519 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 519
Membre(s) : 0
Total :519

Administration

Derniers Visiteurs

lalem : 6 jours
SelimIII : 8 jours
adian707 : 9 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Bir de ben katkida bulunayim hafiflige
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Bir de ben katkida bulunayim hafiflige

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 16 Fév 2007 2:41    Sujet du message: Bir de ben katkida bulunayim hafiflige Répondre en citant

Turkçe forumda ilginç ve supriz konular islenir oldu. Ben de bugunku Hurriyet'te gozume ilesen haberi geçeyim bari :
Wink

Cinsel hayatı sabote eden 10 psikolojik neden

Türkiye’nin en çok satan aylık kadın dergisi Seninle’nin "Cinsel Yaşamımız" özel sayısında, seks hayatını sabote eden 10 psikolojik neden büyüteç altına alındı.

Cinsel sorunlar, bireylerin sağlıklı ve doyurucu bir cinsel yaşam kurmalarını, sürdürmelerini engelleyen tıbbi, psikolojik, sosyal ve kültürel tüm sorunları içerir. Cinsellikle ilgili korku ve kaygılar, utanma, suçluluk ve günahkarlık duyguları, erkeklerde sertleşme güçlüğü, erken boşalma, kadınlarda uyarılamama ya da orgazm olamama gibi çeşitli konulardaki takıntılar ya da korkulardan oluşurlar.

1) Yetiştirilme ve geleneksel kadın rolü

Toplumumuzda kız çocuklarına cinsellikle ilgilenmemeleri öğretilir. Cinsel ilgi ve aktiviteler kınanır ve kısıtlanır. Mesela mastürbasyon yapmaları hoş karşılanmaz. Küçüklükten itibaren bu şekilde telkin edildiği için, ileride bu bireylerin cinsel yaşamlarında sorun yaşamaları kaçınılmazdır.

2) "İyi kız" sendromu

"İyi kız" sendromu, edilgenlik, boyun eğme, yumuşak başlılık, incelikli olmakla ölçülür. Yurtdışında yapılan araştırmalar, orgazm olamayan kadınların yüzde 88’inin çocukluklarında veya genç kızlıklarında kendilerini "iyi kız" olarak tanımladıklarını; orgazm olan kadınlarda ise bu oranın sadece yüzde 30 olduğunu göstermiştir.

3) Negatif beden imajı

Orgazm bozukluğu olan kadınlarda kendilerine duydukları saygının azlığı, yetersizlik duyguları ve olumsuz beden imgesi daha sık görülmektedir.

4) Katı dini ve ahlaki inançlar

Bazı insanlar cinselliğin günah ve ayıp olduğu yönünde katı mesajlarla büyütülürler. Erişkin olduktan sonra da doğal olarak hissedecekleri cinsel arzularını bastırırlar. Örneğin, vajinismuslu kadınların bir kısmında dinsel şartlanma görülür.

5) Baba-kız ilişkisinden kaynaklanan nedenler

Çocukluğunda babalarından ayrı kalan, babaları tarafından terk edilen ya da babalarını kaybeden kadınlarda ve babalarıyla birlikte büyümüş ancak duygusal yakınlık kurmayan kadınlarda orgazm olamama oranı daha yüksek bulunmuştur. Bazı vajinismuslu kadınların da babalarıyla yakın ve duygusal ilişki kurmada sorunları olduğu görülmüştür.

6) Cinselliği aşağılayan aile

Vajinismusu olan kadınların annelerinin sıklıkla cinselliği değersizleştirdikleri gözlenmiştir. Böyle anneler, cinselliği sadece erkeklerin istediği bir şey olarak görürler ve kızlarına da cinsel organlarını kirli olarak yansıtırlar.

7) Zayıf, güçsüz anne

Dayak atan baba ile dayak yiyen anneden oluşan aile modelleri, vajinismusun önemli sebeplerinden biridir.

Cool Kişilik sorunları

Ağır kişilik bozukluklarına sıklıkla cinsel sorunlar eşlik eder. Örneğin, şizoidlerde cinsel ilişki isteği azdır, borderline kişilik bozukluklarında ise cinsel sorunlar çok çeşitlidir.

9) Cinsel kimlik veya yönelim sorunları

Eşcinsel olanlar ile eşcinsel arzularını bastırıp bir erkekle birlikte olmaya çalışan kadınlarda da uyarılma ve orgazm sorunları ortaya çıkar. Çünkü kişinin arzu duyduğu şey ile yaşadığı şey arasında bir uyumsuzluk vardır.

10) Cinsel taciz ve travmalar

Özellikle cinsel tiksinti bozukluğunda ve başta vajinismus olmak üzere bazı cinsel işlev bozukluklarında, cinsel şiddete maruz kalma öyküsüne sık rastlanır.

Bu yazının devamı ve cinsel mutluluğunuzu sağlayacak pek çok konu, Seninle "Cinsel Yaşamımız" özel sayısında... Seninle "Cinsel Yaşamımız" dergisi 3,90 YTL’ye tüm bayilerde.

Idea
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Salih_Bozok
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 16 Fév 2007 14:52    Sujet du message: Re: Bir de ben katkida bulunayim hafiflige Répondre en citant

murat_erpuyan a écrit:

2) "İyi kız" sendromu

"İyi kız" sendromu, edilgenlik, boyun eğme, yumuşak başlılık, incelikli olmakla ölçülür. Yurtdışında yapılan araştırmalar, orgazm olamayan kadınların yüzde 88’inin çocukluklarında veya genç kızlıklarında kendilerini "iyi kız" olarak tanımladıklarını; orgazm olan kadınlarda ise bu oranın sadece yüzde 30 olduğunu göstermiştir.

Idea

Yahu ben 59 senedir bu alemde sürtüyorum, daha iyi kiza rastlamadim.....ve de halimden memnunum....

yaşasın "kötü" kızlar !
Bu iktisattaki Gresham kanunu gibi, kötü para iyi parayı kovar!!!

Idea

yâni: iyi avratlar benden uzak dursun!!!!

PS : yahu Murat'cim
bunlar hafiflik degil be canim!!
âlemin en "heavy" sorunlari burada "yatiyor"!

murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 16 Fév 2007 15:55    Sujet du message: Hafiflik Répondre en citant

Ben de farkindayim Abim hafiflik olmadigini, konunun aslinda çok onemli oldugunu da, biz forumun genel tematiklerinin disinda oldugu için "hafif"lik yakistirmasi yaptim.

Wink
Salih_Bozok
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 16 Fév 2007 17:42    Sujet du message: katkiya devammmmm!!!!! Répondre en citant

Bir yerden arakladimmm!

Rus kızlar & Türk kızları arasındaki 10 fark
kesin buna kızanlar olacaktır ama gerçekler..

1-
ruslar bakımlıdırlar
türk kızları bakımsız oldukları gibi bide su üstüne çıkabilmek için her türlü bahaneyi anında üretmekten kaçınmazlar.
örn: ben rahat bir kişiliğim/grunge ım/tarzım bu/hergün saç yıkanmaz sonra dökülür

2-
ruslar uzun boyludurlar
bizimkilerin kıçları yere yakın olduğu gibi akılları da yere yakındır.
örn: ortalama türk kızı boyu türkiye de 1.62 dir. bu oran rusya da 1.76 lardadır.

3-
ruslar parasızda olsalar eğlenmeyi bilirler (rus fahişelerden bahsetmiyorum)
paranız olmadan heleki bir türk kızını dışarı çıkarmaya çalışın...
örn: canım bu akşam park ta içelim gel süper eğlenecez.... şaaaaaakk ...terk

4-
ruslara yapamadığı birşeyi söylediğinizde öğrenmeye çalışırlar
türk kızına söylediğinizde alacağınız cevaplar vardır.
örn: daha iyisini yapan birini bul o zaman !!! benden bu kadar !!! yeter !!!

5-
ruslar her türlü teklife açıktırlar mantığını anlatabildiğiniz sürece.
türk kızlarının ilk cevabı her zaman hayır dır
örn: canım bu yaz tatile çadırla gidelimmi? -canım ben annemlerle gidiyorum!!!!

6-
ruslar seksi zevk için yaparlar veya normal olarak üreme amaçlı.
türk kızları zorunluluktan yaparlar. kaybetmemek için.
örn: seks ten sonra gelen soru da bunu hedefler. canım beni seviyormusun??

7-
rus kızları sorunları olduğu zaman siz sormadıkça söylemezler
türk kızları merhaba bile demeden başlarından geçeni veya ne kadar üzgün/yorgun/acılı olduklarını anlatmaya başlarlar
örn: merhaba canım... karnım çok ağrıyor bugün !!! bi adam takıldı peşime... !!!

8-
rus kızları sırt kaşımayı bilirler çünkü hassastırlar.
türk kızları daha çok "tımar" olarak bilinen şeyi yaparlar
örn: e- canım o tırnakların ne kadar uzunmuş !!!!
t.k.- harttttt.....harttttt

9-
rus kızları duygusaldır ve sonuna kadar götürmeyi hedefler
türk kızlarının işine gelmediği yerde tekmeyi yersiniz.
örn: bir rus kızının dediğini aynen yazıyorum
r.k. - if you eat bread i eat bread, if you drink water i drink water
t.k. - if you bring bread i go, if you bring water i have gone already

10-
rus kızları sorgusuzca güzeldirler abi !!!... bunu tartışmak bile gereksizdir. hatta acıyan gözlerle bizimkilere bakarlar...
türk kızları her zaman en güzeliz derler olmasalarda bunu kapatabilmek için her daim bahaneleri vardır.
örn: bunun örneği yok ancak BU GERÇEÐİ HERKEZ BİLİR

(ç)ALINTI

he he..Sero yine dagitti....

murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 17 Fév 2007 0:11    Sujet du message: seni gidi satilmis komunist ! Répondre en citant

hain n'olacak... Exclamation
perisusoy
Newbie
Newbie

MessagePosté le: 24 Fév 2007 15:17    Sujet du message: Répondre en citant

=] Açıkçası buralarda yeniyim Salih bey ama Rus kızlarını okurken çok eğlendim... Ve işin acı tarafı da çoğunluğu gerçektir. Tabş bu bazı dış etkenlere de bakar.

(her ne kadar çalışmış olduğum sektör sayesinde bu Rusların çok yalnışını görmüş olsamda)

Türk kızlarının üstünde çok baskısı vardır. Ve de çok basma kalıp kurallarla büyür, büyütür ve bu kurallarla ölürler. Bir kadın olmama rapmen bu değindiğiniz konularda ben bile sorun yaşadım. Nitekim çok fazla kız arkadaşım olmadı, olamadı.

Neyse ciddiye bindirmeyeyim bu geyiği....
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

Sauter vers: