351 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 351
Membre(s) : 0
Total :351

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 09h10:23
murat_erpuyan : 09h12:47
SelimIII : 22h37:19
Salih_Bozok : 3 jours
cengiz-han : 3 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Dernek kurucularina ve bütün üyelere selam olsun
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Dernek kurucularina ve bütün üyelere selam olsun

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Qui êtes-vous ?
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
MRay57
Newbie
Newbie

MessagePosté le: 22 Fév 2014 0:56    Sujet du message: Dernek kurucularina ve bütün üyelere selam olsun Répondre en citant

Merhabalar

Adim Emre Bayrak Nancy Hukuk Fakültesinde de ögrenciyim. Foruma aslinda iki üç yil önce kayit olmustum fakat eski giris bilgilerimi bulamadigim için yeniden üyelik yapmis bulunmaktayim.
Dernegin kuruculariyla mümkünse irtibat halinde olmak ve arada bir forumda ilki çekici konularda yorumlarda bulunmak için buradayim.

Herkesi selamliyorum
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 22 Fév 2014 1:36    Sujet du message: Répondre en citant

Hosgeldin Emre, Nancy'de olupta, Turkiye, Turk Kültürü ve de göçü ile ilgilenen birisinin A TA TURQUIE'ye ugramamasi olur mu?

Forumlar, belki de ifade ozgurlugunun gerçekten uygulandigi ender sitelerdern biri, kufur ve asagilama olmadiktan sonra, irkçi ve dislayici soylemlerden kaçindiktan sonra herkes her istedigini yazabilir.

MRay = Man Ray?

Au plaisir de vous lire...
MRay57
Newbie
Newbie

MessagePosté le: 22 Fév 2014 2:24    Sujet du message: Répondre en citant

Hocam merhabalar ilginiz için tesekkür ederim.
MRay önce Ray Charles ismine olan hayranligimdan geliyor, ve bunun Blu-Ray ile olan birlesmesinden M Ray doguyor Very Happy
Emre ismide zaten ingilizcede yine ayni sekilde söyleniliyor.

Kendimi biraz daha tanitirsam 1993 Forbach dogumluyum (20 yasinda). Baba tarafi Gümüshane, Anne tarafi ise Samsunlu. Babam genç yasta Samsuna kardesleriyle göç etmisler hayatlarini orda kurdular. Tatile gittigimiz yer de Samsun, bu yüzden kendimi Samsunlu biliyorum Smile bütün Samsunlulara ve SS sevdalilarinada ayriyetten selam olsun.

Ilk defa dün gelme imkanim oldu 3 kisi geldik. Aslinda Türkiyeden gelen iki Türk ögrencinin Üniversite ye kayit hakkinda bilgi almak için sizi görmeyi gelmistik. Siz yoktunuz Yasemin hanim vardi sagolsun bize çok yardimi oldu. Centre d'information et d'orientation CIO ya gitmemizi tavsiye etti, oraya gittik ve aradigimizi bulduk.

Geçen sene gelmek istiyordum ben ama bir türlü firsat olmamisti.
Kesinlikle dediginiz gibi Türkiye ile ilgileniyorum ülke gündemini seve seve takip ediyorum, gönül isterdiki okudugumuz haberler daha parlak daha güzel olsun fakat memleket "arap saçina" dönmüs.

Disardan baktigimda yaptiginiz ise gerçekten çok sevindim, satisa sundugunuz kitaplarla ülkemizin Anadolu topraklarinin ve miletimizin tarihini kültürünü tanitiyorsunuz bu benim için paha biçilemez birsey.
Faaliyetleriniz hakkinda biraz daha bilgi almak ve sizinle bir iki konuyu konusmak için müsait bir günde sizi görmek isterim.

Bir iki yil önce Türkçe sinavini geçmek için gelmistim Nancy ye iki ögretmenden birincisi sizdiniz, ben sansa diger ögretmenle sinava girdim ama ordan hala aklimdasiniz...Ögrenci arkadaslarla ne kadar güldürücü biri oldugunuzu arada bir konusurduk sinavdan sonra Smile

Yine benim gibi Hukuk bölümünde okuyan bir arkadasimla, sizede uygun bir günde bir saatinizi bize ayirmayi kabul ederseniz çok memnun oluruz.
Hem genel olarak dernegin kültürel faaliyetleri hakkinda bilgi almak hemde belirli bir konu hakkinda size danismayi düsünüyoruz.

Görüsmek üzere
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Qui êtes-vous ? Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

Sauter vers: