269 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 269
Membre(s) : 0
Total :269

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 21h41:52
murat_erpuyan : 21h44:16
SelimIII : 1 jour, 11h08:48
Salih_Bozok : 4 jours
cengiz-han : 4 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Mûslümanligini bas bas bagiran erkeklerin açmazlari
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Mûslümanligini bas bas bagiran erkeklerin açmazlari
Aller à la page Précédente  1, 2

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
duygu
Admin
Admin

MessagePosté le: 30 Sep 2014 1:03    Sujet du message: Répondre en citant

Bir arkadasimdan gelen mail ile ERASMUS'un nasil bir sey oldugunu anlamis oldum. Kizli erkekli okunan yerde bastan çikarim diyebilen bir zihniyetin hakim oldugu Turkiye'de bu Erasmus yorumu beni sasirtmadi...

Citation:

Özgür Mumcu

Erasmus Piçleri

29 Eylül 2014 Pazartesi

Fazla kimsenin bilmediği bir müzik grubu keşfedersiniz. Bazen de kıyıda kalmış bir film ya da kitap bulursunuz. Hem başkaları bilmesin size özel kalsın istersiniz hem de bir iki kişiyle de olsun bu garip keşfinizi paylaşmayı dilersiniz.

Yeni Þafak’ta yazan Yusuf Kaplan benim için bu çeşitten biriydi. Ne yalan söyleyeyim senelerdir gizli neşe kaynağımdı. Þöhreti yayılır da herkes ondan bahseder ve bu eğlence elimden alınır diye hep korktum. Yazıp ettiklerini sadece dar bir arkadaş çevresiyle paylaştım. Yusuf Kaplan’ı vicdanımda hep bir sır gibi sakladım.

Ancak kendisiyle yaşadığım mutlu anların hızla tükenmekte olduğunun da içten içe farkındaydım. Cevherlerin eninde sonunda parlaklıklarıyla göz almak gibi bir huyları vardır ve Sayın Kaplan da buna istisna değil.

Dün belki Aydın Engin’in köşesinde okumuşsunuzdur. Artık Sayın Kaplan, âlemi tenvir eden bir mücevher parçası. Hak edilmiş ancak biraz gecikmiş yazarlık şöhretine sonunda ulaştı. Bana da kıskançlıkla bilinmesin de bir tek ben ve birkaç arkadaşım eğlenmeye devam etsin diye üzerine titrediğim Yusuf Bey’i hüzünle karışık bir gururla izlemek düştü.

Evlenip de kendine yuva kuran ya da ilk maaşını kazanan bir evlat ne hissettirirse bana onu hissettirdi.
Benim kaybım ve fakat kitlelerin büyük kazancı.
Sayın Kaplan’ı gündeme taşıyan Erasmus programı hakkında yaptığı yorumlar oldu.

Efendim Erasmus Avrupa’da geçerli bir öğrenci programı. Bir memleketteki öğrenci bir ya da iki dönem başka bir memleketteki üniversitede eğitim görebiliyor. Gittiği yerde aldığı dersleri memleketinde saydırabiliyor.
İyi biliyorum zira üç sene üniversitede Erasmus koordinatörlüğü yaptım. Hem bizden giden öğrencilerin hem de oradan gelenlerin aldıkları dersleri onayladım, not karnelerini hazırladım.

Geçen hafta AB Komisyonu Sözcüsü Pia Ahrenkilde Hansen bir Erasmus değerlendirmesi yaptı.

Seneler boyunca programa katılanların yüksek bir oranının başka ülkelerde iş kurdukları, yabancı ülkelerde yaşamakta zorluk çekmedikleri anlaşılmış. Daha ilginci, Erasmus’a katılan öğrencilerin yaklaşık üçte birinin eşleri ya da sevgilileriyle Erasmus sayesinde tanışmış olması. Programın başından beri bu tanışmalar sonucunda dünyaya yaklaşık bir milyon bebeğin geldiği söyleniyor.

Geçen yüzyıl iki defa birbirini gırtlaklayan Avrupa halkları beraber eğitim görüyor, birbirlerine âşık oluyor ve evet sevişip çocuk yapıyorlar.
Dostça, barış içinde yaşayıp gidiyorlar yani.

Buraya kadar sorun yok. Sorun yok ama Yusuf Kaplan var. Siyasal İslamın entelektüel cephanesinin sınırlarını çizenlerden biri Yusuf Bey. Önce Twitter’da sonra da Yeni Þafak’ta konuyu ele alıyor ve diyor ki:
“Erasmus bursu alan öğrenciler arasındaki gayr-ı meşrû ilişkiden 1 milyon (!) çocuk doğmuş! Skandal bu!”

Yetmez ekliyor:
“Erasmus projesi, eğitim projesi değil, yozlaşma, cinselliği putlaştırma, cinsellik peşinde koşturan ‘ahmaklar sürüsü’ yetiştirme projesidir!”.
Yusuf Bey, öğrenciler yabancı ülkelere gitsin başka kültürleri tanısın istemiyor besbelli.

Bence sebebi açık. Kendisi 90’ların başında senelerce İngiltere’de kalıp doktora yapmış.

Belli ki artık ne olduysa orada olmuş. Yusuf Bey’i bu satırları yazmaya yaban ellerde başına gelenler sevk etmiş olmalı.

Yoksa yurtdışında bulunmanın bir “ahmak sürüsü” yetiştirmeyeceğini en iyi kendisinden bilmesi gerek.

Gülüm Yusuf Kaplan,

Gözüm Yusuf Kaplan.

Bir millet bu imdat çığlığına kulak kesildi. Hadi anlat da aş şu travmanı.

Bak, Aydın Engin oturdu hafta sonunu ve köşesini sana ayırdı. Babacan adamdır. Ben de hem yurtdışında okudum hem de Erasmusçuluk yaptım. Halden anlarız.

Neler yaptılar sana? Ne işler geldi başına?

Anlat bize vallahi açılırsın.

Hasretle gözlerinden öperim.

Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 30 Sep 2014 9:41    Sujet du message: Répondre en citant

Nasil olmussa Sezen Aksu pek bayildigi sabik basbakanin gorusune zit dusmus bu dogruyu soyleyerek ama yine de pot kiramadan yapamamis, okuzlere hakaret etmis. Neyse..

Hurriyet
duygu
Admin
Admin

MessagePosté le: 15 Oct 2014 23:28    Sujet du message: Répondre en citant

Bu konuya açiklik getiriyor :

Citation:

“18 yaşındakinin zinasına karşı çıkamıyorsanız, 7 aylık bebeğe tecavüze karşı çıkmak timsah gözyaşlarıdır. Þehvet öyle bir şeydir ki sınırda durmazsanız, duracağınız hiçbir yer yoktur.”

Samsun Müftüsü
http://www.taraf.com.tr/haber-o-muftu-hala-gorev-basinda-165989/

Citation:

MAZLUMDER Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal Taraf’a yaptığı açıklamada müftünün kamu görevinden uzaklaştırılması gerektiğini belirterek “18 yaşındaki bir bireyle yedi aylık bebeği karşılaştırıyorsanız pedofili rahatsızlığı yaşadığınıza dair ipucu vardır. Bu sözleri sarf eden kişi bir an önce muayene olmalı” şeklinde konuştu.

Evet bu kiside zihinsel bir bozukluk var. Ama o gorevde tutulmaya layik goruluyor...
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 28 Oct 2014 3:40    Sujet du message: Répondre en citant

Zihinsel bozukluk!!!!!

murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 26 Déc 2020 1:54    Sujet du message: Répondre en citant

Biraz evvel Cumhuriyet't' okudugum yazi uzerine bir yorum yazmak için buradaki dosyalari dolastim. Kin, nefret, yalan... diye bir dosya var, belki oraya da konabilirdi ama buraya koymak da mümkün.

ve devaminda

Citation:
Sık sık "dinin elden gitmekte olduğu" önünde uyarılar yapıp daha fazla dinselleşme çağrısında bulunan yazılarıyla bilinen Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, bu kez "deizm dalgası"na dikkat çekti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Şeb-i Arus ayininde Türkçe Kuran okunmasını köşesine taşıyan Kaplan, uygulamayı "cinayet", "tecavüz" ve "skandal" diye nitelerken “acaba CHP, bu tür olaylar çıkararak, toplumun fay hatlarını patlatmaya mı çalışıyor?” şeklinde bir soru işaretinin oluşmasına yol açtı" dedi.

Cumhuriyet'in ilkelerinden biri olan laikliği de bir kez daha karşısına alan Yusuf Kaplan, "Bu ülkede büyük bir cinayet işlendi: İslâm, kamusal alandan uzaklaştırıldı. Sonra da İslâm’ı her alanda, özellikle de siyasette görünür kılma girişimleri, “İslâm’ı siyasete alet etmek” olarak sunuldu ve kınandı!" diye yazdı.

Kaplan, "Türkiye’nin laik kesimleri şunu iyi bilmeliler: İslam hayatın her alanına müdahale eder. Bir dünya tasavvuru, bir sanat, düşünce, estetik, iktisat, ahlâk tasavvuru olarak İslâm hayatın her alanında görünür olduğu zaman, bir yer İslâm yurdu, orada yaşayanlar da Müslüman olarak adlandırılır" ifadelerini kullandı.

Birincisi Kuran'in Turkçe okunmasinin neden cinayet veya tecavuz oldugunun gerekçesi yok. Insanlarin anlamadiklari bir dilde bir seyler dinlemeleri mi dogru yoksa Kuran'in Turkçesini dinleyip bir seyler anlamalari mi?

Kuran'i herkes kendine gore yorumlamaya calisiyor. Kaplan da oyle onun muslumanlik anlayisi ile benim ki hiç mi hiç ortusmuyor. Adam deizm dalgasindan soz ediyor. Bunun nedenini arama geregini duymuyor.

Ilhan Selçuk'un sozu olsa gerek : Bunlar muslumansa ben musluman degilim.
Evet son senelerde Kaplan gibi adamlar dinsellesme istediler ve gorunuste bir dinsellesme aldi basini gidiyor. Ama nasil dinsellesmeyse "çaliyor ama çalisiyor" diye bir kavram olusturuyor. Her cuma "bakara makara" diyenler haram para yiyor, yolsuzluk, rusvet almis basini gidiyor. Besmele çekiyor ama çaliyor, hak yiyor.
Ve merhamet yok oluyor, kin ve dindarlik ayni sekilde ilerler gorusuyle kendi gibi olmayan, kendine benzemeyenden nefret ediyor, kin duyuyor, oldurmeye kalkiyor. "Karilari kizlari bize helaldir" diyor. Bunun "cesetini camiye almayin" diyor.

Dinsellesen toplumda bunlari yasayanlarin dinden uzaklasmalarina niye sasiriyor bu adam.

Muslumansan, dogru olacaksin yalan soylemekten kaçinacaksin, haksizliga karsi geleceksin, merhametin olacak... Bunlar 5 vakit namazdan onde gelir benim için.

Sonuçta 5 vakit namaz insani Allah'a yaklastirma amacindadir. Ama alni secdeye degenler bu 5 vakit arasinda bunca kotulugu nasil yapabiliyorlar.

Haa bir de dinde zorlama yoktur deniyor, degil mi? Cok dogru insanlarin bir seyleri zorlama ile degil benimseyerek yapmalari yegdir.

Ama etrafa bakinca benimsenecek bir sey kalmiyor. Sonra da dinden uzaklasiliyor diye sasiriyor bu gibi adamlar...

<
duygu
Admin
Admin

MessagePosté le: 30 Déc 2020 3:13    Sujet du message: Répondre en citant

Bu konuya ben girmistim, son eklemeyi Murat Bey yapmis. Sasirmadim. Kendilerinden baskalarina yasam olanagi vermek istemeyen kisilerden ne beklenir.
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 18 Fév 2022 17:33    Sujet du message: Répondre en citant

Baslikta "açmaz" kelimesi var. Bu da dindar olduklarini soyleyenlerin neden aslinda gunah olan seyleri (yalan, iftira, çalma, hak gaspetme, haksizlik yapma...) benimseyip yasamlarinin bir parçasi haline getirdiklerini ifade ediyor.

Nevsin Mengü'nün DW programina davet ettigi (cehaletim bagislana) bugune kadar adini ilk kez duydugum ilahiyatci Mustafa Islamoglu'nun soyledikleri benim dusunduklerimle çakisinca etkilendim, ben din uzmani degilim, din ve dinler konusunda genel kulturum var ve inanan bir kisiyim. Bu ilahiyatcinin soyledikleri beni bir anlamda rahatlatti.

Ayasofya'da cuma hutbesine adamin hutbeye kiliçla çikmasi beni soke etmis ve utandirmisti. Bu konuda da açiklik getiriyor Islamoglu.

Fetih ve Haç surelerine atifta bulunuyor. Fetih suresinin kronolojik olarak kazanilan zaferlerden sonra degilde baris yapildiginda indiginin altini çiziyor.
(Merak eden için kolaylik olsun benim mealini okudugum linki de vereyim :
https://kuran-ikerim.org/meal/diyanet/fetih-suresi )
Ve Haç suresinin 40. ayetine atifta bulunuyor :
Onlar, haksız yere, sırf, "Rabbimiz Allah'tır" demelerinden dolayı yurtlarından çıkarılmış kimselerdir. Eğer Allah'ın, insanların bir kısmını bir kısmıyla defetmesi olmasaydı, içlerinde Allah'ın adı çok anılan manastırlar, kiliseler, havralar ve mescitler muhakkak yerle bir edilirdi. Şüphesiz ki Allah, kendi dinine yardım edene mutlaka yardım eder. Şüphesiz ki Allah, çok kuvvetlidir, mutlak güç sahibidir.
https://kuran-ikerim.org/meal/diyanet/hac-suresi

Sonuçta din insanlari iyi yola koymak için vardir. Iyi insan olmanin vasiflari da dinlere gore degismez, evrensel degerlerdir.

Mustafa İslamoğlu: Ayasofya'nın camiye çevrilmesi, Kuran'a aykırıdır | Nevşin Mengü Soruyor
ilk 35 dakika

<
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2
Page 2 sur 2

Sauter vers: