ki bu kabul edilemez.

3- RTE iktidari kendi beceriksizligi (çok kibar oldu bu kelime) yuzunden olenlerin sorumlulugundan, onlar sehit oldu, nemutlu cennete gidecek avutmasiyla kurtulmaya çalisiyor, yani sehitlik kavramini da isine geldigince kullaniyor. Soma madenciler olunce onlar sehit, doguda asker - polis olunca onlar sehit ne mutlu... Ama onlarin olmesinden bu iktidar sorumlu. Ben burada bile bas bas bagirirken PKK hendekler kazarken 3-5 oy ugruna dokunmazsan ve sonrada ben gidersem sehitler gelir soylemine basvurursan o insanlarin olumunden vatan ugruna sehit oldular diye kurtulamazsin.

4- Bir arastir bakalim basta RTE\'nin ogullari olmazk uzere iktidar yakin çevresinde askerlik yapan var mi? Testis kanseri raporlu evlat masallah nur topu gibi. Halktan yana oldugu safsatasini yayan RTE vatandasliktaki en bariz esitlik olan askerligi bile zenginden yana çevirdi. Bugun artik Turkiye\'de parasi olan askerlik yapmiyor...

5- Ve bu iktidar cenazelerde sehit gazi derken kanunla bu sifatlari kaldirdi, cunku onlar için din ugruna olunce sehit olunuyor, TC için ölünce vazife olumu oluyor. Kaynak :
http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/saygi-ozturk/akp-onlara-sehit-gazi-demeyi-de-kaldirdi-1052357
ya da
http://www.akademipolitik.com/gundem/14339-sehit-ve-gazi-yi-yasadan-cikardilar

Iste bu durumda Diyanet\'in bu sehitligi banalize etmesi kabul edilemez. Ne demisti sair :
Neler neler yapmadik bu vatan için
kimimiz oldu
kimimiz zengin oldu

Anlatabildim mi Medar69? Yalan soyluyorsam yalani mi da yuzume vurmaktan kaçinma.
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 27 Avr 2016 1:14    Sujet du message: Répondre en citant

Medar69 kardesim yine yok olmus! Selimiii yalan soyluorsun filan deme zahmetine de katlanmamis. Turkiye'yi bu hale getiren "uzun adama" bagliliga devam ediyor...

Iste Suudi'nin himayesindeki "Anadolu Islam Cumhuiryeti"ne bir adim daha, bu da Meclis baskanindan geldi.

Citation:

Ve AKP adim adim hedefe yuruyor : 2023 TC'ye elveda...

Son hamle Meclis Baskanindan geldi. Dini anayasa isteyen bu adam laikligin anayasada yer almamasi gerektigini ilan etti.

Adamin zaten geçmisi de belli :

http://bit.ly/1rya9qb

Bu konuda açilan imza kampanyasi :

http://chn.ge/21eGzlj
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 22 Juin 2016 15:43    Sujet du message: Répondre en citant

Ve artik Türkiye seriat duzeniyle yonetilen bir ulke haline gelmistir.

Ramazanda plakcida muzik dinleyip içki içiliyor diye insanlar dovulurken RTE ikisi de hatali diyebilmistir.

Buca Eğitim Fakültesi’nde yapılan danslı mezuniyet törenini gerici Vahdet gazetesi ‘Ramazan’da erotik hareketler yapılıyor’ gerekçesiyle hedef göstermis ve bunun uzerine YÖK ise Buca Eğitim Fakültesi dekanlık görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Süleyman Başlar 'ın "Dekan Vekilliği" görevine son verdi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/555505/_Kadinlarin_dans_etmesini_erotizm_olarak_goren_sapik_zihniyet_.html

Bunun sonu yok, bir sure sonra S. Arabistan'da oldugu gibi namaz saatlerinde dukkanlar din polisince kapatilir, Iran'da bir sure once gordugumuz gibi din ve ahlak polisi kadinlari kilik kiyafetleri uygun olmadigi için sokakta coplar....

Ve butun bunlar Muslumanlik adina yapilir, sonra da islamofobiden yakinilir.

2023 de bu devletin adi Anadolu Islam Cumhuriyeti olur.

Iste gelinen nokta.
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 04 Oct 2016 1:26    Sujet du message: Répondre en citant

Otobuste sort giyiyor diye kiza tekme atan adam iki polus arasinda adliyeden çikarken pimis kelle gibi guluyorsa, imam gorevindeki adam

Citation:
İmamdan akıllara durgunluk veren paylaşım: "Cumaya gitmeyen erkekler, bacımsınız"
Çanakkale'nin Bayramiç ilçesi Gedik köyü İmamı A.Y., kendisine ait sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından, 'Hayırlı cumalar cuma'mız mübarek olsun. Cumaya gitmeyen erkekler bacımsınız'

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/609366/imamdan_akillara_durgunluk_veren_paylasim___Cumaya_gitmeyen_erkekler__bacimsiniz_.html

Ben de

SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 23 Déc 2016 12:07    Sujet du message: Répondre en citant

Basliktaki soru isaretini kaldirsak derim! Haa onu da resmen 2023 de yapacaklar derseniz lafim yok!

Dün polis okulundan mezun olan polisler yemin töreninde Fetih marşı okuyup Kur'an üzerine yemin ettiklerini öğrendim.Bu günde maçta Kur'an okunuyor.
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 31 Déc 2016 17:32    Sujet du message: Répondre en citant

Yazmayayim diyorum ama olmuyor... Bunlar Osmanli, TC'yi anlamadiklari gibii Islami da anlayamiyorlar. Yine yilbasi eglencesi takintilari su yuzune çikmis, bu sefer 1 milyon TL'lik arabada dolasan, devletin en onemli butçesini yiyen Diyanet de vermis fatvayi :

Citation:

"Unutmayalım ki ömür sermayesinden geçen bir yılın sonunda kendini ve yaratılış gayesini unutarak değerlerimizle örtüşmeyen, insan hayatına katkısı olmayan gayri meşru tutum ve davranışlar sergilemek bir mümine asla yakışmaz.

Yeni bir yılın ilk saatlerinin başka kültürlere, başka dünyalara ait yılbaşı eğlenceleriyle israfa dönüştürülmesi ne kadar da düşündürücüdür. Sevap-günah, hayır-şer konularında muhasebe yapılması gereken saatlerin, emek harcamadan zengin olmak arzusuyla kumar, piyango gibi şans oyunlarıyla heba edilmesi ne kadar da üzücüdür.

Yüce Rabbimiz, ömrümüzün kalan kısmını geçen kısmından daha hayırlı ve bereketli yaşayabilmeyi bizlere nasip eylesin. Hesabını veremeyeceğimiz bir hayat yaşamaktan hepimizi muhafaza eylesin."

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/653057/Diyanet_ten_yilbasina__gayrimesru__hutbesi.html
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Jan 2017 16:15    Sujet du message: Répondre en citant

Yukaridaki yazimin ustunden 1 gun geçti ve bu fetvanin dolayli sonuçlari Istanbul'daki Raina katliamiyla ortay çikti!

Feyzioglu sormus.

Citation:

Yunus'un, Mevlana'nın torunları olan insanımızın içinden böylesine katiller nasıl çıktı?

Ve sorulara devam etmiski cevaplari bu sorunun cevabi oluyor.

Citation:

İktidar ve güç için dini kullananlar tarafından uzun yıllar boyunca laik eğitime ve yaşam tarzına geniş çaplı saldırılar düzenlenmedi mi? Kutsal dini değerlerimizi kendilerine para ve güç devşirmek için kullanan cemaat ve tarikatların, çocuklarımıza musallat olmasına izin verilmedi mi? Milli Eğitim kendi işini, bunlara havale etmedi mi? Diyanet İşleri Başkanlığı, İslam'ın siyasete alet edilmesini engelleyeceğine, laik düzenin yıpratılmasına destek vermedi mi? Toplumsal fay hatlarımızın tamamı, sığ siyasetle, oy almak adına kırılmaya çalışılmadı mı? Toplum mümkün olan her açıdan ayrıştırılmadı mı? Daha en son, yeni yıl kutlamaları günah ilan edilmedi mi? Ülke radikal dinci terörün hedefi halindeyken, yeni yıl kutlaması yapanları hedef gösterecek şekilde sorumsuz açıklamalar, yasaklamalar yapılmadı mı? Toplum, yeni yılı kutlayanlar ve yeni yıl kutlamasını günah kabul edenler diye birbirine düşürülmedi mi? Yeni yıldan bir gün önceki Cuma hutbelerinin konusu yeni yıl kutlamalarının günah olduğu mu, yoksa radikal dinci terörün İslam'a verdiği zarar mı olmalıydı? Toplumun bir kısmı, 'canım onlar da günah olan yeni yıl kutlamasına gitmeselerdi' diye düşündürecek bilinçaltı mesaj bombardımanına tabi tutulmadı mı haftalardır? Türk Milleti'nin ortak milli değeri, birleştiren paydası Atatürk'ün heykeli, İran'da Humeyni devrimi olmuş gibi, çirkince, hoyratça kaldırılmadı mı? Türkiye'yi yönetenler Suriye'nin toprak bütünlüğünü korumak için komşumuza destek olacağına Esad takıntısıyla Suriye yangınına benzin dökmedi mi? Türkiye'yi 80 küsur yıl savaşsız yaşatmış olan yurtta barış dünyada barış ilkesi, pısırık dış politika ilan edilmedi mi? 4 milyon sığınmacıyı hiçbir kontrole tabi tutmadan, ajan mı, terörist mi, radikal mi bilmeden serbestçe içeri buyur etmedi mi bu ülkeyi yönetenler? İstihbaratımız, polisimiz, iktidara muhalif gördüğü vatandaşların aldığı nefesi kontrol ederken, alnı secdeye değiyor dediklerini başı boş bırakmadı mı? Farklı düşünmek, yazmak, konuşmak, sorgulamak büyük bir suça dönüştürülmeye çalışılmıyor mu? Bütün bunlara hayır diyecek kimse var mı?

yazinin ibretlik tumunu okuyun, en basta medar69 okusun ve eline vicdanina koysun...

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/653797/Metin_Feyzioglu__Erdogan_ve_AKP_ye_seslendi__Reina_saldirisi_icin_20_kilit_soru.html
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 04 Jan 2017 23:57    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:
Trabzon’da tepki çeken yılbaşı afişleri kaldırıldı
Trabzon'da otobüs duraklarında '1 Ocak İslamın değil isyanın yılbaşısı' yazılı afişler tepkiler üzerine kaldırıldı.

Yılbaşı kutlanmamasına yönelik çağrı ve baskılar kamuoyunda tepki çekerken Trabzon’da Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüs duraklarında “1 Ocak İslamın değil isyanın yılbaşısı” yazılı afişler yer astı.

Afişlerin özellikle Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencilerinin yoğun olduğu Kalkınma Mahallesi civarına asılması dikkat çekti. Trabzon Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, afişleri kendilerinin asmadığını, duraklardaki panoların kiraya verildiğini, nedeniyle afişlerin kaldırılacağını söyledi. Açıklamadan kısa süre sonra afişler kaldırıldı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/654962/Trabzon_da_tepki_ceken_yilbasi_afisleri_kaldirildi.html
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 05 Jan 2017 11:23    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Eğitim Bir-Sen: Atatürkçülük kaldırılsın

Eğitimin şekillendirilmesinde büyük rol oynayan ve hükümet tarafından bir dediği iki edilmeyen Eğitimciler Birliği Sendikası yeni önerilerini açıkladı.

04 Ocak 2017 Çarşamba, 22:31

MEB’in tüm eğitim kademelerinde müfredatın yenilenmesi çalışmalarında sona gelindiğini duyurmasının ardından, hükümete yakınlığı ile bilinen Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir- Sen) kendi müfredat önerilerini açıkladı. 50 akademisyen ve 400 öğretmen tarafından hazırlandığı belirtilen raporda, ortaokul ve lise müfredatlarından inkılap tarihi ve Atatürkçülük dersinin çıkarılması, din dersinin İslami ağırlıklı olmak üzere birinci sınıftan itibaren verilmesi önerileri yer aldı.

‘Elitler’ ile hesaplaşma

Raporun sunumunda tek tipçi ve farklılıklara izin vermeyen bir eğitim anlayışı olarak ‘Kemalizm’ adı altında “Cumhuriyet elitleri, dini bağların güçlü olduğu ümmetçi bir toplumdan seküler bir Türk ulusu inşa etmeyi kendilerine hedef olarak tanımlamaktadır. Bunu gerçekleştirmek için din ifadesi anayasadan çıkarılmış, din dersleri, Arapça ve Farsça dersleri müfredattan çıkarılmış ve geçmişle bağı koparmak için alfabe değiştirilmiştir. Pozitivist bir bilim anlayışı çerçevesinde modern eğitim sistemi tasarlanmıştır. Aklı ve bilimi kutsayan ve dini aşağılayan pozitivist anlayışı ile insan yetiştirmek hedeflenmiştir” denilerek Cumhuriyet’in ilk yıllarından başlayan eğitim reformları hedef alındı. Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi öğretim programının genel amaçlarını inceleyen Eğitim-Bir-Sen, “din ve laiklik” alanındaki konuların “amacı aşan genişlikte ele alındığı” sonucuna ulaştı.

Reformlar hedefte

Raporda en çok İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersleri ve Cumhuriyet’in kuruluşunda yer alan devrimler hedefte yer aldı. O dönemde gerçekleştirilen şapka ve kıyafet inkılabının “düşünce ve kanaat hürriyeti”, tekke ve zaviyelerin kapatılmasının “din ve vicdan hürriyeti”, Tevhid-i Tedrisat Kanunu’nun “eğitim hakkı” ihlali yarattığı savunularak ders kitaplarının yeniden düzenlenmesi talep edildi. Müfredatta yer alan amaçlardan, “Günümüzün ve geleceğin sorunlarına Atatürkçü bir yaklaşımla çözümler getirebilecek tutum, davranış ve beceriler kazanır” ifadeleri eleştirilerek öğrencilerden üst düzey çaba beklendiğini belirten rapor, alternatif bakış açılarına müfredatta yer verilmediğini savundu.

Geçerliği yok

“İnkılap tarihi ve Atatürkçülük dersi programlarında yer alan Atatürk ilkelerinden bazılarının günümüzde geçerliliği kalmadı” iddiasıyla “Bu yüzden derse ait kazanımlar günlük hayatta işe yaramayacağı düşüncesiyle öğrenciler tarafından yeterince dikkate alınmamaktadır” denildi.

İÞTE O ÖNERİLER:

-15 Temmuz eğitim programlarında yer almalıdır.

-Talim Terbiye Kurulu yeniden yapılandırılmalı.

-İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi ortaokul ve lise müfredatından çıkarılmalı.

-Din ve ahlak eğitimi birinci sınıftan itibaren verilmeli.

-Öğrencilerin Kuran’ı Türkçe seslerle seslendiremedikleri için Kuran okuma öğretim programı yapılandırılmalı.

-Öğretim programları ve merkezi sınavlar arasında ahenk sağlanmalı.

-Haftalık ders saatleri azaltılmamalı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/egitim/655546/Egitim_Bir-Sen__Ataturkculuk_kaldirilsin.html
duygu
Admin
Admin

MessagePosté le: 18 Jan 2017 23:50    Sujet du message: Répondre en citant

Kraldan çok kralcilar çikar, kiziyla babyi yan yana oturtmaz!!!

Citation:
Kızıyla yolculuk yapmak isteyen babaya 'İslama aykırı' denilerek bilet verilmedi
Kocaeli Gebze Hızlı Tren İstasyonu'nda Ankara'dan 9 yaşındaki kızını alıp İstanbul'a getirmek için bilet almak isteyen Fatih Tuna Erciyas'a gişedeki bilet satış görevlisi 'Bayan erkeğin yanına oturamaz' diyerek karşı çıktı. Erciyas, gişe görevlisinin 'İslam dini bunu kabul etmiyor' dediğini öne sürdü.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/662271/Kiziyla_yolculuk_yapmak_isteyen_babaya__islama_aykiri__denilerek_bilet_verilmedi.html

Not : Haberi sputnik'in internet sitesinde ne Ingilizce, ne Turkçe, ne de FRansizca bolumlerinde bulamadim...
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 23 Juil 2017 2:17    Sujet du message: Répondre en citant

Basliktaki soru isareti hala duruyor...

RTE Turkiye'den bir Islam Cumhuriyeti kavrami çikarmaya çalisiyor , bu hedefte en onemli konum egitim... Butun okullari "imam hatip" tipi yapmaktan geçiyor... Mufredat degisiyor :

Citation:

Anaokuluna kadar inen şeriat
Işık Kansu

22 Temmuz 2017 Cumhuriyet

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, geçen ay sonunda yayımladığı bir yönetmelik ile her derecedeki okullarda “kadınlar ve erkekler için” ayrı ayrı mescit ve apteshane oluşturulması zorunluluğu getirildi.

Yönetmelik, anaokullarını da kapsadığından, AKP’nin bu hizmetinden anaokullarındaki kadın ve erkekler de yararlanacaklar!
Okullarda mescit zorunluluğu, Suudi Arabistan (kralı öldüğünde AKP’nin yas ilan ettiği ülke) kökenli şeriatçı örgüt Rabıta tarafından 1976 yılında Pakistan’da yapılan “Uluslararası Seraat Kongresi”nde karara bağlanmıştı.
Kongreye katılan taraflarca, İslami öğretinin ilkokuldan üniversite düzeyine değin ders olarak okutulmasını da içeren bir dizi şeriatçı ilkenin belirlendiği bu toplantıya, AKP’yi kuran kadroların ağa babası sayılan Milli Selamet Partisi’nden Devlet Bakanı Hasan Aksay da katılmış ve alınan kararlara Türkiye adına imza atmıştı.

AKP, işte bugün bu kararı anaokullarındaki “kadın ve erkeklere” (!) kadar indirmektedir.

Olayın en hüzün verici yönü, o yönetmeliğe karşı siyaseten karşı çıkanın bulunmayışı!

Bu kökü dışarıda şeriatçı kararın yerine getirilmesine, Türkiye’de yalnızca iki öğretmen örgütü direnç gösteriyor:

Ortadaki anayasal suçu, Ulusal Eğitim Derneği özellikle vurguluyor:
“Böyle bir uygulama, anayasadaki cumhuriyetin niteliklerine, devletin laik ve sosyal hukuk devleti kimliğine, yasalar önünde eşitlik ilkesine ve Milli Eğitim Temel Kanunu’ndaki eğitimin laik kimliğiyle ilgili hükmüne aykırıdır.”
Eğitim-İş ise ayrı bir yönü daha öne çıkarıyor:

“Yönetmelik, asıl olarak iktidarın tüm okulları imam hatip liselerine dönüştürme politikasını gerçekleştirme isteğini yerine getirmeyi amaçlamaktadır. Özellikle nüfusun az olduğu şehirlerde okulların neredeyse tümüyle imam hatip liselerine dönüştürülmesi gayreti açıkça görülmektedir.”
Çocuklarımız, dolayısıyla geleceğimiz koyu bir karanlığa itilirken sessiz kalanlar, yakın gelecekte uygarlık güncesinin utanç sayfalarına geçmiş olacaklar. Kaçışları yok.

(...)

http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/786918/Anaokuluna_kadar_inen_seriat.html
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 23 Juil 2017 2:20    Sujet du message: Répondre en citant

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/787097/_Yeliz_den_al_haberi...__Cihat_bilmeyen_cocuga_matematik_ogretmenin_faydasi_yok_.html
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Suivante
Page 8 sur 11

Sauter vers: