531 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 531
Membre(s) : 0
Total :531

Administration

Derniers Visiteurs

cengiz-han : 03h13:20
SelimIII : 04h25:28
lalem : 1 jour, 10h38:35
administrateu. : 4 jours
murat_erpuyan : 4 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - kitap tavsiye edin bana lutfen
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

kitap tavsiye edin bana lutfen

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
laroserouge
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 03 Sep 2007 1:44    Sujet du message: kitap tavsiye edin bana lutfen Répondre en citant

merhabalar
biliyorsunuz ben turkiyede buyumedim gerci ona ragmen yine de turkce yi biliyorum gerci bazen murat erpuyan abimin ve salih bozok abimin elestirilerini aliyorumama neyse konu bu degil
bana turkce roman kitap tavsiye edebilirmisiniz
tarih kitabi tiyatro eseri siir kitabi siyasi olabilir ama cok zor anlasilanlardan degil

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 03 Sep 2007 22:56    Sujet du message: Répondre en citant

Yahu Kiz OLUSUM/GENESE'e abone olsana... Sana Aziz Nesin'in eski "humouristique" hikayeleri olan numarayi armagan vereyim.
ya da
Ali Keskin'in "göç"unu
http://www.ataturquie.asso.fr/static.php?op=editions&npds=1

o da olmazsa bak
http://www.ataturquie.asso.fr/catalog/index.php?cPath=30&osCsid=e2e75367ab3348cc7976a3c08cf4a4e2

ayrica Nedim Gürsel'in Bogazkesen - Fatih'in romani
bak
http://alemilhan.free.fr/pdf/ngursel/Bogazkes.pdf

Ma chérie Turkiye gitmisken insan birkaç kitap getirmez mi ? Gidip plajlarda brochette olmak yeter mi ? Laughing
laroserouge
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 04 Sep 2007 3:11    Sujet du message: Répondre en citant

tesekkur ederim ismarladim bir kac tane bir baska adresten
yoksa evet ablam dusndu turkiyeden kitap almayi ama ben alamadim malesef akilsizim iste Laughing tavsiye ettiklerini de alacagim mersi
baska tavsiye eden varsa edebilir

ha birde murat erpuyan sorucaktim orhan pamuk un en iyi kitabi hangisi biraz ondan okumayi dusunuyorum

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 04 Sep 2007 17:30    Sujet du message: Répondre en citant

Ah bak laroserouge'cugum, burada Pamuk dunyasina adim atmak istiyorsan once OLUSUM/GENESE 104&105 okuyacaksin, gayet iyi anahtarlar veriliyor Nobel odullu yazarimiz için.
Deniz Sylvestre kitaplarini okuma sirasina sokmus...

Bonne lecture "chérie"m
laroserouge
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 04 Sep 2007 17:55    Sujet du message: Répondre en citant

murat_erpuyan a écrit:
Ah bak laroserouge'cugum, burada Pamuk dunyasina adim atmak istiyorsan once OLUSUM/GENESE 104&105 okuyacaksin, gayet iyi anahtarlar veriliyor Nobel odullu yazarimiz için.
Deniz Sylvestre kitaplarini okuma sirasina sokmus...

Bonne lecture "chérie"m

murat erpuyan evet ben orhan pamuk okumak istiyorum benim adim kirmiziyi okumak istiyorum
onun disinda bilmiyorum sen tavsiye ettigin seyleri okuyacagim

Salih_Bozok
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 04 Sep 2007 17:55    Sujet du message: Répondre en citant

Bak kirmizi...'cigim (pseudo'nun ikinci bölümünü görmek ve duymak istemiyorum malum nedenlerden....) sana çok iyi bir arkadasim (ismi Yasemin) sayesinde tanidigim bir yazarin kitaplarini tavsiye ederim....
Bak sözlükte ne yazmislar onun için
Sözkonusu yazar, VECDI CIRACIOGLU'dur...
Son kitabi hariç hepsini okudum, onu da Yasemin bitirince ödünç verecek....

[i# hisar'ın resmi tarihçisi
(afxrephlex, 23.03.2002 23:33)
#1138528 !?
# 1953 doğumlu. metalurji mühendisi. rumeli hisarı'nın ve ali baba kahvesinin demirbaşlarından. öküz dergisinde rumelihisarı'nın önemli kişileri hakkında yazdığı yazılarla tanındı.
fatih döneminde top dökümcülüğünü ve rumeli hisarını anlatan kara büyülü uyku adlı romanı ile can yayınları ilk roman ödülünü kazandı.
1200'lü yıllarda selçukluları ve onların cimri sultanını anlatan cimri kirpi romanı geçenlerde yayınlandı.
(c kardelen, 24.11.2002 11:06)
#1852738 !?
# 2003'te yayimlanan hikaye kitabi nehirler denize kavustugunda'nin ardindan serseri standartlari sempozyumu adli romaninin uzerinde calisiyor. http://www.mevsimsiz.net/yazi.asp?id=2091 adresindeki soylesinde okunabilecegi gibi, yeni romani da hisar'in kadim insanlarina ev sahipligi yapmaktadir.
(yolgezer, 19.05.2004 17:11 ~ 17:24)
#4205097 !?
# yeni romanı serseri standartları sempozyumu iyi bir okuyucu kitlesi yakaladı. nehirler denize kavuştuğunda adlı öykü kitabı, çok önemli bir eser, ama iyi anlaşılamadı. vecdi çıracıoğlu gerçek bir efsane anlatıcısı. o hikâyelerini anlatırken gülümser, şarabınızdan "vay beee" diyerek bir yudum daha alırsınız deniz kenarında. vapurlar gelir geçer, eski arkadaşlar birden özlenir...
(neruda, 08.03.2005 01:56)
#7055485 !?
# sene 2000, yer izmir kitap fuarı, elde kara büyülü uyku, imza alınacaktır yazar kişiden. taylan isimli arkadaşımız için de imza almak istediğimizi söylediğimiz de, "taylan mı, soyadı da özgür mü, ah ahhhh" der ve gözleri buğulanır vecdi beyin. kendi der, kendi üzülür. deniz adlı arkadaşımız için imza almaktan o anda vazgeçeriz.
(loucaufield, 01.09.2005 12:37 ~ 12:37)
#8118530 !?
# sarıkasnak adlı uzun öykü kitabı çıktı. denize dair hikâyat; okunmalı.

Bak en sevdigim, severek okudugum kitabi da bu:

Bayilirim serserilere, ben de serseriyim zaten!!!
laroserouge
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 04 Sep 2007 18:06    Sujet du message: Répondre en citant

cok mersiii salih bozok cugum

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

Sauter vers: