299 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 299
Membre(s) : 0
Total :299

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 16h54:44
murat_erpuyan : 16h57:08
SelimIII : 1 jour, 06h21:40
Salih_Bozok : 3 jours
cengiz-han : 4 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Cumhuriyet Gazetesi
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Cumhuriyet Gazetesi
Aller à la page 1, 2  Suivante

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 14 Sep 2015 1:41    Sujet du message: Cumhuriyet Gazetesi Répondre en citant

Cumhuriyet Gazetesi'ne erisim engelleniyor, bu Turkiye'de oldukca yaygin ama ben Fransa'dan da girmekte zorlaniyorum.

Sonuçta çare tukenliyor, sansur koymaya çalisan akilsizlara karsi

cumhuriyet.com.tr

yazacaginiza IP kodunu girin

213.143.255.189
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 14 Sep 2015 15:05    Sujet du message: Répondre en citant

Tesekkurler, ben de giremiyordum.
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 14 Sep 2015 15:12    Sujet du message: Répondre en citant

Simdi normal giriliyor...

Ama basinin durumu felaket...

Bu kapak yazi isleri mudurunun tutuklanmasina derginin toplatilmasina neden oluyor. Normal ileri demokrasi boyle birsey...

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/368089/_Erdogan_a_selfie_cektiren__Nokta_Dergisi_ne_polis_baskini...Yazi_isleri_muduru_gozaltina_alindi.html
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 31 Oct 2016 10:18    Sujet du message: Répondre en citant

Iktidar bir adim daha atti. Cumhuriyet Gazetesi yok edilmek isteniyor...
Durum son derece vahim...
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Nov 2016 1:29    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Can Dündar

Niye çıldırdılar?

Cumhuriyet - 01 Kasım 2016

Biz sizi neyin çıldırttığını biliyoruz:

Hiçbir karşı ses duymak istemiyorsunuz. Hiç kimse size karşı çıkmasın, farklı bir görüş yazmasın, zulmünüzün hesabını sormasın istiyorsunuz. Yükselen her farklı sesin, başkalarını cesaretlendireceğini, başkanlık yolunu engelleyeceğini düşünüyorsunuz.

Bütün o yolsuzluk dosyalarının açılmasının, “sıfırlama” konuşmalarının yayımlanmasının, damat mail’lerinin yazılmasının, yandaş işadamlarının off-shore dosyalarının açılmasının, Gülencilerle eski ortaklığınızın hatırlatılmasının acısını çıkarmak istiyorsunuz. Medyanın neredeyse tamamını satın alarak, cezalandırarak, baskı uygulayarak dize getirmişken, “son kale” Cumhuriyet’in hâlâ direniyor olmasına katlanamıyorsunuz.

Onu yıkabilirseniz, adını taşıdığı Cumhuriyetin yıkılmasında önemli bir kavşağı daha dönmüş olmayı umuyorsunuz.

Biz, sizi neyin çıldırttığını biliyoruz: Batağa saplanan dış politikanızın, dünya önünde maskenizi düşüren kirli operasyonlarınızın, ülkeyi felakete sürükleyen savaş stratejinizin deşifre olmasından tedirgin oluyorsunuz.

OHAL fırsatçılığınızı, işten attığınız on binlerce insanı, demokrasiyi, hukuku nasıl katlettiğinizi, Güneydoğu’da seçilmişlerin yerine atanmışları koyarak, interneti yasaklayarak, nasıl bir polis devletine yöneldiğinizi kimse yazmasın, dünya duymasın diye çırpınıyorsunuz. Her gün ülkenin ilerici güçlerine saldırırken gericiliği beslemenizi, aydınları içeri alırken saldırganları salıvermenizi, okulları, üniversiteleri, mahkemeleri birer ikişer ele geçirmenizi Türkiye’yi dünyanın utanç listesine hapsetmenizi görmezden gelelim diye uğraşıyorsunuz.

Despotik bir başkanlık rejimini inşa edecek referanduma, hiç engelsiz gitme peşindesiniz. “Cumhuriyet’i de susturursak kalan muhaliflere gözdağı vermiş oluruz” diye düşünüyorsunuz.

Yanılıyorsunuz.

Karşınızda bir talimatla görevden aldığınız Başbakanınız, yeterince biat etmedi diye Saray’dan kovduğunuz danışmanlarınız, bir telefonla susturduğunuz medya yöneticileriniz, maaşlı trolleriniz, goygoycularınız, ihbarcılarınız yok.

Karşınızda her darbede aynı baskıları defalarca yaşamış, karanlığa karşı aydınlığı savunurken kurbanlar vermiş, sizin zorlamanızla harekete geçen Fethullahçı savcılara direnmiş, asla diz çökmemiş bir gazete ve onun yöneticileri, çalışanları, yazarları, okurları, destekçileri var. Bu baskının, bizi azaltmayacağını, tersine çoğaltacağını dün gördünüz.

Bunun sizi çıldırttığını biliyoruz: Cumhuriyet’in bir türlü teslim olmamasını, tersine ona sahip çıkılmasını hazmedemiyorsunuz. “Bu kadar korkutuyoruz, hâlâ sinmiyorlar” diye öfkeleniyorsunuz. Biat kültüründen geldiğiniz için bu isyanı tanımıyorsunuz. Tanıtmak boynumuza borç olsun. Biz, susanlar kervanına katılmayacağız, ama siz, susturmaya çalışan darbecilerin, tezgâhçıların, Fethullahçıların, kirli listesinde yerinizi alacaksınız.

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Nov 2016 1:55    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

FETÖ ile suçlanan Cumhuriyet'in FETÖ nedeniyle yayını durdurulmuştu
"FETÖ/PDY'ye destek veriyor" suçlamasıyla Cumhuriyet yazarları ve yöneticileri bu sabah şafak operasyonu ile gözaltına alındı. Cumhuriyet, yıllar önce FETÖ lideri olduğu iddia edilen Fethullah Gülen ile ilgili haberleri nedeniyle sayısız soruşturma geçirdi. O zaman Cumhuriyet'i FETÖ'yü eleştirdiği için yerden yere vuranlar, şimdi Cumhuriyet'i FETÖ'cü olmakla suçluyor.
Paylaş
Kaydet Kaydettiklerim
cumhuriyet.com.tr Yayınlanma tarihi: 31 Ekim 2016 Pazartesi, 12:14
Yıllardır Fethullah Gülen'in devlet içerisinde yapılandığını, kadrolarını devletin en kilit noktalarına yerleştirdiğini haber yapan, bu haberler için sayısız soruşturma ve dava açılan Cumhuriyet Gazetesi, şimdilerde FETÖ'ye destek vermekle itham ediliyor.

Cemaat liderleri ile yan yana fotoğraf çektirenler, tarikat liderlerinin dizinin dibinde oturanlar, yıllar önce Cumhuriyet'in yaptığı haberleri engellemek için ellerinden geleni yapmıştı. Ancak şimdi çıkarları çatışan bu gruplar aynı masada oturdukları kişileri bir bir düşman ilan etti.

Türkiye'nin demokrasisine 15 Temmuz'da darbe vurulmuya çalışırken de Cumhuriyet buna ilk karşı çıkan gazetelerden biri olmuştu.

Çok değil, bundan 10 yıl önce Fethullah Gülen'e övgüler düzenler, şimdi Cumhuriyet'i FETÖ'ye destek vermekle suçluyor.

2005'in Mart ayında gazetemizin Fethullah Gülen ile ilgili haberlerden dolayı yayını durdurulmuştu.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/624029/FETO_ile_suclanan_Cumhuriyet_in_FETO_nedeniyle_yayini_durdurulmustu.html

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Nov 2016 1:59    Sujet du message: Répondre en citant

v
v
v

Dernière édition par cengiz-han le 21 Mai 2017 2:24; édité 1 fois
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Nov 2016 23:48    Sujet du message: Répondre en citant

v
v
v

v
v
v

v
v
v

<

Dernière édition par cengiz-han le 21 Mai 2017 2:24; édité 1 fois
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 03 Nov 2016 1:07    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Cumhuriyet kalıcı! Recep Tayyip gidici!

Necati Dogru

Sozcu - 2 Kasım 2016

Bizim basın tarihimiz, yabana atılacak, küçümsenecek, burun bükülecek bir geçmiş değildir. Gazetelerimizin haini de, satılmışı da çoktur ama her dönem ”diktatöre, zalime, kendini beğenmişe, egemene, soyguncuya yiğitçe karşı duran” namuslu kalemleri de, gazeteleri de hep olmuştur. Cumhuriyet Gazetesi'nin 15 yazarı ile yöneticisinin, “FETÖ'cü değiller ama propagandasını yapıyorlar” gerekçesiyle evlerinden sabah vakti polisle alınıp sorguya çekilmesi “Recep Tayyip Dönemine” rast geldi.

Cumhuriyet kalıcıdır.

Recep Tayyip gidicidir.

“Recep Tayyip Döneminin” aynası belediye başkanı Melih Gökçek (Ankara) ile Kadir Topbaş (İstanbul) Fetullah'ın darbe girişimi yapacak kadar ordu içinde güç, devlet içinde nüfuz, toplum içinde para sahibi olmasına destek verdiklerini gösteren belgeler, kanıtlar, ifadeler olmasına rağmen sorguya çağrılmadılar. Ankara Belediye Başkanı, “2 oğlumu-2 torunumu bunların okulunda okuttum… Yasalar çerçevesinde onlara destek (belediye arsaları, binaları, imar izinleri olmalı) verdim…” diyor.

Melih, sorguya çağrılmadı.

Hikmet, sorguya alındı.

Hikmet Çetinkaya, “Fetullah'ın laik cumhuriyeti yıkmak için şeriatçı darbe peşinde olduğunu yıllardır yazan, uyaran” ilk gazetecilerinden biridir.

Hikmet, gazeteci.

Duyduğunu yazar.

Gördüğünü yazıya döker.

Susmaz.

Susarsa “korkmuş” demektir.

O korkarsa!

Yeni Hikmetler çıkar.

Bu yüzden söylüyorum:

Cumhuriyet kalıcı.

RecepTayyip gidici.

* * *

“Recep Tayyip Dönemi” arkasına Adnan Menderes, Turgut Özal fotoğraflarını koyarak, Fetullah Gülen'i de “aynı menzile farklı yollardan yürüyen ortak” diye kollayarak bugünlere geldi.

Menderes dönemi gitti.

Özgür gazetecilik kaldı.

Özal dönemi de bitti.

Fetullah da tükendi.

Susmayan basın kaldı.

“Türkiye Sözlü Basın Tarihi” adlı 3 ciltlik kitaptan okuyabilirsiniz: Menderes, “özgür gazetecilik” sözü vererek ve Meclis'e 408 milletvekili sokan lider olarak iktidara geldi. Ezici çoğunluktaydı. İktidarının ilk üç yılından sonra; gazetecileri susturmak için “Matbuat (Basın) Kanunu”n da değişiklik yapıp “fikir suçu” kapsamını genişleterek; gazetecileri korkutmaya koyuldu. Çıkardığı yasayı eleştiriyorlar diye İstanbul Gazeteciler Sendikası'nı gece polislere bastırdı. Kapattı. Gördüğünü, duyduğunu özgürce yazmaya çalışan gazetecileri hapsetti. Devlet tekelindeki kağıt ve ilan sopasını kullanarak yazarı baskı altına almaya çalıştı. Milletvekili seçtirerek kendine yandaş basın da yarattı. Tahkikat komisyonları kurup özgür basına ölümcül darbeler de vurdu. Çöküşünü yine de durduramadı. Darbe olmasaydı bile bitmişti. Menderes'i yine özgür gazeteciler; “Yassıada mahkumları ile yaptıkları röportajlarla” savundular. Turgut Özal da büyük oy desteği ve ezici çoğunlukla iktidara geldi. Bir süre sonra muhalefet yapan basını ve gazetelerin sahiplerini; “2.5 gazete kalacak” diyerek korkutmaya girişti. Londra Borsa'sından sterlin zengini Kıbrıslı işadamı Asil Nadir'den kendine yandaş basın yaratmayı denedi. Oyları, yüzde 50'lerden yüzde 20'nin altına kadar indi.

* * *

“Recep Tayyip Dönemi” Takrir-i Sükûn Kanunu çıkartıp gazeteleri “zehirli yılan yuvaları…” diye suçlayarak yazarlarına “idamla yargılama” davaları açan, telefonla gazete başyazarlarına emirler yağdıran, gazeteleri haftalarca kapatan, “Kalkın Ey Ehli Vatan” kışkırtması yapıp “Kahrolsun Serteller…” diyerek matbaa basıp gazete yağmalatan dönemlere benzedi.
3.5 ay geçti.

“Fetullah'a destek verdim, o da benim oğullarımla torunlarımı okullarında okuttu” diyen partili belediye başkanı, sorguya çağrılmadı.

Cumhuriyet sorgu altında.

Recep Tayyip gidici.

Özgür gazeteci kalıcı.

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 07 Nov 2016 0:56    Sujet du message: Répondre en citant

Ergenekonda, balyozda ve digerlerinde yaptiklari gibi Cumhuriyet gazetesine de sahte ya da ipe sapa gelmez suçlamalarla saldiriyorlar... Nagehan adli kadin hakkinda bu forumlarda da bilgi var, ne idugu belli... O konusuyor ama Cumhuriyet gazetesinin avukatina soz verilmiyor...

Iste bu Erdogan'in Turkiye'si benden olmayan herkesi suçlu ilan eder hapse atar gerçeklerin soylenmesini Nagehan gibilerini kullanarak onlemeye çalisirim.

Citation:

NTV'nin canlı yayına bağlamadığı Cumhuriyet avukatı Tora Pekin bunları söyleyecekti

NTV yine NTV'liğini yaptı. NTV, yandaş Nagehan Alçı'nın alçakça iftiralarına yanıt vermek isteyen Cumhuriyet Gazetesi Avukatı Tora Pekin'i yayına bağlamadı.

cumhuriyet.com.tr Yayınlanma tarihi: 06 Kasım 2016 Pazar, 11:28

Yandaş NTV, NTV'liğini yaptı... Cumhuriyet gazetesinin ve tutuklu 9 yöneticinin avukatı Tora Pekin, NTV’deki Nagehan Alçı, Mehmet Tezkan ve İsmet Berkan’ın konuk olduğu programa ilişkin açıklamada bulundu.

Programda Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonun konuşulduğunu söyleyen Avukat Tora Pekin, programa telefonla bağlanmak istediğini bildirdiğini ancak bütün gece beklemesine karşılık geri dönüş olmadığının altını çizdi.

Tora Pekin, “Telefonla programa bağlasalardı şunları söyleyecektim” diyerek yazılı açıklamada bulundu.

İşte o açıklama:

5 Kasım akşamı bir arkadaşımın uyarısı üzerine NTV’yi açtım ve Ahmet Arpat’ın sunduğu programda Nagehan Alçı, Mehmet Tezkan ve İsmet Birkan’ın, Cumhuriyet gazetesi soruşturmasıyla ilgili konuştuklarını gördüm. Kısaca izlemem ne olduğunu anlamama yetti. NTV’de çalıştığını bildiğim gazeteci Erdoğan Durna’yı aradım, programa katılma isteğimi derhal ilgili kişilere iletmesini, isteğimin kabul edilmemesi halinde konuyu kamuoyuna duyuracağımı olabilecek en net şekilde açıkladım, o da gerekli yerleri arayacağını söyledi (saat 22.24). Ne konuşulduğunu 10 yıldır bildiğim için TV’nin sesini kısıp bekledim, telefonum meşgul çalmasın diye de kullanmadım. Hiç kimse aramadı. Bu durum bilinsin. Dokuz (rakamla, 9) arkadaşımızı tutukladılar. Cumhuriyet gazetesini susturmak istiyorlar. Bunun zeminini de böyle programlarla, medya aracılığıyla yapıyorlar. “Masumiyet karinesi ilkesi”ne bir nebze saygı duyup telefonla programa bağlasalardı şunları söyleyecektim:

BİR

Nagehan Alçı, dün Ergenekon, OdaTV ve diğer siyasi kumpas dosyalarında yürüttüğü faaliyetini, bugün aynen Cumhuriyet davasında yürütüyor.

Bu hanımı ciddiye almak, bu hanımla programa çıkmak söz konusu bile olamaz. Dün, Ali Fuat Yılmazer gibi bugün terör örgütü üyesi sanığı emniyetçilerce kullanılıyor ve o programlarda iftira atıyordu. Bugün Yılmazer tutuklu; Alçı başka odaklardan aldığı yalan yanlış bilgilerle, yine algı üretmeye, ortalığı bulandırmaya çalışıyor. Söylediklerine cevap vermeyi zül sayarım. Tezkan ve Birkan da böyle yapmalı, bu kişiyi ve yapmaya çalıştığını meşrulaştırmamalıydı (diyecektim, dedirtmediler).

İKİ

Önümüzdeki soruşturma dosyası, biz avukatlar için yeni değildir. Bu dosya, yöntem olarak, bugün FETÖ/PDY Terör Örgütü olarak kodlanan şebekenin hazırladığı dava dosyalarının devamıdır. Hatırlayalım mı? Ergenekon, Balyoz, OdaTV, KCK, ÇHD, Askeri Casusluk ve benzeri davaların dosyaları. Yöntem bire bir aynıdır. Sadece birtakım aktörler yerlerini yenilerine bırakmıştır. Nagehan Alçı, Mehmet Metiner gibiler aynı kalmıştır (diyecektim, dedirtmediler).

ÜÇ

Tekrar ediyorum, o hanımın ve benzerlerinin dillendirdiği iddialara cevap vermeyi zül sayarım. Ama size ne sordular, dosyada ne varmış diye sorarsanız, iki örnek vereyim.

İlk örnek: Aydın Engin’e ve diğer arkadaşlarımıza sordular: Ahmet Faik İnsel isimli PKK ile ilişkili şahıs, Aydın Engin’e 250.000.- TL’lik havale göndermiştir, aşağıda dökümü vardır, bu nedir dediler. Döküm falan göstermediler. Aydın Engin, “o arkadaşım, yazar Ahmet İnsel’dir. İkimiz de o kadar parayı bir arada görmemişizdir. Bu olsa olsa Ahmet’in bana, Hrant Dink için hazırladığımız internet sitesinin masrafı olarak gönderdiği 250.-TL’dir”, dedi. Bu dosya, 250.-TL’nin 250.000.-TL yapıldığı, olduğu bile şüpheli yasadışı fişleme işlemleriyle insanların yaftalandığı bir dosyadır.

İkinci örnek: 40-50.000.- TL’lik bir havale sordular. Bu FETÖ/PDY Terör Örgütü ile bağlantılı bir şirketten gelmiş, dediler. Derhal inceledik, öğrendik ve cevap verdik. Bir yatak markasının ve diğer ürünlerinin reklam parasıdır, yedi (rakamla, 7) ilan için alınmıştır, dedik. Ama, dedik, o zaman dilimi içinde, aynı markanın Hürriyet 70, Sabah 86, Star 32, Yeni Þafak 53 ilanını almıştır. Beş gazeteye verilen toplam ilanın yüzde 97’sini diğerleri almış, biz yüzde üçünü aldığımız için şu anda buradayız, dedik. Dinletemedik.

Savcılık ve hakimlikte muhatap olduğumuz soruların tamamı bu şekildedir. Yanıtlayamayacağımız tek bir soru yoktur. Ama gerçekte bir soruşturma dosyasının konusu olabilecek hiçbir soru yoktur. Dosyada arkadaşlarımızın suçlanmasına neden olacak tek bir kanıt dahi yoktur. Dosyanın tamamı saçma sapan, siyasal hezeyanlardan ve kimi zaman düpedüz üretilmiş sahte belgelerden oluşmaktadır (diyecektim, dedirtmediler).

DÖRT

Bu dosyanın savcısı Murat İnam, Ankara 16. Ceza Dairesi’nde başlayacak bir davada FETÖ/PYD Terör Örgütü üyesi olmakla suçlanmaktadır, hakkında iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenmektedir, yurtdışına çıkışı yasaklanmıştır. Bu dosya böylece daha doğmadan ölmüştür. Yeri gelmişken hatırlatmak gerekir, bu dosyadan medet umup Cumhuriyet gazetesine çökmek isteyenler, bu dosya kadar kirlidir (diyecektim, dedirtmediler).

BEÞ

Cumhuriyet gazetesinin yüz akı dokuz arkadaşımızı, hukuka, vicdana aykırı olarak tutuyorlar. Buradaki tek amaç gazeteyi, 93 yıllık Cumhuriyet gazetesini, başka bir şey için değil sadece ve sadece gazetecilik yaptığı için, gazetecilik dışında hiçbir şey yapmadığı için susturmak istiyorlar (diyecektim, dedirtmediler).

Tora Pekin

Cumhuriyet gazetesinin ve tutuklu dokuz Cumhuriyetçinin vekili

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/626814/NTV_nin_canli_yayina_baglamadigi_Cumhuriyet_avukati_Tora_Pekin_bunlari_soyleyecekti.html
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 27 Déc 2016 2:45    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Öldürsen susmayanlar…
25 Aralık 2016
Bekir Coskun - Sözcü

O gün Cumhuriyet'te yazı yazmaya başlayacaktım, kapıda karşılaştığım okur demişti ki:
“Uğur Mumcu'yu öldürdüler…”
“Evet…”
“Ahmet Taner Kışlalı'yı öldürdüler…”
“Maalesef…”
“Bahriye Üçok'u, Muammer Hoca'yı öldürdüler…”
“Doğru…”
“Cumhuriyet'te yazanları hep öldürdüler…”
“Öyle…”
“İlhan Selçuk'u kahrından öldürdüler…”
“Doğru…”
“Neyse ki siz geldiniz…”

*

Üç yıl yazı yazdım Cumhuriyet'te…
Babamın gazetesiydi…
SÖZCÜ gibi; yazarlarının, çizerlerinin, editörlerinin, sadece kendi vicdanlarınca denetlendiği gazetedir Cumhuriyet…

*

Cehalet Cumhuriyet'i hiç sevmedi…
Baktılar tek tek olmuyor, tüm cumhuriyet yönetimini toptan alıp hapishaneye kapattılar, bugün tam 56 gündür tutuklular, henüz suçlarının ne olduğunu bilmiyorlar…
Akın Atalay, Murat Sabuncu, Kadri Gürsel, Güray Öz, Hakan Kara, Turhan Günay, Musa Kart, Önder Çelik, Bülent Utku, M. Kemal Güngör…
Her birisi yurtsever, her birisi ülkesi için canını vermeye hazır, her birisi yüz akı, her birisi Atatürk'ün askeri…

*

Musa Kart'ın çizgileri mi suç işledi?..
Ülkesini çizgilerle anlatmaktan başka derdi olmayan… Ortak acıları tebessüme dönüştürüp, taş yüreklere bir de gülümseme ile girmeye çalışan karikatüristten ne istersiniz?..

*

Cumhuriyet sadece gazete değildir…
Bizim aile çocuklarının sırayla içinde büyüdükleri beşik…
Sırası gelenin okumayı-yazmayı çözdükleri inkılapların alfabesi…
Adam olmanın yolunu gösteren köşe başındaki yön tabelası…
İster oku, ister okuma…
Cumhuriyetin kuruluşundaki tanıktır…
Cumhuriyet tutuklu…

*

Öldüre öldüre susturamadınız…
Hapishanelere kapata kapata susturabilecek misiniz?..

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 21 Mai 2017 2:27    Sujet du message: Répondre en citant

Cumhuriyet'te çalisan birakmadilar, hapse attilar...

Sira Sozcu'ye geldi, neymis efendim Sozcu de Fettullahciymis!!!

Kargalar inanmaz ama yandas basini okuyanlar inanabilir.

ve

...
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 26 Juil 2017 1:45    Sujet du message: Répondre en citant

Aylar sonra mahkeme basladi ve Erdogan'in ulkesinde adalet kavraminin olmadigini bir kez daha gosterdi.

- Davanin savcisi "FETO"ya uyelikten yargilanirken gorevine devam edebiliyor ve de Cumhuriyet'i "FETO"cu gostermege çalisiyor.

- Byblock kullanan kisilerin yazarlardan Kadri Gursel'e telefon etmeleri delil oluyor.

- Cumhuriyet'in Gulen cemaatinin bankasi Bank Asya'dan reklam almasi FETOculuga delil oluyor ama Sabah, Star gibi iktidarin gazetelerinin Cumhuriyet bin kat reklam olmasi normanl goruluyor.

- Bilirkisi delil olarak Cumhuriyet'in ilk sayfasini gosterirken atilan basligin bir kismini silecek kadar tarafli ki zaten sosyal medyadan "Reis"e iltifatlar yagdiriyor.

- Ve tutuklu Cumhuriyet çalisanlari veya yoneticilerien hapishane akla gelebilecek her turlu kisitlama yapilabilir...

Iste boyle bir ulke var dunyada Recep Tayyip Edogan'in ulkesi...
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 27 Juil 2017 1:51    Sujet du message: Répondre en citant

Bakmaya deger

http://bit.ly/2v9759w
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 28 Juil 2017 2:08    Sujet du message: Répondre en citant

Ahmet SIK'in bu persembe (27.07.17) mahkemede yaptigi savunma "j'accuse" den farksiz. Okumak gerek, AKP taraftari olan kisiler de okusun ki bize bu savunmada nelerin yalan oldugunu ogrenmek kalsin.

Citation:
Ahmet Þık'ın savunmasının tam metni: Savunma yapmıyorum, itham ediyorum... Cumhuriyet'te aradığınız çete ülkeyi yönetiyor
Cumhuriyet çalışanlarına yönelik davanın üçüncü duruşmasında savunma yapan Ahmet Þık, "Ben burada savunma yapmıyorum, ifade vermiyorum, aksine itham ediyorum" dedi ve "Cumhuriyet'te aradığınız çete, siyasi parti kılığında ülkeyi yönetiyor" diye ekledi. Þık, savcının sorgusunda 'İddianamedeki suçlamalara değinmediniz' demesi üzerine, "İddianamenin üzerinde pek durmadım. Bence siz de pek kaale almayın" diye cevap verdi.

http://bit.ly/2h7bhjM

.
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page 1, 2  Suivante
Page 1 sur 2

Sauter vers: