149 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 149
Membre(s) : 0
Total :149

Administration

Derniers Visiteurs

lalem : 3 jours
SelimIII : 5 jours
adian707 : 6 jours
cengiz-han : 8 jours
Kikasddd : 8 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Lider dedigin....
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Lider dedigin....

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
sultani
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 16 Avr 2006 11:08    Sujet du message: Lider dedigin.... Répondre en citant

Lider dedigin

Her seyden önce

kim oldugunu bilmeli ve kendine guvenmelidir.

Ben diktatör degilim. Benim kuvvetim oldugunu söylüyorlar. Evet bu dogrudur. Benim isteyip de yapamayacagim bir sey yoktur. Çünkü ben
zoraki ve insafsizca hareket etmesini bilmem. Ben kalpleri kirarak degil kazanarak hükmetmek isterim. - Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dedigin

Her kim olursa olsun insanlara deger vermeli

Millete efendilik yoktur. Ona hizmet etmek vardir. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur. - Mustafa Kemal ATATÃœRK

ve mütevazi olmalidir...

Bu ulusu ben degil içimizdeki ruh, damarimizdaki kan kurtarmistir. - Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dedigin

Önde yürüyen degil, yol gösteren olmalidir.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatlari! Yorulsaniz dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve
asla yorulmazlar. Türk Gençligi gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. - Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dedigin

Yeri geldi mi siradan bir asker

Yeri geldi mi Baskomutan olmalidir...

Memleketin ellide biri degil, her tarafi tahrip edilse, her tarafi atesler içinde birakilsa, biz bu topraklarin üstünde bir tepeye çikacagiz ve oradan savunma ile mesgul olacagiz - Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dedigin

Fedakar olmalidir.

Ben icap ettigi zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canimi verecegim. - Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dedigin

ilkelerine ve sözlerine bagli olmalidir.

Ben toprak büyütme meraklisi degilim. Baris bozma aliskanligim yoktur. Ancak sözlesmeye dayanan hakkimizin isteyicisiyim. Onu almazsam
edemem. Büyük meclisin kürsüsünden milletime söz verdim. Hatay'i alacagim. Milletim benim dedigime inanir. Sözümü yerine getirmezsem
milletimin huzuruna çikamam. Yerimde kalamam. Ben simdiye kadar yenilmedim, Yenilmem. Yenilirsem bir dakika yasayamam - Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dedigin

Güvenilir ve samimi olmalidir. Kalbinde ne varsa dilinden de o dökülmelidir.

Ben düsündüklerimi, sevdiklerime oldugu gibi söylerim. Ayni zamanda lüzumlu olmayan bir sözü kalbimde tasimak iktidarinda olmayan bir
adamim. Çünkü ben bir halk adamiyim. Ben düsündüklerimi daima halkin huzurunda söylemeliyim. Yanlisim varsa, halk beni tekzip eder. Fakat
simdiye kadar bu açik konusmada halkin beni tekzip ettigini görmedim. - Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dedigin

Konusmayi ve

dinlemeyi bilmelidir.

Lider dedigin

Sorumluluk almayi bilmeli

Mesuliyet yükü her seyden, ölümden de agirdir. - Mustafa Kemal ATATÜRK

Astlarina ve dostlarina sonuna kadar güvenmeli

Benim için ordumuzun kiymetini ifadede ölçü sudur: Türk ordusunun bir kitasi muadilinin behemehal maglup eder, iki mislini durdurur ve
tespit eder. - Mustafa Kemal ATATÃœRK

ve basariyi paylasabilmelidir

Bir ulus, bir toplum yalniz bir kisinin çabasi ile adimcik bile atamaz. - Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dedigin

Hedefleri gibi

Zafer zafer benimdir diyebilenin, muvaffakiyet, muvaffak olacagim diye baslayanin ve muvaffak oldum diyebilenindir. - Mustafa Kemal ATATÃœRK

Lider dedigin

Kavgalari gibi

Yorulmadan beni takip edeceginizi söylüyorsunuz. Benim sizden istedigim sey, yorulmamak degil, yoruldugunuz zaman da, durmadan yürümek,
yoruldugunuz dakikada da dinlenmeden beni takip etmektir. - Mustafa Kemal ATATÃœRK

Lider dedigin

Sevdalari gibi

Biz hayat ve istiklal isteyen bir milletiz. Ve yalniz ve ancak bunun için hayatimizi yok etmeyi göze aliriz.- Mustafa Kemal ATATÜRK

Lider dedigin

ATATÃœRK gibi OLMALI.

Büyüklük odur ki kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksin. Memleket için gerçek ülkü ne ise onu görecek ve o hedefe
yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktir, seni yoldan çevirmeye çalisacaktir. Iste sen burada direneceksin. Önünde sonsuz engeller
yigilacaktir. Kendini büyük degil, küçük, araçsiz hiç telakki edecek, kimseden yardim gelmeyecegine inanarak bu engelleri asacak, ondan sonra
sana büyüksün derlerse bunu diyenlere güleceksin. - Mustafa Kemal ATATÜRK

Oldu mu VATAN

Öldü mü EFSANE olmalidir !

Beni görmek demek ille de yüzümü görmek degildir.

Benim düsüncelerimi, benim duygularimi anliyorsaniz bu yeter.

Mustafa Kemal ATATÃœRK

Mit freundlichen Grüssen

Dipl. - Kfm. Turan Inanc
IMT Institut für Management- und Türkei-Beratung

www.imt-inanc.de
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

Sauter vers: