27 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Cr├ęer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2225

Actuellement :
Visiteur(s) : 27
Membre(s) : 0
Total :27

Administration

Derniers Visiteurs

cengiz-han : 12h07:28
murat_erpuyan : 13h34:56
lalem : 18h18:39
duygu : 1 jour, 12h29:30
SelimIII : 1 jour, 15h07:30

N├ętiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilit├ę de ceux qui les ont post├ęs dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera tol├ęr├ę dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - M├╗sl├╝manligini bas bas bagiran erkeklerin a├žmazlari
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un ├ęchange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

M├╗sl├╝manligini bas bas bagiran erkeklerin a├žmazlari
Aller Ó la page PrÚcÚdente  1, 2

Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet prÚcÚdent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
duygu
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 30 Sep 2014 1:03    Sujet du message: RÚpondre en citant

Bir arkadasimdan gelen mail ile ERASMUS'un nasil bir sey oldugunu anlamis oldum. Kizli erkekli okunan yerde bastan ├žikarim diyebilen bir zihniyetin hakim oldugu Turkiye'de bu Erasmus yorumu beni sasirtmadi...

Citation:

├ľzg├╝r Mumcu

Erasmus Pi├žleri

29 Eyl├╝l 2014 Pazartesi

Fazla kimsenin bilmedi─či bir m├╝zik grubu ke┼čfedersiniz. Bazen de k─▒y─▒da kalm─▒┼č bir film ya da kitap bulursunuz. Hem ba┼čkalar─▒ bilmesin size ├Âzel kals─▒n istersiniz hem de bir iki ki┼čiyle de olsun bu garip ke┼čfinizi payla┼čmay─▒ dilersiniz.

Yeni ├×afakÔÇÖta yazan Yusuf Kaplan benim i├žin bu ├že┼čitten biriydi. Ne yalan s├Âyleyeyim senelerdir gizli ne┼če kayna─č─▒md─▒. ├×├Âhreti yay─▒l─▒r da herkes ondan bahseder ve bu e─člence elimden al─▒n─▒r diye hep korktum. Yaz─▒p ettiklerini sadece dar bir arkada┼č ├ževresiyle payla┼čt─▒m. Yusuf KaplanÔÇÖ─▒ vicdan─▒mda hep bir s─▒r gibi saklad─▒m.

Ancak kendisiyle ya┼čad─▒─č─▒m mutlu anlar─▒n h─▒zla t├╝kenmekte oldu─čunun da i├žten i├že fark─▒ndayd─▒m. Cevherlerin eninde sonunda parlakl─▒klar─▒yla g├Âz almak gibi bir huylar─▒ vard─▒r ve Say─▒n Kaplan da buna istisna de─čil.

D├╝n belki Ayd─▒n EnginÔÇÖin k├Â┼česinde okumu┼čsunuzdur. Art─▒k Say─▒n Kaplan, ├ólemi tenvir eden bir m├╝cevher par├žas─▒. Hak edilmi┼č ancak biraz gecikmi┼č yazarl─▒k ┼č├Âhretine sonunda ula┼čt─▒. Bana da k─▒skan├žl─▒kla bilinmesin de bir tek ben ve birka├ž arkada┼č─▒m e─členmeye devam etsin diye ├╝zerine titredi─čim Yusuf BeyÔÇÖi h├╝z├╝nle kar─▒┼č─▒k bir gururla izlemek d├╝┼čt├╝.

Evlenip de kendine yuva kuran ya da ilk maa┼č─▒n─▒ kazanan bir evlat ne hissettirirse bana onu hissettirdi.
Benim kayb─▒m ve fakat kitlelerin b├╝y├╝k kazanc─▒.
Say─▒n KaplanÔÇÖ─▒ g├╝ndeme ta┼č─▒yan Erasmus program─▒ hakk─▒nda yapt─▒─č─▒ yorumlar oldu.

Efendim Erasmus AvrupaÔÇÖda ge├žerli bir ├Â─črenci program─▒. Bir memleketteki ├Â─črenci bir ya da iki d├Ânem ba┼čka bir memleketteki ├╝niversitede e─čitim g├Ârebiliyor. Gitti─či yerde ald─▒─č─▒ dersleri memleketinde sayd─▒rabiliyor.
─░yi biliyorum zira ├╝├ž sene ├╝niversitede Erasmus koordinat├Ârl├╝─č├╝ yapt─▒m. Hem bizden giden ├Â─črencilerin hem de oradan gelenlerin ald─▒klar─▒ dersleri onaylad─▒m, not karnelerini haz─▒rlad─▒m.

Ge├žen hafta AB Komisyonu S├Âzc├╝s├╝ Pia Ahrenkilde Hansen bir Erasmus de─čerlendirmesi yapt─▒.

Seneler boyunca programa kat─▒lanlar─▒n y├╝ksek bir oran─▒n─▒n ba┼čka ├╝lkelerde i┼č kurduklar─▒, yabanc─▒ ├╝lkelerde ya┼čamakta zorluk ├žekmedikleri anla┼č─▒lm─▒┼č. Daha ilginci, ErasmusÔÇÖa kat─▒lan ├Â─črencilerin yakla┼č─▒k ├╝├žte birinin e┼čleri ya da sevgilileriyle Erasmus sayesinde tan─▒┼čm─▒┼č olmas─▒. Program─▒n ba┼č─▒ndan beri bu tan─▒┼čmalar sonucunda d├╝nyaya yakla┼č─▒k bir milyon bebe─čin geldi─či s├Âyleniyor.

Ge├žen y├╝zy─▒l iki defa birbirini g─▒rtlaklayan Avrupa halklar─▒ beraber e─čitim g├Âr├╝yor, birbirlerine ├ó┼č─▒k oluyor ve evet sevi┼čip ├žocuk yap─▒yorlar.
Dost├ža, bar─▒┼č i├žinde ya┼čay─▒p gidiyorlar yani.

Buraya kadar sorun yok. Sorun yok ama Yusuf Kaplan var. Siyasal ─░slam─▒n entelekt├╝el cephanesinin s─▒n─▒rlar─▒n─▒ ├žizenlerden biri Yusuf Bey. ├ľnce TwitterÔÇÖda sonra da Yeni ├×afakÔÇÖta konuyu ele al─▒yor ve diyor ki:
ÔÇťErasmus bursu alan ├Â─črenciler aras─▒ndaki gayr-─▒ me┼čr├╗ ili┼čkiden 1 milyon (!) ├žocuk do─čmu┼č! Skandal bu!ÔÇŁ

Yetmez ekliyor:
ÔÇťErasmus projesi, e─čitim projesi de─čil, yozla┼čma, cinselli─či putla┼čt─▒rma, cinsellik pe┼činde ko┼čturan ÔÇśahmaklar s├╝r├╝s├╝ÔÇÖ yeti┼čtirme projesidir!ÔÇŁ.
Yusuf Bey, ├Â─črenciler yabanc─▒ ├╝lkelere gitsin ba┼čka k├╝lt├╝rleri tan─▒s─▒n istemiyor besbelli.

Bence sebebi a├ž─▒k. Kendisi 90ÔÇÖlar─▒n ba┼č─▒nda senelerce ─░ngiltereÔÇÖde kal─▒p doktora yapm─▒┼č.

Belli ki art─▒k ne olduysa orada olmu┼č. Yusuf BeyÔÇÖi bu sat─▒rlar─▒ yazmaya yaban ellerde ba┼č─▒na gelenler sevk etmi┼č olmal─▒.

Yoksa yurtd─▒┼č─▒nda bulunman─▒n bir ÔÇťahmak s├╝r├╝s├╝ÔÇŁ yeti┼čtirmeyece─čini en iyi kendisinden bilmesi gerek.

G├╝l├╝m Yusuf Kaplan,

G├Âz├╝m Yusuf Kaplan.

Bir millet bu imdat ├ž─▒─čl─▒─č─▒na kulak kesildi. Hadi anlat da a┼č ┼ču travman─▒.

Bak, Ayd─▒n Engin oturdu hafta sonunu ve k├Â┼česini sana ay─▒rd─▒. Babacan adamd─▒r. Ben de hem yurtd─▒┼č─▒nda okudum hem de Erasmus├žuluk yapt─▒m. Halden anlar─▒z.

Neler yapt─▒lar sana? Ne i┼čler geldi ba┼č─▒na?

Anlat bize vallahi a├ž─▒l─▒rs─▒n.

Hasretle g├Âzlerinden ├Âperim.

Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privÚ
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 30 Sep 2014 9:41    Sujet du message: RÚpondre en citant

Nasil olmussa Sezen Aksu pek bayildigi sabik basbakanin gorusune zit dusmus bu dogruyu soyleyerek ama yine de pot kiramadan yapamamis, okuzlere hakaret etmis. Neyse..

Hurriyet
duygu
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 15 Oct 2014 23:28    Sujet du message: RÚpondre en citant

Bu konuya a├žiklik getiriyor :

Citation:

ÔÇť18 ya┼č─▒ndakinin zinas─▒na kar┼č─▒ ├ž─▒kam─▒yorsan─▒z, 7 ayl─▒k bebe─če tecav├╝ze kar┼č─▒ ├ž─▒kmak timsah g├Âzya┼člar─▒d─▒r. ├×ehvet ├Âyle bir ┼čeydir ki s─▒n─▒rda durmazsan─▒z, duraca─č─▒n─▒z hi├žbir yer yoktur.ÔÇŁ

Samsun M├╝ft├╝s├╝
http://www.taraf.com.tr/haber-o-muftu-hala-gorev-basinda-165989/

Citation:

MAZLUMDER Genel Ba┼čkan─▒ Ahmet Faruk ├ťnsal TarafÔÇÖa yapt─▒─č─▒ a├ž─▒klamada m├╝ft├╝n├╝n kamu g├Ârevinden uzakla┼čt─▒r─▒lmas─▒ gerekti─čini belirterek ÔÇť18 ya┼č─▒ndaki bir bireyle yedi ayl─▒k bebe─či kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒yorsan─▒z pedofili rahats─▒zl─▒─č─▒ ya┼čad─▒─č─▒n─▒za dair ipucu vard─▒r. Bu s├Âzleri sarf eden ki┼či bir an ├Ânce muayene olmal─▒ÔÇŁ ┼čeklinde konu┼čtu.

Evet bu kiside zihinsel bir bozukluk var. Ama o gorevde tutulmaya layik goruluyor...
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 28 Oct 2014 3:40    Sujet du message: RÚpondre en citant

Zihinsel bozukluk!!!!!

murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 26 DÚc 2020 1:54    Sujet du message: RÚpondre en citant

Biraz evvel Cumhuriyet't' okudugum yazi uzerine bir yorum yazmak i├žin buradaki dosyalari dolastim. Kin, nefret, yalan... diye bir dosya var, belki oraya da konabilirdi ama buraya koymak da m├╝mk├╝n.

ve devaminda

Citation:
S─▒k s─▒k "dinin elden gitmekte oldu─ču" ├Ân├╝nde uyar─▒lar yap─▒p daha fazla dinselle┼čme ├ža─čr─▒s─▒nda bulunan yaz─▒lar─▒yla bilinen Yeni ┼×afak yazar─▒ Yusuf Kaplan, bu kez "deizm dalgas─▒"na dikkat ├žekti.

─░stanbul B├╝y├╝k┼čehir Belediyesi'nin d├╝zenledi─či ┼×eb-i Arus ayininde T├╝rk├že Kuran okunmas─▒n─▒ k├Â┼česine ta┼č─▒yan Kaplan, uygulamay─▒ "cinayet", "tecav├╝z" ve "skandal" diye nitelerken ÔÇťacaba CHP, bu t├╝r olaylar ├ž─▒kararak, toplumun fay hatlar─▒n─▒ patlatmaya m─▒ ├žal─▒┼č─▒yor?ÔÇŁ ┼čeklinde bir soru i┼čaretinin olu┼čmas─▒na yol a├žt─▒" dedi.

Cumhuriyet'in ilkelerinden biri olan laikli─či de bir kez daha kar┼č─▒s─▒na alan Yusuf Kaplan, "Bu ├╝lkede b├╝y├╝k bir cinayet i┼člendi: ─░sl├óm, kamusal alandan uzakla┼čt─▒r─▒ld─▒. Sonra da ─░sl├ómÔÇÖ─▒ her alanda, ├Âzellikle de siyasette g├Âr├╝n├╝r k─▒lma giri┼čimleri, ÔÇť─░sl├ómÔÇÖ─▒ siyasete alet etmekÔÇŁ olarak sunuldu ve k─▒nand─▒!" diye yazd─▒.

Kaplan, "T├╝rkiyeÔÇÖnin laik kesimleri ┼čunu iyi bilmeliler: ─░slam hayat─▒n her alan─▒na m├╝dahale eder. Bir d├╝nya tasavvuru, bir sanat, d├╝┼č├╝nce, estetik, iktisat, ahl├ók tasavvuru olarak ─░sl├óm hayat─▒n her alan─▒nda g├Âr├╝n├╝r oldu─ču zaman, bir yer ─░sl├óm yurdu, orada ya┼čayanlar da M├╝sl├╝man olarak adland─▒r─▒l─▒r" ifadelerini kulland─▒.

Birincisi Kuran'in Turk├že okunmasinin neden cinayet veya tecavuz oldugunun gerek├žesi yok. Insanlarin anlamadiklari bir dilde bir seyler dinlemeleri mi dogru yoksa Kuran'in Turk├žesini dinleyip bir seyler anlamalari mi?

Kuran'i herkes kendine gore yorumlamaya calisiyor. Kaplan da oyle onun muslumanlik anlayisi ile benim ki hi├ž mi hi├ž ortusmuyor. Adam deizm dalgasindan soz ediyor. Bunun nedenini arama geregini duymuyor.

Ilhan Sel├žuk'un sozu olsa gerek : Bunlar muslumansa ben musluman degilim.
Evet son senelerde Kaplan gibi adamlar dinsellesme istediler ve gorunuste bir dinsellesme aldi basini gidiyor. Ama nasil dinsellesmeyse "├žaliyor ama ├žalisiyor" diye bir kavram olusturuyor. Her cuma "bakara makara" diyenler haram para yiyor, yolsuzluk, rusvet almis basini gidiyor. Besmele ├žekiyor ama ├žaliyor, hak yiyor.
Ve merhamet yok oluyor, kin ve dindarlik ayni sekilde ilerler gorusuyle kendi gibi olmayan, kendine benzemeyenden nefret ediyor, kin duyuyor, oldurmeye kalkiyor. "Karilari kizlari bize helaldir" diyor. Bunun "cesetini camiye almayin" diyor.

Dinsellesen toplumda bunlari yasayanlarin dinden uzaklasmalarina niye sasiriyor bu adam.

Muslumansan, dogru olacaksin yalan soylemekten ka├žinacaksin, haksizliga karsi geleceksin, merhametin olacak... Bunlar 5 vakit namazdan onde gelir benim i├žin.

Sonu├žta 5 vakit namaz insani Allah'a yaklastirma amacindadir. Ama alni secdeye degenler bu 5 vakit arasinda bunca kotulugu nasil yapabiliyorlar.

Haa bir de dinde zorlama yoktur deniyor, degil mi? Cok dogru insanlarin bir seyleri zorlama ile degil benimseyerek yapmalari yegdir.

Ama etrafa bakinca benimsenecek bir sey kalmiyor. Sonra da dinden uzaklasiliyor diye sasiriyor bu gibi adamlar...

<
duygu
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 30 DÚc 2020 3:13    Sujet du message: RÚpondre en citant

Bu konuya ben girmistim, son eklemeyi Murat Bey yapmis. Sasirmadim. Kendilerinden baskalarina yasam olanagi vermek istemeyen kisilerden ne beklenir.
Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller Ó la page PrÚcÚdente  1, 2
Page 2 sur 2

Sauter vers: