275 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 275
Membre(s) : 0
Total :275

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 15h25:45
murat_erpuyan : 15h28:09
SelimIII : 1 jour, 04h52:41
Salih_Bozok : 3 jours
cengiz-han : 3 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Tayyipland'in gerçek yuzu...
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Tayyipland'in gerçek yuzu...
Aller à la page 1, 2, 3, 4, 5  Suivante

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 23 Fév 2021 0:27    Sujet du message: Tayyipland'in gerçek yuzu... Répondre en citant

Biliyorum Murat sikayetci bu forumlarin Fransizca agirlikli olmasini istiyor ama Tayyipland'ki olaylari bir de Fransizca yazmayi canim istemiyor.

Yeni bir topik açiyorum, evet Türkçe. Burada insan kavraminin nasil yok olup gittiginin orneklerini vermek için.

Halkinin %99 musluman olmasiyla ovunen, basortusunu bir siyasi sembol olarak kullanan, her seye dinden yola çikarak yorum yapan, daha dogrusu din somurusunu çikarlari için kullananlari, adalet denen ki islamin en onemli konularindandir, kavramin nasil yok edildigini, merhametin zerresinin kalmadigini gosteren olaylara yer vermek için.
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 23 Fév 2021 0:39    Sujet du message: Répondre en citant

Bilal Konakci adini duydunuz mu? Ben duymamistim.

Ara sira baktigim (bilmedigim, duymadigim seylerden haberdar ediyor beni) Ahmet Bozkus'un youtube programinda ogrendim bu adi.

TALİMAT HANIM | Gündem Değiştirmeye Programlanmış | Canlı Yayın | 22.02.21
https://bit.ly/3ulocjH

Bu programin tamami zaten bu konuya uygun.

Ben Bilal Konakci'den devam edeyim. Bozkus'un dedikleriyle kalmadim, ben de google'da arastirdim.

Kisaca, 2009 yılında İzmir Aliağa’da bir okulun önüne bırakılan bombayı imha etmeye hazırlanırken bombanın infilak etmesi sonucu iki gözünü, sağ elini ve sol elinin işaret parmağını kaybeden gazi polis memuru Bilal Konakçı’ya Bylock kullandığı iddiasıyla verilen 7 yıl 6 ay hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasının ardından cezaevine gönderildi.

Konuyu Bozkus'tan dinlemezseniz bunu okuyun
https://www.tr724.com/akp-yargisi-bomba-imha-ederken-iki-gozu-ve-sag-elini-kaybeden-gazi-polisten-terorist-uretip-hapse-atti/

ve Emin Cölasan'in da yazisini :
https://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/emin-colasan/yuzde-98-engelli-gazinin-basina-gelenler-1642841/

Alni seçdeye degenlerin yonettigi ülkenin ne hale geldigini, muslumanlim diyenlerin MERHAMET ve ACIMA duygularini nasil gozler onune serdigini goruyorsunuz.

Evil or Very Mad
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 25 Fév 2021 2:26    Sujet du message: Répondre en citant

Crying or Very sad
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Mar 2021 1:17    Sujet du message: Répondre en citant

Sokakta polis maskesini indirmis gence "saldirirken" AKP kongresinde senlik suruyor...

https://twitter.com/MFNMKA/status/1365728345028182016

Evil or Very Mad
fedorac0re

MessagePosté le: 07 Mar 2021 13:51    Sujet du message: Re: Tayyipland'in gerçek yuzu... Répondre en citant

cengiz-han a écrit:
Biliyorum Murat sikayetci bu forumlarin Fransizca agirlikli olmasini istiyor ama Tayyipland'ki olaylari bir de Fransizca yazmayi canim istemiyor.

Yeni bir topik açiyorum,evet Türkçe. Burada insan kavraminin nasil yok olup gittiginin orneklerini vermek için.

Halkinin %99 musluman olmasiyla ovunen, basortusunu bir siyasi sembol olarak kullanan, her seye dinden yola çikarak yorum yapan, daha dogrusu din somurusunu çikarlari için kullananlari, adalet denen ki islamin en onemli konularindandir, kavramin nasil yok edildigini, merhametin zerresinin kalmadigini gosteren olaylara yer vermek için.

Dini siyaset için kullanıp cahil halk ile iktidarda tutunuyorlar..
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 18 Mar 2021 0:52    Sujet du message: Répondre en citant

Milli ve yerli oldugunu soyleyen bir iktidar var, Bahçeli denen adam Danistay'a kiziyor Andinin kaldirilmasini yasakladigi için, be adam, kaldirilmasi için Danistay'in ayni konuda kararina itiraz eden Milli Egitim'e kizamiyor, yemiyor...
Tepki verdigini imaji yaratarak herkesi aptal yerine koyuyor.

Ve Aksener çok tutarli bir politika izliyor ve yukseliste, beni bile etkilemeye basladi.

Akşener Erdoğan ve Bahçeli'ye Resti Çekti! Mecliste Andımız Okuttu!
youtube bakin

https://bit.ly/2NwCygK

.
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 09 Avr 2021 1:34    Sujet du message: Répondre en citant

Zaytung'dan !

<
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 25 Avr 2021 14:35    Sujet du message: Répondre en citant

Tam bu konuya uygun...

Içisleri bakani bir gazeteciyle dalasmis. Gazeteciyi iftira atmakla suçlamis...

Bu olay uzerine AKP ‘Etik Kurulu’ Başkanı Aydın, ustelik profesor unvanli, Soylu'ya destek vermis. Ne var bunda partisinin adamina arka çikmis diyeceksinizi degil mi? Ama ne demis !

Citation:
Soyun ve sülalen ile gurur duyuyoruz sayın Soylu bakanım, paçana dalanların ödülü onlara cevap değil striknin ( C₂₁ H₂₂ N₂ O₂) olmalı.
(İlaç dozunda diyelim)

Strinin bir zehirmis... Herifteki ETIGE bak, paçana dolasiyorsa zehir ver diyor...

Alni secdeye degiyordur mutlaka ama KIN ve NEFRET zirve yapmis.

Iste Tayyipland bu... Kendi gibi olmayana kin ve nefret beslemek ve onu yoketmek...

https://www.birgun.net/haber/rektor-yardimcisi-ve-akp-etik-kurulu-baskani-aydin-soylu-ya-zehir-tavsiye-etti-342537

Evil or Very Mad
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 27 Avr 2021 13:31    Sujet du message: Répondre en citant

Kiskançlik, nefret ve halk dusmanligi ne kadar olumsuz sifat varsa soyleyebilirsiniz.

Bunlar agir ithamlar ama haksiz miyim?

Istanbul Belediyesinde Imamoglu var ona is yaptirmayalim telasi ve savasi için ucuz ekmek dagitimini engellemek için elinden geleni yapiyor AKP'li belediyeler.

Uskudar'dan sonra Umraniye'de de ekmek bufesi kurulacak yere zabita kamyonu çekiyor.

Izleyin bu goruntuleri :
https://www.youtube.com/watch?v=OPuVHY56TQc

Evil or Very Mad
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 06 Mai 2021 22:52    Sujet du message: Répondre en citant

AKP iktidarinin çöküsü ve çürümüslügü git gide gün yüzüne çikiyor.

Bugun için :

1- Disisleri Bakani Çavuşoğlu, Almanya'da,
Citation:
güvenli turizm programına bu sene ek tedbirler getirdiklerini belirterek, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının iş birliği içinde çalıştıklarını söyledi.

Aşılama noktasında turizm bölgelerine ağırlık verildiği gibi turizm çalışanlarının da aşılanmasına önem verdiklerini kaydeden Çavuşoğlu, "Turistlerin görebileceği herkesi mayıs ayı sonuna kadar aşılayacağız.
ifadesini kullandı.
https://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-haberi-disisleri-bakani-cavusoglundan-almanyada-flas-aciklamalar-41805293

Bilhassa Hurriyet gazetesinden alinti yaptim,

2- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,
Citation:
Bugün Çin’den aşı gelecekti nerede diye soranlar, dün Çin ile aramızdaki hassas konuları kaşıyarak ilişkilerimizi bozmaya çalışıyorlardı. Başarılı olduklarını söyleyemem ama hasar verdikleri kesin

https://www.birgun.net/haber/fahrettin-koca-asi-uzerinden-muhalefeti-hedef-aldi-zarar-veriyorlar-343717

Yani Uygur Turklerinin durumuna dikkat çeken muhalefet, basta Aksener, asi gelmemesinin sorumlusu

kendi seslerinden dinlemek isterseniz :
https://www.youtube.com/watch?v=wbF_HIHkmyA

Halkina bu kadar karsi olan bir iktidar herhalde zor bulunur, gerçi halkin en azindan %25'i hala uyanamadi, maden isçilerinin gocuk altinda kalip can vermeleri sirasinda protesto yapani iki polis yere yatirmisken gelip tekmeleyen pislik ayaginin incindigini soyleyip sikayetci olacak kadar igrençmenlesmi yillar once, halkin bir bolumu bunun gibi hadiseleri gormezlikten gelip bu iktidara hep yol verdi.

Bugun verdigim 2 ornek AKP iktidarinin gerçek yuzunu bir kez daha gozler onune seriyor...

Evil or Very Mad
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 08 Mai 2021 1:32    Sujet du message: Répondre en citant

Kendilerinden olmayanlara, kendilerine karsi gelenlere karsi o kadar kindar ve nefretkarlar ki, bir zamanlar kendilerini desteklemis olanlari bile aninda siliveriyor ve saldiriyorlar.

Bir zamanlar bunlara guven duyup destek verenlere, "yetmez ama evetciler"e uyarilar yapilmisti, simdi o uyarilarin anlamini anliyorlardir ama is isten de geçti.

Son örnek Sezen Aksu, milletin bir yerlerine koyacak olmakla sohret kazanan adam sirketi için Rize Ikizdere'de çevre katliami yapiliyor ve koyluler direnmeye çalisiyorlar. Sezen Aksun bu konuda :

Bizim iktidara verdiğimiz geçici yetki, yaşam alanlarımız ve hayatlarımız elimizden alınsın diye değil. Halkınıza böyle davranmakta ısrar ederseniz, yetkinizi aşmış ve meşruiyet zeminini kaybetmişsiniz demektir.”.

demis.

Sen misin bunu diyen, sahibinin sesi A Haber yapistirmis :
"Haddini aşarak yasa dışı ifadeler kullanan Aksu"

Vay vay, yasa disi ifadelere bak...

Tabii bir de çamur atmis Aksu'ya :
"Kaçak boruyla denize atık bırakan Sezen Aksu İkizdere üzerinden hükümete saldırdı."

Konuyla ilgili olarak da Haber Turk'de
Sevilay Yilman
Sezen Aksu’yu da darbeci yaptınız ya! Yuh artık!
baslikli bir yazi yazmis :
https://www.haberturk.com/yazarlar/sevilay-yilman-2383/3063884-sezen-aksuyu-da-darbeci-yaptiniz-ya-yuh-artik

https://www.ahaber.com.tr/gundem/2021/05/06/kacak-boruyla-denize-atik-birakan-sezen-aksu-ikizdere-uzerinden-hukumete-saldirdi

Evil or Very Mad
duygu
Admin
Admin

MessagePosté le: 29 Juin 2021 2:03    Sujet du message: Répondre en citant

Galatasaraylı milli futbolcu Taylan Antalyalı sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta LGBT'yi temsil eden renklerin Powered by pride yazısını oluşturduğu bir tişört giydi diye demedigini birakmayan ahlak savunuculari, hirsizliklara, ifitralara, yalanlara, çocuk istismarlarina, kadin tacizlerine laf soylemezler, hatta oturdugu siteden kendisi gibi olmayan 50 kisiyi temizleyecegini soyleyen kadina da laf etmezler.

Escinselligi hastalik ve ahlaksiz olarak goren bu kisilerin ikiyizlulugunden tiksiniyorum.

Crying or Very sad
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 29 Juin 2021 12:49    Sujet du message: Répondre en citant

Duygu Hanima tamamen katiliyorum. Din somurusu altinda her turlu ahlaksizligin içinde olanlar bir sporcunun destegine bagirip çagirmalari da kendi ahlaksizliklarini kapatmak içindir.

Gazete oldugunu iddia eden, musluman oldugunu soyleyen Yeni Akit diye bir paçavra var, geçenlerde Imamoglu'na hakaret davasinda tazminat odemekle cezalanip bu tazminati odemeyince icra memurlari gelince basin ozgurlugu diye yakinan iki yuzlulugun daniskasi gazetenin yazisina bakin...

Evet tam bu dosya basligina uyuyor : Tayyipland'in gerçek yuzu.

Citation:

Galatasaraylı Taylan Antalyalı, "İbnelik Ayı"nı simgeleyen tişörtü ile Instagram'dan paylaşım yapması gündem oldu. Yıldız futbolcuya kimi yorumculardan tepki gelirken birçok isimden de destek mesajı geldi. Fakat kulüp başkanı Burak Elmas’ın suskunluğu ve kulüp üzerinden herhangi bir açıklama yapılmaması sapkın güruhu rahatsız etti ve sosyal medya üzerinden Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas’a karşı linç girişimi başladı.

Başkan adayları destek verdi, yeni başkan destek vermedi
Galatasaray'da düzenlenen son seçimde aday olan Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk, Taylan Antalyalı'nın sapkın paylaşımına destek çıktı.

Son seçimde Burak Elmas'a kaybeden iki aday, Antalyalı'nın LGBT'ye destek veren tişörtünden dolayı aldığı tepkilerin karşısında durdu.

19 Haziran'da düzenlenen seçimde Burak Elmas'ın ardından ikinci olan Hamamcıoğlu sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: "Her türlü din, dil, ırk, cinsiyet ayırımcılığına ve özellikle bu yollarla yapılan ötekileştirmelere karşıyım. 21. Yüzyılda hiç kimsenin yaşam biçimi ve/veya ifade özgürlüğü toplumsal baskılarla kısıtlanamaz. Galatasaray’ın ve Milli Takımın gururu Taylan Antalyalı yalnız değildir."

Seçimi üçüncü tamamlayan Metin Öztürk ise "Taylan Antalyalı hem Galatasaray’ımızın hem Milli Takımımızın gözbebeğidir ve asla yalnız değildir. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür Galatasaraylıyız!" ifadelerini kullanarak sapkınlığa destek çıktı.

Onursuz LGBTi’lilere Gs TV ve Umut Nayir de destek verdi
GS TV'de Günaydın Galatasaray Ailesi programını sunan Serbay Şenkal tepkilerin ardından 26 yaşındaki oyuncuya destek verirken "Bir Galatasaray taraftarı olarak onunla gurur duyuyorum cesaretinden dolayı. İnsanları ötekileştirmediğinden, kutuplaştırmadığından, ırkçılık, faşizanlık, partizanlık yapmadığından dolayı Taylan Antalyalı kardeşimi tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş forması giyen forvet oyuncusu Umut Nayir ise sosyal medya hesabından destek mesajı yazdı. Taylan için sarf edilen "Milli takıma alınmamalı" sözlerine alıntılayarak paylaşım yapan Nayir, "Ben zaten Milli takım kadrosuna çağrılmamıştım." diyerek milli oyuncunun fotoğrafını paylaştı.

Fatih Altaylı’dan ‘onursuzluğa’ destek
Habertürk yazarı Fatih Altaylı da Taylan Antalyalı için yapılan yorumlara sert tepki gösterdi. Altaylı, "Taylan kardeşim Galatasaray’a futbolunla çok yakışıyordun ve çok şey katıyordun. Şimdi gördüm ki kişiliğinle ve karakterinle de çok şey katıyormuşsun. Galatasaraylı olmanın farkını hissettirdiğin için teşekkürler. Bırak köpekler havlasın ardandan" ifadelerini kullandı. Altaylı ayrıca gökkuşağı renkli kaptanlık pazubentlerini takan yabancı futbolcuların fotoğraflarını da paylaşıp "Taylan Antalyalı’yı hedef gösteren ahlaksızlar. Bu kolları gördünüz mü? Hepsi üst tura geçti." yazdı.

Yorumcular ise bu ‘onursuz sapkınlığa’ sessiz kalamadı tepki gösterdi
Yorumcu Turgay Demir ve Emre Bol, Taylan Antalyalı'nın tişört nedeniyle milli takıma bir daha çağrılmaması gerektiğini ifade ettiler. Bol, Antalyalı'nın paylaşımı için, "Milli takıma almam, herkes yaşadığı ülkenin ahlakına ananesine saygı duyacak kardeşim" diye konuştu. "Taylan Antalyalı'nın hangi cinsel 'şeye' ait olduğunu bilmiyorum, beni de ilgilendirmiyor" diyen Bol, "Taylan Galatasaray'a gelmeden önce Erzurumspor'da oynuyordu, Erzurum'da giysin bu tişörtü de görelim" dedi.

Programın yorumcularından Turgay Demir ise, "Taylan Antalyalı bir daha milli forma giyemez, ben de bunu savunurum. Bu da benim hakkım" diye konuştu. "Bu konuda çok hassasım" diyen Demir, “Bunun övülecek neyi var, bunu fikir özgürlüğü olarak nasıl savunursun?" ifadelerini kullandı.

Taylan Antalyalı gelen tepkilerin ardından fotoğrafı Instagram hesabından kaldırdı.

Evil or Very Mad
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 04 Juil 2021 17:42    Sujet du message: Répondre en citant

Musluman olduklarini soyleyenlere bak...

AK Parti'nin Yeni 'Normal'i: Birden Çok Maaş Alanlar

https://www.youtube.com/watch?v=WRIe8_sdVTw

En az iki maaş alan Cumhurbaşkanlığı bürokratları, başdanışmanları, eski bakanlar, eski milletvekilleri ve yakınları… Ak parti bürokratlarından 500 ila 1000 kişi aylık, iki ila beş maaş alıyor.

Aylık 176 bin lirayı bulan kazançlarının kaynaklarının ise birbiriyle alakası yok. Hazine ve Maliye Bakan yardımcıları, Türk Telekom’dan; eski bakanlar Kardemir’den para kazanıyor. Turkcell’de görev alan devlet görevlileri var.

Hükümet kanadı, birden çok maaş alındığı iddialarını sıklıkla reddediyor. Ancak gelirlerin adı huzur hakkı ya da prim olunca, ödemelerle ilgili açıklama yapmaktan kaçınıyor. Tepkilere rağmen herhangi bir müdahalede bulunmuyor.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ise birden çok maaş alan Ak Partililerin isimlerini kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor. Yavuzyılmaz, devlet kademesindeki maaş skandalını şu sözlerle anlatıyor: ‘Superman olsa Batman olsa beş ayrı görevi yapamayacakken, bir Ak Partili’ye beş ayrı üst düzey görev veriliyor.’

Iste Tayyipland...
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 31 Juil 2021 15:59    Sujet du message: Répondre en citant

Musluman olduklarini soyler ama yalan ve iftiradan geri duramazlar. Iste Tayyipland'in gerçek yuzu. Dini somurusu yapan iftiracilardan 1 tanesi daha.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/akpli-vekilin-photoshoplu-imamoglu-paylasimina-tepki-yagdi-1856830

Tiksinti...
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page 1, 2, 3, 4, 5  Suivante
Page 1 sur 5

Sauter vers: