691 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 691
Membre(s) : 0
Total :691

Administration

Derniers Visiteurs

lalem : 02h23:49
administrateu. : 2 jours
murat_erpuyan : 2 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - GS'lilara biraz ferahlik
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

GS'lilara biraz ferahlik
Aller à la page Précédente  1, 2

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum Sport
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Dr_Hergele
Expert
Expert

MessagePosté le: 19 Jan 2011 15:46    Sujet du message: Répondre en citant

Evren Ayerden
Kalemim Kırılmadan, Birde Beni Dinleyin ....

Tarih: 15 Ocak 2011

Yer: ALİ SAMİ YEN SPOR KOMPLEKSİ TÜRK TELEKOM ARENA STADI

Davacı: Haklarını, Kulübünü Savunan GALATASARAY Taraftarı

Davalı: Galatasaray Kulübü Başkanı ADNAN POLAT, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, UltrAslan Taraftar Oluşumu

Hâkim: Bütün Renkler

Kâtip: Galatasaray Taraftarı

Gereği Düşünüldü: Tanıklardan ARZU KESKİN’İN dinlenme...sine.

Bir yer düşünün Hakim Bey; temeline kazma ilk vurulduğundan, ışıkları açılana kadar süre boyunca aralıksız izlenen, dökülen her betona sarı kırmızı aşkını da harç yapan, işçilerle beraber uykusuz kalan, yeri geldiğinde işçilerin eli, ayağı olan, bu ev benim evim diye en güzel duygularını nakış nakış işleyen bir taraftar ve evini düşünün. Gün geldi ihaleler iptal edildi, gün geldi işçiler kazan kaldırdı, gün geldi bitmeyecek dendi ama hayallerimiz, umutlarımız hiç bitmedi. Yeni evimize geçerken yıllardır kahrımızı çeken, her metrekaresinde başarılarımız olan, duvarlarına söylediğimiz tezahüratlar sinen, dili olsa da konuşsa dediğimiz ilk göz ağrımızın alış veriş merkezine dönüşecek olmasının burukluğu ile ayrıldık. Bu acı nasıl bir acıdır bilir misiniz Hâkim Bey? Siz hiç sevdiğinizi kaybettiniz mi? Nefes alamazsınız, boğazınız düğümlenir, ağlarsınız ama ne çare giden gitmiştir…

Dört gün önce ilk göz ağrımızla bir daha buluşmamak üzere ayrıldık yeni evimize giderken. Cumartesiyi bekledik sabırsızlıkla, açılışına saatler kala internette yayınlanan fotoğraflarla teselli ettik kendimizi. İşte kavuşma anı diye vurduk yine kendimizi sarı kırmızılı yollara. Keşke o gün kalkıp bütün İstanbul’u gezebilseydiniz. Sel olup akan sarı kırmızılıların gözlerinin içindeki ışığı, içlerindeki coşkuyu görseydiniz. Þaşardınız belki 7 yaşındaki torunla dedesinin gözlerindeki aynı ateşi ,tutkuyu gördüğünüz de. Beni belki daha iyi anlayabilirdiniz…

Hep gülelim, mutluluk yaşayalım diye kahkaha atarak girdim yeni evime. Bakmaya doyamadım, arkadaşlarım aradığında kelimeler bulamadım evimizi anlatmaya. Işıl ışıl bütün heybetiyle bana merhaba diyordu. Çok beklemiştik ama değmişti. Siz hiç mutluluktan ağladınız mı Hâkim Bey? Ben ağladım o akşam tıpkı diğer sarı kırmızılılar gibi. Dedim ya kelimeler yardım etmiyordu içimdeki coşkuyu anlatmaya gözyaşlarım söndürsün istedim. Ama nerden bilirdim ki o gözyaşları sonra çaresizlikten, biricik kutsalına laf söyleyenlere bir söz söylemediği için dökülecekti.

Siz hiçbir anda gündüzle geceyi yaşadınız mı Hâkim Bey? Ben yaşadım. Benim kutsalıma, benim renklerime biri kalkıp laf söylerken yaşadım. Acizlikle, vefasızlıkla, fakirlikle, nankörlükle suçlanırken yaşadım. Ben suçlanırken başımdaki insandan tekmeler yiyip tehdit edildiğimde yaşadım. Beni anlar diye düşündüğüm taraftar oluşumundan hançer yediğimde yaşadım.

Siz hiç suçsuzken suçlu oldunuz mu Hakim Bey? Ben oldum. Evimde bir Allah’ın Kuruşu emeğim olmadığı söyleyip bu ev senin evin değil diye feryat figan edilirken her ay maaşımdan kesilen kesintiler, 3 liralık telefon konuşmasına 5 liralık ödediğim vergiler görülmeğinde, ilk göz ağrımın manevi değeri dışında maddi değeri biçilemezken “ben yaptım ben olmasam bir hiçtin “ denildiğinde yaşadım.

Kutsalıma sahip çıkacak başkanım yoktu ben çıktım diye suçlu oldum. Yaptığım kabahatmiş gibi ayıplandım. Kalbimde sadece sarı kırmızı sevgi barındıran bana provokatör diyip Galatasaraylı değilsin diye suçlandım. Benim özlemle beklediğim evime sokmam diyerek tehdit edildim. Oysa unutulan bir şey vardı Hâkim Bey benim sarı kırmızım ister kırda, çimde oynasın, ister Fizan’da, yer önemli değildi ki. Ben onu sevdiğim de ne gösterişli stadı ne de formalarında üç çizgileri vardı.

Siz hiç karşılıksız sevdiniz mi Hâkim Bey? Sevdiyseniz anlarsınız beni… Bilet kuyruğunda bekledim ama hiç bedava biletim olmadı, Mevsim dinlemeden düştüm yollara ama hiç şikayet etmedim ben gidiyorum sen gitmiyorsun diye diğerlerine üstünlük sağlamadım, birileri dedi diye ne alkışladım ne de yuhaladım. Sevdamı hep beraber ama Galatasaraylı olarak yaşadım, hiçbir reise biat etmedim. Ama aynı renklere gönül verdiğim kişiler sırf onlar gibi davranmadım diye acizlikle suçladılar beni. Ne kadar acı değil mi Hâkim Bey?

Benim yerime herkesten özür dilenirken benden kimse özür dilemedi. Ekmek parası uğruna ölen işçilerden, geride bıraktıklarından da, evimin temellerini atıp açılış gününde acizlikle suçlanıp mezarında kemikleri sızlayan Canaydın’dan da kimse özür dilemedi. Ama hepimizin yerine bize kuş beyinliler diye itham edenlerden, babamızın olmadığını söyleyenlerden bile özür dilendi hem de defalarca.

Ben ne mi yaptım Hakim Bey; Ben renklerime, ben sevdiğime, ben sevdama sahip çıktım söz ettirmedim sadece… Bunu yaparken de ne küfür ettim ne de yumruğumu konuşturdum. Sarı Kırmızı geleneklerin bana öğrettiğiyle yaptım…

Hâkim Bey; Bugün bana sahip çıkın ki yarın da ben size çıkabileyim. Renginiz ne olursa olsun yapın bunu. Sakın bunu çıkar olarak iyiliğe karşı yaptığınızı düşünmeyin. Eğer bugün benim kanadım kırılırsa yarın sizi ne savunacak halim ne de kelimem olur… Þimdi Soruyorum Hâkim Bey? Ben Suçlu Muyum? Kırın kaleminizi de söyleyin…

Son Olarak Hakim Bey Ben kim miyim?

“KİMSEDEN FAYDA UMMAM, DİLENMEM KOL KANAT

KENDİ BOÞLUK VE GÖK KUBBEMDE UÇAR GİDERİM

EÐİLMEK, ESARET ZİNCİRİNDEN AÐIRDIR BOYNUMA

FİKRİ HÜR,VİCDANI HÜR, İRFANI HÜR BİR GALATASARAYLIYIM..”
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Dr_Hergele
Expert
Expert

MessagePosté le: 19 Jan 2011 15:48    Sujet du message: Répondre en citant

Bir de kraldan çok kralci yazisi okumak isterseniz buyurun Hasan Celal Guzel efendiyi okuyun, tam ibretlik :

http://haber.gazetevatan.com/Haber/353472/1/Gundem

Buna tek bir laf denir:
OHA!!!!!!!!!!YALAKA!!!!!
Dr_Hergele
Expert
Expert

MessagePosté le: 19 Jan 2011 16:01    Sujet du message: Répondre en citant

Galatasaray Spor Kulübü’nün ve UltrAslan taraftar grubunun yaşananlardan dolayı
özür dilemesine karşın, Tekyumruk adlı muhalif taraftar grubu “özür
dilemeyeceklerini” açıkladı.

İşte o açıklama:
"Özür dilemiyoruz ! Özür dilemeye ve istifaya çağırıyoruz !
Cumartesi akşamı Galatasaray'ımız yeni evine kavuştu, yeni evine onurlu bir
merhaba dedi. Galatasaray adı ile rant sağlamaya çalışanlar, kulüp yönetiminden
devlet yönetimine, büyük Galatasaray taraftarının tepkisi ile hakettikleri
cevabı aldılar.
Ali Sami Yen Spor Kompleksi, şehrin ortasındaki evimiz Ali Sami Yen'imizin
yerine bize tahsis edildi. Değeri yüksek olan Mecidiyeköy'deki araziyi alıp,
kuşa döndürülmüş bir proje ile yeni stad yapılmış olmasına rağmen başbakan ve
devlet erkanı Galatasaray Spor Kulübüne büyük bir lütufta bulunmuş gibi
davranarak kendi siyasi hesaplarını hayata geçirmek istediler. Yapılan
propaganda, Adnan Polat'ında katkısına rağmen Cumartesi günü kulübün gerçek
sahibi Galatasaray taraftarının bilinçli tepkisi ile bir balon gibi patladı.
Bizlerin bu stad için, ne devlet erkanına, ne de Adnan Polat'a bir borcumuz var.

Bu stad kimsenin cebinden çıkan para ile yapılmadı. Kendi yandaşlarına peşkeş
çektiği Ali Sami Yen arazisi karşılığı yapılan stad için bizim tek borcumuz, bu
stadı yapan, üçünü çalışmalar sırasında yitirdiğimiz emekçileredir. Bizler bu
stad için sadece evine ekmek götürmek derdinde olan, günlerini gecelerini
şantiye alanında geçiren, kimi zaman maaşını bile alamayan, iş güvenliği olmadan
çalıştırılan emekçilere teşekkür ederiz.
Cumartesi akşamı yapılan protesto için Galatasaraylılığımızı sorgulayan, ancak
kendi çıkarlarının söz konusu olduğunu bildiğimiz Adnan Polat'ı, Galatasaray
taraftarından özür dilemeye ve istifa etmeye davet ediyoruz. Aynı şekilde Recep
Tayyip Erdoğan ve TOKİ'nin başkanı olan şahsı da büyük Galatasaray taraftarından
özür dilemeye davet ediyoruz.

Galatasaray Spor Kulübünün gerçek sahibi büyük Galatasaray taraftarına; Ali Sami
Yen Spor Kompleksi'nin açılışında onurlu duruşunuzla kulübümüzü kimsenin kendi
çıkarları, rantı için kullanamayacağını gösterdiniz. İyi günlerinde olduğu gibi
kötü günlerinde de bu kulüp bizim. Yapılan ve yapılacak tüm saldırılara karşı,
kulübümüzü kendi menfaatleri için kullananlara karşı, tek çıkarı arma aşkı olan
bizler tek yumruk, tek yürek olarak duralım.

Biliyoruzki büyük kulüp, büyük taraftar olmak, alınan kupalarla, tribünü
kaplayan pankartlarla değil, zalimin önünde başını eğmeyen onurlu duruş ile
mümkündür.
(Bu sözü bütün statlara asmak lazım.)
Tekyumruk Galatasaray Taraftar Grubu
Dr_Hergele
Expert
Expert

MessagePosté le: 23 Jan 2011 11:46    Sujet du message: Répondre en citant

Altemur KILIC'tan Aslantepe ve Galatasaray üstüne.....

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/yazargoster.php?haber=16663
martin_eden
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 23 Jan 2011 22:17    Sujet du message: Répondre en citant

Yeni stat uğurlu geldi, 1-0 aldık maçı, hayırlara vesile olur inşallah. Duydum ki, 1973'de Boğaziçi köprüsünün açılışından birkaç ay sonra Demirel seçim kaybetmiş.
Dr_Hergele
Expert
Expert

MessagePosté le: 28 Jan 2011 11:00    Sujet du message: Répondre en citant

Cumhuriyet Spor GÖRÜÞ/ Turan YÜCEL 27.01.2011

Galatasaray Kimin?..

Galatasaray, 1905 yılında Galatasaray Lisesi’nde bir edebiyat dersinde arka sıralarda bu kulübü kuran Ali Sami Yen Bey ve arkadaşlarının kulüp tüzüğünün birinci maddesine silinmez harflerle yazdıkları üzere 530 yıllık bir maziye sahip “Galatasaray Liseliler”in hissetikleri gibi adeta bir “okul takımı”dır..

Galatasaray, sanayi sitelerinde boğaz tokluğuna çalıştığı halde tek izin gününde en güzel kıyafetlerini giyip sabah erken saatlerde sıraya girerek en ucuz tribünden maç izlemeye gelen tamirci çıraklarının, tornacı kalfalarının, marangoz ustalarının hayattaki “tek lüksü”dür..

Galatasaray, aradaki saat farkına aldırmadan gece yarısı maçları internet üzerinden Amerika’da, Avustralya’da, Brezilya‘da izleyip uykusuz kalanların “takıntısı”dır..

Galatasaray, en hararetli oturumlarda kulise kaçamak yapıp maçları izlemeye çalışan, atılan gollerle sevinip, yenilen gollerle üzülen değişik partilerden millet vekillerinin en kolay “uzlaşı noktası”dır.

Galatasaray, Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye’yi temsil eden önce “Türkiyeli”, sonra “Mülkiyeli” ama hepsinden daha çok “Galatasaraylı” diplomatların batılı meslektaşlarına hava atabildiği “tek fasıl”dır..

Galatasaray, Shanghai-İstanbul uçuşunda dahili anons sisteminden Galatasaray maç yayınını dinleten kaptan pilotla servis yapan hosteslerin en kolay sohbet edebildiği yegane konudur..

Galatasaray, kırık dökük boya sandığı başında ekmek parası peşinde koşan, pazardan alınmış ucuz rengi solgun sarı kırmızılı forma giyinmiş saçı sıfır numara traşlı “küçük dev adamların” “çocuksu sevdası”dır..

Galatasaray, tüm uyarılara rağmen cızırtılı radyodan maç dinlemeye çalışan sınır boylarında avcı çukurunda nöbet tutan ülkenin farklı yörelerinden gelmiş “kınalı kuzuların” kışla kantininde birlikte aynı tezahüratı yapabileceği “ortak dil”dir..

Galatasaray, Ortaköy camii imamı ile Kurtuluş’taki kilise papapazının din dışında en rahat konuşup ortak dualarında içten başarı dilediği bir “fenomen”dir..

Galatasaray, holding patronu ile şöförünün Pazartesi sabahları sıkışan trafikte birlikte kritik yapıp mutabık kaldıkları, kimsenin kimseye üstünlük taslamadığı “tek alan”dır...

Galatasaray, Fazilet Partili Büyükşehir Belediye Başkanı’nı, Anap’lı Başbakanı, Chp’li muhalefet Partisi liderini aynı anda ayağa fırlatıp tezhürat yaptıran, futbolda alınan tek Avrupa Kupası’nın seremonisinde hepsinin gözlerini nemlendiren dakikaların “tek yaşatanı”dır..

Galatasaray, hapishanedeki mahkumla, nöbet tutanın, Edirne’deki celep ile Ağrı’daki çobanın ortak “sempatisi”dir.

Galatasaray, İtalya’da Başbakanların, İspanya’da Kralların, İngiltere’de aristokratların takımlarına kök söktüren, modern zamanların “akıncı bey”idir..

Galatasaray, partiler, inançlar, sosyal sınflar, ekonomik katmanlar arasında ayrıştırılan halk kitlelerini aynı renk, aynı amaç, aynı hedef için tek yürek haline getirebilen bu topraklarda yaşayan milyonlarca insanı birbirine kenetlemeyi başaran çok özel bir kurumdur. Galatasaray ne seçimle iş başına gelen Başkanların, ne de yöneticilerindir. Galatasaray hiç kimsenin değildir...Galatasaray Türkiye’nindir.. “Galatasaray Türkiye”dir..
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum Sport Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2
Page 2 sur 2

Sauter vers: