281 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 281
Membre(s) : 0
Total :281

Administration

Derniers Visiteurs

lalem : 5 jours
SelimIII : 7 jours
adian707 : 8 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Evet siz ermenisiniz!
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Evet siz ermenisiniz!

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Salih_Bozok
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Fév 2007 14:17    Sujet du message: Evet siz ermenisiniz! Répondre en citant

NY'ta oturan kuzinim Mine'den gelen mail'i burada yayinliyorum, altina kendi imzami da basarak:

DOGRU! SIZ ERMENISINIZ!

Dogru soyluyorsunuz! Siz Ermeni'siniz! Kisi
kendisini nasil goruyorsa, oyledir! Siz kendinizi
Ermeni olarak mi, goruyorsunuz? Kuskunuz olmasin,
Ermenisiniz!

1840 yilinda, ortalikta en kucuk bir catisma
yokken.. Maras'ta, bir dagin tepesinde kurulmus bir
Turk karakolunu yorede gizlice orgutlenmis olan bes
bin dolayinda silahli Ermeni gucu gece yarisi basti.
Dort yuz dolayindaki Turk askeri ile subayinin
kulaklarini, burnunu keserek!.. Sonra yavas yavas,
iskence ederek oldurduler!. .

Siz, bunu bilmezsiniz! Siz, Ermeni'siniz!

Evet, siz Ermeni, kesinlikle Ermeni'siniz!

Bin sekiz yuz yetmisli yillardan baslayarak,
Kafkas kuzeyi, Kafkasya ile Gurcistan'da
silahlandirilan Ermeniler Turk kokenli koylere
saldirdilar! Bu bolgelerde Turk sayisinin azalmasi
boylece basladi!

Biliyor musunuz? Bilmiyorsunuz! Niye? Ermeni
oldugunuz icin! Evet, siz Ermeni'siniz!

1878 - 1879 yilindaki unlu "93 harbi"nde bolgeyi
cok iyi tanidiklari icin Ruslara kilavuzluk edenler
de, cephe gerilerindeki Turk koylerini basanlar da,
Ermenilerdi!

Siz, bunlari biliyor musunuz? Sizin, "Ermeni acik
oturumlari"nda boy gosterip yongalar savuran
tarihcileriniz bilir mi? Bilir, bilir! "Bilmemis"
olabilir mi? Nicin, bir tek soz olsun bundan soz
etmez?

Etmez! Evet, siz Ermeni'siniz!

1913 - 1915 yilinda kiyima ugrayan Turk koyleri!
Durduk yere oldurulen yuz binlerce Turk?!

Bilmiyorsunuz degil mi? Ermeni'siniz!

1905 yilinda Kucuk Erges Beg'in savundugu
Andican'i tutusturarak yirmi bin Ozbek Turk'unu
olduren kim? Ruslar degil! Rus ordusuna bu isi yapmak icin karsi koyan
Ermeni birligi? Bilmiyor musunuz?

Bilmezsiniz! Ermenisiniz!
Baskin Oran.. (Bilir, bilmez)!!!
Hassan Ummit.. (Bilir, bilmez)!!!

Bakin, siz imdi 20. y.y.in en buyuk kiyimi:
Karabag'i bilmezsiniz, degil mi?! Hani, yuz bin kisi
yerinden - yurdundan olmustu!

Bakin, siz imdi 20.y.y.in en buyuk saldirisi, en
buyuk kanli kirimi olan Azerbaycan'in yuzde onunun ele
gecirilip bir milyon kisinin surulmesini, bunlarin
icerisinden binlercesinin olduruldugunu de
bilmiyorsunuz! ?

Cok uzadi! Son bir soru, son bir belirleme:
Turkiye'de 390 bin Ermeni var?
Peki: Ermenistan'da kac Turk var?
Siz, Ermeni oldugunuz icin bilmezsiniz!
Ben soyleyeyim: YOK! Ermenistan'da bir tek Turk
yok!

Evet: "HEPIMIZ ERMENIYIZ!" diye bagiranlar..
Siz bilmezsiniz! Siz Ermeni'siniz!
BIZ ISE: TURK!
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 01 Fév 2007 19:07    Sujet du message: Yaziklar olsun Répondre en citant

Sizden boyle birsey beklemezdim.

Boyle ilkel bir tepkiyi buraya tasiyacaginizi dusunemezdim.

Kin ile gelecek kurulmaz. Dunya tarihi herkesin herkesi bogazlamasiyla dolu. Hiç kimsenin eli temiz degil. Padisah bile oglunu bogazlatiyor...

Bu yazi bir cinayeti dogruymus gibi gosterip Ahmet Altan gibi "dun olduruyoduk bugun de " zirvalamalarini dogru çikariyor. Uzuldum.

Baskalarini kinleri yuzunden yererken ben bu kini anlamiyorum.

Tarihi olaylar unutulmaz ama gelecek de kin uzerine kurulmaz.
kartaca
Newbie
Newbie

MessagePosté le: 01 Fév 2007 22:33    Sujet du message: Répondre en citant

Biraz vicdan sahibi olan, içinde hâlâ eski bir değer olarak bir parça insanlık kalmış herkes 'Hepimiz Hrant Dink'iz, Hepimiz Ermeni'yiz' sloganının neyi ifade ettiğini çok iyi bilir. Bu bazen 'hepimiz Yahudi'yiz' olur, bazen 'hepimiz Zenci'yiz', 'hepimiz Filistin'liyiz olur.

Saldırıya uğrayan insanlar ve kültürlerle 'empati' oluşturmanın, onları 'Öteki'leştirmemenin, eşit görmenin bir tezahürüdür bu. Daha da önemlisi, tıpkı Hrant'ın mirası olan kardeşliği, barışı, bir arada yaşamayı ve her türden milliyetçiliğe karşı demokrasiyi, özgürlüğü temsil eder. 'Hepimiz insanız, hepimiz kardeşiz' demektir nihayetinde. Ama medyanın tetikçi gazetecilerinin aptalca bir demagojiyle buyurdukları cinsten, muğlak bir 'insanlık ve kardeşlik' söylemi değildir bu. Plastik değil, insan acısıyla yoğrulmuş gözyaşı dökenlerin insanlığı ve kardeşliğidir.

Niye o gün 'Hepimiz Hrant, hepimiz Ermeni' olduk? Herkes kendi dinini özgürce yaşasın diye, herkes kendi dilini rahatça konuşabilsin diye, herkes kendi kültürünü korkusuzca sürdürebilsin diye. Böylesine masum bir slogan, kimseyi yurdundan da, dininden de, milliyetinden de etmez, Türk Türk'tür, Kürt Kürt, Ermeni de Ermeni. Ama hepsi de Türkiye'nin yurttaşlarıdır, hepsinin vatanı da Türkiye'dir. Bu slogan tam da bunu dile getiriyordu işte, 'ya sev ya terket' kafasının anlayamayacağı budur.
kupakizi
Newbie
Newbie

MessagePosté le: 02 Fév 2007 0:43    Sujet du message: Répondre en citant

Merhaba,

Aman yarabbim, bu ne kör milliyetçilik ve kindir. Bu nasil bir tarih çarpitmasidir. Gerçeklerden nasil bu kadar uzak olabilirsiniz ?

Esefle kiniyorum bu tür tepkileri. 390 bin Ermeni varmis Türkiye'de ! Rüyanizda mi gördünüz. Nasil bu kadar abartabilirsiniz ?

Türkiye'de bütün hiristiyanlarin sayisi 100 bini zor asar. Yani okyanusta bir damla.

Bu ne kin ! Nasil bir zihniyet bu kadar alçalabilir ? Nasil bu kadar saçma sapan seylere itimat edebilir ?

1843'te, 1895-96, 1915 katliamlari nasil bu kadar çarpitilabilir ? Osmanli döneminde hiristiyanlarin layik görüldügü davranislar nasil ispatlanabilir böyle ne idügü belirsiz basit açiklamalar ?
Salih_Bozok
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 02 Fév 2007 3:06    Sujet du message: Répondre en citant

Demekki bu bana gelen mailde sözü edilen cinayetler, türklerin, azerilerin ugradigi saldirilar gerçek degil, gerçek olsa da kinanmaya laik de degil..Bunlardan söz edilmesi kin oluyor, kör milliyetçilik oluyor....
Ermenistanin Karabag'da Azeriler üstünde uyguladigi zorbalik gerçek degil...Olsa bile kinanmiyor. Kinandimi kin oluyor....

Iste ikili standart budur!
Nalinci keseri de budur!
Esas ben esef ederim!!!! Bu tip tavirlarla ancak daha da sert milliyetçi tepkiler beslenir..o kadar!
Tamam bu konulari kapatmak isteniyorsa kapatalim...Hep ayni teraneye devam edilsin.....Iste Türkiye'yi ve türkleri bölmek, türkleri birbirine dusurmek isteyenlerin oyununa gelindiginin ibretlik resmidir.
Ama unutuyorsunuz ki, belli bir "microcosme" disinda, bu maildeki görüslerin altina, eger referandum yapilsa, türk halkinin ezici çogunlugu imzasini basar!!!

ONEMLI NOT: Eger forum yoneticileri bu mail'in içerigini bu kadar kinci ve ilkel buluyorsa, inisyatif alsin ve topigi yoketsin derim, kendi sorumluluklari altinda.....
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 02 Fév 2007 16:39    Sujet du message: Bu mesaj onemli, çunku... Répondre en citant

Sizi tanimasam uzulmeyecegim, iyi niyetinizi bilmesem kesip atacagim… Ama durum bu degil.

Benim tepkimi de anlayamayacak biri degilsiniz aslinda. Ama israr ediyor, konuyu baska yone çekiyorsunuz.

Demekki bu bana gelen mailde sözü edilen cinayetler, türklerin, azerilerin ugradigi saldirilar gerçek degil, gerçek olsa da kinanmaya laik de degil..Bunlardan söz edilmesi kin oluyor, kör milliyetçilik oluyor....
Ermenistanin Karabag'da Azeriler üstünde uyguladigi zorbalik gerçek degil...Olsa bile kinanmiyor. Kinandimi kin oluyor....
diyrsunuz.

Kimse sozunu ettiginiz olaylarin gerçek olmadigini soylemedi. Ancak bu olaylari bir Ermeni kokenli Turk vatandasinin oldurulmesi uzerine soylenen « hepimiz ermeniyiz » e tepki olarak vermeniz "siz oldurdunuz biz de olduruyoruz" tezine surukluyor bizi, bunu bir kan davasina donusturuyor. Kan davasi ilkelliktir.

Esas ben esef ederim!!!! Bu tip tavirlarla ancak daha da sert milliyetçi tepkiler beslenir..o kadar! Tamam bu konulari kapatmak isteniyorsa kapatalim...Hep ayni teraneye devam edilsin.....Iste Türkiye'yi ve türkleri bölmek, türkleri birbirine dusurmek isteyenlerin oyununa gelindiginin ibretlik resmidir. Diyorsunuz.

Buna Karaca’nin verdigi yanit yeterli oldugu için alinti yapiyorum :

Biraz vicdan sahibi olan, içinde hâlâ eski bir değer olarak bir parça insanlık kalmış herkes 'Hepimiz Hrant Dink'iz, Hepimiz Ermeni'yiz' sloganının neyi ifade ettiğini çok iyi bilir. Bu bazen 'hepimiz Yahudi'yiz' olur, bazen 'hepimiz Zenci'yiz', 'hepimiz Filistin'liyiz olur.

Saldırıya uğrayan insanlar ve kültürlerle 'empati' oluşturmanın, onları 'Öteki'leştirmemenin, eşit görmenin bir tezahürüdür bu. Daha da önemlisi, tıpkı Hrant'ın mirası olan kardeşliği, barışı, bir arada yaşamayı ve her türden milliyetçiliğe karşı demokrasiyi, özgürlüğü temsil eder. 'Hepimiz insanız, hepimiz kardeşiz' demektir nihayetinde. Ama medyanın tetikçi gazetecilerinin aptalca bir demagojiyle buyurdukları cinsten, muğlak bir 'insanlık ve kardeşlik' söylemi değildir bu. Plastik değil, insan acısıyla yoğrulmuş gözyaşı dökenlerin insanlığı ve kardeşliğidir.

Ve ekliyorum, gerektiginde Ermeni kokenli vatandasin arkasinda duramayan bir Turkiye zaten bolunur, çunku o Turkiye’de insanlar bir takim kriterlere gore zaten bolunmustur. Bizden olanlar, bizden olmayanlar…

Ama unutuyorsunuz ki, belli bir "microcosme" disinda, bu maildeki görüslerin altina, eger referandum yapilsa, türk [i]halkinin ezici çogunlugu imzasini basar!!! [/i]

Ve asil tehlikede burada, Turk vatandaslarinin bu « tip maildeki goruslerin » altina imza atmasinda. Bu tip sozlerin altina imza atmayan çogunluklarin varoldugu bir Turkiye’yi zaten bolmek olanaksizdir. Bunu anlamak bu kadar zor mu ?

Ben kinadigim metodlari kendim uygulamam.

ONEMLI NOT: Eger forum yoneticileri bu mail'in içerigini bu kadar kinci ve ilkel buluyorsa, inisyatif alsin ve topigi yoketsin derim, kendi sorumluluklari altinda.....

Evet bu mesaji « modéreteur » olarak "yokedebilme" olanagim vardi, hatta bir an dusundum bile. Ancak mesaji silmek hiç bir seyi halletmiyor, tersine apseyi patlatmak gerek, ilkellikleri, kincilikleri, kan davalarini asmak gerek. Bunda da tek çare konusmak. Ol nedenle bu mesaj silinmemeli.

Size tekrar ediyorum, Ermeni kokenli bir Turk vatandasini soyledikleri ve kokeni nedeniyle oldurulmesi ya da oldurdutulmesi uzerine inançla ben de « hepimiz ermeniyiz » diyorum.

Bunu demekle de emin olun sizden hiç daha az Turk olmuyorum ve belki de sizden daha çok vatanini seven bir Turk oluyorum.
[/i]
Salih_Bozok
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 02 Fév 2007 17:44    Sujet du message: Répondre en citant

Murat dit: Size tekrar ediyorum, Ermeni kokenli bir Turk vatandasini soyledikleri ve kokeni nedeniyle oldurulmesi ya da oldurdutulmesi uzerine inançla ben de « hepimiz ermeniyiz » diyorum.

Bu kadar saf misiniz siz??? Inançlari ugruna öldürülmüs??? Kökeni nedeniyle...
Ha ha...Tüm milliyetçi örgütler bunu esefle karsiladi...Ne hikmetse aninda herkes (yani o malum takim...) sokaga indi....A qui profite le crime??
Bunu daha önce de söyledim....Insanlari olduklarindan daha hiyar sanmayin!! Bunun ardinda baska gucler var..milliyetçileri saf disi etmek isteyen guçler var! Tezgah uzun süredir hazir!
Herkes kumpasa gelmis durumda.....sen de dahil...
C'est trop gros pour etre crédible!!!!
Sil kardesim mail'i....ermeniler göbek atsin...Kibris'ta oynanan oyunlara peskes çekenler de...
Herkesi baristirmak olanagi yoktur...ha herrü ya merrü....
Senin gorus tarzini anliyorum Murat, ama Turkiye'nin cikarlari soz konusu oldugunda.....KASIMPASA!

Ve de ayrica, buyrun hepiniz ermeni olun.....kolay gele....madem öyle istiyorsunuz!!!!
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

Sauter vers: