330 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 330
Membre(s) : 0
Total :330

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 13h37:
murat_erpuyan : 13h39:24
SelimIII : 1 jour, 03h03:56
Salih_Bozok : 3 jours
cengiz-han : 3 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - R.T. Erdogan'in son 12 yilda soyledikleri
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

R.T. Erdogan'in son 12 yilda soyledikleri
Aller à la page 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Suivante

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
papatya
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 05 Juil 2007 21:45    Sujet du message: R.T. Erdogan'in son 12 yilda soyledikleri Répondre en citant

“Elhamdülillah ÅŸeriatçıyız” (21.11.1994 Milliyet)

“Yılbaşına karşıyım” (19.12.1994 Sabah)

“Ben tekkeye deÄŸil dergaha gittim” (22.1.1997 Gözcü)

“Ata'ya saygı duruÅŸunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok” (12.5.1994 Hürriyet)

“Her 10 Kasım'da yaygara kopartılıyor” (14.11.1994 Hürriyet)

“İçki yasaklansın” (1.5.1996 Hürriyet)

“Ä°stanbul'u Medine yapacağız” (Akis)

“Bütün okullar Ä°mam Hatip yapılacak” (17.9.1994 Cumhuriyet)

“Sarık operasyonu çok komik” (15.5.1995 Sabah)

“YeÅŸil (kaldırım rengi) medeniyettir” (25.6.1994)

“Sadece imamlar resmi nikah kıysın” (9.5.1995 Milliyet)

“Ben Millet Meclisi’nin de dua ile açılmasından yanayım” (8.1.1996 Milliyet)

“Ben Ä°stanbul'un imamıyım” (8.1.1995 Hürriyet) (Belediye BaÅŸkanlığı döneminde Belediye meclisinin her açılışı Ä°stiklal Marşı yerine Kuran okunarak yapılmıştır. Yine böyle bir dualı açılıştan sonra söyledikleri.)

“Mayo reklamı ÅŸehvet sömürüsüdür” (6.3.1996 Hürriyet)

“Milli Piyango zulümdür” (29.9.1994 Hürriyet)

“Taksim'deki caminin temelini inÅŸallah atacağız” (1.7.1994)

“CumhurbaÅŸkanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır” (5.2.1996 Akit)

“Türkiye kendine din olarak Kemalizm’i almış ve baÅŸka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiÅŸtir...”

“Türkiye’nin yarınında artık Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere, sistemlere yer yoktur. Kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu deÄŸildir. Bizim için en üst belirleyici, Ä°slam’ın etkileridir. Her ÅŸey ona göre belirlenir.”

“Camiler kışla, minareler süngü, kubbeler miÄŸfer, müminler askerimizdir.”

“Demokrasi bizim için bir amaç deÄŸil, araçtır. Amacımıza ulaÅŸana kadar demokrasiye baÄŸlıyız.”

“Demokrasi bizim için bir tramvaydır. Ä°stediÄŸimiz duraÄŸa gelince ineriz.”

Bir miting sırasında halka sesleniyor:

“Yolumuzun ortasında inek oturmuÅŸ, yolumuzu kapatıyor, menzile ulaÅŸmamızı engelliyor. Ä°neÄŸi yolumuzdan önce lafla, usul usul, sonra evvelallah sizlerin yardımıyla, artık nasıl olursa, nasıl denk gelirse kaldıracağız.” (Ä°nek olarak Laik Cumhuriyeti ve Atatürk devrimlerini kastediyor.)

“Türkiye’yi eyaletlere bölmek lazım. Merkezi yönetimin bir takım yetkileri bunlara verilmelidir. Belediye BaÅŸkanları da bu konuda en yetkili olmalıdırlar. O bölgelerdeki her türlü eÄŸitimde bunlara bırakılmalıdır.” (PKK gibi bölücülerle aynı söylem)

“Hem laik, hem müslüman olunmaz. Ya müslüman olacaksın, ya laik. Ä°kisi birarada olunca
ters mıknatıslanma yapar. Mümkün deÄŸil, ikisi bir arada olamaz.”

“Referansımız islamdır. Tek hedefimiz islam devletidir.”

“Sen “Ne mutlu Türküm diyene” dersen, onun da “Ne mutlu Kürdüm” deme hakkı vardır.”

OÄŸlunun nikah davetiyesindeki tarih: “29 Zilkade 1421” (Nikah tarihi olarak Arap takvimindeki tarihi kullanıyor)

“1.5 milyarlık islam alemi, müslüman milletimizin ayaÄŸa kalkmasını sabırsızlıkla bekliyor.Kalkacağız, bu ayaklanma baÅŸlayacak.”

“Egemenlik kayıtsız ÅŸartsız milletindir lafı koskoca bir yalan, Egemenlik kayıtsız ÅŸartsız Allah’ındır.”

“Türkiye’yi pazarlıyorum. Bizim için verilecek para önemlidir. HerÅŸeyi pazarlar satarız, parayı veren düdüğü çalar.”

“Bir tutturmuÅŸlar laiklik elden gidiyor diye, millet isterse tabii ki gidecek be.”

“Kadın nereye isterse oturur, Sana ne yaa! Ayıp yaa!” (Kars’ta AKP toplantısında kadınlarla erkeklerin ayrı yerlerde oturtulmasını eleÅŸtiren gazeteciye)

“Bana verilen maaÅŸ çok düşük, yetmiyor. Sen ne kadar maaÅŸ alıyorsun?” (Almanya BaÅŸbakanı’na)

“Türkiye’de kürt sorunu vardır. Bunu Türkiyelilik kavramıyla çözmeliyiz. Türkiyeli kimliÄŸi her vatandaşın üst kimliÄŸi olmalı,Türk kavramı da alt kimlik olarak deÄŸerlendirilmelidir. Ä°steyen isterse yine ben Türküm derse desin.” (Diyarbakır’da halka yaptığı konuÅŸmada alt üst kimlik tartışmasıyla Türk kimliÄŸini de Ermeni, Rum, Kürt gibi alt kimlik olarak gösteriyor. PKK ile aynı söyleme giriyor.)

“PKK’nın cenaze töreninde bayrağını açması da, F-16’ların alçaktan uçuÅŸ yapması da yanlış. Ä°ki tarafında yaptığı yanlış” (PKK terör örgütü ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ni aynı kefeye koyuyor, kendince her iki tarafa da eÅŸit yaklaşıyor.)

“Suriye’yi Lübnan’dan çıkardıkları gibi, bizi de Kıbrıs’tan çıkartırlar. Birileri bize çık der, kuzu kuzu çıkarız.”

“Ben müslümanım diyenin aynı zamanda laikim demesi mümkün deÄŸil”

“Fazla içmedin deÄŸil mi? AÄŸzın içki kokuyor.” (Avusturya’nın Ankara Büyükelçisi’ne)

“Dur dinle be!.. Dur dinle!.. 9 ay 10 gün be!..” (Seçim konuÅŸmaları sırasında vatandaÅŸa)

“Yahu, bu millet yatıp kalkıp size mi çalışacak.” (Erzurum’da çiftçilere sesleniyor)

“Sana mı kaldı türban konusunda karar vermek, bu ulemanın iÅŸidir. Ulema ne diyorsa o olur.” (Avrupa Ä°nsan Hakları Mahkemesi’ne.) (Danıştay’ın türban kararı konusunda)

“Efendi sen kim oluyorsun, buna mecelle (ÅŸeriat hukuku) karar verir” (Bir kaç hafta sonra iÅŸareti alan ÅŸeriatçı bir terörist Danıştay’ı bastı ve türban kararı veren Danıştay üyelerini silahla taradı, Danıştay üyesi bir hakimi öldürdü.)

“Sallamaa.., elini kolunu sallamaa.., her yerin oynuyor be!” (Muhalefet milletvekiline)

“ABD’de özgürlük anlayışı var ama benim ülkemde yok” (Benim ülkem özgür deÄŸil diye, ABD gezisinde ülkesini Amerikalılara ÅŸikayet ediyor.)

“Ulan terbiyesizlik yapma! Artistlik yapma ulan! Hadi ananı da al git burdan” (Mersin’de bir vatandaÅŸa)

“Biz hukuka aykırı bir ÅŸey yapmıyoruz. Mecelle’de (ÅŸeriat hukuku) böyle bir kaide var.” (CumhurbaÅŸkanı tarafından onaylanmayan yüzlerce atamanın vekaletlerle yürütülmesi konusunda)

“Askerlik yan gelip yatma yeri deÄŸil” ( Þehit yakınlarına)

“Ne konuÅŸacam ben o kadınla yahu!” (Þehit annesine)

“Söyleyin ÅŸu sahtekâra ne istiyormuÅŸ” (Almanya’da bir gurbetçi için söylüyor. Bu lafı söylediÄŸi toplantıda salondaki vatandaÅŸlara Türkiye Cumhuriyeti’nin Büyükelçisi’ni yuhalatıyor.)

“Burası (kafasını göstererek) basmıyor. Hayatında iki koyun gütmediÄŸi için bunu kavrayamıyor.” (YÖK BaÅŸkanı Prof.Dr. ErdoÄŸan Teziç’e)

“Kendisine kefilim, babam gibi güvenirim, Ona kendime inandığım gibi inanıyorum.” (BirleÅŸmiÅŸ Milletler tarafından tüm dünyada terörist ilan edilen ve aranan El Kadı hakkında)

“Onları hoplatacağım.” (Terörist El Kadı’yı eleÅŸtiren muhalefet üyeleri ve gazetecilere)

“Biz de durduk yerde onlara operasyon yapmayız” (PKK ateÅŸkes kararı verince) (PKK’yı muhatap alıyor ve ateÅŸkes kararlarına jest yaparak karşılık veriyor.)

“Neyseki, yaşına başına saygı duyuyorum. AÄŸzı olan konuÅŸuyor be!” (Kıbrıs davasının 50 yıllık lideri Rauf DenktaÅŸ’a)

“Ulusalmış, milliyetçiymiÅŸ, Ne milliyetçisi yahu, Bunlardan olsa olsa saman milliyetçisi olur.”

“Sanki maçta gibi bağırıp çağırıyorlar, (Türkiye laiktir, laik kalacak) diye, bunlar hoÅŸ ÅŸeyler deÄŸil.” (AKP Genel Kongresinde)

Ve diÄŸerleri; “Þerefsizler, Bizim çocuklar açmı kalsın be!, Kes ulan sesini, Sana üç nokta koyarım, Otur ulan oturduÄŸun yerde, herÅŸeye burnunu sokma

“Ben geliÅŸerek deÄŸiÅŸtim.”( 2002 seçimlerinden hemen önce ve BaÅŸbakan olunca)

“Ben hiçbir zaman deÄŸiÅŸmedim. Ä°slami fikirler deÄŸiÅŸmez.” (BaÅŸbakanlığının 4. yılında)

1980’li yıllarda Atatürk ve Cumhuriyet rejimine karşı etmiÅŸ olduÄŸu yemin:

"Ben Muhammed Müslüman ümmetindenim. Türkiye dinsiz, laik bir memleket haline gelmiştir. Hayatımı Mustafa Kemal dinsizliği ile savaşa adayacağıma, Türkiye'yi bir din ve şeriat devleti haline getirmek için mücadele edeceğime, Kemal Paşa zamanında çıkarılan dinsiz kanunların tatbikini önleyeceğime, kısa zamanda ümmet esasına dayanan, şeriat devletinin kurulması için çalışacağıma, dinim, Allahım ve bütün mukaddesatım üzerine yemin ve kasem ederim."

“CumhurbaÅŸkanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır.” (5.2.1996 Akit)
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Paris
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 05 Juil 2007 23:11    Sujet du message: Répondre en citant

Pardon de répondre en français - mais mon turc n'est pas à la hauteur ! Je voulais juste dire/répéter que tout cela fait très peur et que je me demande comment le peuple turc a pu arriver au point de non-retour et se sentir obligé de voter pour eux ...

Dernière édition par Paris le 05 Juil 2007 23:27; édité 1 fois
papatya
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 05 Juil 2007 23:26    Sujet du message: Répondre en citant

Eger ingilizce biliyorsan su yaziya bir göz at http://www.turkishdailynews.com.tr/article.php?enewsid=77130
Paris
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 05 Juil 2007 23:36    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:
Eger ingilizce biliyorsan su yaziya bir göz at http://www.turkishdailynews.com.tr/article.php?enewsid=77130

Okudum - bunlari biliyordum...
Ma mère (Kémaliste avec photo d'Atatürk sur sa fenêtre pour que les voisins voient bien ce qu'elle en pense de notre BIYIKLE et nos SAKALI, la même qui se dispute avec l'épicier d’en face parce qu'il ne vend plus d'alcool) m'avait déjà raconté tout cela ... donc on est bien d'accord que tout cela vient de la corruption de nos hommes politiques "politiquement correctes" ...
Isis
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 06 Juil 2007 9:54    Sujet du message: Répondre en citant

Merci Papat'!

Flippant tt ça!!! içim karariyor bunlari okudukça!
Harbiye61
Newbie
Newbie

MessagePosté le: 06 Juil 2007 11:37    Sujet du message: Re: R.T. Erdogan'in son 12 yilda soyledikleri Répondre en citant

papatya a écrit:
“Elhamdülillah ÅŸeriatçıyız” (21.11.1994 Milliyet)

“Yılbaşına karşıyım” (19.12.1994 Sabah)

“Ben tekkeye deÄŸil dergaha gittim” (22.1.1997 Gözcü)

“Ata'ya saygı duruÅŸunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok” (12.5.1994 Hürriyet)

“Her 10 Kasım'da yaygara kopartılıyor” (14.11.1994 Hürriyet)

“İçki yasaklansın” (1.5.1996 Hürriyet)

“Ä°stanbul'u Medine yapacağız” (Akis)

“Bütün okullar Ä°mam Hatip yapılacak” (17.9.1994 Cumhuriyet)

“Sarık operasyonu çok komik” (15.5.1995 Sabah)

“YeÅŸil (kaldırım rengi) medeniyettir” (25.6.1994)

“Sadece imamlar resmi nikah kıysın” (9.5.1995 Milliyet)

“Ben Millet Meclisi’nin de dua ile açılmasından yanayım” (8.1.1996 Milliyet)

“Ben Ä°stanbul'un imamıyım” (8.1.1995 Hürriyet) (Belediye BaÅŸkanlığı döneminde Belediye meclisinin her açılışı Ä°stiklal Marşı yerine Kuran okunarak yapılmıştır. Yine böyle bir dualı açılıştan sonra söyledikleri.)

“Mayo reklamı ÅŸehvet sömürüsüdür” (6.3.1996 Hürriyet)

“Milli Piyango zulümdür” (29.9.1994 Hürriyet)

“Taksim'deki caminin temelini inÅŸallah atacağız” (1.7.1994)

“CumhurbaÅŸkanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır” (5.2.1996 Akit)

“Türkiye kendine din olarak Kemalizm’i almış ve baÅŸka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiÅŸtir...”

“Türkiye’nin yarınında artık Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere, sistemlere yer yoktur. Kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu deÄŸildir. Bizim için en üst belirleyici, Ä°slam’ın etkileridir. Her ÅŸey ona göre belirlenir.”

“Camiler kışla, minareler süngü, kubbeler miÄŸfer, müminler askerimizdir.”

“Demokrasi bizim için bir amaç deÄŸil, araçtır. Amacımıza ulaÅŸana kadar demokrasiye baÄŸlıyız.”

“Demokrasi bizim için bir tramvaydır. Ä°stediÄŸimiz duraÄŸa gelince ineriz.”

Bir miting sırasında halka sesleniyor:

“Yolumuzun ortasında inek oturmuÅŸ, yolumuzu kapatıyor, menzile ulaÅŸmamızı engelliyor. Ä°neÄŸi yolumuzdan önce lafla, usul usul, sonra evvelallah sizlerin yardımıyla, artık nasıl olursa, nasıl denk gelirse kaldıracağız.” (Ä°nek olarak Laik Cumhuriyeti ve Atatürk devrimlerini kastediyor.)

“Türkiye’yi eyaletlere bölmek lazım. Merkezi yönetimin bir takım yetkileri bunlara verilmelidir. Belediye BaÅŸkanları da bu konuda en yetkili olmalıdırlar. O bölgelerdeki her türlü eÄŸitimde bunlara bırakılmalıdır.” (PKK gibi bölücülerle aynı söylem)

“Hem laik, hem müslüman olunmaz. Ya müslüman olacaksın, ya laik. Ä°kisi birarada olunca
ters mıknatıslanma yapar. Mümkün deÄŸil, ikisi bir arada olamaz.”

“Referansımız islamdır. Tek hedefimiz islam devletidir.”

“Sen “Ne mutlu Türküm diyene” dersen, onun da “Ne mutlu Kürdüm” deme hakkı vardır.”

OÄŸlunun nikah davetiyesindeki tarih: “29 Zilkade 1421” (Nikah tarihi olarak Arap takvimindeki tarihi kullanıyor)

“1.5 milyarlık islam alemi, müslüman milletimizin ayaÄŸa kalkmasını sabırsızlıkla bekliyor.Kalkacağız, bu ayaklanma baÅŸlayacak.”

“Egemenlik kayıtsız ÅŸartsız milletindir lafı koskoca bir yalan, Egemenlik kayıtsız ÅŸartsız Allah’ındır.”

“Türkiye’yi pazarlıyorum. Bizim için verilecek para önemlidir. HerÅŸeyi pazarlar satarız, parayı veren düdüğü çalar.”

“Bir tutturmuÅŸlar laiklik elden gidiyor diye, millet isterse tabii ki gidecek be.”

“Kadın nereye isterse oturur, Sana ne yaa! Ayıp yaa!” (Kars’ta AKP toplantısında kadınlarla erkeklerin ayrı yerlerde oturtulmasını eleÅŸtiren gazeteciye)

“Bana verilen maaÅŸ çok düşük, yetmiyor. Sen ne kadar maaÅŸ alıyorsun?” (Almanya BaÅŸbakanı’na)

“Türkiye’de kürt sorunu vardır. Bunu Türkiyelilik kavramıyla çözmeliyiz. Türkiyeli kimliÄŸi her vatandaşın üst kimliÄŸi olmalı,Türk kavramı da alt kimlik olarak deÄŸerlendirilmelidir. Ä°steyen isterse yine ben Türküm derse desin.” (Diyarbakır’da halka yaptığı konuÅŸmada alt üst kimlik tartışmasıyla Türk kimliÄŸini de Ermeni, Rum, Kürt gibi alt kimlik olarak gösteriyor. PKK ile aynı söyleme giriyor.)

“PKK’nın cenaze töreninde bayrağını açması da, F-16’ların alçaktan uçuÅŸ yapması da yanlış. Ä°ki tarafında yaptığı yanlış” (PKK terör örgütü ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ni aynı kefeye koyuyor, kendince her iki tarafa da eÅŸit yaklaşıyor.)

“Suriye’yi Lübnan’dan çıkardıkları gibi, bizi de Kıbrıs’tan çıkartırlar. Birileri bize çık der, kuzu kuzu çıkarız.”

“Ben müslümanım diyenin aynı zamanda laikim demesi mümkün deÄŸil”

“Fazla içmedin deÄŸil mi? AÄŸzın içki kokuyor.” (Avusturya’nın Ankara Büyükelçisi’ne)

“Dur dinle be!.. Dur dinle!.. 9 ay 10 gün be!..” (Seçim konuÅŸmaları sırasında vatandaÅŸa)

“Yahu, bu millet yatıp kalkıp size mi çalışacak.” (Erzurum’da çiftçilere sesleniyor)

“Sana mı kaldı türban konusunda karar vermek, bu ulemanın iÅŸidir. Ulema ne diyorsa o olur.” (Avrupa Ä°nsan Hakları Mahkemesi’ne.) (Danıştay’ın türban kararı konusunda)

“Efendi sen kim oluyorsun, buna mecelle (ÅŸeriat hukuku) karar verir” (Bir kaç hafta sonra iÅŸareti alan ÅŸeriatçı bir terörist Danıştay’ı bastı ve türban kararı veren Danıştay üyelerini silahla taradı, Danıştay üyesi bir hakimi öldürdü.)

“Sallamaa.., elini kolunu sallamaa.., her yerin oynuyor be!” (Muhalefet milletvekiline)

“ABD’de özgürlük anlayışı var ama benim ülkemde yok” (Benim ülkem özgür deÄŸil diye, ABD gezisinde ülkesini Amerikalılara ÅŸikayet ediyor.)

“Ulan terbiyesizlik yapma! Artistlik yapma ulan! Hadi ananı da al git burdan” (Mersin’de bir vatandaÅŸa)

“Biz hukuka aykırı bir ÅŸey yapmıyoruz. Mecelle’de (ÅŸeriat hukuku) böyle bir kaide var.” (CumhurbaÅŸkanı tarafından onaylanmayan yüzlerce atamanın vekaletlerle yürütülmesi konusunda)

“Askerlik yan gelip yatma yeri deÄŸil” ( Þehit yakınlarına)

“Ne konuÅŸacam ben o kadınla yahu!” (Þehit annesine)

“Söyleyin ÅŸu sahtekâra ne istiyormuÅŸ” (Almanya’da bir gurbetçi için söylüyor. Bu lafı söylediÄŸi toplantıda salondaki vatandaÅŸlara Türkiye Cumhuriyeti’nin Büyükelçisi’ni yuhalatıyor.)

“Burası (kafasını göstererek) basmıyor. Hayatında iki koyun gütmediÄŸi için bunu kavrayamıyor.” (YÖK BaÅŸkanı Prof.Dr. ErdoÄŸan Teziç’e)

“Kendisine kefilim, babam gibi güvenirim, Ona kendime inandığım gibi inanıyorum.” (BirleÅŸmiÅŸ Milletler tarafından tüm dünyada terörist ilan edilen ve aranan El Kadı hakkında)

“Onları hoplatacağım.” (Terörist El Kadı’yı eleÅŸtiren muhalefet üyeleri ve gazetecilere)

“Biz de durduk yerde onlara operasyon yapmayız” (PKK ateÅŸkes kararı verince) (PKK’yı muhatap alıyor ve ateÅŸkes kararlarına jest yaparak karşılık veriyor.)

“Neyseki, yaşına başına saygı duyuyorum. AÄŸzı olan konuÅŸuyor be!” (Kıbrıs davasının 50 yıllık lideri Rauf DenktaÅŸ’a)

“Ulusalmış, milliyetçiymiÅŸ, Ne milliyetçisi yahu, Bunlardan olsa olsa saman milliyetçisi olur.”

“Sanki maçta gibi bağırıp çağırıyorlar, (Türkiye laiktir, laik kalacak) diye, bunlar hoÅŸ ÅŸeyler deÄŸil.” (AKP Genel Kongresinde)

Ve diÄŸerleri; “Þerefsizler, Bizim çocuklar açmı kalsın be!, Kes ulan sesini, Sana üç nokta koyarım, Otur ulan oturduÄŸun yerde, herÅŸeye burnunu sokma

“Ben geliÅŸerek deÄŸiÅŸtim.”( 2002 seçimlerinden hemen önce ve BaÅŸbakan olunca)

“Ben hiçbir zaman deÄŸiÅŸmedim. Ä°slami fikirler deÄŸiÅŸmez.” (BaÅŸbakanlığının 4. yılında)

1980’li yıllarda Atatürk ve Cumhuriyet rejimine karşı etmiÅŸ olduÄŸu yemin:

"Ben Muhammed Müslüman ümmetindenim. Türkiye dinsiz, laik bir memleket haline gelmiştir. Hayatımı Mustafa Kemal dinsizliği ile savaşa adayacağıma, Türkiye'yi bir din ve şeriat devleti haline getirmek için mücadele edeceğime, Kemal Paşa zamanında çıkarılan dinsiz kanunların tatbikini önleyeceğime, kısa zamanda ümmet esasına dayanan, şeriat devletinin kurulması için çalışacağıma, dinim, Allahım ve bütün mukaddesatım üzerine yemin ve kasem ederim."

“CumhurbaÅŸkanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır.” (5.2.1996 Akit)

Bu arada bu makaleyi foruma aktaran kişi benim.. Benden alıp banamı satıyorsun. Sizin yüzünüzden forumdaki yazılarımın hepsi silindi. Aurel ve diğerleri bayram etmiştir !
papatya
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 06 Juil 2007 12:05    Sujet du message: Re: R.T. Erdogan'in son 12 yilda soyledikleri Répondre en citant

Harbiye61 a écrit:

Bu arada bu makaleyi foruma aktaran kişi benim.. Benden alıp banamı satıyorsun. Sizin yüzünüzden forumdaki yazılarımın hepsi silindi. Aurel ve diğerleri bayram etmiştir !

Kimseye hic bir sey satmiyorum. Yazilarin silindiginden dolayi RTE'nin sozlerini tekrar aktardim.
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 30 Aoû 2010 12:18    Sujet du message: Répondre en citant

Uzun uzun Basbakan uzerine bir konu aradim, bir iki mizahi hiciv disinda 2007'den beri kimse bir sey yazmamis...

Basbakanin ibretik sozlerinin listesi çok uzamis olmali.
Benim sondan giderek hatirladigim iki sey var :

TUSIAD'a "Taraf olmayan bitaraf olur".
Gazete patronlarina "Maasini sen veriyorsun"

Simdi de Basbakan Corum’da yaptigi mitingde :

« Millet olarak Çorum'la, Çorum'un yiğitliğiyle, mertliğiyle, gözü pekliğiyle her zaman gurur duyduk, nasıl ki Çorum bu topraklardan yetişmiş Akşemsettin Hazretleriyle, Ebusuud Efendi'yle, Koyunbaba'yla, İskilipli Atıf Hoca'yla gurur duyuyorsa, bizler de Çorum'la gurur duyuyoruz. Biz sizlerle gurur duyuyoruz. »
Dedi. Bkz : http://www.rte.gen.tr/basbakan-erdoganin-corum-mitinginde-yaptigi-konusmanin-tam-_7251.html

Kimmis bu Ebusuud Efendi ya da İskilipli Atıf Hoca?

Bakin :

http://odatv.com/n.php?n=corumdan-adam-cikmaz-2908101200
ya da

http://www.gazete5.com/haber/erdogan-corum-miting-konusmasi-29-
agustos-201-38117.htm

Ibretlik…
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 01 Sep 2010 22:22    Sujet du message: Répondre en citant

RAPPEL :
L'injure ne fait pas partie de liberté d'expression.
Tout individu, qui qu'il soit ne mérite pas d'être injurier.
Critiquer, blamer, voire exprimer sa haine (qui n'est pas digne d'un homme civilisé -en réalité-) dans un forum exige un minimum de retenu.

ANIMSATMA :
Küfür, asagilama dusunce ozgurlugu içine girmez. Her kim ne olursa olsun kufurle asagilanmaz. Elestiri ve hatta kin (ki uygar adama yakismaz) boylesi bir forumda eline, diline hakim olmayi gerektirir.
Kaldiki bu tip soylemleri sitede birakmak hukuken siteyi yoneten dernegin yoneticilerini hukuksal anlamda sorumlu kilar.
Forumlarda ifade edilen gorusler A TA TURQUIE'yi baglamamakla birlikte bunlarin belli bir duzeyde yurumesi gerekir. A TA TURQUI forumlarda her turlu gorusun kufur edilmeden, asagilama ve kisilik haklarina saldirilmadan ifade edilmesi ideal edinmistir.

Not : daha fazla ayrinti için
http://www.ataturquie.asso.fr/modules.php?ModPath=phpBB2&ModStart=viewforum&f=11&sid=47956a8816be1cc120b81b3713a69ea9
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 02 Sep 2010 14:31    Sujet du message: Répondre en citant

Birkaç tane argo ya da kufur kelimesi kullamadiniz diye kizip gitmenizi anlayamiyorum.
avci1979
Advanced Expert
Advanced Expert

MessagePosté le: 04 Jan 2011 1:37    Sujet du message: Répondre en citant

Mdr!

J'adore ce site, ça se trouve c'est ce site qui fait la compagne electorale en faveur de RECEP TAYYIP ERDOGAN, le prochain vote il va touché les 60%!

Allahu ekber mes frères!
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 04 Jan 2011 1:45    Sujet du message: Répondre en citant

Ooo kardas hosgelmisen, çoktandir ortalarda yoktun!
N'oldu hangi dagda kar yagdi ?
avci1979
Advanced Expert
Advanced Expert

MessagePosté le: 04 Jan 2011 23:35    Sujet du message: Répondre en citant

Hos bulmisek, ne var ne çok, bensiz tadi olmazdir eminim! Smile
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 06 Jan 2011 20:07    Sujet du message: Répondre en citant

Ne o bu topikde yazilanlar yalan mi?
Soyle o zaman bu bu dogru degil de bilelim !
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 08 Oct 2012 2:25    Sujet du message: Répondre en citant

Kim guncellestirecek bu topigi ?
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Suivante
Page 1 sur 20

Sauter vers: