55 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Cr├ęer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2196

Actuellement :
Visiteur(s) : 55
Membre(s) : 0
Total :55

Administration

Derniers Visiteurs

SelimIII : 08h14:04
lalem : 08h14:16
cengiz-han : 2 jours
duygu : 3 jours
bendeniz : 4 jours

N├ętiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilit├ę de ceux qui les ont post├ęs dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera tol├ęr├ę dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Sayin Kili├ždaroglu
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un ├ęchange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Sayin Kili├ždaroglu

Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet prÚcÚdent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 15 Juin 2017 17:58    Sujet du message: Sayin Kili├ždaroglu RÚpondre en citant

Kili├ždaroglu, bir CHP milletvekilin hapse tikilmasi uzerine almis eline pankarti Ankara'dan Istanbul'a yurumeye baslamis...

Fransa'dayiz, bonjour diyelim.

Kili├ždaroglu, iyi adam, durust adam olabilirsiniz, kurt kokenli olmaniz ve alevil kokenden gelmeniz de bir avantaj Turkiye mozaigi bakimindan.

Ama butun bunlar etkin bir muhalefet lideri olmanizi saglamiyor, saglayamiyor, bunca senedir etkisiz kaldiniz RTE'nin sevgili kulu oldunuz sonu├žta...

- Se├žilen milletvekkilerinizi hapisten ├žikaramadiniz.
- Ekmeleddin'da faka bastiniz.
- Anayasaya aykiri ama deyip dokunulmazliklari kaldirdiniz
- Hileli referendum kabul ettiniz...

(listeye eklenecek ├žok sey var aslinda!)

Iste simdi de milletvekilinize 25 yil verip hemen hapse attilar.

Olmuyor, yapamiyorsunuz bu isi. Bunu soyleyince de kiziyorsunuz, Fikri Saglar'i "kapi onune koyamaga" kalkiyorsunuz. Anlasilan RTE'ye baka baka siz de kararmissiniz.

CHP, Ismet Inonu'nun, Erdal Inonu'nun baskanlik yaptigi bir partidir. Ismet Pasa onca adina sanina ragmen sirasi gelince birakip gitmistir. Erdal Inonu'de olgunlukla koltugu birakmistir.

CHP, Baykal ve sizin beceriksizliklerinizden ├žok ├žekti. Sadece CHP olsa neyse olan Turkiye'ye oluyor...

Ben beceremedim deme bilgeligini gosterin ve birakin CHP Baskani olmayi. Yucelirsiniz, yoksa her gun kuculuyorsunuz.

Hadi, lutfen...
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privÚ
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 16 Juin 2017 0:40    Sujet du message: RÚpondre en citant

+1

Virgulune kadar benimsedim, selimiii'un Kili├ždaroglu'na ├žagrisini...
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 22 Juin 2017 16:37    Sujet du message: RÚpondre en citant

Kili├ždaroglu beni duymus olmali ki, bir hamle yapmis. Hem de onemli bir hamle...

Bakalim, kitleler korkuyu yenip harekete katilacak mi?

Malum haklar verilmez, alinir...

Ve de

Sen yanmazsan ben yanmazsam nasil ├žikar karanliklar aydinliga?
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 09 Juil 2017 19:30    Sujet du message: RÚpondre en citant

SelimIII'un katkisinia imza atmistim. Anlasilan KK SelimIII'un yazisini bekliyormus uyanmak i├žin!!!
Smile

Evet bugunku Ankara'dan Istanbul'a yuruyusun son duragi Maltepe mitingi ile birden KK statu degistirdi denilebilir.
Ilk kez muhalefet iktidarin gundem yaratmasini engelledi, ve hi├žbir iktidar destegi almadan hatta kostelere ragmen yuzbinleri kipirdatarak liderini tum muhalefetin lideri haline getirdi.

Mitingde olumlu buldugum slogan tekligi ide : hak, hukuk, adalet. Parti kimligi yoktu, iktidarda kimsenin ismi ge├žmedi (ger├ži artik iktidar tekligi var !).

Bakalim KK kazandigi bu ├žok onemli sermayeyi nasil kullanacak.

Ilgin├ž olan da Turkiye'deki basinin durumu idi. Ben sadece Halk Tv'de canli yayin gordum, devamli zap yaptim, hi├žbir kanalda konuyla ilgili bir haber goremedim.

Cumhuriyet'in yazdigina gore Star TV ayni dakiklarda Yenikapi mitingini tekrardan yayinliyormus. Bu ger├žekten skandal ve gulun├ž bir durum ki iktidarinda aslinda isine yarar bir vaziyet degil.

Soyle bir benzetme yapilabilir. GS TV, FB'ye 6-0 yenildigi ma├ž dakikalarinda FB'yi 5-1 yendigi kupa ma├žini yayinlamasi gibi.

Bakalim "hak, hukuk, adalet" konusunda onumuzdeki gunlerde nasil bir gelisim olacak.

Iktidar "je vous ai compris" diyebilecek mi? Yoksa yangina korukle mi varacak?
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 19 DÚc 2018 1:39    Sujet du message: RÚpondre en citant

KK konusunda yukarida yazilan hersey yerli yerinde duruyor. Bir Muharrem Ince dinamigi yakalanmisti, Kili├ždaroglu, biraz da Ince'nin katkisiyla bu dinamigi de sondurdu.

Asagidaki makale bu durumda harika ama ne yazik ki bir hayal/ruya masali.

Citation:

K─▒l─▒├ždaro─čluÔÇÖndan gelen ┼čok telefon!

Enver Aysever - Cumhuriyet, 13 Aral─▒k 2018 Per┼čembe

Uzun zamand─▒r g├Âr├╝┼čmemi┼čtik, d├╝n arad─▒ K─▒l─▒├ždaro─člu;
ÔÇťYaz─▒n─▒z─▒ okudum, demokrasi konusundaki hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒n─▒za hak veriyorum. Ancak bu sefer bamba┼čka haz─▒rl─▒k i├žindeyizÔÇŁ dedi.

├×a┼č─▒rd─▒m, merakla dinledim. ÔÇťMilletvekillerimizin baz─▒lar─▒ hayli tan─▒nd─▒ biliyorsunuz, bu yurtsever arkada┼člar─▒m ├Âneri getirdiler bana. Dediler ki, ÔÇśBiz toplumda sevilen say─▒lan insanlar─▒z, o y├╝zden oylar─▒m─▒z─▒n d├╝┼č├╝k oldu─ču yerlerde belediye ba┼čkan aday─▒ olmak istiyoruz.ÔÇÖ Mutlu oldum elbette.
G├╝rsel Tekin, ÔÇśBen SultanbeyliÔÇÖyi istiyorum, ├žar┼čafa CHP rozeti takt─▒m, an─▒msay─▒n, m├╝tedeyyinler beni anlayacakt─▒rÔÇÖ dedi. Akif Hamza├žebi, ÔÇśYahu bu parti bana her ┼čeyi verdi. Meclis ba┼čkanvekili oldum, grup ba┼čkanvekili oldum, ┼čimdi de genel sekreterim. Verme s─▒ras─▒ bende. Beni ├ťmraniye aday─▒ yap─▒nÔÇÖ dedi. Mahmut Tanal inatla EsenlerÔÇÖi istedi. En g├╝zeli de Tuncay ├ľzkanÔÇÖ─▒n K├╝tahya ─▒srar─▒ oldu. Dedi ki ÔÇś─░zmirÔÇÖde kim olsa se├žimi al─▒r, ben size ka├ž ki┼či oldu─čumuzu g├Âsterece─čim, K├╝tahyaÔÇÖy─▒ getirece─čimÔÇÖ dedi.ÔÇŁ ├×a┼č─▒rd─▒─č─▒m─▒ fark edince g├╝ld├╝ K─▒l─▒├ždaro─člu;

ÔÇťDaha bitmedi. Bekaro─člu, B├╝lent Ku┼čo─člu, Abd├╝llatif ├×ener aniden geldiler odaya. ÔÇśSay─▒n ba┼čkan biz kendi partilerimizde do─čru d├╝r├╝st bir i┼če yaramad─▒k, siz bizi ald─▒n─▒z vekil yapt─▒n─▒z, parti y├Ânetimine koydunuz, sanki ba┼čka kimse yokmu┼č gibi, plan b├╝t├že komisyonuna bile bizi atad─▒n─▒z. D├╝┼č├╝nd├╝k de, buras─▒ CHP mi, yoksa MSP mi biz bile ┼ča┼č─▒rd─▒k. Hatta Abdullah G├╝lÔÇÖ├╝ bile neredeyse aday yapacakt─▒n─▒z. Aram─▒zda karar ald─▒k, art─▒k parti bize de─čil, biz partiye uyum sa─člayaca─č─▒z.ÔÇÖ ÔÇŁ K├╝├ž├╝k dilimi yuttum. G├╝ld├╝ Kemal Bey;

ÔÇťEkmeleddin hatas─▒ndan ├žok ders ald─▒m. Herkes Mansur Yava┼čÔÇÖ─▒ Ankara aday─▒ yapaca─č─▒m─▒ san─▒yor. Olur mu ├Âyle ┼čey! Koca CHPÔÇÖde, Atat├╝rkÔÇÖ├╝n partisinden bir aday ├ž─▒kmaz m─▒? Rozetinden utanan adam─▒ ben ne yapay─▒m! Art─▒k eskisi gibi de─čil hi├žbir ┼čey, cephe m├╝cadelesini kendi ilkelerimizle verece─čiz. Gelecek hafta TKP, EMEP, ├ľDP, sendikalar, Gezi direni┼č ├Ârg├╝tleri bir araya geliyoruz. Kemal Dervi┼č akl─▒yla, onun yamaklar─▒yla i┼č g├Ârmek m├╝mk├╝n de─čil. Piyasac─▒l─▒─č─▒ RTEÔÇÖden daha iyi kim yapar, onu taklit ederek kimseyi ikna edemeyiz, biz anti-emperyalist bir partiyiz. Sahada sosyalistlerle kol kola olaca─č─▒z, yerelde do─črudan demokrasiyi sa─člayaca─č─▒z. T├ťS─░AD falan palavra, hepsi saraya boyun e─čmi┼č bunlar─▒nÔÇŁ dedi. Soluksuz devam etti:
ÔÇť16 NisanÔÇÖda, 24 HaziranÔÇÖda halk─▒n oylar─▒na sahip ├ž─▒kamad─▒k. Adalet Y├╝r├╝y├╝┼č├╝ gibi, tarihte benzerine rastlanmam─▒┼č i┼č yapt─▒k, arkas─▒n─▒ getiremedik. Fikir adam─▒ diye eski ─░slamc─▒, ├╝lk├╝c├╝ kim varsa onlarla bir arada olduk. Sal─▒ toplant─▒lar─▒na s─▒k─▒┼čt─▒ muhalefet. Bu b├Âyle gitmezdi elbette. ├×imdi halk─▒n i├žinde, her g├╝n bir yerde olaca─č─▒z. Meclis dedi─čin ne, el kald─▒r indir, RTE ne isterse oluyor, biz halka kulak verece─čiz, Gezi ruhunu ya┼čataca─č─▒z. Bundan sonra kravatl─▒ muhalefet yok.ÔÇŁ Keyfi yerindeydi K─▒l─▒├ždaro─čluÔÇÖnun;

ÔÇťMuharrem ─░nce ile yolculuk yapt─▒k, memleketin halini konu┼čtuk, hemen her konuda mutab─▒k─▒z. Muharrem Bey her koltu─ča talip g├Âr├╝nmekten ├žok rahats─▒z, ├╝stelik ─░stanbul aday─▒ i├žin n├╝fus k├ó─č─▒d─▒n─▒ g├Âsteren herkesin oy kullanaca─č─▒ ├Ânse├žim yapal─▒m istiyor. Kendisi aday de─čil, yeni insanlara destek olmak i├žin sahada ├žal─▒┼čacak. Ben de ona dedim ki, siyaset profesyonel i┼č de─čil, ben de se├žimden sonra kurultay yapaca─č─▒m, ┼č├Âyle gen├žlerin, kad─▒nlar─▒n ellerinde y├╝kselen solcu CHP yarat─▒p, b─▒rakaca─č─▒m. Bu se├žimlerde ├╝├ž ahbap ├žavu┼č ili┼čkisiyle aday olamayacak kimse. Asla Sar─▒g├╝l gibi denenmi┼čler aday olmayacak. Bunu duyurun herkeseÔÇŁ dedi.

Bu tatl─▒ d├╝┼čten uyan─▒nca, hemen teyzemi arad─▒m, o iyi r├╝ya yorumu yapar diye; ÔÇťk─▒├ž─▒n a├ž─▒k kalm─▒┼čÔÇŁ dedi.

Crying or Very sad
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 14 Jan 2019 0:21    Sujet du message: RÚpondre en citant

Yine ayni kose yazarindan ve sonu├žta yine KK'a gidiyor oklar...

Citation:

Bu sorulara yanıt gelmezse neden sandığa gitsin se├žmen?

Cumhuriyet, 9 Ocak 2019

AKPÔÇÖli yıllarda: ÔÇťBu kez de oyumu veriyorum ├Âd├╝n├ž olarak, AKP gitsin de ne olursa olsunÔÇŁ diyen yurttaşların sayısı azımsanamayacak d├╝zeydedir. AKPÔÇÖnin giderek ağırlaşan baskı d├╝zenine karşı, toplumun soluk alamaz hale gelmesi, muhalefeti t├╝m unsurlarıyla kolaycılığa g├Ât├╝rd├╝, ondan da hesap sorulamaz hale geldi. Kılı├ždaroğluÔÇÖnun Ekmeleddin tercihinden sonra ÔÇťTıpış tıpış sandığa gideceksinizÔÇŁ c├╝mlesi bunun en g├╝zel kanıtıdır.

Elbette muhalefeti salt CHP olarak almıyorum, bu da ayrıca b├╝y├╝k yanlıştır. Ancak en b├╝y├╝k muhalif ├Ârg├╝t olan CHPÔÇÖnin tavrı kuşkusuz belirleyicidir. Yine bizi sandığa ├žağırıyor muhalefet, peki gitmemiz i├žin haklı ve nesnel koşullar var mı? Başka t├╝rl├╝ s├Âylersek; sonucu baştan belli bir se├žim olacaksa eğer, bizi niye demokrasi varmış gibi davranarak avutuyorsunuz?

ÔÇťCumhur İttifakıÔÇŁ denen kabaca T├╝rk├ž├╝, İslamcı koalisyona karşı, ├Ârneğin İdris Naim Şahin gibi, eski AKPÔÇÖli bakanla ne gibi sonu├ž almayı umuyorsunuz? Eğer se├žimi İdris Naim Şahin kazanırsa, herhangi uygar bir insanın mutlu olması i├žin bana bir tek sebep s├Âyler misiniz? (Elbette sadece Şahin değil, hemen her ilde benzer ├Ârnek bulabiliriz. Kişi temsilidir.)

AnkaraÔÇÖda, son se├žimi Yavaş kazanmıştı, ayak oyunuyla sabah G├Âk├žekÔÇÖe gitti se├žim. Bu kadar a├žık bir durum s├Âz konusuyken, şimdi aynı sandıklardan, demokrasiye uygun bir sonu├ž alınacağına inanıyor musunuz? O g├╝n hakkını arayamayan, bug├╝n hangi veriyle bize g├╝vence vermektedir? (Bu arada YavaşÔÇÖın da aşırı milliyet├ži olduğunun altını ├žizmek isterim. Yani kazansa bile, kazanan kim sorusu hep olacak.)

Benzer bir durum 16 Nisan halk oylaması i├žin de ge├žerli. Yurdun her yanında halk ÔÇťhayırÔÇŁ dediği halde, sonu├žlar kıl payı olarak ÔÇťevetÔÇŁ şeklinde a├žıklanmışken, neden Y├╝ksek Se├žim KuruluÔÇÖnda hakkınızı aramadınız? Halk arkanızda durmak i├žin sabırsızken, siz neden genel merkeze ├žekildiniz? Durumu fiili olarak kabul ettiniz? Neden meşruiyet tartışması yapmadınız ve bizi başkanlık se├žimlerine mecbur kıldınız?

Haydi ge├ž kaldınız, ÔÇťAdalet Y├╝r├╝y├╝ş├╝ÔÇŁ gibi d├╝nyada benzeri olmayan, b├╝y├╝k emek gerektiren işe girdiniz. Sonunu niye getiremediniz? İstanbulÔÇÖda miting yaptıktan sonra, kravatları takıp neden AnkaraÔÇÖya d├Ând├╝n├╝z? D├╝nyanın g├Âz├╝ ├╝st├╝n├╝zdeyken neden insanların gazını alır duruma d├╝şt├╝n├╝z, toplumsal muhalefete ├Ânc├╝l├╝k etmediniz?

24 Haziran se├žimlerinden sonra, ne İnce, ne Kılı├ždaroğlu kamera karşısına ge├žmedi. G├╝nlerce mitinglere gelen, sahada ├žalışan insanlar kendini yalnız, kimsesiz hissetti. Sonu├ž ÔÇťAdam kazandıÔÇŁ şeklinde ├Âğrenildi. Neden milyonlara tek bir a├žıklama yapmadınız? O gece ne oldu? Neden hemen i├ž kavgaya d├Ând├╝ herkes? Cumhuriyet elden giderken, bir a├žıklama bor├žlu değil misiniz halka?

24 Haziran sonrasında koşa koşa saraya giden AkşenerÔÇÖle neyin ittifakını yapıyorsunuz? Eğer yarış MHP ile İYİ Parti arasında olacaksa, solcular, cumhuriyet├žiler, laikler, K├╝rtler size niye oy versin?

Meclis başkanı a├žık şekilde anayasayı, etik kuralları ihlal ederek aday g├Âsterilmişken; ÔÇťdurum anayasaya aykırı ama bunu sorun etmeyeceğizÔÇŁ diyerek kuralsızlığı meşru hale getirmediniz mi? Benzer bir hatayla milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasına onay vererek, bug├╝n doğan demokrasi a├žmazının ortağı olmadınız mı?

Bu soruların yanıtını ├Âncelikle Kılı├ždaroğluÔÇÖndan bekliyorum. Eğer yanıt gelirse, okurla paylaşacağım. Elbette soruların muhatabı salt genel başkan olamaz, o y├Ânetimde olan herkes mecburdur a├žıklama yapmaya. Bu işin bir yanı...

Gelelim sosyalistlere. Neden bug├╝ne dek CHP, HDP ardına takılmak zorunda kalındı, bunu aşmak gerekmez mi? Bug├╝n se├žime katılma olanağı bulunan parti hangisiyse, onun etrafında kenetlenip sosyalist aday ├žıkarmak ├žok mu zor? Halka se├ženeksiz olmadığını anlatmak i├žin bu fırsatı kullanmak zorunlu değil mi? Dinci, aşırı milliyet├ži, piyasacı anlayışa karşı, ne pahasına olursa olsun dikilmek devrimcilerin g├Ârevi değil mi? Elbet AKP d├Ânemi bitecek, sonrasında halka umut olmak i├žin bug├╝n g├Âreve talip olmak gerekmez mi?

<
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 31 Jan 2019 18:25    Sujet du message: RÚpondre en citant

CHP bunları hak ediyor mu?

B. Baykam yazmis... Bu Kili├ždaroglu bir kez daha bizi husrana ugratacak ve Erdogan'i kazandirma rekorlari kiracak belki de Bah├želi denen adam da yararli olacak...

http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/1225116/CHP_bunlari_hak_ediyor_mu_.html
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 31 Jan 2019 23:42    Sujet du message: RÚpondre en citant

Bu adam CHP'yi biterecek galiba!

Boyle muhalefe boyle iktidar.

Bir de CHP aday gosterilmeyince baska partiye kosanlar. Bunlara oy verecek insanlar olacak yani! Garip ├╗lke bu Turkiye yok Tayipland demem lazim deggil mi?
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 28 Aoű 2020 0:52    Sujet du message: RÚpondre en citant

CHP demek, Genel Ba┼čkan ve parti y├Ânetimi demek de─čildir!
Sozcu'de dun Mesut Parlak yazmis...

https://bit.ly/2D4H68K

Yazidan 1-2 alinti :

Citation:

(...)
Hele ki kurultayda, Ayasofya a├ž─▒l─▒┼č─▒nda k─▒l─▒├žl─▒ imam─▒n hutbeden, ┼čimdi koltu─čunda oturdu─čunuz Ulu ├ľnder Atat├╝rk'e etti─či hakareti dile getirmememiniz ise asla haf─▒zalardan silinmeyecektir!

S├Âyle┼činizde parti i├ži demokrasiden s├Âz ediyorsunuz. Say─▒n ─░nce ge├žmi┼čte kar┼č─▒n─▒za aday oldu. Say─▒n ─░nce'ye kurultayda imza veren delegeler ve milletvekilleri ilk se├žimde ├žizik yemediler mi? Say─▒n Genel Ba┼čkan, ┼čunu l├╝tfen kabul edin, CHP art─▒k sessiz bir parti olmu┼čtur. Kafay─▒ kald─▒ran kap─▒ d─▒┼čar─▒ edilmektedir! CHP, sizin tekelinize alabilece─činiz bir parti de─čildir!!

(...)
S├Âyle┼činizde parti i├ži demokrasiden s├Âz ediyorsunuz. Say─▒n ─░nce ge├žmi┼čte kar┼č─▒n─▒za aday oldu. Say─▒n ─░nce'ye kurultayda imza veren delegeler ve milletvekilleri ilk se├žimde ├žizik yemediler mi? Say─▒n Genel Ba┼čkan, ┼čunu l├╝tfen kabul edin, CHP art─▒k sessiz bir parti olmu┼čtur. Kafay─▒ kald─▒ran kap─▒ d─▒┼čar─▒ edilmektedir! CHP, sizin tekelinize alabilece─činiz bir parti de─čildir!!

Ve bu dosya 2017 a├žilmis selimiii tarafindan, ilk katkida selimiii
Ben beceremedim deme bilgeligini gosterin ve birakin CHP Baskani olmayi. Yucelirsiniz, yoksa her gun kuculuyorsunuz.
diye bitirmis!!!

<
Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

Sauter vers: