137 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 137
Membre(s) : 0
Total :137

Administration

Derniers Visiteurs

lalem : 2 jours
SelimIII : 4 jours
adian707 : 6 jours
cengiz-han : 7 jours
Kikasddd : 8 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - DEGERMIYDI????
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

DEGERMIYDI????

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
nanelicilve
Newbie
Newbie

MessagePosté le: 05 Avr 2006 18:35    Sujet du message: DEGERMIYDI???? Répondre en citant

Amac sadece seslerini duyurabilmekmiydi?

Bugun TURKIYE'de olan olaylara bir anlam vermek gitgide zorlasmaya basliyor. Kimin ne manada bisey yaptgini algilamak imkansiz hala geliyor.

Bizki damarlarinda asil bir kan tasiyan TURK milleti!!! Uc bes kendini bilmez kuklanin ellerine aldiklari ve adinida " EZILEN MILLETLERIN OZGURLUK HAYKIRIÞI" koyduklari eylemlere neredeyse goz yumar hale geldik.

Bugun dugunune uc hafta kala bir otobusun altinda yanarak kucuk kiz kardesiyle can veren bir genc kizin tabutuna sarilmis annesinin gozyaslari, yuce onder ATATURK'un bustunu kirarak boynuna halat baglayip sallayanlarin manasiz davranislari sizinde kaniniza dokunmuyormu??

Bizlerki gurbette vatan hasreti cekenler gerekirse VATAN ugruna oluruz diyenler bugunun ÅŸartlarinda ne geliyor elimizden sadece kizip sinirlenmekten baska ben soyleyeyim hic bisey bu gidise bir son vermek tabiki bizim elimizde TURK halki olarak biseyler yapmak en dogal hakkimiz ama unutmayalimki bugun kurdistandi kurmak isteyen kurtler bundan 80 yil once cepelerde bizimle savasa katilanlarla ayni insanlar.

peki ne degisti bu 80 yil icindede bu hale geldi bunlar???

Bir ikinci 12 eylul olmasin istiyorum VATANimizda ATAmizin kemikleri titremesin istiyorum analar aglamasin kimse karalar baglamasin istiyorum TURK halkini ayaklanmak zorunda birakmasinlar istiyorum cunku bu millet isterse degil turkiye dunyayi yerinden oynatir bizki asirlar boyu dunyaya hukmetmis bir imparatorlugun torunlari, bizki esarete dusmemis icinde yigitler destanlar yasatmis bir milletiz.

ATASINI BILMEYEN IT PESINDE KOSAR YA VATANI TANIRSIN YA VATANSIZ KALIRSIN bu VATANin tek bir karisina dahi sahip olamayacak insanliktan nasibini almamislara tek soyleyecek sozum HER BIR YANINA BINLERCE SEHIT VERDIGIMIZ KANIMIZLA HERYERINI SULADIGIMIZ DEVLETIMIZI ANADOLUMUZU KIMSEYE VERMEYECEGIZ GEREKIRSE HEPIMIZ OLECEGIZ AMA BU VATANA BU MILLETI KIMSEYE EZDIRMEDIK EZDIRMEYECEGIZ BELKI BENIMKI KUCUK BI GENC KIZIN SESLENISI ELIMDEN HIC BISEY GELMEZ BELKIDE AMA HER BIR TURK GENCININ SESLENISI HICBIR GUC DURDURAMAZ!!!!!

ATAM IZINDEYIZ NUR ICINDE YAT

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kasdedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilirler.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti'ni kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! (1927)
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 06 Avr 2006 17:53    Sujet du message: Sakin olmak Répondre en citant

Kalkisma denemlerinin arkasinda provokasyon oldugunu, birçok devletin çikarlari nedeniyle isin içinde oldugunu amacin Turk ile Kurdu birbirine dusurmek, kavga çikarmak oldugunu akildan çikarmamak gerek.

Oyuna gelmemenin tek yolu, sakin olmaktan, butun Kurt kokenlileri ayni kefeye koymamaktan ve demokrasi yolunda ilerlemekten geçiyor.

Aman dikkat!
nanelicilve
Newbie
Newbie

MessagePosté le: 06 Avr 2006 20:02    Sujet du message: Répondre en citant

Tabikide oyle ben aslen kurt kokenliyim ama bu demek olmuyoki hepimiz ayniyiz biz asirlardir ANADOLUda binlerce kulturu bir arada yasadik simdi bir kac ulkenin yillar once planlayip simdi yola koydugu bazi ongoruler icin bu hale gelmemiz ister istemez canimizi yakti ve yakmayada devam ediyor

Keske bir seyleri degistirebilseydik

Bir cok guney dogu ulkesinde yapilan eylemler ulkemize dogru yaklasiyor tarihin tekerurunu goremeyecek kadar kormu olduk yoksa gormektenmi kaciyoruz anlayamiyorum

bir tarafta provokasyonlara karsi sessiz kalmamiz istenirken bi taraftan hic ses cikmiyor cani alinanda cani yananda bizim insanimiz

Bazi insanlarin kiskirtmak beyinlerine bu dusunceleri sokmak bu kadarmi kolaydi?

Kimlerin kuklalari ise basladi biz kimleri besledik VATANimizda anlamak istiyorum ama anlayamiyorum
gulPEMBE
Expert
Expert

MessagePosté le: 10 Avr 2006 10:57    Sujet du message: Répondre en citant

vefat eden iki kiz kardeslere allahtan rahmet yakinlarina bas sagli ve sabir diliyorum, sayin erpuyan ben kurt-turk dostluguna inanmiyorum.
gulPEMBE
Expert
Expert

MessagePosté le: 10 Avr 2006 11:01    Sujet du message: Répondre en citant

senelerdir bu vatanin ekmeyini yediniz...turkiye turklerindir... hadep nerde?
orkun
Expert
Expert

MessagePosté le: 10 Avr 2006 12:35    Sujet du message: dostluk, beraberlik Répondre en citant

selam,

Citation:
ben kurt-turk dostluguna inanmiyorum.

gulPEMBEcim insallah bu fikrini bir daha gozden gecirirsin .. nicin ? cunku turkler ver kurtler bunca yuz yillar bir arada yasayan milletlerdir ve ne olursa olsun bunu degistiremeyiz. Yani anlasmamiz ve dost olmaktan baska bir saremiz yoktur. Bir de unutmamak lazimki tüm kurt vatandaslarimizi ayni sepete koymamak lazim. Yurekten inaniyorumki cogu'da bu olaylardan rahatsizlik duyuyorlardir.
Kurt milliyetciligi yeni degildir, sadece Amerikanin oyun larindan Turkiye'miz zarar gormektedir. Amerika yetkililer Turkiyeyle istedigi gibi oynayamacagini anlayinca (1 mart teskeresi) bazi ipleri cekmistir. Yeni Ortadogu projelerini gerceklestirmek icin her tur pislikleri kulanmaktadirlar. Bunuda en buyuk rahatsizlik bizim ulkemiz görüyor.

nanelicilve "aslen kurt kokenliyim" diyorsun .. bu cok önemlidir. Senin mesajin acik ve nettir Türkiyemizi bir türk kadar sevdigini gösteriyorsun. Bizler, kurtler, turkler, cerkezler, lazlar .. turk vatandaslariyiz. Ve tek yurekle ülkemizi korumamiz lazim, elele .. Sana bir kac sorum var. Kürt vatandaslarimizla hic görüsüyormusun ? Cogu ne düsünüyor ? .. veya kendi aylenin icinde ne havalar esiyor ? pkk konusunda, kürtlerin durumunda ? Türkiyeden beklentiler ? .. acaba bizleri bilgilendirebilirmisin ?

orkun
gulPEMBE
Expert
Expert

MessagePosté le: 10 Avr 2006 13:39    Sujet du message: Répondre en citant

orkun bey, bir kurt arkadasimin dogum gununde tanimadigim bir baska kurt vardi, genc bir bey (20-25 arasi) sarhos oldu ve ona cay bardagi icinde limon suyu icirmek istedi arkadasim, icmek istemedi ve arkadasim ona ulu onder icin ic dedi ( benim aklima ataturk geldi) ama o genc boyle cevap verdi:
- apo icin zehir bile icerim
ve limon suyunu icti.

bakiyorumda apo ve pkk'ya destek cikan cok, tabi cinayetleri ve bomba saldirilarini kinayan kurt'de olmali. anneannemin babaannesi kurt kadiniymis. Beni rahatsiz eden bu bomba saldirilari ve bunlara destek cikanlar. Herkesi ayni tavaya koymak istemiyorum.
orkun
Expert
Expert

MessagePosté le: 10 Avr 2006 15:12    Sujet du message: ... Répondre en citant

anliyorum seni gulPEMBE .. peki o kurt arkadasinin (dogum gunu olan) ne demek istedigini anladinmi ? yani oda'mi ulu onderi apo olarak goruyordu ?

birakin kurt arkasi, turk arkasim bile yok ... onun icin forum'larda biraz fikir almaya geldim. Turklerin ve kurtlerin fikirlerini .. bu belki ic bir sonuc gertirmez ama bugun kurtlerin cogu PKK destekledigine inanmak istemiyorum ... insallah bu dogru degil'dir.

orkun
sultani
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 10 Avr 2006 19:51    Sujet du message: Répondre en citant

Je reproduis ici un mail que j'ai reçu aujourd'hui, à titre d'information....
Bugün bana yollanan bir mail'i, herkesi bilgilendirme amaciyle buraya koyuyorum:

silmeye karar verdim...Orhun ve Murat arkadaşların uyarısı üzerine....

Dernière édition par sultani le 11 Avr 2006 9:19; édité 1 fois
orkun
Expert
Expert

MessagePosté le: 10 Avr 2006 22:50    Sujet du message: tamanda iyi'mi oldu ? Répondre en citant

sultani abi,

bu linkleri acik acik koymanin ne faydasi var ? ... ermenilerin yaptigi bir sey vardir, türkleri susturmaktir, yani boykot etmek, bizim tezlerimizi reklam yapmamak .. bence iyi bir taktik ..

bakalim bizler isimize, hacker'ler hack sinlar, politikacilar politika yapsinlar, lobbiciler lobbi, bizim gibi insanlar fransizlari bilgilendirmek veya Tükiymize akil fikir vermek ..

saygilarimla
orkun
sultani
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 10 Avr 2006 23:16    Sujet du message: Répondre en citant

sevgili kardeÅŸim,
bana bu mail geldi, bilgilendirin dediler, ben de onu aktardım, madem türkçe alanındayız, ben de buraya koydum....
Türkiye'deki dostlarla konuştuğumda, bil ki tablo iç açıcı değil..ve bir iç savaş ortamı uzak ihtimal değil..her iki tarafta da herkesi aynı kefeye koyma egilimi var...ve millette gitgide nefret, kızgınlık, şiddet eğilimleri gözleniyor...PKK stratejisi de bunu arar gibi...Doğudaki oy potansiyelleri, ve Avrupa yalakalığı nedeniyle , ve de birçok başka nedenle, olayların üstüne gidemiyen bir Tayyip iktidarı da gaf üstüne gaf yapıyor...Þimdi de Arınç kalkmış katillere gül vermekten bahsediyor ve milleti galeyana getiriyor....Bu durumda iki buçuk çapulcuya pantalon indirmemiz beklenemez herhalde...ama çok kötü durumlar olabilir...sanki birileri yine düğmeye bastı..kim, niçin, ??????
orkun
Expert
Expert

MessagePosté le: 11 Avr 2006 0:01    Sujet du message: Répondre en citant

ben sadece kendi fikirimi veriyordum, sultani abi, biz kendi icimize bakalim derken demek istedimki gerek olan karsiligi nasil vermemiz lazim, politik arenasinda, lobbi arenasinda, teknologik ... buna cok calimamiz gerekiyor.
Türk dusmanlarin ne yapmak istedigini, ve nasil yaptiklarini cok cok iyi biliyoruz. Onlari okumanin zamanimiz kalmadi .. karsiligin ve birligin zamani geldi.

Bu bir fikirdir .. buna katilmaya bilirsin .. ama sadece oku .. ve dusun.

Baska bir sey emailerin, salam olup olmadigi cok onemli .. bu email sana her hangi bir hacker gonderebilir .. bu ¨Türk dusmanindan'da gelebilir. Sen bu bize ilentigin email'de sadece düsmanlarimizin email'eri ve site adresi var. Onemlisi o mu ? .. Türk hackerlerin, bizi savunan insanlarin adresi nerde ? siteleri nerde ? isleri nedir ? yardim edebilirizmiyiz ? en azindan bi tebriklerimizi gönderelim ...

Sultani abi bunu, "attack" olarak alma .. fikirlerimizi paylasiyoruz .. ama yinede oku ve dusun.

Citation:
Türkiye'deki dostlarla konuþtuðumda, bil ki tablo iç açýcý deðil..ve bir iç savaþ ortamý uzak ihtimal deðil..her iki tarafta da herkesi ayný kefeye koyma egilimi var...ve millette gitgide nefret, kýzgýnlýk, þiddet eðilimleri gözleniyor...PKK stratejisi de bunu arar gibi...Doðudaki oy potansiyelleri, ve Avrupa yalakalýðý nedeniyle , ve de birçok baþka nedenle, olaylarýn üstüne gidemiyen bir Tayyip iktidarý da gaf üstüne gaf yapýyor...Þimdi de Arýnç kalkmýþ katillere gül vermekten bahsediyor ve milleti galeyana getiriyor....Bu durumda iki buçuk çapulcuya pantalon indirmemiz beklenemez herhalde...ama çok kötü durumlar olabilir...sanki birileri yine düðmeye bastý..kim, niçin, ??????

PKK hemen hemen 30 yildir faaliyet gösteren bir terorist grubudur. Tarihte ülkemiz ve halkimiz cok zor durumlara düstü hatta kat kat daha zor. Su anda ne yazik'ki 1915 lerden sonraki gibi Tükiye çok izole oldu .. dogru durust bir dostumuz yoktur. Ama vatanimiz 1920 lerde zaferlerle cikti bu felaketten. Ben milliyetci bir vatandas degilim, vatan severim. Türkler zamaninda gerekeni her zaman yapmistir ve yinede yapariz bunu. Ama tabii benim tek düsüncem bunu baris icinde, ve kan dökülmeden (yani daha fazla) gerceklestirmek.
Kürt vatandaslarimizi Türk vatandasi oludugunu ve Türkiye bundan gurur duydugunu bilmesi gerekir. Bunu politik yapmak icin söylemiyorum, bunu kalbimle söylüyorum. Kürt vatandaslari kazanmamiz lazim. Bazi Kurtler avrupaya veya amerikaya guveniyorlar, bu yalnis oldugunu kendileride yakinda ögrenecekler. Pisman olacaklar.

orkun
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 11 Avr 2006 0:13    Sujet du message: kaygan zemin Répondre en citant

Agabey,
Buyurduğunuz gibi kaygan zeminlerde nereden ne maksatla geldiği pek belli olmayan mesajları buraya koymadan bana danışmak lutfunda bulunsaydınız sevinirdim.
Aslında bu mesajınızı silmem gerkirdi ama size saygımdan bunu yapamadım.
Bugünlerde her kelimeye her hareket dikkat etmemiz, oyuna gelmememiz gerekir, yine dediğiniz gibi, amaç insanları birbirine düşürüp boğazlatmak...[/u][/list][/i]
sultani
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 11 Avr 2006 9:17    Sujet du message: Re: kaygan zemin Répondre en citant

murat_erpuyan a écrit:
Agabey,
Buyurduğunuz gibi kaygan zeminlerde nereden ne maksatla geldiği pek belli olmayan mesajları buraya koymadan bana danışmak lutfunda bulunsaydınız sevinirdim.
Aslında bu mesajınızı silmem gerkirdi ama size saygımdan bunu yapamadım.
Bugünlerde her kelimeye her hareket dikkat etmemiz, oyuna gelmememiz gerekir, yine dediğiniz gibi, amaç insanları birbirine düşürüp boğazlatmak...[/u][/list][/i]

peki kardesim, ben siliyorum o zaman...
selamlar
nanelicilve
Newbie
Newbie

MessagePosté le: 22 Avr 2006 0:50    Sujet du message: keske bilsem Répondre en citant

sevgili orkun,

evet ben aslen kurt kokenliyim oz babam kurttu onun kanini tasidigim icinde oyleyim ama onu tanimak gibi bi sansim olmadigi icin o kulturu sadece okuyarak izleyerek ogrenebildim icinde yasma olanagim olmadi annem ise turkmendir o yuzden asiri milliyetci bir ayleden geliyorum kendi ailem icindeki yorumlari asagi yukari milliyetici toplumu taniyan herkez tahmin eder ama etrafimdaki kurt arkaaslarimla konustugum zaman br cogu tarafsiz cunku daha neyin ne oldugunu anlamis degiller ne yazikki onlarla bu tarzda bi sohbet etme luksum yok Smile

ama sizden bana bisey aciklaminizi istiyorum gecen gun kurt koknli biriyle tanistim sohbet esnasinda "ne yazikki kizlari askere almiyolar cagirsalar seve seve giderim" dedim oda bunun uzerine ben kurdum senin milletin seni degil beni cagiriyor nedense anlayamadim dedi (cunku bu kisiye askerlik kagidi gelmis) bende ona dedimki kimliginde TURKIYE CUMHURIYETI yaziyor sen o topraklarda dogdun havasini soludun ekmegini yedin atalarinin kani akti o topraklara nasil olurda senin milletin diye ayirirsin diyince bana sadece iki kelime etti o o zamandi simdi boyle dedi iste orda kurt-turk doslugu dusuncesi aklimi kurcalamaya basladi kardas dediklerimiz karatas olmasinlar sakin???
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

Sauter vers: