440 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 440
Membre(s) : 0
Total :440

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 1 jour, 11h45:08
murat_erpuyan : 1 jour, 11h47:32
SelimIII : 2 jours
Salih_Bozok : 4 jours
cengiz-han : 4 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - AKP dönemi yolsuzluklar listesi
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

AKP dönemi yolsuzluklar listesi
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4, 5

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 04 Mar 2015 11:31    Sujet du message: Répondre en citant

2007 de baslayip, ocak 2014 de yine Yilmaz'in siemens davasiyla ara verilen bu konuya donelilm...

Bu bir !

Citation:

'Asrın soygununda' beraat!
Mehmet Y. Yılmaz
hurriyet 27.02.2015 Cuma

FRANKFURT Mahkemesi'nin "asrın soygunu" diyerek cezalandırdığı ve "Asıl suçlular Türkiye'de" diye işaret ettiği Deniz Feneri e.V davasında artık sona gelindi.

Savcı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı ve 20 sanık için beraat kararı verilmesini istedi.
Sadece sanıklardan Mehmet Gürhan için 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Onun nedeni de Almanya'da tutuklu olarak bulunurken verdiği vekâletnamedeki imzasının resmi vekâlete sahte olarak dönüştürülmüş olması nedeniyle "resmi evrakta sahtecilik"!
Olayı en başından beri soruşturan savcılar görevden alınmamış olsaydı, sanıklar suç işlemek için örgüt kurmak ve nitelikli dolandırıcılık suçundan yargılanacaklardı.
Savcılar değiştirildi ve suç "Hizmet nedeniyle görevi kötüye kullanma"ya dönüştü.
Mümkün olabilseydi sanıklar hiç yargılanmayacaktı.
Ama ortada Almanya mahkemesinin kararı ve Türkiye'ye aylarca uğraşıdan sonra zorla getirilebilen dava dosyası mecburen bir davanın açılmasına neden oldu.
Ve soruşturmayı yürüten ilk savcıların başına gelmeyen kalmadı, görevden alındılar, Yargıtay'da yargılandılar, az kalsın hapse bile atılacaklardı.
Çünkü ağır bir suç işlemişler ve soruşturmayı, siyasi baskılara rağmen yürütmeye çalışmışlardı.
Bakın bu davanın eski savcılarından Nadi Türkaslan görevden alındıktan sonra Yargıtay'da görülen davasında soygunla ilgili neler anlatmıştı:
"Almanya'ya gittik. Deniz Feneri e.V paralarının başka yerlerde kullanıldığını tespit ettik."
Ve diğer savcı Abdulvahap Yaren de Yargıtay'da görülen davasında şöyle konuşmuştu:
"Belgeleri bulduk. Isparta, Burdur, Trabzon'da ve Türkiye'nin her yerinden yardım yapıldığı iddia edilen bu insanları dinledik. 600 kişinin biri bana 'Deniz Feneri e.V bana yardım yaptı' demedi. Yüzde 80'i 'Bu imzalar sahte. Bana yardım yapılmadı' dedi. Yüzde 20'si ise 'Buradaki imza bana ait ama bana bu miktarda yardım yapılmadı' dedi. Adama 20 avro yardım yapılmış ama 400 avro yardım yapılmış gibi belge düzenlemiş. Sözleşmiş gibi hepsi yalan mı söylediler? Soruşturma belli bir aşamaya geldiği zaman bizi aldılar, delillerin tamamına ulaşılması engellendi."
Yaren delillerin tamamına ulaşılmasını kimin engellediğiyle ilgili ipucu da vermişti:
"Bu güce hırsızların imparatoru diyorum. Bu imparator, hem altında yer alan figüranlarını koruyor, hem de kendisine ulaşılmasını engelliyor. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na göre, hukuki zeminde çalışması gereken tüm kurumları kontrol altında tutuyor. Bu amaçla hem delilleri yok ediyor. Hem soruşturma savcılarını yakından takip ediyor. Bu takibe rağmen soruşturmada istediği gibi bir sonuca ulaşamadığı takdirde savcıları soruşturmadan aldırıyor. Hem de zekât hırsızlarını masum maskesiyle kamuoyuna pompalıyor. Bu işi ancak bu organizasyonun başındaki hırsızlar imparatoru yapabilir. Hırsızlar imparatorunun kim olduğuna gelince, her şey ortada apaçık belli. Damda gezer, miyav der, isme gerek var mı?"
Türk hukuk tarihi ileride bu soruşturmayı da, örtbas edenleri de, soruşturmayı dürüstçe yürütenlerin başına gelenleri de yazacak elbette.

Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 04 Mar 2015 11:31    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Siemens rüşvetçilerini de kurtardılar

Mehmet Y. Yılmaz
hurriyet 02.03.2015 Pazartesi

BİR savcı tarafından aldatıldım!
Savcıların elbette gazetecilere her zaman doğru şeyleri söylemeleri gerekmez.
Soruşturmanın gizliliğini korumak açısından ya da soruşturmanın selameti açısından gazetecilerin her sorduklarına yanıt vermek durumunda değillerdir.
Ama soruya yanıt vereceğim diyerek gazetecileri kandırmaları, doğru olmayan şeyler söylemeleri de gerekmez.
En azından ayıptır diyelim!
Olay şöyle gelişti: Hatırlayacaksınız, Siemens şirketi uluslararası ihalelerde rüşvet verdiği gerekçesiyle Almanya ve ABD'de büyük para cezaları ödedi.
Þirketin tepe yöneticilerinden biri Almanya'daki sorgusunda, Türkiye'de de rüşvet verdiklerini, bir aracı vasıtasıyla "telekomünikasyon bakanıyla" (bizdeki karşılığı Ulaştırma Bakanı oluyor) yemek yediklerini, ihaleyi böylece aldıklarını açıklamıştı. İfadesinde şöyle diyordu: "Türkiye'de askeri bir ihaleyi kapatmak için rüşvet verme kararı alındı. Rüşvet işini düzenlemesi için bir aracıyla anlaşmaya varıldı. İhaleyi 150 milyon Euro bedelle Siemens aldı." (7 Aralık 2006)
Bunu susturulmadan önce Metin Münir, Milliyet'te bir dizi yazı olarak okuyucularına duyurdu. (26 Ağustos 2008)
Ben de aynı yılın eylül ayından beri bu soruşturmayı takip ediyordum, bununla ilgili onlarca yazı yazdım.
Israrlı sorularım ve "Savcılar uyuyor mu" uyarılarım üzerine 28 Mayıs 2013 tarihinde, Ankara Başsavcı Vekili Nuri Yiğit beni telefonla aradı ve "Soruşturma sürüyor, Almanya'dan istediğimiz belgelerin gelmesini bekliyoruz" dedi.
Ben de 29 Mayıs 2013 tarihinde bu açıklamayı "Savcılarımız uyumuyormuş" başlığıyla sizlere sundum.
Asuman Aranca'nın Sözcü'de yayınlanan haberinden öğrendim ki savcı beni ve benim aracılığımla sizleri kandırmış!
Çünkü bana "Dosya açık, Almanya'dan istediğimiz belgeleri bekliyoruz" dediği tarihten 8 ay önce, 24 Eylül 2012 tarihinde soruşturmada takipsizlik kararı verilerek dosya kapatılmış.
Gerekçe beni güldürdü, sizi de güldürür mü bilmiyorum ama şu: Almanya, savcılığın "adli yardım" talebi üzerine "suçun tanımı, yer ve zamanı ile ceza miktarı" hakkında detaylı bilgi istemiş.
Savcılık da bunun üzerine Almanya'nın istediği detayları belirterek yeniden adli yardım talebinde bulunmak yerine, ABD ve Almanya'da bulunan belgeleri ve ifadeleri incelemeden, "iddiaların soyut ve genel nitelikte kaldığı" gerekçesiyle takipsizlik kararı vermiş!
Bugün yerim kalmadı. Bu konuya yine döneceğim.
Savcılığın birbiriyle alakasız rüşvet suçlamalarını birleştirip, bir taşla birden çok rüşvet zanlısını kurtardığı ilginç kararı hep birlikte inceleyeceğiz.
Savcı Bey'in bir açıklaması olursa, telefonumu biliyor.

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 14 Juin 2016 1:03    Sujet du message: Répondre en citant

Bahane ile bu konuyu da one tasimis olurum.

Asagidaki haberin dogrulugunu teyit etmedim ama sasmadim da!

Citation:
Fransa da Sporsever Türklere Büyük Kazık

http://bit.ly/1U4Mk06

wait & see
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 14 Aoû 2017 3:13    Sujet du message: Répondre en citant

Yukaridaki site kapanmis ya da sansurlenmis!!! Konuyu simdi ben de unuttum.

AKP uygulamalarinin en onemlisi develt ihalelerini kendi yandaslarina vererek kendi zenginlerini yaratmak ve de gerektiginde onlardan havuz kurdurmak : at havuza bir 10 milyon, falanca gazeteyi satin alacagiz.

Ve bu durumda da bir isadami çikar"milletin a...na koayacagiz der"...

Yaptirilan kopruler için yolsuzluk kelimesi belki dogrudan kullanilamaz ama aslinda "kilifina uydurulmus yolsuzluk" denebilir.

Iste bun benzer bir ornek daha :
"İki buçuk ayın ‘davetli ihale’ bilançosu 5.9 milyar TL"

okuyun da ibret alin :
http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/802145/iki_bucuk_ayin__davetli_ihale__bilancosu_5.9_milyar_TL.html
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 09 Sep 2017 23:27    Sujet du message: Répondre en citant

Burada bastirilan, olayi kapatmak için hakimleri degistirilen davalarla beraat ettirilen siyasilerin yaptiklari Sarraf davasiyla saatci bakan sayesinde yeniden gundeme oturdu.

Reis de bu ise kizmis, Amerika'dan pis kokular geliyor diyor!!

Kiliçdaroglu rusvet listesini hatirlativermis !

"Amerika'daki Rıza Sarraf davası konuşuluyor. Ben şimdi size o bakanların isimlerini ve aldıkları rüşvet miktarını tekrar söyleyeceğim. Zafer Çağlayan 28 seferde 52 milyon dolar rüşvet aldı. Kol saati ve piyano hariç. Muammer Güler 10 seferde 10 milyon dolar rüşvet aldı oğlunun kendi boyunda kasalar çıktı. Egemen Bağış 3 seferde 1 buçuk milyon dolar rüşvet aldı. Kuran'la Allah'ın ayetleriyle dalga geçen kişiyi hala yanında taşıyor. Bu ülkedeki tüm Müslümanlar'a sesleniyorum. Allah'ın kelamıyla Bakara Makara diye dalga geçen adamı yanında tutana destek mi olacaksınız? Zafer Çağlayan Amerika'ya gitse yargılanacakmış. Bize karşı pis kokular geliyor diyor. Biz Türkiye'de burnumuzu tutuyorduk ya defalarca söyledik 'yapmayın' dedik. Türkiye Cumhuriyeti'nde bakanlık yapmış birinin başka bir ülkede yolsuzluk nedeniyle yargılanması utanç vericidir"
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/820034/Kilicdaroglu_eski_bakanlarin_aldiklari_rusvetleri_tek_tek_acikladi.html

Ayni yazidaki bu paragraf da ilginç :
"Bizim milliyetçiliğimiz lafla değil eylemledir. Bizim milliyetçiliğimiz kafatasçılıkla değil 80 milyonu kucaklamaktır. Bizim milliyetçiliğimizi sorgulayanlar Süleyman Þah Türbesi'ni kendi topraklarından kaçıranlardır. Ege Adaları'na sahip çıkamayanlardır. Sevsinler senin milliyetçiliğini sen mi milliyetçisin. Tüm Türkiye için CHP'nin varlığı çok önemlidir. Biz doğruluğun adresiyiz. Biz insan odaklı bir düşüncenin adresiyiz. Bizim haklılığımızı tarih hep göstermiştir. Türkiye'nin onuruyla oynuyorlar bu bizim ağırımıza gidiyor"

Yalancinin mumu yatsiya kadar yanar degil mi atletle yemek yiyen bay Kiliçdaroglu...
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 16 Nov 2017 1:29    Sujet du message: Répondre en citant

Minareyi çalan kilifini hazirlar sozu tam uyuyor.

Cigdem Toker 3 makalede bunu gayet guzel anlatiyor.

Aga İnşaat ve Þentürkler’e suç duyurusu
http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/864443/Aga_insaat_ve_Senturkler_e_suc_duyurusu.html

2 milyar TL’lik ‘davet’ işi
http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/865532/2_milyar_TL_lik__davet__isi.html

Rusya’ya domatesler de ‘Bayburt’tan
http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/866210/Rusya_ya_domatesler_de__Bayburt_tan.html

AKP kendi zenginini ihya etmeye devam ediyor...
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 29 Nov 2017 19:21    Sujet du message: Répondre en citant

Kiliçdaroglu denen adam çikis RTE'nin yakinlarinin Man adasinda kurdugu sirkete aktardigi paralarin dekontunu gostermis. RTE ve adamlari bunlarin sahte oldugunu ileri surmus.

CHP bu sahte oldugu ileri surulen belgelere dayanrak mesclis arastirmasi açilmasini istemis. AKP arastirmayi reddetmis.

Hadi anla anlayabilirsen... Iste firsat, belgelerin sahte oldugu ispatnalancak, Kiliçdaroglu'nnun yalanciligi tescil edilecek... Bu firsat kaçar mi?

AKP, RTE'den aldigi talimatla firsati tepiyor. Biz de yiyoruz.

Emekli ogretmen oldugu soylenen biri 2,5 milyon mudur nedir dolari ya da avroyu bu sirket gondermis. Yalan ise yalan ama bir soylence var elin saglam olduguna gore çikar ispat edersin...
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 sur 5

Sauter vers: