314 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 314
Membre(s) : 0
Total :314

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 11h56:53
murat_erpuyan : 11h59:17
SelimIII : 1 jour, 01h23:49
Salih_Bozok : 3 jours
cengiz-han : 3 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Tayyipland'dan...
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Tayyipland'dan...
Aller à la page Précédente  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 59, 60, 61  Suivante

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 08 Nov 2021 12:02    Sujet du message: Répondre en citant

Ve Cumhurbaskanin oglu, bugunlerde ortaya dokulen belgelerle gundemde olan TUGVA denilen vakfin yaptiklari ortadayken

Kimseyi otekilestirmedik, biz hep otekilestirilmekten gelenleriz, birlik ve beraberlik.

A be adam, ortaya saçilan belgelerde isim listeleri yayinlayip kendi adamlarini devlet kadrolarina yerlestirmek birlestiricilik mi oluyor ?!

Mahdum beyin TUGVA'da konusmasi sirasinda yapilan yemin bana dogrusu SS'leri hatirlatti.

https://youtu.be/FApm8AT0UDY

Evil or Very Mad
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 08 Nov 2021 19:13    Sujet du message: Répondre en citant

<
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 09 Nov 2021 0:05    Sujet du message: Répondre en citant

Yukaridaki video geçen haberi arastirdim, dogruymus.

Alin iste, yuzsuzlugun, insanin gozunun içine soka soka yapilan din sömürüsünün âlâ örnegini. Ulan, Erdogan, peygamber mi, din adami mi? Utanma arlanma kalmamis, yagla, somur...

Citation:
"20 yıl Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidarda tutmak ve onun yaptıkları sebebiyle sevap hanemize bir şeylerin yazılıyor olması çok büyük bir şey. Bu, liderimizi siz ve biz oylarımızla orada tutmasaydık olmazdı. Biz de oylarımız ile Tayyip Bey'e destek verdiğimiz için hanelerimize sevap yazılmaya devam ediyor"

https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/akpli-ali-ihsan-yavuz-tayyip-beye-destek-verdigimiz-icin-sevap-yaziliyor-1882659

Mad

Dernière édition par cengiz-han le 09 Nov 2021 0:07; édité 1 fois
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 09 Nov 2021 0:06    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Erdoğan'a "Yahudi" demek hakaret sayıldı

Bursa 23. Asliye Ceza Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında "Yahudi" ifadesini kullanan kişiyi "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 7 bin TL adli para cezasına çarptırdı.

(...)

Cumhurbaşkanının avukatı Hüseyin Aydan da dava sürerken, mahkemeye şikâyet dilekçesi gönderdi. Sanığın, Cumhurbaşkanına yönelik "Tayyip kendini Müslüman gösteren bir Yahudidir" şeklinde paylaşımda bulunarak, hakaret ettiği belirtilen dilekçede, "Seçilmiş ilk Cumhurbaşkanımızı hedef alarak yaptığı açıklamalarla Sn. Cumhurbaşkanımıza karşı onur şeref ve saygınlığını rencide edici ifadeler kullanmış kişiliği, saygınlığını ve itibarını hedef alarak atılı suçu alenen işlemiştir" denildi.

"Yahudi" sözüne hakaret cezası
Davanın karar duruşması 4 Kasım'da yapıldı. Sanık avukatı Baran Güneş, "Yahudiler bu ülkenin onurlu vatandaşlarıdır. Birine Çingene demek, Yahudi demek suç değildir" diyerek müvekkili hakkında beraat istedi.
(...)

https://www.dw.com/tr/erdo%C4%9Fana-yahudi-demek-hakaret-say%C4%B1ld%C4%B1/a-59732662

"Affedersiniz bana Ermeni diyorlar" dan sonra Yahudiler de paylarini aldilar. Tabii Erdogan'in bir de ABD'de verilen “Yahudi Cesaret Madalyası” aldigini unutmayalim.
https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/erdoganin-odulu-bir-kez-daha-gundemde-boynunuzda-yahudi-cesaret-madalyasiyla-ahkam-kesiyorsunuz-1836394

Crying or Very sad
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 12 Nov 2021 2:00    Sujet du message: Répondre en citant

11.11.2021 > 1$ = 9,92 & 1€ = 11, 36

Evil or Very Mad
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 12 Nov 2021 11:10    Sujet du message: Répondre en citant

Simdi de Katar duzenledigi dunya kupasinda guvenligi saglamak uzere polis ve asker istemis.

Meclis bunu tartisiyor ve Katar'la iliskiler de birbir siralaniyor...

Bakin

https://www.youtube.com/watch?v=pNWOObUdjrE

Evil or Very Mad
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 15 Nov 2021 17:01    Sujet du message: Répondre en citant

murat_erpuyan a écrit:

<

Suç Murat'ta, ben sayesinde ogrendim "Timarhane'de bugun"ü !!!
Ve artik dûzenli izlyecisi oldum Sule Aydin'in !!!
Bugun de döktümus.

"YÜZÜME TÜKÜRÜN" 1$=10TL

https://bit.ly/3CjyELB

Crying or Very sad
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 15 Nov 2021 17:05    Sujet du message: Répondre en citant

Bugunun en güzel Tayyiplan haberi ise

Citation:
Başkan Erdoğan’ın konvoyu ambulansa yol verdi! O anlar ...
https://www.ahaber.com.tr/galeri/gundem/baskan-erdoganin-konvoyu-ambulansa-yol-verdi-o...
Başkan Erdoğan'ın konvoyu saat 12.00 sıralarında Üsküdar Kısıklı'da bulunan konuttan çıktı. 3. 7. Bu sırada konvoy ambulansa denk geldi. Erdoğan'ın konvoyu bekleyerek ambulansa yol verdi. 4. 7. Ambulansın geçişinin ardından Başkan Erdoğan, Ankara'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na ilerledi. 5.

A Haber ballandira ballandira anlatiyor.

Kirmizi isikta duran Cumhurbaskani makam arabasi gormustu bu millet, simdi ambulansa yol veren bir Cumhurbaskani var !

Crying or Very sad
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 15 Nov 2021 19:43    Sujet du message: Répondre en citant

Erdogan'in "Ekonominin kitabini yazdik" demesi, gerçeklerden ne kadar koptugunun, sarayda bir hayal dunyasinda yasadiginin ispati olsa gerek.
Evet uzun sure iktidar insanin basini dondurur etrafinda bir yigin "evet efendimci, sizden buyugu yok" diyen insanlar türer ve yonetici bunlara inanir. Iyi yonetici yanina "kral çiplak diyebilenleri" de almasidir.

Ekonominin battigi bir zamanda ekonominin kitabini yazdik diyen Adam'a verilecek oylesine çok cevap varki.... Zaten geri pas atarsan kalende golu gorebilirisin.

Muhalefet hemen lafa atlamis ulkedeki felaketleri siralayivermis.

Iste bir alinti :

Citation:

Erdoğan’ın ‘yazdım’ diyerek böbürlendiği kitapta; Adana’da 8 aydır kirasını ödeyemediği evde, iki çocuğunu ısıtmak için saç kurutma makinesini açıp, yan odada yaşamına son veren, 26 yaşındaki ev kadını Emine Akçay var. Kocaeli’nde oğluna istediği okul pantolonunu alamadığı için bunalıma girip, yaşamına son veren, işçi İsmail Devrim var. İzmir Torbalı’da tarım kredi borçlarını ödeyemediği için cinnet getirip yaşamına son veren geride üç evladını yetim bırakan, çiftçi Basri Yıldırım var. Osmaniye’de pandemide işsiz kalan, geçim sıkıntısı nedeniyle düştüğü bunalımdan çıkamayıp, yaşamına kıyan, gencecik müzisyen Yusuf Karayiğit var. Yusuf gibi, salgında doğru dürüst destek almadığı için çaresizlikten yaşamına kıyan 101 müzisyenimiz var. Malatya’da atanamadığı için inşaatlarda çalışan, elektriğe kapılarak hayata veda eden, ölmeden önce de Erdoğan ve şürekâsına hakkını helal etmeyen, 23 yaşındaki beden öğretmeni Fedai Altun var. Erdoğan’ın yazdığı bu kitapta, çöp konteynırlarından pazar atıklarından rızkını çıkarmaya çalışan on binlerce insanımızın dramı var.

https://www.cumhuriyet.com.tr/siyaset/chpli-oztraktan-erdogana-kitap-gondermesi-ekonomi-nasil-batirilir-1884997

Evil or Very Mad
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 16 Nov 2021 12:39    Sujet du message: Répondre en citant

Simdi okudum, dayanamadim, hemen buraya not duseyim dedim.

cengiz-han a écrit:
Citation:

Pentagon ne ise benim ülkemin Milli İstihbaratı, Pentagon'dan daha ileri olması lazım. Çünkü bizim hayırda yarışmamız lazım. Pentagon'dan daha güçlü olmamız lazım.

https://www.gazeteduvar.com.tr/erdogandan-soru-soran-gence-tam-da-damardan-girdin-haber-1541872

Crying or Very sad

19 senede Pentagon'un ne oldugunu ogrenmemis, ya dasaglik nedenleri ile bazi kelimeleri / kavramlari karistiriyor.

Ikisi de hayra alamet degil.

Zaten ekonominin bugun geldigi noktada "ekonominin kitabini yazdik" diyebilmekte bu bazda algilamak gerek...

Shocked
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 16 Nov 2021 12:47    Sujet du message: Répondre en citant

Ve Israilli turistler, Camlica'daki kuleden Erdogan'in evinin fotografini çekmisler, casusluk yapmaktan tutuklanmislar.

Bu kadar komik olunmaz. Mossad'in unu bilinir, RTE'nin evinin fotografini çektirmek için turist kiliginda ajan mi gonderir ?

Kaldi ki google map'ten de herkes bakabilir.

Kaldi ki Mossad'da belki evin planlari, oda duzeni bilgileri bile vardir.

Turiste ihtiyaç duyuldugu bir zamanda iktidar niye bunu yapar? Birinci akla gelen, mantikla akilla açiklayacak hiç bir is yapamaz olduklari için (ornek faiz). Ikinci neden bu kari-kocanin bir pazarlik için kullanilmasi ki bunu Israil kaynaklari soyluyor.

Ve diktatorluklerde gorulebilecek bir olay, konu için sokakta çekim yapan Israil gazetecilerinin çekimlerinin silinmesi ve derhal otellerine gidip orada beklemeleri emri...

Ya iste bu nedenle bu "dosyanin" basligi Tayyipland.

Yazik
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 18 Nov 2021 22:37    Sujet du message: Répondre en citant

murat_erpuyan a écrit:
Citation:

Beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusur bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim ve enflasyonla mücadelemi de sürdüreceğim. Bu konuda Nas ortada, Nas ortada olduğuna göre sana bana ne oluyor. Olaya buradan bakacağız ve ona göre de adımımızı atacağız.

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/erdogana-sure-elestirisi-madem-nas-diyorsunuz-faizi-sifirla-6776136/

<

Erdogan'in Nas suresine gönderme yaptigi konusunda mutabakat var. Demekki "ekonominin kitabini" yazan kisinin ekonomi teorisi dinde.

O zaman da muhalifler yapistirmislar : Faiz haramsa "0" yap.

Bir ülkenin basindaki kisinin bile bile halkinin fakirlestirmesine inanmak zor. Ekonominin kitabini yazan adam yonettigi ulkede her malin dolara endeksli oldugunu bilmemesi olasi mi?

Yumurta fiyatindaki artisla dolar kurunun yukselmesi neredeyse birbiriyle ortusen bir grafik çiziyor. Bu yumurta...

<
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 19 Nov 2021 11:18    Sujet du message: Répondre en citant

Faiz olmaz Nas diyor adam, ve Turk halki hergun fakirlesiyor, sadece yandas muteahitler zenginlesiyor, cunku onlar dollar, avro aliyor.

Ben Fransa'da yasiyorum, faizler neredeyse SIFIR. Neden ekonomi dondugu için, ekonomide ilerisi için ongoruler yapilabildigi için...

Bile bile, halkini fakirlige iten bir adam olarak tarihe geçecek. Hani bir zamanlar Kongo krali varmis, halkini kole olarak Batiya satarmis.

Iste buna benziyor Erdogan'in basinda oldugu ülke... Emek gucu artik Cin'den de ucuz Turk emekcisi... Bu da bir çesit kolelilik...

Ben bu adamlar ne menem bir sey olduklarini biliyordum taa 2002'den beri ama ekonomiyi boylesine yerle bir edeceklerini dusunememistim...

Mad

Dernière édition par SelimIII le 19 Nov 2021 11:27; édité 1 fois
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 19 Nov 2021 11:22    Sujet du message: Répondre en citant

Gerçek olur mu, bu gidisle olur.

cengiz-han a écrit:
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 19 Nov 2021 11:41    Sujet du message: Répondre en citant

Yukarida da yazdim ben Fransa'da yasiyorum. Paris'te Eiffel kulesinin en ust katina çiktim, telefon degil de kocama zoom yapan bir fotograf makinesi ile Elysée sarayinin fotografni çektim.

Ve polis beni tutuklasa, yer yerinden oynar bu ne komedi diye.

Tayyipland oyle bir yer ki yukarida senaryo aynen gerçeklesiyor.

Sonra da turist bekle, ulan adam çekecegi bir fotograf yuzunden 1 hafta 10 gun tutuklu kalabilecegini dusunurse gelir mi buraya ?

Bakmiyorum ama yandas basin casuslar yakalandi diye çarsaf çarsaf haber yapmislar... Igrenç bir budalalik...

Evil or Very Mad
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 59, 60, 61  Suivante
Page 41 sur 61

Sauter vers: