315 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 315
Membre(s) : 0
Total :315

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 20h37:03
murat_erpuyan : 20h39:27
SelimIII : 1 jour, 10h03:59
Salih_Bozok : 3 jours
cengiz-han : 4 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - FB & GS
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

FB & GS
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Suivante

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum Sport
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Alex
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 19 Aoû 2008 12:38    Sujet du message: Répondre en citant

"Tek eksik Sampiyonlar Ligi kupasi" Laughing Laughing Laughing

Bu takimla mi ???

"Bagnaz" ??? Kimi kastediyorsunuz ??? Wink

Hadi bir anlik öfkenize baglayalim, gitsin varsin ! Bundan dolayi, size olan saygimdan hareket ederek cevap vermeyecegim. Smile

Zamaninda GS'ya çok büyük saygim ve hayranligim vardi, ama ne olduysa 2000'den sonra UEFA kupasini kazandiktan sonra oldu , bu saygi kar gibi eriyip gitti. Neden biliyor musunuz ??? Sakin zannetmeyin ki bunun arkasinda kiskançlik falan yatiyor !!! Bir kaç kendini bilmez idarecilerinizden dolayi, karsi takimlari küçük düsürme sevdasina kapildiklari için !!! Maalesef, bu durum bugün devam etmektedir, zaten kendinizde çok iyi biliyorsunuz ! Wink

Aziz Yildirim konusuna gelince, madem öyle bir iddiada bulunuyorsunuz, avukatlariyla görüsün, sanirim size gereken cevabi aninda "Yildirim" hiziyla vereceklerdir... Wink

Sampiyonluklara gelince, iyiki Ulusoy usaginiz vardi bir ara !!! Kutsal ittifaginiz, o bile sizi bir kaç hezimetten kurtaramamisti. FB'nin GS'ya ezici bir üstünlügü vardir ve bu fark yakin gelecekte kapanmayacaga benziyor. En güçlü döneminizde bile FB GS'ya ömür boyu unutmayacagi futbol dersi vermistir, hemde on kisi kalarak, ve geçen sene o hezimetlerin bir tanesi daha eklenecekti, son anda Cüneyt Cakir adinda sarlatan kurtarmisti ! Wink
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 19 Aoû 2008 15:24    Sujet du message: Répondre en citant

Ben bagnaz kelimesini kendim için kullandim, taraftar ama bagnaz olmadigimi belirtmek için...

Bilemiyorum, hangi yonetici diger takimlari kuçuk gordu, animsatin bari.

GS'in en zirvede oldugu 4 yilda kimse kutsal ittifaktan bahsetmedemez cunku o sirada ve hemen arkasinda Avrupa'da firtina gibi esiyordu, yani hadi Turkiye'deki maçlari "satin aldilar" ve haksiz kazançlar elde ettiler diyelim, Avrupa maçlarini da mi satin aldilar.

Asil kutsal ittifak 2000'den sonra AY tarafindan kuruldu, aman bunlari engellemezsek bir daha tutamayiz dedi, gazeteciler pasat arabalar filan verildi. GS'i yoneticilerde buyuk bir beceriksizlik içinde bu hamleleri karsilayamadi, engelleyemedi.

Vakit bulursam buraya belgeleri de toplarim.

Daha evvelde soyledim, ben eski gunleri, FB'li ve GS'linin kolkola yan yana seyrettigi maçlari, Turgay Serenli, Metin Oktayli, Lefter'li oyuncularin efendililiginde yapilan rekabeti ozlerim. Bugunku yaratilan dusmanligin tohumlarinda GS'in katkisinin pek olmadigini dusunurum. Dun Ali Sen'i, ama en onemlisi bugun AY'i AY yapan bu kutuplasma ve zitlasma. Dusmanliklar uzerine kurulan bir iktidar.

Bu hep boyle oluyor zaten. Turk Kurdu, Kurt Turku yerken, bir kaç Turk ve Kurt bu isten sebebleniyor. Tabii bu çok daha baska boyutlarda ama sonuç bol ve yonet.

Benim derdim, fanatik yaklasimlari yenip dusmanliktan kurtulmak, ama sizin gibi iyiniyetli bir kisi bile GS'in haksiz kazançla stad elde ettigine inandirilmis olmasi beni karamsar kiliyor.

Son olarak "tek eksik kupa sampiyonlar ligi kupasi" bir gerçek ve de temenniyi yaratiyor ve aslinda kagit uzerinde bugunku kadro da buna yeterli ama bu kadroda ya tutarsalar çok (ornegin Linderoth, Lincoln, kewell ustun form yakalarlarsa...) ve bu kadrodan bir helva yapacak adam da yok.

Zaten Bukres maçi sonrasi kelin gorunme tehlikesi var.

Sonun sonu, saygiyi kaybetmeden karsidaki inandiginin tersini soyleyebilmek olanakli diye dusunuyorum.
ultrAslan
Newbie
Newbie

MessagePosté le: 19 Aoû 2008 21:16    Sujet du message: Répondre en citant

Alex a écrit:

Zamaninda GS'ya çok büyük saygim ve hayranligim vardi, ama ne olduysa 2000'den sonra UEFA kupasini kazandiktan sonra oldu , bu saygi kar gibi eriyip gitti. Neden biliyor musunuz ??? Sakin zannetmeyin ki bunun arkasinda kiskançlik falan yatiyor !!! Bir kaç kendini bilmez idarecilerinizden dolayi, karsi takimlari küçük düsürme sevdasina kapildiklari için !!! Maalesef, bu durum bugün devam etmektedir, zaten kendinizde çok iyi biliyorsunuz ! Wink

sizin yoneticilerinizin hepsi kendini bilmez surekli GSnin basarilarini ort bas etmeye calistilar. turkiye kupasi finalinde 5-1 macinda aziz yildirim taraftarlarinin arasinda izledi maci. mac bittikten sonra ortaliktan kayboldu yani kacti tebrik bile etmeden oysaki 6-0 macinda bizim baskan ayaga kalkip alkislamisti.
gs taraftarlari chelseayi karsiladi diye demediginiz sey kalmadi. ama unuttugunuz bisey vardi 1999 yilinda chelsea galatasarayi yendi diye tebrik ettiniz yoneticilerinizle birlikte...

gecmisini bilmeyenlere bi hatirlatma:

Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé Visiter le site web de l'utilisateur
Alex
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 19 Aoû 2008 23:02    Sujet du message: Répondre en citant

"Igneyi baskalarina batirmadan önce, ilk önce çuvaldizi kendine batir diye bir laf vardir" dilimizde. Bu lafin fransizcasini su sekilde söyleyebiliriz: " avant d'ôter la paille dans l'oeil de ton voisin, enlève d'abord la poutre de ton oeil !
Bundan güzel cevap göremiyorum.

Bu olayin özeti bu ! Örnek vermeyi bile degmez !
Alex
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 20 Aoû 2008 9:37    Sujet du message: Répondre en citant

Madem bu kadar israr eden arkadas var, bi örnek verelim de sonra ispatlamadin diye sitem etmesinler !

Bu sözler GS'yin bir töneticisine ait !

"Öyle bir kaliteli bir golcü alacagiz ki Türkiye hayretler içinde kalacak. Fenerli Guiza'nin transferini gölgede birakacagiz"

Ki zor degil, çünkü Guiza o kadar iyi forvet degil bence, ben olsam o kadar para vermezdim.

http://www.fotomaç.com.tr/gal110.html

Ya kardesim transfer yapacaksan yap sana kimse karisamaz, ama niye ezeli rakibine gönderme gereksimini duyuyorsun. Adamlarin tek derdi FB kompleksinden bir an evvel kurtulmak.

Hem bi kere senin forvete ihtiyacin yokki, senin acilen çok iyi oyun kurucuya ihtiyacin var, bu is Lincoln'le Mincoln'le olmaz. Olmayacak duaya amin demeye çalisiyorsun !
ultrAslan
Newbie
Newbie

MessagePosté le: 20 Aoû 2008 15:00    Sujet du message: Répondre en citant

arkadasim sen bana fotomacin haberiyle mi ispatlayacaksin? sen fanatik fotomac fotogol gibi gazetelerin ne oldugunu bilmiyormusun? ama demisse de yanlis yapmis

bak sen dedinki 2000 oncesi galatasaraya saygim vardi ne olduysa 2000 sonrasi oldu dedin. bizim fenere 2000 oncesidede saygimiz yoktu yukaridada gordun... adamlar federasyonu protesto ediyorlar ellerinde kocaman bi pankart "ayagina saglik chelsea" diye hemde onde fb yoneticiler var. BIRKAC Galatasarayli havaalanina geldi yoneticileriniz Turkluklerine laf etti peki onlarin yaptigi neydi? ne cabuk unuttular kendi yaptiklarini. bizim nagmalup olarak aldigimiz kupaya tesaduf dediler. her galibiyet yada sampiyonluktan sonra gundemi degistirme telasina dusuyorlar. ayip degilmi onlarin yaptiklari??
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé Visiter le site web de l'utilisateur
Alex
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 20 Aoû 2008 15:50    Sujet du message: Répondre en citant

Anlasilan ben sizden daha az fanatikmisim ! Smile

Biz belki 20 kusür seneden beri Türkiye kupasini alamadiysak, hiç bir zaman rakimizle 13-14 sene sampiyon olamadiniz diye alay etmedik, ben sahsen hatirlamiyorum ! Wink Alin size bir örnek daha ! Wink Beni bu forumda yazi yazmaya yönelten bu konudur !

Kaldi ki, FB yöneticilerin GS'in UEFA kupasini aldiktan sonra sarfettikleri sözleri yanlis, FB'li taraftari olarak söylüyorum ve kabul etmiyorum. O kadar da degiliz !!! FB'li yöneticilerin "tesadüf" kelimesini su açidan söylemis olabilirler, o sene GS'in fazla "güçlü" rakibi yoktu yanilmiyorsam, tabii finaldeki rakibi disinda, ve unutmayin penaltilara gelinmeden önce uzatmalarda Taffarel yüzde yüz gol pozisyonu çikarmisti çizginin üzerinden. Ve de Hagi gibi futbolcuyu, "tesadüf" - ki bu konuda tesadüfle geldigini düsünüyorum- eseri renklerinize katmanizi bagliyorum. Ondan önce bir iki tane Rumen futbolcu vardi zaten. Unutmayin onu kimse istemiyordu Avrupa'da. Ben Hagi'nin futboluna hayrandim, ama, kisiliginden, pis ve agresif karakterinden nefret duyuyordum. Hele hakem Erol Ersoy'a maç esnasinda tükürmesi ve neredeyse dövmeye kalkmasindan sonra birkaç maçla isin isinden siyrilmasi, beni GS'dan nefret etmeyi eglemistir. Barthez bile 10ay ceza almisti. ama bunu futbol federasyonu inalmaz bir karala örtbas etmisti. Unutmayin o dönemde, Federasyon baskanida haluk abinizdi, Türkiye'de onun gibi rengini belli eden bir baskan gelmemistir. Siz zannediyorsunuz, GS Türkiye'de rakiplerinden çok çok üstündü. Haaayir beyefendi, GS'in nasil kollandigini herkes gördü, bunu bugün BJK'lilar bile kabul etmektedir.

Ve elbette FB'liler Federasyon baskanina dogal olarak protesto edeceklerdi, ve FB'lilerin GS'a nefreti burdan kaynaklanmaktadir. FB iki yil önce son maçta sampiyonlugu kaçirdigi sene, Ulusoy federasyonun basina tekrar geçtiginde, ki ikinci yari daha yeni baslamisti, bazi GS'li arkadaslara dedim ki, "Sampiyonlugunuz kutlu olsun". Ve FB'nin elinden sampiyonlugu almak için elinden geleni yapmistir Ulusoy beyefendi. Zaten son maçta gördük ki hersey hazirlanmis. Hakem Selçuk Dereli, Denizli futbolcularinin sert oyununa 70'inci dakikaya kadar göz yumdu, sari kart çikarmiyor, maçi üç kere durdurmus tehir edemiyor.Halbuki bu yetkiye sahip. Sonra bana diyeceksiniz maçi on alti dakika uzatti, geçin bunlari geçin arkadasim.

Ki 8-0 lik Ankaragücü maçina da deginmeye bile degmez ! Ama ne hikmetse Anelka'nin elle attigi golden sonra daha çok yaygara koparildi ! Wink

Chelsea'li oyunculari madem karsiladiniz, yemekleseydiniz bari ! Wink

Yalan mi arkadasim ??? Wink
ultrAslan
Newbie
Newbie

MessagePosté le: 20 Aoû 2008 16:51    Sujet du message: Répondre en citant

daum doneminde aldiginiz hangi sampiyonluk alin teriyle kazanildi? biz o sampiyonlugu hakederek aldik soke soke aldik.

gelelim ceza konusuna. tuncay gs macindan sonra bir baba hindi bilmem nereye bindi gibi seyler diyor ceza yok. kablolar kesiliyor ceza yok. yonetim kabloyu kesenler bulunacak diyor(ki biliyoruz kimin yaptigini yada yaptirdigini) ama olay kapandi gitti. geretsin kafasi yariliyor ceza yok. umitin kafasi yariliyor ceza yok. mondragona ses bombasi atiliyor ceza yok. bize bes maclik ceza verirler size izmire tatil yapmaya gonderirler. kayseri macinda taraftarlar dakikalarca kufur ettiler tvden butun turkiye duydu staddaki gozlemciler duymadi. basketbolda fb gs derbisinde galatasarayli oyunculara edilmedik kufur kalmadi bu kadarla kalsa iyi uzerlerine atilmadik seyde kalmadi aziz yldirimda oradaydi peki ne oldu tabiki HIC kameralar kayittaydi ama yine ceza yok.

dileyim insallah TFF yeni sezonda her takima adaletli davranir

ha bu arada chelseali futbolculara yemek ismarlayamadik hani paramiz yok ya hani biz fakiriz ya Smile keske chelsealiler protesto oldugu gun istanbulda olsalardi aziz amcalari sevincten neler ismarlamazdiki onlara...
Alex
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 20 Aoû 2008 18:41    Sujet du message: Répondre en citant

"Daum döneminde hangi sampiyonlugunuz alin teriyle kazanildi" Shocked
Sen o hikayeleri kendi taraftarlarina anlat dostum, o iftiralar FB'lilerin kilina bile dokunmaz !

"biz o sampiyonlugu hakederek aldik söke söke" Külahima anlat onu ! Laughing

Geçin bunlari geçin !!! Kutsal ittifaklari ne çabuk unuttunuz ???

GS Inönü'de, uzatmalarda sansli gol atti ha ??? Onu da popoma anlat ! Laughing

Bu binbir gece masallarini çocuklara anlat dostum !

Verilmeyen cezalar konusuna gelince. Ok, ya haksiz sekilde verilenlere ??ne diyeceksin ? Örnek mi ??? Manisa'daki maç neyin nesi ??? Anlat bakalim dostum ! Wink

Basketbol maçini seyrettim, senin gibi at gözlükleriyle degil. Iyi bak GS'li yönetici ne yapiyor, resmen seyirciyi tahrik ediyor, ondan sonra mazlum durusu ha ? Yemezler gözüm yemezler bu hikayeleri !!!

Neee, paraniz mi yok ??? Laughing

Valizlerle gezenlerde bizim gözümüzden kaçmaz, hani açiklayacakti, birileri zam mi yapti yoksa ??? Wink

"Insallah TFF yeni sezonda her takima adaletli davranir" Bunu bir GS'linin agzindan duymak çok komik geliyor bana ! Exclamation
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 21 Aoû 2008 1:29    Sujet du message: Ankaragucu 0 - Galatasaray 8 ! Yil 1993 Répondre en citant

Alex a écrit:

(...)

Ki 8-0 lik Ankaragücü maçina da deginmeye bile degmez ! Ama ne hikmetse Anelka'nin elle attigi golden sonra daha çok yaygara koparildi ! Wink

Alex bu ornege fazlasiyla uzuldum. Camur at izi kalir 15 senedir yuruyor.
Iste 8-0 'in hikayesi >

10 yıl önce!
Ali KIRCA
Sabah – 17.05.2003

Bu akşam "bir takım" için şampiyonluğun kapısı sonuna kadar aralanacak.. Hangi takımın taraftarı olursanız olun, kazananı alkışlamaktan başka ne yapılabilir ki?
Peki çoğunluk neden böyle yaklaşamıyor olaylara; neden her şeyi "ölüm-kalım" boyutuna taşıyor?
Ne yazık ki işin bu yanında "çuvaldız"ın büyüğünü medyaya batırmak gerekiyor.
Medya nasıl mı yapıyor bunu?
Asılsız iddiaları "şehir efsaneleri"ne dönüştürerek!
Þu meşhur "şaibe" meselesi... Nedense Galatasaray'ın iki ezeli rakibinin yandaşları, bu sözcüğü kullanır durur Sarı-Kırmızılılar için.
Galatasaray'ın savunulmaya filan ihtiyacı yok elbette... Ayrıca, bir şampiyonluğun gerçekte hak edilmiş olup olmadığının "sağlama"sının yapılacağı yer, gazete sayfaları değil, Avrupa sahalarıdır.
Hakkıyla şampiyon olduğunu kanıtlamanın Avrupa performansından başka hiçbir ölçüsü yoktur.
Peki nedir "şaibe"nin "karine"si? O yazılıp çizilmez işte. Ama dilden dile "şehir efsanesi" gibi anlatılan bir olay vardır.
Önce "o" iddia ve söylenti
"1992-93 sezonunda Galatasaray averajla şampiyon oldu.. Son maçta 8 gole ihtiyacı vardı. Ankara'da Ankaragücü'ne sekiz gol attı; yani Ankaragücü yattı.. Galatasaray'ı şampiyon yaptı.."
"Þaibe-şaibe" denilen iddiaya dayanak yapılabilen başka hiçbir olay da yok. Yılların içine dağılmış binlerce hakem hatasından söz edenler olursa şayet, o hataların kimin lehine, kimin aleyhine dağıldığını gösteren belgeler ortaya konulduğunda kimsenin söylecek sözü kalmaz.
Gelelim o meşhur maça!
Tam on yıl önceydi.. Kaderin cilvesine bakın ki, aynı gün, şampiyonluk adaylarından Galatasaray Ankaragücü'yle; Beşiktaş da Gençlerbirliği'yle oynuyordu...Tıpkı bugün olduğu gibi..
Evet, Galatasaray Ankaragücü'nü, Ankara'da 8-0 yendi..
Peki! Yalnızca birkaç hafta önce yine Ankara'da, Ankaragücü'nü 6-0 yenen takım hangisiydi?
Bildiniz.. Beşiktaş...
Peki bu durumda hangi takım şike yapmış oldu?
Galatasaray mı, yoksa Beşiktaş mı?
Bilemediniz.. Hiçbiri..
Çünkü o yıl Ankaragücü, ligi sonuncu bitirerek küme düşen Konyaspor'dan sonra ligin en çok gol yiyen takımıydı...
Ankaragücü'nü Galatasaray'dan bilerek çok gol yemekle suçlayan Beşiktaş, o yıl iki maçta tam 10 gol göndermişti suçladığı takımın kalesine! İlk maçta 4-0, ikinci maçta 6-0.
Peki yıllar sonra "o" maç için "şaibe" gürültüleri koparmak, sportmenlik mi, gazetecilik mi?
Daha önemli bir şey var.
O son maçta averaja ihtiyacı olan takım Galatasaray değil Beşiktaş'tı.
Kaldı ki, Beşiktaş İstanbul'da daha ilk dakikalarda Gençlerbirliği'nden gol yiyerek maça başlıyor, karşılaşmayı 3-1 kazansa da artık Ankara'daki Galatasaray maçının hiçbir anlamı kalmıyordu.
Daha da önemli bir şey var.
Beşiktaş o yıl şampiyonluğu başka takımlarla oynanan maçlar yüzünden kaybetmedi..
Kendi sahasında, İnönü'de, rakibi Galatasaray'a 3-1 yenildiği ve rövanşı da kazanamadığı için kaybetti... Hepsi bu!
Bunları niçin yazdım?
Artık, bizim konumumuzdaki gazetecilerin asılsız iddialarla "genç kuşaklar"ı birbirine karşı kışkırtmaktan vazgeçmeleri gerekiyor... Genç kuşakların bilinçaltlarına, tuttukları takımın geçmişte haksızlığa uğradığı "his"sini yerleştirirseniz, önlenemez gençlik isyanlarının "müsebbib"i de siz olursunuz.
"Hata yapmışım" diyebilmek en büyük erdemdir..
Bunu herkesten bekleyemem... Lakin... İnsan olarak sevdiğim, Beşiktaşlı bir spor yazarı olarak da saygı duyduğum birinden beklemek hakkımdır...
Dün, bu gazetenin spor sayfasında sevgili Kazım Kanat "Olayın Ankaragücü'nün tarihinde kara bir leke gibi 15 yıldır durduğunu" söylüyordu...
Bence, Kazım Kanat'ın Ankaragücü'ne de, Galatasaray'a da birer özür borcu var... Bir özür de yıllardır yanıltılan sporseverlere elbette!
Bunu yaptığı takdirde spor basınında küçümsenmeyecek bir çığır açılmış olacaktır Benim için bu tavır şampiyonluklardan daha değerlidir...
Ne olacak ki! Þampiyonluk dediğiniz bir futbol bayramıdır sonuçta! Bayrakların renginin ne önemi var... Þu ülkede sevinilecek bu kadar az şey varken, ister Beşiktaşlılar sevinsin, ister Fenerbahçeliler, isterse Galatasaraylılar!
Ben de merakla bekliyorum işte 2 kilometrelik görkemli Beşiktaş bayrağıni.

8-0 GERÇEÐİ
Iskender BAYDAR
Star - 16.05.2003

Son haftalarda sahalarımızda yaşanan olayları açıklamakta zorlanan bazı yazarlar, hemen 92-93 sezonuna dönüp, Galatasaray'ın 8-0'lık Ankaragücü maçını yazıyor...
Yazmalarında hiçbir sorun yok...
Ne de olsa burası özgür bir ülke...

Asıl sorun, bilmeden yazmalarında. Sevaptır; öğretelim de öğrensinler.
Galatasaray, o sezon Ankaragücü'nü İstanbul'da 3-0, Ankara'da, ligin son maçında 8-0 yendi.
11 gol attı, hiç gol yemedi.
Averajla şampiyon oldu...
Beşiktaşlılar'a göre, 'şaibeli şampiyon' oldu.
Beşiktaş, o sezon Ankaragücü'nü İstanbul'da 4-0, Ankara'da, ligin bitimine haftalar kala 6-0 yendi.
10 gol attı, hiç gol yemedi.
Averajla ikinci oldu...
Yine Beşiktaşlılar'a göre, 'şerefli ikinci' oldu.

O sezon, son maçlardan önceki tabloya bakalım:
Galatasaray'ın attığı 66, yediği 21, averajı 45...
Beşiktaş'ın attığı 65, yediği 22, averajı ise 43...
Galatasaray'ın hem 2 gol artı averajı, hem de gol fazlası avantajı vardı.
Son maçlarda, Galatasaray Ankaragücü'ne 2 fark yapsa, Beşiktaş'ın Gençlerbirliği'ne 5 fark yapması gerekiyordu.
Yani averaja ihtiyacı olan Beşiktaş'tı.

Türkiye liglerinde şike yapılan maçlar 1-0, 2-0, bilemedin 2-1 biter.
Eğer, parayı bastıran biraz bonkör davranmışsa, 3-1'e de bağlanır...
İnanmayan, çok geriye gitmesin...
Bu sezonu gözünün önüne getirsin.

Yazıyı, Beşiktaş'ın efsane Başkanı Süleyman Seba'nın, kongre konuşmasından bir alıntıyla bitirelim:

'Herkesi bir zaman için aldatabilirsiniz...
Bazı kişileri her zaman aldatabilirsiniz...
Ama, herkesi her zaman aldatamazsınız.'

Varsayim ve karalamadan ote var mi elde herhangi bir delil. Ben sordum, Adnan Sezgin'in FB'den gelen paralari Istanbulsporlu futbolculara dagitmasinin zabitlari var ama.
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 21 Aoû 2008 1:45    Sujet du message: Répondre en citant

Alex a écrit:

"biz o sampiyonlugu hakederek aldik söke söke" Külahima anlat onu ! Laughing

Geçin bunlari geçin !!! Kutsal ittifaklari ne çabuk unuttunuz ???

GS Inönü'de, uzatmalarda sansli gol atti ha ??? Onu da popoma anlat ! Laughing

(...)

Valizlerle gezenlerde bizim gözümüzden kaçmaz, hani açiklayacakti, birileri zam mi yapti yoksa ??? Wink

GS'in son iki sampiyonluguna FB'li olarak laf atmak insafsilik en ondesi.

Sondan bir evvelki sampiyonlukta ortaya çikan parayla elle degil yurekle bilekle slogani bosuna çikmadi.
Sen sampiyon olacaksan Denizli yenecekin, uzatmalarda gol atacaksin. Apiah'in sutu disari gitmese gol olsa FB sampiyon. Ben hep soyledim ilahlar FB sampiyon olsun istemedi. Elle atilan 3 gol var o sezonda.

Karsilik olarak BJK maçini surmekte isi kurtarmiyor. Evet Kabze uzatmanin son saniyesinde gol atiyor. Iyi de uzatmanin son saniyesinde gol atilmasi yask mi. Yok Cordoba degaji GS'li futbolcuya atmis, yani para yemis sike yapmis. Peki GS'li futbolcuya atti da o mu sutlayip gol atti. O GS'li bir baska GS'liya pas verdi, o da ceza sahasina orta yapti Kabze de gol atti. Eee bunlar olurken "satilmis Cordoba" haricindeki BJK'liler ne yapiyordu, elleri armut mu topluyordu.

Cezch satilmis ki yopu elinden kaçirip gol yiyor. Ayjut satilmis daha beteri ilk dakikalarda Bukresli futbolcuya nisanliyor topu golu yiyor...

Bunun adi en hafif deyimle oyun bozanliktir.

2008 sampiyonlugunda ne kusur var bilemiyorum?

Bir de bavullarla para tasiyan GS'li yonetici kim, nerede ne zaman yazdi bilmek isterim.

Ayrica verilen cezalarin karsiligi olaylarin bir listesini yapalim, siz yazin iste GS'li ucuz kurtuldu diye ben de FB'li ucuz kurtulanlari ve olaylari yazalim, olabildigince somut ve quantifiable bir sonuç çikarmaya çalisalim.

Tekrar soyluyorum, benim her dedigimin dogru oldugu iddia edecek bir durumum yok, yanlissa duzeltirim, gerekirse de ozur dilerim. Amacim olabildigince somut bir sekilde yandas bagnazligindan arinarak gerçege yaklasmak.
Alex
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 21 Aoû 2008 8:34    Sujet du message: Répondre en citant

Murat çok kötü avukatlik yapiyorsunuz, bosuna zahmet etmissiniz. Madem öyle bir sey"yoktu" niye o zaman Zalad'i Türkiye'den apar topar def ettiler ???? Wink

Bakin geçen seneki sampiyonlugunuz da deginmemistim. Bes metre Servet'in ofsayttan attigi gol var, karsi takimlarin bile bile verilmeyen penaltilari var, birakin Allah" askina bu binbir gece masallarini. Anelka "elle" gol attigi zaman ki Anelka o golü elle atmadi, kaleciye faulü var çünkü havada olan kalecinin kilina bile dokunamazsiniz, yanimdaki bütün diger takimimlarin amigolari sahit, keske vermese hakem dedim, keske puan almasak burdan ekledim.

Hangi GS'li böyle bir sey söyleyebildi kendi takimi için ? Sabri'nin rakibe ceza sahasi içinde yaptigi penalti faulünü, antu.com kare kare gösterdi, o pozisyonu uzayli ET de gördü, 5-10 bulunan hakem görmedi ha ! Shocked

Daha çok yazilacak sey var ama, her neyse, burada kalsin, tadiyla birakalim.
ultrAslan
Newbie
Newbie

MessagePosté le: 21 Aoû 2008 21:00    Sujet du message: Répondre en citant

bizimki seyirciyi tahrik etti diyelim sizinkiler ne yapti medyayida arkaniza alarak alkis diye tutturdunuz.
bizimkiler ali koc gibi serefsizler hassiyetsizler hakkimizi yiyorlar ligden cekilecegiz gibi laflar etselerdi ortaligi ayaga kaldirsaydik belki cezalardan siyrilirdik.
valiz olayini bilmiyorum ama aziz yildirimin maclarin saha disinda kazanildigi ogrendim dedigini biliyorum bana buraya gelip onlari koruma onlarin ne oldugunu herkes biliyor. fenerliler disinda kimsenin aziz ve feneri sevdigini zannetmiyorum
daha cok sey yazardim ama zamanim yok belki bundan sonra cevap veremeyebilirim
benim yerime baskalari devam etsin Smile
Alex
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 22 Aoû 2008 8:46    Sujet du message: Répondre en citant

"Aziz Yildirim'i ve FB'yi FB'lilerin disinda hiç kimse sevmiyor"

Fransa'da bir asirdir yerlesmis bir toplumun Türkiye aleyhtari çikardigi propagandayi animsatiyor bu bana !

Bu bedava demeçleri siz kendiniz inaniyor musunuz ???

Türkiye'de en büyük taraftar kitlesi FB'de, GS'in Avrupa sampiyonu olmasina ragmen ! Wink
Alex
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 22 Aoû 2008 15:45    Sujet du message: Répondre en citant

Artik karpuzun adini bile FB ismi veriliyormus ! Laughing

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/9722842.asp

FB karpuzu !!! Exclamation

Idea
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum Sport Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Suivante
Page 3 sur 21

Sauter vers: