84 visiteur(s) et 1 membre(s) en ligne.
  Cr├ęer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 1
Hier : 0
Total : 2185

Actuellement :
Visiteur(s) : 84
Membre(s) : 1
Total :85

Administration

Derniers Visiteurs

Phils002 : 16 sec.
murat_erpuyan : 06h24:06
cengiz-han : 08h28:36
duygu : 1 jour, 06h53:46
bendeniz : 1 jour, 16h28:28

N├ętiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilit├ę de ceux qui les ont post├ęs dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera tol├ęr├ę dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Yerli (Milli) ├ťretim
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un ├ęchange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Yerli (Milli) ├ťretim

Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet prÚcÚdent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 01 Jan 2020 20:46    Sujet du message: Yerli (Milli) ├ťretim RÚpondre en citant

Al─▒n size y├╝zde y├╝z yerli ilk otomobil
Citation:
29.12.2019

T├╝rkiye yerli otomobil tart─▒┼čmalar─▒n─▒ s├╝rd├╝r├╝rken asl─▒nda T├╝rkiye 2015 y─▒l─▒nda Hacettepe ├ťniversitesiÔÇÖnde y├╝zde 100 yerli otomobilini ├╝retmi┼čti...

T├╝rkiye yerli otomobil tart─▒┼čmalar─▒n─▒ s├╝rd├╝r├╝rken asl─▒nda T├╝rkiye 2015 y─▒l─▒nda Hacettepe ├ťniversitesiÔÇÖnde y├╝zde 100 yerli otomobilini ├╝retmi┼čti. Seri ├╝retime haz─▒r hale getirilen araca motor deste─či gelmedi─či i├žin proje sonland─▒r─▒lm─▒┼čt─▒.

EVT S1 ad─▒ndaki yerli ara├ž, ┼čimdiye kadar yap─▒lan elektrikli otomobiller aras─▒nda seri ├╝retime en uygun ara├ž g├Âz├╝yle bak─▒l─▒yordu. 3 y─▒ll─▒k b├╝y├╝k bir ├žal─▒┼čman─▒n eseri olan otomobil sat─▒┼ča sunuldu─čunda 50 bin dolar civar─▒nda fiyat─▒ olacakt─▒.

Elektrikli otomobilin tasar─▒m─▒ndan bitimine kadar Teknokent m├╝hendislerinden ve Hacettepe ├ťniversitesi Otomotiv M├╝hendisli─či B├Âl├╝m├╝ ├Â─čretim ├╝yelerinden olu┼čan bir ekip g├Ârev alm─▒┼čt─▒.

─░stanbul- Ankara aras─▒n─▒ 18 liral─▒k elektrik enerjisi ile alabiliyordu.

Arac─▒n neden ├╝retilemedi─čine dair yap─▒lan a├ž─▒klamada, ÔÇťEVT Motor destek gelmedi─či i├žin faaliyetlerine son vermek zorunda kalm─▒┼čt─▒r. EVT S1ÔÇÖin ak─▒beti Devrim Arabalar─▒ gibi olmu┼čtur. Bize manevi destek veren halk─▒m─▒za te┼čekk├╝r ederizÔÇŁ ifadeleri kullan─▒lm─▒┼čt─▒.

https://odatv.com/alin-size-yuzde-yuz-yerli-ilk-otomobil-29121907.html
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privÚ
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 02 Jan 2020 2:05    Sujet du message: RÚpondre en citant

Evet 2015 de yapilmis ama destek olmamiski sonu├ž alinmamis. Simdi yeniden isitilip yeni bir proje ortaya konuyor, biz de supheli bakinca "vatan haini" oluyoruz.

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 03 Jan 2020 2:47    Sujet du message: RÚpondre en citant

Inancin nasil kaybedildiginin gostergesi

Confused
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 03 Jan 2020 2:51    Sujet du message: RÚpondre en citant

Bunu bir de buraya koyayim!

Exclamation
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 04 Jan 2020 18:06    Sujet du message: RÚpondre en citant

Bu video konu hakkinda olduk├ža iyi bir sunum;izlemekte yarar var.

T├ťRK─░YE'N─░N YERL─░ OTOMOB─░L MACERASI
http://bit.ly/2uj6XVO

Tabii Devrim Arabalari filmine bakmadiysaniz :
https://www.youtube.com/watch?v=ewY56JvWwO0

<
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 13 Jan 2020 4:21    Sujet du message: RÚpondre en citant

Ben bunu buraya (capt├ę sur le net) 17 mart 2013 de koymusum !!!

cengiz-han a Úcrit:

Made in Turkey : voiture hybride

murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 16 Jan 2020 2:52    Sujet du message: RÚpondre en citant

VE (elektrikli araba, voiture ├ęlectrique) i├žin herseyden onemli olan konu "pil".
Fatih Altayli bu konuda bir yazi yazmis ki bu benim yukarida belirttigim endiseleri dogrular nitelikte.

Bu dosyaya girsin istedim.

Yerli otomobilin hayal evreni
http://bit.ly/38b78B0

Ha bu arada bir de 15.02.2018 den kalma bir haber buldum !

Citation:
Zorlu'dan 4.5 milyar dolarl─▒k batarya yat─▒r─▒m─▒
Zorlu Grubu, ├çinli GSR Capital ile i┼čbirli─čine gitti. 4.5 milyar dolarl─▒k yat─▒r─▒mla hayata ge├žirilecek tesiste ba┼čta elektrikli otolar ve telefonlar olmak ├╝zere pek ├žok alanda kullan─▒labilecek bataryalar ├╝retecek.

http://bit.ly/3afMeCE

Ama bu yatirim ne durumda, uretim basladi mi, ne zaman basliyacak? Simdilik birsey bulmadim...

<
InvitÚ

MessagePostÚ le: 30 Jan 2020 23:58    Sujet du message: RÚpondre en citant

Yerli uretim derken, galiba Turkiye'de uretim yapan yerli firma kalmamis.

Ge├ženlerde gen├žligimde kullandigim Kamil Ko├ž'un flibus'e satilmasina uzulmustum. Yerli sandigim Beymen bile, Komili Zeytin Yagi bile artik Turkiye'nin firmalarinca uretilmiyormus.

Ekonomist Murat Murato─člu'nun videosunu izleyin isterseniz.
Citation:

YERL─░ D─░YE B─░LD─░├É─░M─░Z YABANCI MARKALAR! NE ARA YABANCI ├×─░RKETLERE SATILDILAR?

Son y─▒llarda ├╝lkemize gelen yabanc─▒ yat─▒r─▒mc─▒ say─▒s─▒nda hayli d├╝┼č├╝┼č oldu.
Yine de y─▒llar i├žerisinde bildi─čimiz, kulland─▒─č─▒m─▒z o kadar ├žok T├╝rk markas─▒ yabanc─▒lar taraf─▒ndan sat─▒n al─▒nd─▒ ki, biz halen yerli san─▒yoruz ├žo─čunuÔÇŽ
Gelmi┼čler T├╝rkiye 'ye g├╝venip yat─▒r─▒m yapm─▒┼člar, vergilerini veriyorlar, i┼č g├╝c├╝ sa─čl─▒yorlar, kurumsall─▒klar─▒n─▒ s├╝rd├╝r├╝yorlar. Laf─▒m─▒z olmaz.
Zira insan ┼ča┼č─▒r─▒yor, y─▒llard─▒r bildi─čimiz bu markalar ne ara yabanc─▒ ┼čirketlere sat─▒ld─▒lar? ─░┼čte size o markalarÔÇŽ
Beymen 'den Demird├Âk├╝m 'e, ─░zocam 'dan Can Bebe 'ye, Erikli Su 'dan Kemal K├╝krer 'e, Komili 'den Filli Boya 'ya...
Kimini Katar 'l─▒ kimini Frans─▒z... Alman, ─░ngiliz, Japon, G├╝nay Afrika...
Mesela Do─čadan...
Do─čadan markas─▒ ilk kez 1975 y─▒l─▒nda Ankara'da kuruldu. Almanya'dan ilk ├žay po┼četleme makinesini ithal etti. Bununla ilk ├žay po┼četi T├╝rkiye'de tan─▒t─▒ld─▒.
1994 y─▒l─▒nda Do─čadan ilk kez market ve s├╝permarket zincirlerinde sundu.
B├╝y├╝k bir Pazar g├╝c├╝ne ula┼čan Do─čadan, Amerikan i├žecek devi Coca Cola taraf─▒ndan sat─▒n al─▒nd─▒.
─░┼čin ilginci Amerika 'l─▒ Coca Cola Do─čadanÔÇÖ─▒ tekrar sat─▒┼ča ├ž─▒kard─▒. Bug├╝nlerde m├╝┼čteri aran─▒yor!
Sayamad─▒─č─▒m daha o kadar ├žok var ki...

http://bit.ly/2RFadE0

<
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 31 Jan 2020 0:21    Sujet du message: RÚpondre en citant

Bu baslik yerli elektrikli araba nedeniyle atilmisti.
Son gelismeleri bu dosyaya koyayim.

Citation:

Yerli otomobilin bataryası Çin'den, entegrasyon Almanya'dan, tasarım İtalya'dan

ÔÇśYerli otomobilÔÇÖe ili┼čkin konu┼čan TOGG CEOÔÇÖsu G├╝rcan Karaka┼č arac─▒n motoru i├žin Bosch ile g├Âr├╝┼čt├╝klerini, batarya i├žin ├çinÔÇÖle anla┼čmak istediklerini, ara├ž entegrasyonu i├žin Alman EDAGÔÇÖ─▒ se├žtiklerini s├Âylerken, tasar─▒m i├žin de "─░talyanlarla anla┼čt─▒k" dedi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1716831/yerli-otomobilin-bataryasi-cinden-entegrasyon-almanyadan-tasarim-italyadan.html

A├žiklanan fiyat bugun Avro bazinda 38.000 ÔéČ ediyor ki, neredeyse Tesla 3 fiyati. Yani fiyat rekabette engel, hele hele 250-300 bin TL Turkiye'de alim gucu i├žin bir fren.

EV'de en onemli sorun pil demekle birlikte bir de isin alt-yapi yatirimi var. Bu da ├žok onemli. Yani aracinizi hizli sarj edebileceginiz alt-yapi olmazsa kullanim siniri yuzunden EV'den vazge├žebilirsiniz.

Fransa'da bunca tesvik tedbirlerine ragmen altyapi yetersiz. Ornegin ge├ženlerde Nancy'den Chaumont sehrine gitmem gerekti. Donus i├žin Leaf'imi (30 kw) sarj etmem gerekiyordu ama orta ol├žekli buyuklukteki Chaumont sehrinde ve de yol guzergahindan bunun i├žin alt yapi yoktu...

<
Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

Sauter vers: