313 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 313
Membre(s) : 0
Total :313

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 20h52:45
murat_erpuyan : 20h55:09
SelimIII : 1 jour, 10h19:41
Salih_Bozok : 3 jours
cengiz-han : 4 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Turkiye'de kadin olmak
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Turkiye'de kadin olmak
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Suivante

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 08 Mar 2012 19:41    Sujet du message: Répondre en citant

Istanbul'dan 8 mart manzaralari, Ukrayna'li Femen grubu gösterisine polis baskini, mecliste "kadinlara siddete karsi yasa" görüsülürken yerlerde sürüklenen hatunlar, meymenetsiz suratli heriflerin açtigi bir pankart daha ve de eyleme destek veren "akilsiz" protestocular.......

Ukraynalı Femen grubu üyesi 4 kadın, Ayasofya meydanında eylem yaptı. 8 Mart Dünya Kadınlar gününde, kadınlara yönelik şiddeti protesto eden gösterici kadınlar, geldikleri araçtan çıplak halde inerek sloganlar atmaya başladı. Eylem yapmak isteyen kadınlara polis müdahele etti ve sürükleyerek polis araçlarına bindirdi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20081751.asp

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/29332/0/1/ciplak-kadin-gostericilere-polis-mudahalesi.aspx

Asagida da öküz güruhu........

ve bir kaç "akilsiz" !!!!!!!

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 08 Mar 2012 22:40    Sujet du message: Répondre en citant

Adamlar guzel guzel pankartlar hazirlayip gelmisler !
Bir meme gorunce ahlaklari tabii ki bozulur, adamlar kadin saçi gorunce kendilerini kaybedecek kadar zayiflar!
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 08 Mar 2012 22:50    Sujet du message: Répondre en citant

Ahlaklilik ornegi boyle olsa gerek !

murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 09 Mar 2012 0:12    Sujet du message: Répondre en citant

Bir baska taniklik :

Durum iç acici degil!
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 09 Mar 2012 2:29    Sujet du message: Répondre en citant

Evet, durum içaçici degil, fiziki saldiriya ugrayan bu milletvekiline, kisa bir süre önce de Engin Ardiç sözlü saldirida bulunmustu, "hem CHP'li hem engelli " diyerek.......

Burada belki Türkiye'de engelli olmak konusunda da bir baslik açmak yerinde olur.......

Sultanahmet eyleminin ardindan FEMEN grubunun web sitesine girdim, iste onlarin yansittigi görüntüler, pek içacici oldugu söylenemez, polis tarafindan yerde sürüklenme vs..... Beni bagislayin, konunun yeniden üzerine geliyorum.......

ve video:

http://femen.livejournal.com/199806.html#cutid1

Bu öküzler de "bir kaç inanmis insan" imis...pöh pöh......

http://femen.livejournal.com/199296.html

Istanbul polisinden zeka dolu bir tepki...tebrikler.........
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 09 Mar 2012 12:41    Sujet du message: Répondre en citant

Þafak Pavey'e "Cesur Kadın" ödülü
CHP İstanbul Milletvekili Þafak Pavey'e, ABD Dışişleri Bakanlığının ''2012 Uluslararası Cesur Kadınlar'' ödülü verildi.
Þafak Pavey'e "Cesur Kadın" ödülü

CHP İstanbul Milletvekili Þafak Pavey'e, ABD Dışişleri Bakanlığının ''2012 Uluslararası Cesur Kadınlar'' ödülü verildi.

Pavey, ödülünü, Dünya Kadınlar Günü'nde ABD Dışişleri Bakanlığında yapılan törenle aldı.

TBMM'ye seçilen ilk engelli kadın olan Þafak Pavey, tüm dünyada savunmasız topluluklar, mülteciler ve engellilerin hakları için yaptığı çalışmalar dolayısıyla ödüle layık görüldü.

Pavey'in de aralarında bulunduğu 10 kadına ödüllerini, ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama ve ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton verdi.

Obama, yaptığı konuşmada, önce Hillary Clinton'ı överek, ABD Dışişleri Bakanının tüm dünyadaki kadınlara esin kaynağı olduğunu söyledi.

Cesur Kadınlar ödülüne layık görülen 10 kadından övgüyle söz eden Obama, bu kadınların karşılaştıkları risklere ve zorluklara rağmen yollarına devam ettiklerini, çünkü sadece kendi hak ve özgürlükleri için değil, pek çok kişinin hak ve özgürlükleri için mücadele ettiklerini bildiklerini vurguladı.

Obama, fiziksel engellerine rağmen Þafak Pavey'in, sadece parlamentoda sandalye kazanmakla kalmayıp, tüm dünyada başka ülkelere seyahat ederek, BM Engelli Hakları Sözleşmesi için destek kazandığını belirtti.

Michelle Obama, sözlerinde Pavey'in yaşam felsefesine atıfta bulunarak, ''Yaşadıklarınız diğerlerine örnek olacaktır'' dedi.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/icerik/6768/safak-paveye-cesur-kadin-odulu.html
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 14 Mar 2012 14:20    Sujet du message: Répondre en citant

Vahset dizisine bir yenisi daha eklendi :

Küçük geline inanılmaz işkence iddiaları
ADAPAZARI(Sakarya), (DHA)
14 Mart 2012
Çocuk geline iğrenç işkenceler
ANKARA’dan 6 ay önce teyzesinin oğlu ile resmi nikah kıyılmadan evlendirilerek Sakarya’nın Söğütlü İlçesi’ne gelin gelen 16 yaşındaki S.B.’ye eşi ve eşinin yakınlarının işkence yaptığı ileri sürüldü. S.B. Sakarya Doğum ve Çocuk Bakımevi’nde tedavi altına alınırken, iddiaların ardından eşi ve ailesi ortadan kayboldu.
Ailesi Ankara’nın Altındağ İlçesi’nde oturan ve ilköğretim okulu 8’inci sınıfta bırakan S.B., 9 ay önce Sakarya’nın Söğütlü İlçesi’nde oturan 20 yaşındaki B.K. ile evlendirildi. Ancak bir süre sonra sürekli dövülüp ve işkence gördüğü belirtilen S.B., Sakarya’ya gelen ailesine durumu anlattı. Ailesi de Cumhuriyet Savcılığı’na başvurdu.

Başvurunun ardından S.B. Sakarya Doğum ve Çocuk Bakımevi’nde tedavi altına alındı. Bacaklarında ve cinsel organında yanık izleri de görülen S.B.’nin tedavisi sürerken, hastaneye gelen polisler Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü uzmanları gözetiminde S.B.’nin ifadesini aldı. S.B. kendisine eşi, kayınvalidesi ve kayınpederi tarafından sürekli işkence yapıldığını söyledi.

Polislere ve sosyal hizmet uzmanına 6 ay süren evliliği sırasında yaşadıklarını anlatan S.B. ilköğretim okulu 8’inci sınıfındayken ailesinin rızasıyla Ankara’dan, Sakarya’nın Söğütlü İlçesi’nde oturan teyzesinin oğlu ile dini nikahla evlendiğini söyledi. Eşi B.K. ile kayınvalidesi H.K.nin kendisini sürekli dövdüğünü iddia eden küçük gelin S.B. "4 aylık evli iken eşim ve kayınvalidem bana şiddet uygulamaya başladı. Eşim alkol alıp kayınvalidemin ’yemek yapmadı, temizlik yapmadı’ sözleri üzerine beni dövüyordu. Bazen tekme tokat, bazen de sopayla elime koluma vuruyorlardı. Bazen de eşim ve kayınvalidem sırayla dövüyorlardı" dedi.

PENSE İLE İÞKENCE

S.B. psikolog gözetiminde verdiği ifadede eşinin pense ile dudaklarını ezerek işkence yaptığını da söyleyerek iddialarını şöyle sürdürdü:

"Kayınvalidem en küçük bahaneyle beni dövüyordu. Bir gün banyoya beni sokarak banyo kazanının altındaki közden çıkarttığı ucu sıcak olan demir parçasını ön taraftan bacaklarımın hassas bölgesine ve cinsel organıma ve etrafına gelecek şekilde bastırdı. Ayrıca kızgın demir sopayla beni dövdü."

İfadesinde kayınpederi S.K.’nın da de yılbaşı gecesi kendisine tecavüz ettiğini öne süren küçük gelin tüm yaşadıklarını Ankara’da yaşayan annesine anlattığını da belirterek ifadesinde şöyle devam etti:

"Eşim ve kardeşleri, annemin aradığı gün beni Sakarya Nehrine getirdiler. Beni burada amcası ile birlikte kollarımdan tutarak Sakarya Nehrine salladılar. ’Atayım mı’ diyerek korkuttular. Ben sürekli bağırdım. Hatta beni çekerlerken sırtım kayaya sürtünerek yaralandım."

Bu ifadeler üzerine S.B.’nin kendilerinden şikayetçi olduğunu öğrenen eşi ve yakınları ortadan kayboldu. Polis işkenceyle suçlanan aileyi arıyor.
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 23 Mar 2012 17:18    Sujet du message: Répondre en citant

Désolé, le topic ici présent est en turc, mais l'article que j'ai trouvé, en français......correspond au topic....

Turquie vendredi23 mars 2012 (le temps- genève- le 23 mars 2012)
Loi contre les violences domestiques jugées timorées
Par Jürgen Gottschlich/InfoSud Istanbul
La nouvelle loi contre les violences domestiques en Turquie est jugée trop timorée Le parlement turc a adopté au début du mois une loi pour la protéger les femmes contre la violence domestique, qui touche près de 40% d’entre elles. Le texte est jugé encore peu contraignant par les organisations de défense des femmes

Chaque jour, cinq femmes turques sont tuées par leur mari, par leur concubin ou par un proche. Selon les chiffres officiels, la violence domestique s’est même intensifiée au cours des dix dernières années. Selon un rapport de l’ONU publié en 2011, cette violence toucherait 39% des Turques, avec les crimes d’honneur en première ligne.

Face à ce constat alarmant, le gouvernement du premier ministre, Recep Tayyip Erdogan, a dû se saisir du dossier. Après de longs débats, le parlement a adopté le 8 mars une loi visant à mieux protéger les femmes contre la violence domestique. Un texte qui s’appliquera quel que soit le statut marital: mariée, divorcée ou simplement en couple. Sur le plan légal, la police sera habilitée à répondre à un danger imminent, même sans mandat. Les femmes pourront aussi être placées deux mois avec leurs enfants dans des foyers. Les hommes ayant été violents seront munis d’un bracelet électronique.

Par la suite, les autorités pourront aider les femmes dans la recherche d’un emploi et d’un nouvel appartement. Sur ordre d’une cour, les femmes pourront aussi acquérir une nouvelle identité pour les protéger des persécutions. En outre, les policiers seront spécialement formés pour gérer ce type de violence.

«Il était très important d’adopter une nouvelle loi pour mieux protéger les femmes», explique Dilek Karal de l’organisation des femmes (USAK). Si les associations de défense des droits des femmes qui ont fait campagne pendant des années saluent cette avancée, beaucoup restent sur leur faim. Selon elles, les maux sont plus profonds et un changement de mentalité est nécessaire. Notamment au niveau de la police qui, au lieu de protéger les victimes de violences, a plutôt tendance à les dissuader de porter plainte.

Le combat doit aussi être mené au niveau de l’éducation. «Il faut absolument commencer à la maternelle et à l’école.» Dans le cadre de cette nouvelle loi, des cours sur les droits des femmes et l’égalité de sexes seront instaurés. Or, l’adoption de cette législation coïncide avec un vif débat sur la réforme de l’école, qui, selon l’avis de nombreuses féministes, pourrait restreindre les chances de formation des jeunes filles. En réduisant la durée de la scolarité obligatoire, elles craignent que les filles finissent dans des écoles religieuses ou professionnelles, ou restent tout simplement à la maison.

La famille d’abord

L’avocate Hülya Gülbahar souligne dans le quotidien Radikal que plusieurs revendications de la plateforme «Pour mettre fin à la violence» – composée de 24 organisations féministes impliquées dans le projet de loi – ont disparu dans la version finale du texte. Une version allégée où la protection des homosexuels et des lesbiennes a disparu et où les foyers pour femmes, qui devaient être créés dans chaque ville, ne sont restés qu’à l’état de promesse.

Mais la plus grande critique porte sur l’esprit même de la loi qui est désormais davantage axée sur la notion de famille que sur celle de femme. Originellement intitulé «Protection des femmes et des membres de la famille», le texte a été rebaptisé «Protection de la famille et prévention des violences contre les femmes». Pour les militants, il est évident qu’elle concerne avant tout la famille et ne protège pas assez la femme en tant qu’individu. Derrière ce repositionnement, beaucoup voient l’influence du Parti de la justice et du développement (AKP, au pouvoir). Une formation islamiste modérée, qui a clairement fait comprendre que l’unité familiale passait avant tout.
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 23 Mar 2012 22:52    Sujet du message: Répondre en citant

Iğrenç bir haber bu kez Bartın'dan geldi
Halil TEKİN/BARTIN, (DHA)
23 Mart 2012
BARTIN’da, ilköğretim okulu öğrencisi 14 yaşındaki kıza tecavüz ettikleri iddiasıyla 22 kişi gözaltına alındı.
Bartın merkeze bağlı bir köy ilköğretim okulunda eğitim gören 14 yaşındaki küçük kızın durgun ve içine kapanık halinden şüphelenen okul yönetimi, öğrenci ile bir uzman psikolog eşliğinde görüştü. Görüşmede tecavüze uğradığını söylemesi üzerine durum önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirildi. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de Bartın Cumhuriyet Savcılığı’na bilgi vermesi üzerine, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Psikolog gözetiminde konuşan kızın ifadesi doğrultusunda 22 kişi gözaltına alındı. Sorgularından sonra bugün Bartın Adliyesi’ne sevk edilen 22 şüphelinin savcı tarafından ifadeleri alınmaya başlandı.

Bartın Valisi İsa Küçük, olayla ilgili açıklama yaparak, "Kurumlarımız üzerlerine düşen görevi yerine getirdi. Jandarma olsun, Emniyet olsun ve Milli Eğitim Müdürlüğü olsun. Olay şu an savcılıkta. Bu konuyla ilgili yorum yapmam doğru olmaz" dedi.
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 25 Mar 2012 16:36    Sujet du message: Répondre en citant

Bunun adı vahşet!

8 aylık hamile eşini öldürdü

Bunun adı vahşet!

BURSA’nın Karacabey İlçesi’nde 35 yaşındaki inşaat işçisi Halil İbrahim Yıldırım, tartıştığı 8 aylık hamile eşi 28 yaşındaki Suzan Yıldırım’ı tabancayla kafasına ve kalbine ateş ederek ağır yaraladı.

Karacabey Devlet Hastanesi’ne buradan da bebeğin kurtarılması için Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gönderilen Suzan Yıldırım yolda öldü, 8 aylık erkek bebek de kurtarılamadı. Olaydan sonra kaçan Halil İbrahim Yıldırım aranıyor.

Olay, dün saat 23.00 sıralarında Karacabey Gazi Mahallesi 238’inci Sokak’ta bulunan Ağrılı inşaat işçisi Halis Kırdar’ın evinde meydana geldi. Kırdar’ın Gebze’de oturan ve Halil İbrahim Yıldırım ile evli olan 8 aylık hamile kızı Suzan Yıldırım, 3 gün önce doğum öncesi ziyarete geldi. Suzan Yıldırım’ın eşi ve aynı zamanda dayısının oğlu olan Halil İbrahim Yıldırım da dün akşam eşini görmek üzere Halis Kırdar’ın evine geldi. İddiaya göre, evde bir süre oturan Halil İbrahim Yıldırım, Halis Kırdar misafirliğe gittiği sırada çocukları başka odaya gönderdikten sonra eşi Suzan Yıldırım’ın kafasına ve kalbine ateş etti. Halil İbrahim Yıldırım olaydan sonra kaçtı. 4 yaşındaki Ahmet adında bir oğlu da olan Suzan Yıldırım, silah sesleri üzerine eve gelen yakınları tarafından Karacabey Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahale ardından durumu ağır olan Suzan Yıldırım, bebeğinin de kurtarılması için Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Ancak Suzan Yıldırım ve karnındaki 8 aylık erkek bebeği yolda yaşamını yitirdi.

Olaydan sonra harf ve rakam grubu alınamayan 34 plakalı beyaz bir otomobille kaçan Halil İbrahim Yıldırım’ın yakalanması için geniş çaplı soruşturma sürdürülüyor.

Aydın FİDAN/KARACABEY (Bursa), (DHA) - 25 mart 2012
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 17 Mai 2012 17:19    Sujet du message: Répondre en citant

Bu da yenisi, karisina kizan bebegini öldürüyor......

http://www.dha.com.tr/denizlide-hasan-durmaz-oglu--kenan-durmazi-oldurdu_313646.html

DENİZLİ’de, evinde iple boğularak öldürülmüş olarak bulunan 4 yaşındaki Kenan Durmaz’ın cinayet şüphelisi olarak gözaltına alınan babası 32 yaşındaki Hasan Durmaz sevk edildiği adliyede tutuklandı. Hasan Durmaz, adliye girişinde kendisini görüntüleyen gazetecilere, "Þerefsiz çocuğu öldürdüm. Çocuk benim çocuğum. Þerefsiz olmadığım için öldürdüm. Size ne çocuk benim değil mi? Annesi düşünsün. Annesi şerefsizlik yapmasaydı. Vicdanım rahat" dedi.

Fatih Mahallesi 1905 Sokak 17 numaradaki evlerinde önceki gün saat 21.00 sıralarında minik Kenan ölü bulundu. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Morgu’ndaki otopside çocuğun iple boğularak öldürüldüğü, cesedin en az üç günlük olduğu belirlendi. Þüpheli olarak aranan baba Hasan Durmaz dün İncilipınar Parkı’nda polis tarafından yakalandı.

'ANNESİ BENİ ALDATTI'

Baba Durmaz emniyetteki sorgusunda, eşi 30 yaşındaki Zeynep Durmaz’ın kendisini aldattığını, oğlunu da bu nedenle öldürdüğünü ileri sürdü. Bunun üzerine polis genç kadının tekrar ifadesine başvurdu. Eşinin geçen cumartesi günü kendisini dövüp evden kovduğunu belirten Zeynep Durmaz ifadesinde, "İlk eşimden olan çocuklarımı alıp polis merkezine gittim ve şikayetçi oldum. Daha sonra bir yakınımın yanına yerleştim. Ortak çocuğumuz Kenan ise evde babasıyla kaldı" dedi.

DAHA ÖNCE EÞİNİ DÖVDÜÐÜ İÇİN HAPSE GİRMİÞ

Zeynep Durmaz, eşinin daha önce kendisine şiddet uyguladığı için 6 ay evden uzaklaştırma cezası aldığını da belirterek, "Ancak buna uymayınca cezaevine girdi. 20 gün cezavinde yattı. Þikayetemi geri alınca tahliye edildi. Ancak, cezaevinden çıkınca da beni dövmeye devam etti. Kendisini aldattığımı ve öldürdüğü oğlu Kenan’ın da kendisinden olmadığını iddia ediyordu" diye konuştu.

'ANNESİ ÞEREFSİZLİK YAPMASAYDI'

Hasan Durmaz, polisteki işlemlerin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Baba Durmaz, adliye girişinde kendisini görüntüleyen gazetecilerin 'Oğlunu neden öldürdün?' sorusuna büyük bir soğukkanlılıkla, "Þerefsiz çocuğu öldürdüm. Çocuk benim çocuğum. Þerefsiz olmadığım için öldürdüm. Size ne çocuk benim değil mi? Annesi düşünsün. Annesi şerefsizlik yapmasaydı. Vicdanım rahat" diye yanıt verdi.

H .Durmaz çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, Kocabaş D-Tipi Cezaevi’ne gönderildi.
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 11 Juin 2012 10:38    Sujet du message: Répondre en citant

Kadın Yazarlar Komitesi'nden kınama
10 Haziran 2012 Pazar 00:10

Başbakanın son günlerde söyledikleri keşke dil sürçmesi olsaydı, ama, değil...

Keşke biri ona deseydi ki, boğaz dokuz boğumdur, siz öyle düşünürsünüz, öteki farklı düşünür, sussanız birazcık... Dinlemezdi ki.

Barışın, sivil anayasanın, kardeşliğin kıyısına geldiğimizi umarken, bizi umup umsuruk etti.

Yanlış bilgilendirme sonucu alınan vahim kararlardan sonra pişmanlık belirtmek, özür dilemek erdem, neden ardı ardına gereksiz konularda dayatmacı bir üsluba sarılıyor, anlaması güç

Onu anlamaya çalışıyoruz, olmuyor, anlama çizgisinden saptığını, yanılma sularına yelken açtığını neden fark etmiyor? Yoksa insan devletlu olunca kendinden gayrısını görüp duymaz mı?

Kötüden, yanlıştan dönmek zor değil, ama, artık bir şeyleri derinden kırdı, onarması güç görünüyor, onarılsa da izi kalacak.

Kalabalık nüfus güç demek değil, terazinin kaldırabileceği sıkleti sırtlayalım, hedefi aşan konuşmalar, ille de dayatmaları, bizden çok , partisine, ülkeye, demokrasimize zarar.

Yakıp yıkıyor, diliyle ve dayatmacı zihniyetiyle, yapma desek elbirliğiyle duyar mı, uyar mı?

Biz kadınlara kulak vermeli, sağduyulu kişilerle birlikte onu uyarmak gereği duyuyoruz…

Yazanı yazmayanı, büyük kent yahut kırsaldaki, okumuşu okuma yazma bilmeyeniyle hepimiz akıl alfabesinden sapmayın diyoruz…
Bizi birbirimize düşürmeyin, anlamsız tartışmalarla gücü harcetmeyin.

Yorgan altı bekçiliğine soyunmayın, akıl da kalp de aşk da kılavuz istemez, yanlışı doğrusuyla karar bizimdir, kadın kendi mülkünün, bedeninin efendisidir, başka sultana gerek yok, hele akıl dayatmanın hiç gereği yok.

Bir belediye başkanı, istenmeyen gebeliğe son veren kadın gidip kendini öldürsün buyurdu, bu vahim ve pervasız sözün hesabını sorması gerek, eğer sormazsa iki elimiz yakasında. Devlet, kağıt üstünde kalsa da milli gelir paylaşımı kadar, vatandaşlarını mutlu etmekle de yükümlü olsa gerek.

Sayın Başbakan doğmamışlara gösterdiği duyarlılığı doğmuş olanlara da göstermeli, her gün ölenlere, evlad acısıyla ölmekten beter olanlara.
Uludere’de öldürülen çocukları anaları aldırmadı, bir buyrukla canlarından oldular.

Dayatmasın, buyurmasın...

Oylarımızla geldiğini, öyle de gideceğini unutmasın, paşa ve sultan yanılgısına ve dayatmasına düşmesin.

Sivilliğin, eşitliğin, darbelerden hesap soruculuğun ve adil, özgür, çağdaş yaşamın kılavuzu olsun.

Bilsin, sezsin, sussun…

Ayşe Kilimci – PEN Kadın Yazarlar Komitesi Başkanı
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 18 Juil 2012 9:25    Sujet du message: Répondre en citant

Bu haberin her satırı ayrı bir trajedi!

13 yaşındaydı ilk çocuğuna hamile kaldı. 19 yaşına geldiğinde 2 çocuğu vardı ve 2 aylık hamileydi. "Çocuk gelin" Mahmure, 6 yıldır nikahsız yaşadığı kişi tarafından önce dakikalarca sopayla dövüldü, ardından da 47 bıçak darbesiyle öldürüldü
Sefa KIDIK-Çağatay KENARLI/İSTANBUL, (DHA)
18.07.2012 08:20

Bu haberin her satırı ayrı bir trajedi!

Fatih Balat Mahallesi Esnaf Loncalı Sokak'taki binanın 2'nci katında 2 aylık hamile olduğu öğrenilen 19 yaşındaki Mahmure Karakule, nikahsız yaşadığı kişi tarafından çocuklarının gözleri önünde öldürüldü.

Edinilen bilgiye göre, saat 00.30 sıralarında 31 yaşındaki Zülfikar Bakır, henüz öğrenilemeyen nedenle tartıştığı 2 çocuğunun annesi 2 aylık hamile 19 yaşındaki Mahmure Karakule'yi sopayla feci şekilde dövdü. Bakır daha sonra nihaksız yaşadığı Karakule'yi 47 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Karakule'nin darbeyi en fazla göğüs ve boğaz bölgesinden aldığı belirtildi.

POLİSE TESLİM OLDU

Zülfikar Bakır daha sonra suç aleti bıçakla birlikte yanına biri 1,5 diğer 5 yaşında olan 2 çocuğunu da alarak Þehit Tevfik Fikret Polis Merkezi'ne giderek teslim oldu. Nikahsız yaşadığı eşini öldürdüğünü söyleyen Bakır'ın evine giden polis kan gölüne dönmüş daireyle karşılaştı. Her hangi bir ihtimale karşı olay yerine gelen sağlık ekipleri kadının yaşayıp yaşamadığını kontrol etti. Yapılan kontrolde genç kadının hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Olay Yeri İnceleme Ekipleri evde detaylı bir inceleme yaptı. Kadının cesedi incelemelerin ardından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Polisin olayla ilgili incelemesi sürüyor.
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 19 Juil 2012 11:11    Sujet du message: Répondre en citant

Çetin Feyzioğlu adlı adam, 4 çocuğunun annesi 33 yaşındaki eşi Zahide Feyzioğlu'nu, boğazını keserek öldürdü. Olay, hunharca katledilen Münevver Karabulut’un dramını hatırlattı. Tek farkla; katledilen kadın polis tarafından korunuyordu!

19 Temmuz 2012 Perşembe 11:24 YURT Gazetesi

Bu adam aranıyor!

İSTANBUL- Devlet yine kadını koruyamadı. Kocası tarafından boğazı kesilerek katledilen kadının polis tarafından korunduğu ortaya çıktı.

Kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi. Bu kez kurban polis tarafından korunan Zahide Feyzioğlu. Ancak korumanın niteliği çok tartışılacağa benziyor. Zira, kocası tarafından boğazı kesilerek katledilen Zahide Feyzioğlu, kocasının uyguladı şiddeti bir çok defa belgelemiş, “Þiddete maruz kalıyorum” diye polise başvurmuş, tanığı bulunan bir kadın. Buna rağmen Feyzioğlu’na sadece, “Çağrı Üzerine Koruma” yani kişilerin tehlike anında polis çağrı merkezinden talepte bulunmaları üzerine sağlanan koruma sağlanmış. Bu koruma biçimi nedeniyle de polis her defasında şiddetten sonra olay yerinde olabilmiş. Son çağrıda ise polis, kadının ölümüne yetişebildi!

OLAY ÞÖYLE GELİÞTİ:

Zahide Feyzioğlu, geçtiğimiz Pazar günü, 12 yaşındaki büyük kızı İrem'in telefonu ile 7 aylık kardeşinin hastalandığını öğrendi. Arkadaşının evinde kalan Anne Feyzioğlu, ertesi gün akrabalarında kalan çocuklarını görmeye gitti. Zahide Feyzioğlu, yolda eşiyle karşılaştı. Çiftin konuşması tartışmaya dönünce genç kadın kocası tarafından darp edildi. Kadın 155 polis imdat hattını arayarak ihbarda bulundu.

DARP EDEN KOCA SAVCILIKTAN SERBEST

Polise ‘sığınan’ anne, devlet hastanesinden darp raporu aldı. Polis 14 Temmuz cumartesi günü yaşanan olayın tekrar etmemesi için Çetin Feyzioğlu’nu gözaltına aldı. İfadesi alınan Feyzioğlu savcılığa sevk edildi. Ancak savcılık kararıyla serbest bırakıldı.

İKİNCİ DEFA DAYAK YEDİÐİ İÇİN KORUMA TAHSİS EDİLDİ

Küçükçekmece Asayiş Büro ekipleri bir hafta içerisinde eşinden iki defa dayak yiyen Zahide Feyzioğlu için Küçükçekmece Kaymakamlığı’ndan, 'Çağrı üzerine koruma' kararı verildi. Feyzioğlu'nun eşine, aynı evde yaşamadıkları gerekçesi ile evden uzaklaştırma cezası verilmedi. Zahide Feyzioğlu, koruma talebi alınması üzerine polis ekibiyle birlikte kaldığı arkadaşının evine bırakıldı.

SIÐINMA EVİNE DEÐİL ARKADAÞ EVİNE!

Zahide Feyzioğlu’nun polise haber vermeden birlikte kaldığı arkadaşının evinden saat 17.00 sıralarında ayrılarak daha önce eşiyle birlikte yaşadığı Mehmet Akif Mahallesi Sancak’ın evine gittiği öne sürüldü. Ancak, koruma kararı olmasına rağmen kadının neden sığınma evine bırakılmadığı açıklanmadı!

KOMÞULARDAN POLİSE İHBAR

Zahide Feyzioğlu’nun geldiği sırada evde olan kocasıyla arasında tekrar tartışma çıktı. Tartışma nedeniyle çıkan gürültüyü duyan komşular polise ihbarda bulundu. Ancak polisler gelene kadar Çetin Feyzioğlu mutfakta bıçakla eşinin boğazını keserek öldürdü. Kadını koruyamayan polisler ise evde yapılan incelemenin ardından kadının cesedini Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Feyzioğlu'nun cesedinin evden çıkarıldığı sırada, yakınları sinir krizi geçirerek ağıt yaktı.

KATİL KOCA 'ARANIYOR'

Çetin Feyzioğlu olaydan sonra 34 DU 0261 plakalı otomobiliyle kaçarak izini kaybettirdi. Polis bir süre sonra Feyzioğlu’nun kaçtığı otomobili terk edilmiş halde bulundu. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 20 Juil 2012 17:04    Sujet du message: Répondre en citant

A.Arman- Hürriyet 20 temmuz 2012 :

İşte böyle izleniyoruz

Bu ülkedeki kadınların, hamilelerin, doğum yapanların, annelerin, anne olmak istemeyenlerin, kürtaj yaptıranların, düşük yapanların fena halde takip edildiğini, izlendiği, fişlendiğini yazdık çizdik.
"Benim bedenim, benim kararım!" dedik.
"Neden karışıyorlar?" dedik.
"Biz biliriz, bizim için neyin doğru, neyin iyi olup olmayacağını" dedik.
Sağlık Bakanlığı'nın bize cevabı çok basit oldu.
"Yok öyle bir şey!"
İzlenme, fişlenme gibi sevimsiz şeyler yok.
Peki bu ne?
Þu anda elimde tuttuğum şey ne?
Ben söyleyeyim 14-49 yaş arası Kadın İzleme Fişi.
Cinsel sağlık bilgileri, ilk adet yaşı, dismonora, adet sıklığı, düzeni, süresi, adetten kesilme yaşı, ilk evlilik yaşı, ilk doğum yaşı, talasemi taşıyıcılığı, doğurganlık bilgileri, toplam gebelik sayısı, canlı doğum sayısı, ölü doğum sayısı, yaşayan çocuk sayısı, isteyerek düşük sayısı, kendiliğinden düşük sayısı, ölen çocuk sayısı, alışkanlıklar, sigara, alkol, madde, kullandığı ilaçlar…
Gebelik öyküsü, gebelikleri, doğumun veya düşüğün gerçekleşitği tarih, doğumdaki veya gebelikteki düşükteki gebelik hatası, doğum şekli, doğumun gerçekleştiği yer…

İlk adet tarihimden devlete ne?

Siz bu formu dolduracaksınız Aile Hekimi'nize vereceksiniz…
O da Sağlık Bakanlığı'na gönderecek.
İyi güzel de benim ilk adetimden devlete, Sağlık Bakanlığı'na ne?
Neden bu bilgiyi onlara vermeye mecbur tutuluyorum?
Herhalde utandıkları için olsa gerek…
Yoksa hepimizin ilk sevişmesini…
Haftada kaç kez, hangi pozisyonda seviştiğimizi sormamışlar.
Ama merak ettikleri kesin!
Olacak şey değil.
Bu iktidar, "Dindar insanları fişliyorlar!" diye bağırarak gelmedi mi, her türlü fişlenmeye karşı olduklarını bangır bangır bağırmadılar mı?
Bu ne perhiz ne lahana turşusu!

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21029854.asp
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Suivante
Page 3 sur 19

Sauter vers: