35 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Cr├ęer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2178

Actuellement :
Visiteur(s) : 35
Membre(s) : 0
Total :35

Administration

Derniers Visiteurs

duygu : 06h04:21
cengiz-han : 21h14:21
murat_erpuyan : 1 jour, 09h24:21
Jane25 : 1 jour, 10h10:45
laroserouge : 1 jour, 17h28:10

N├ętiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilit├ę de ceux qui les ont post├ęs dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera tol├ęr├ę dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - R.T. Erdogan'in son 12 yilda soyledikleri
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un ├ęchange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

R.T. Erdogan'in son 12 yilda soyledikleri
Aller Ó la page 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Suivante

Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet prÚcÚdent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
papatya
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 05 Juil 2007 21:45    Sujet du message: R.T. Erdogan'in son 12 yilda soyledikleri RÚpondre en citant

“Elhamd├╝lillah ┼čeriat├ž─▒y─▒z” (21.11.1994 Milliyet)

“Y─▒lba┼č─▒na kar┼č─▒y─▒m” (19.12.1994 Sabah)

“Ben tekkeye de─čil dergaha gittim” (22.1.1997 G├Âzc├╝)

“Ata'ya sayg─▒ duru┼čunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok” (12.5.1994 H├╝rriyet)

“Her 10 Kas─▒m'da yaygara kopart─▒l─▒yor” (14.11.1994 H├╝rriyet)

“─░├žki yasaklans─▒n” (1.5.1996 H├╝rriyet)

“─░stanbul'u Medine yapaca─č─▒z” (Akis)

“B├╝t├╝n okullar ─░mam Hatip yap─▒lacak” (17.9.1994 Cumhuriyet)

“Sar─▒k operasyonu ├žok komik” (15.5.1995 Sabah)

“Ye┼čil (kald─▒r─▒m rengi) medeniyettir” (25.6.1994)

“Sadece imamlar resmi nikah k─▒ys─▒n” (9.5.1995 Milliyet)

“Ben Millet Meclisi’nin de dua ile a├ž─▒lmas─▒ndan yanay─▒m” (8.1.1996 Milliyet)

“Ben ─░stanbul'un imam─▒y─▒m” (8.1.1995 H├╝rriyet) (Belediye Ba┼čkanl─▒─č─▒ d├Âneminde Belediye meclisinin her a├ž─▒l─▒┼č─▒ ─░stiklal Mar┼č─▒ yerine Kuran okunarak yap─▒lm─▒┼čt─▒r. Yine b├Âyle bir dual─▒ a├ž─▒l─▒┼čtan sonra s├Âyledikleri.)

“Mayo reklam─▒ ┼čehvet s├Âm├╝r├╝s├╝d├╝r” (6.3.1996 H├╝rriyet)

“Milli Piyango zul├╝md├╝r” (29.9.1994 H├╝rriyet)

“Taksim'deki caminin temelini in┼čallah ataca─č─▒z” (1.7.1994)

“Cumhurba┼čkan─▒'n─▒n imam hatipli olaca─č─▒ g├╝nler yak─▒nd─▒r” (5.2.1996 Akit)

“T├╝rkiye kendine din olarak Kemalizm’i alm─▒┼č ve ba┼čka hi├žbir dine hayat hakk─▒ tan─▒mayarak kitlelere zorla dikte ettirmi┼čtir...”

“T├╝rkiye’nin yar─▒n─▒nda art─▒k Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere, sistemlere yer yoktur. Kemalizmin yeniden kendini ├╝retmesi s├Âz konusu de─čildir. Bizim i├žin en ├╝st belirleyici, ─░slam’─▒n etkileridir. Her ┼čey ona g├Âre belirlenir.”

“Camiler k─▒┼čla, minareler s├╝ng├╝, kubbeler mi─čfer, m├╝minler askerimizdir.”

“Demokrasi bizim i├žin bir ama├ž de─čil, ara├žt─▒r. Amac─▒m─▒za ula┼čana kadar demokrasiye ba─čl─▒y─▒z.”

“Demokrasi bizim i├žin bir tramvayd─▒r. ─░stedi─čimiz dura─ča gelince ineriz.”

Bir miting s─▒ras─▒nda halka sesleniyor:

“Yolumuzun ortas─▒nda inek oturmu┼č, yolumuzu kapat─▒yor, menzile ula┼čmam─▒z─▒ engelliyor. ─░ne─či yolumuzdan ├Ânce lafla, usul usul, sonra evvelallah sizlerin yard─▒m─▒yla, art─▒k nas─▒l olursa, nas─▒l denk gelirse kald─▒raca─č─▒z.” (─░nek olarak Laik Cumhuriyeti ve Atat├╝rk devrimlerini kastediyor.)

“T├╝rkiye’yi eyaletlere b├Âlmek laz─▒m. Merkezi y├Ânetimin bir tak─▒m yetkileri bunlara verilmelidir. Belediye Ba┼čkanlar─▒ da bu konuda en yetkili olmal─▒d─▒rlar. O b├Âlgelerdeki her t├╝rl├╝ e─čitimde bunlara b─▒rak─▒lmal─▒d─▒r.” (PKK gibi b├Âl├╝c├╝lerle ayn─▒ s├Âylem)

“Hem laik, hem m├╝sl├╝man olunmaz. Ya m├╝sl├╝man olacaks─▒n, ya laik. ─░kisi birarada olunca
ters m─▒knat─▒slanma yapar. M├╝mk├╝n de─čil, ikisi bir arada olamaz.”

“Referans─▒m─▒z islamd─▒r. Tek hedefimiz islam devletidir.”

“Sen “Ne mutlu T├╝rk├╝m diyene” dersen, onun da “Ne mutlu K├╝rd├╝m” deme hakk─▒ vard─▒r.”

O─člunun nikah davetiyesindeki tarih: “29 Zilkade 1421” (Nikah tarihi olarak Arap takvimindeki tarihi kullan─▒yor)

“1.5 milyarl─▒k islam alemi, m├╝sl├╝man milletimizin aya─ča kalkmas─▒n─▒ sab─▒rs─▒zl─▒kla bekliyor.Kalkaca─č─▒z, bu ayaklanma ba┼člayacak.”

“Egemenlik kay─▒ts─▒z ┼čarts─▒z milletindir laf─▒ koskoca bir yalan, Egemenlik kay─▒ts─▒z ┼čarts─▒z Allah’─▒nd─▒r.”

“T├╝rkiye’yi pazarl─▒yorum. Bizim i├žin verilecek para ├Ânemlidir. Her┼čeyi pazarlar satar─▒z, paray─▒ veren d├╝d├╝─č├╝ ├žalar.”

“Bir tutturmu┼člar laiklik elden gidiyor diye, millet isterse tabii ki gidecek be.”

“Kad─▒n nereye isterse oturur, Sana ne yaa! Ay─▒p yaa!” (Kars’ta AKP toplant─▒s─▒nda kad─▒nlarla erkeklerin ayr─▒ yerlerde oturtulmas─▒n─▒ ele┼čtiren gazeteciye)

“Bana verilen maa┼č ├žok d├╝┼č├╝k, yetmiyor. Sen ne kadar maa┼č al─▒yorsun?” (Almanya Ba┼čbakan─▒’na)

“T├╝rkiye’de k├╝rt sorunu vard─▒r. Bunu T├╝rkiyelilik kavram─▒yla ├ž├Âzmeliyiz. T├╝rkiyeli kimli─či her vatanda┼č─▒n ├╝st kimli─či olmal─▒,T├╝rk kavram─▒ da alt kimlik olarak de─čerlendirilmelidir. ─░steyen isterse yine ben T├╝rk├╝m derse desin.” (Diyarbak─▒r’da halka yapt─▒─č─▒ konu┼čmada alt ├╝st kimlik tart─▒┼čmas─▒yla T├╝rk kimli─čini de Ermeni, Rum, K├╝rt gibi alt kimlik olarak g├Âsteriyor. PKK ile ayn─▒ s├Âyleme giriyor.)

“PKK’n─▒n cenaze t├Âreninde bayra─č─▒n─▒ a├žmas─▒ da, F-16’lar─▒n al├žaktan u├žu┼č yapmas─▒ da yanl─▒┼č. ─░ki taraf─▒nda yapt─▒─č─▒ yanl─▒┼č” (PKK ter├Âr ├Ârg├╝t├╝ ile T├╝rk Silahl─▒ Kuvvetleri’ni ayn─▒ kefeye koyuyor, kendince her iki tarafa da e┼čit yakla┼č─▒yor.)

“Suriye’yi L├╝bnan’dan ├ž─▒kard─▒klar─▒ gibi, bizi de K─▒br─▒s’tan ├ž─▒kart─▒rlar. Birileri bize ├ž─▒k der, kuzu kuzu ├ž─▒kar─▒z.”

“Ben m├╝sl├╝man─▒m diyenin ayn─▒ zamanda laikim demesi m├╝mk├╝n de─čil”

“Fazla i├žmedin de─čil mi? A─čz─▒n i├žki kokuyor.” (Avusturya’n─▒n Ankara B├╝y├╝kel├žisi’ne)

“Dur dinle be!.. Dur dinle!.. 9 ay 10 g├╝n be!..” (Se├žim konu┼čmalar─▒ s─▒ras─▒nda vatanda┼ča)

“Yahu, bu millet yat─▒p kalk─▒p size mi ├žal─▒┼čacak.” (Erzurum’da ├žift├žilere sesleniyor)

“Sana m─▒ kald─▒ t├╝rban konusunda karar vermek, bu uleman─▒n i┼čidir. Ulema ne diyorsa o olur.” (Avrupa ─░nsan Haklar─▒ Mahkemesi’ne.) (Dan─▒┼čtay’─▒n t├╝rban karar─▒ konusunda)

“Efendi sen kim oluyorsun, buna mecelle (┼čeriat hukuku) karar verir” (Bir ka├ž hafta sonra i┼čareti alan ┼čeriat├ž─▒ bir ter├Ârist Dan─▒┼čtay’─▒ bast─▒ ve t├╝rban karar─▒ veren Dan─▒┼čtay ├╝yelerini silahla tarad─▒, Dan─▒┼čtay ├╝yesi bir hakimi ├Âld├╝rd├╝.)

“Sallamaa.., elini kolunu sallamaa.., her yerin oynuyor be!” (Muhalefet milletvekiline)

“ABD’de ├Âzg├╝rl├╝k anlay─▒┼č─▒ var ama benim ├╝lkemde yok” (Benim ├╝lkem ├Âzg├╝r de─čil diye, ABD gezisinde ├╝lkesini Amerikal─▒lara ┼čikayet ediyor.)

“Ulan terbiyesizlik yapma! Artistlik yapma ulan! Hadi anan─▒ da al git burdan” (Mersin’de bir vatanda┼ča)

“Biz hukuka ayk─▒r─▒ bir ┼čey yapm─▒yoruz. Mecelle’de (┼čeriat hukuku) b├Âyle bir kaide var.” (Cumhurba┼čkan─▒ taraf─▒ndan onaylanmayan y├╝zlerce ataman─▒n vekaletlerle y├╝r├╝t├╝lmesi konusunda)

“Askerlik yan gelip yatma yeri de─čil” ( ├×ehit yak─▒nlar─▒na)

“Ne konu┼čacam ben o kad─▒nla yahu!” (├×ehit annesine)

“S├Âyleyin ┼ču sahtek├óra ne istiyormu┼č” (Almanya’da bir gurbet├ži i├žin s├Âyl├╝yor. Bu laf─▒ s├Âyledi─či toplant─▒da salondaki vatanda┼člara T├╝rkiye Cumhuriyeti’nin B├╝y├╝kel├žisi’ni yuhalat─▒yor.)

“Buras─▒ (kafas─▒n─▒ g├Âstererek) basm─▒yor. Hayat─▒nda iki koyun g├╝tmedi─či i├žin bunu kavrayam─▒yor.” (Y├ľK Ba┼čkan─▒ Prof.Dr. Erdo─čan Tezi├ž’e)

“Kendisine kefilim, babam gibi g├╝venirim, Ona kendime inand─▒─č─▒m gibi inan─▒yorum.” (Birle┼čmi┼č Milletler taraf─▒ndan t├╝m d├╝nyada ter├Ârist ilan edilen ve aranan El Kad─▒ hakk─▒nda)

“Onlar─▒ hoplataca─č─▒m.” (Ter├Ârist El Kad─▒’y─▒ ele┼čtiren muhalefet ├╝yeleri ve gazetecilere)

“Biz de durduk yerde onlara operasyon yapmay─▒z” (PKK ate┼čkes karar─▒ verince) (PKK’y─▒ muhatap al─▒yor ve ate┼čkes kararlar─▒na jest yaparak kar┼č─▒l─▒k veriyor.)

“Neyseki, ya┼č─▒na ba┼č─▒na sayg─▒ duyuyorum. A─čz─▒ olan konu┼čuyor be!” (K─▒br─▒s davas─▒n─▒n 50 y─▒ll─▒k lideri Rauf Denkta┼č’a)

“Ulusalm─▒┼č, milliyet├žiymi┼č, Ne milliyet├žisi yahu, Bunlardan olsa olsa saman milliyet├žisi olur.”

“Sanki ma├žta gibi ba─č─▒r─▒p ├ža─č─▒r─▒yorlar, (T├╝rkiye laiktir, laik kalacak) diye, bunlar ho┼č ┼čeyler de─čil.” (AKP Genel Kongresinde)

Ve di─čerleri; “├×erefsizler, Bizim ├žocuklar a├žm─▒ kals─▒n be!, Kes ulan sesini, Sana ├╝├ž nokta koyar─▒m, Otur ulan oturdu─čun yerde, her┼čeye burnunu sokma

“Ben geli┼čerek de─či┼čtim.”( 2002 se├žimlerinden hemen ├Ânce ve Ba┼čbakan olunca)

“Ben hi├žbir zaman de─či┼čmedim. ─░slami fikirler de─či┼čmez.” (Ba┼čbakanl─▒─č─▒n─▒n 4. y─▒l─▒nda)

1980’li y─▒llarda Atat├╝rk ve Cumhuriyet rejimine kar┼č─▒ etmi┼č oldu─ču yemin:

"Ben Muhammed M├╝sl├╝man ├╝mmetindenim. T├╝rkiye dinsiz, laik bir memleket haline gelmi┼čtir. Hayat─▒m─▒ Mustafa Kemal dinsizli─či ile sava┼ča adayaca─č─▒ma, T├╝rkiye'yi bir din ve ┼čeriat devleti haline getirmek i├žin m├╝cadele edece─čime, Kemal Pa┼ča zaman─▒nda ├ž─▒kar─▒lan dinsiz kanunlar─▒n tatbikini ├Ânleyece─čime, k─▒sa zamanda ├╝mmet esas─▒na dayanan, ┼čeriat devletinin kurulmas─▒ i├žin ├žal─▒┼čaca─č─▒ma, dinim, Allah─▒m ve b├╝t├╝n mukaddesat─▒m ├╝zerine yemin ve kasem ederim."

“Cumhurba┼čkan─▒'n─▒n imam hatipli olaca─č─▒ g├╝nler yak─▒nd─▒r.” (5.2.1996 Akit)
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privÚ
Paris
Spammer
Spammer

MessagePostÚ le: 05 Juil 2007 23:11    Sujet du message: RÚpondre en citant

Pardon de r├ępondre en fran├žais - mais mon turc n'est pas ├á la hauteur ! Je voulais juste dire/r├ęp├ęter que tout cela fait tr├Ęs peur et que je me demande comment le peuple turc a pu arriver au point de non-retour et se sentir oblig├ę de voter pour eux ...

DerniŔre Údition par Paris le 05 Juil 2007 23:27; ÚditÚ 1 fois
papatya
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 05 Juil 2007 23:26    Sujet du message: RÚpondre en citant

Eger ingilizce biliyorsan su yaziya bir g├Âz at http://www.turkishdailynews.com.tr/article.php?enewsid=77130
Paris
Spammer
Spammer

MessagePostÚ le: 05 Juil 2007 23:36    Sujet du message: RÚpondre en citant

Citation:
Eger ingilizce biliyorsan su yaziya bir g├Âz at http://www.turkishdailynews.com.tr/article.php?enewsid=77130

Okudum - bunlari biliyordum...
Ma m├Ęre (K├ęmaliste avec photo d'Atat├╝rk sur sa fen├¬tre pour que les voisins voient bien ce qu'elle en pense de notre BIYIKLE et nos SAKALI, la m├¬me qui se dispute avec l'├ępicier d’en face parce qu'il ne vend plus d'alcool) m'avait d├ęj├á racont├ę tout cela ... donc on est bien d'accord que tout cela vient de la corruption de nos hommes politiques "politiquement correctes" ...
Isis
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 06 Juil 2007 9:54    Sujet du message: RÚpondre en citant

Merci Papat'!

Flippant tt ├ža!!! i├žim karariyor bunlari okuduk├ža!
Harbiye61
Newbie
Newbie

MessagePostÚ le: 06 Juil 2007 11:37    Sujet du message: Re: R.T. Erdogan'in son 12 yilda soyledikleri RÚpondre en citant

papatya a Úcrit:
“Elhamd├╝lillah ┼čeriat├ž─▒y─▒z” (21.11.1994 Milliyet)

“Y─▒lba┼č─▒na kar┼č─▒y─▒m” (19.12.1994 Sabah)

“Ben tekkeye de─čil dergaha gittim” (22.1.1997 G├Âzc├╝)

“Ata'ya sayg─▒ duru┼čunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok” (12.5.1994 H├╝rriyet)

“Her 10 Kas─▒m'da yaygara kopart─▒l─▒yor” (14.11.1994 H├╝rriyet)

“─░├žki yasaklans─▒n” (1.5.1996 H├╝rriyet)

“─░stanbul'u Medine yapaca─č─▒z” (Akis)

“B├╝t├╝n okullar ─░mam Hatip yap─▒lacak” (17.9.1994 Cumhuriyet)

“Sar─▒k operasyonu ├žok komik” (15.5.1995 Sabah)

“Ye┼čil (kald─▒r─▒m rengi) medeniyettir” (25.6.1994)

“Sadece imamlar resmi nikah k─▒ys─▒n” (9.5.1995 Milliyet)

“Ben Millet Meclisi’nin de dua ile a├ž─▒lmas─▒ndan yanay─▒m” (8.1.1996 Milliyet)

“Ben ─░stanbul'un imam─▒y─▒m” (8.1.1995 H├╝rriyet) (Belediye Ba┼čkanl─▒─č─▒ d├Âneminde Belediye meclisinin her a├ž─▒l─▒┼č─▒ ─░stiklal Mar┼č─▒ yerine Kuran okunarak yap─▒lm─▒┼čt─▒r. Yine b├Âyle bir dual─▒ a├ž─▒l─▒┼čtan sonra s├Âyledikleri.)

“Mayo reklam─▒ ┼čehvet s├Âm├╝r├╝s├╝d├╝r” (6.3.1996 H├╝rriyet)

“Milli Piyango zul├╝md├╝r” (29.9.1994 H├╝rriyet)

“Taksim'deki caminin temelini in┼čallah ataca─č─▒z” (1.7.1994)

“Cumhurba┼čkan─▒'n─▒n imam hatipli olaca─č─▒ g├╝nler yak─▒nd─▒r” (5.2.1996 Akit)

“T├╝rkiye kendine din olarak Kemalizm’i alm─▒┼č ve ba┼čka hi├žbir dine hayat hakk─▒ tan─▒mayarak kitlelere zorla dikte ettirmi┼čtir...”

“T├╝rkiye’nin yar─▒n─▒nda art─▒k Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere, sistemlere yer yoktur. Kemalizmin yeniden kendini ├╝retmesi s├Âz konusu de─čildir. Bizim i├žin en ├╝st belirleyici, ─░slam’─▒n etkileridir. Her ┼čey ona g├Âre belirlenir.”

“Camiler k─▒┼čla, minareler s├╝ng├╝, kubbeler mi─čfer, m├╝minler askerimizdir.”

“Demokrasi bizim i├žin bir ama├ž de─čil, ara├žt─▒r. Amac─▒m─▒za ula┼čana kadar demokrasiye ba─čl─▒y─▒z.”

“Demokrasi bizim i├žin bir tramvayd─▒r. ─░stedi─čimiz dura─ča gelince ineriz.”

Bir miting s─▒ras─▒nda halka sesleniyor:

“Yolumuzun ortas─▒nda inek oturmu┼č, yolumuzu kapat─▒yor, menzile ula┼čmam─▒z─▒ engelliyor. ─░ne─či yolumuzdan ├Ânce lafla, usul usul, sonra evvelallah sizlerin yard─▒m─▒yla, art─▒k nas─▒l olursa, nas─▒l denk gelirse kald─▒raca─č─▒z.” (─░nek olarak Laik Cumhuriyeti ve Atat├╝rk devrimlerini kastediyor.)

“T├╝rkiye’yi eyaletlere b├Âlmek laz─▒m. Merkezi y├Ânetimin bir tak─▒m yetkileri bunlara verilmelidir. Belediye Ba┼čkanlar─▒ da bu konuda en yetkili olmal─▒d─▒rlar. O b├Âlgelerdeki her t├╝rl├╝ e─čitimde bunlara b─▒rak─▒lmal─▒d─▒r.” (PKK gibi b├Âl├╝c├╝lerle ayn─▒ s├Âylem)

“Hem laik, hem m├╝sl├╝man olunmaz. Ya m├╝sl├╝man olacaks─▒n, ya laik. ─░kisi birarada olunca
ters m─▒knat─▒slanma yapar. M├╝mk├╝n de─čil, ikisi bir arada olamaz.”

“Referans─▒m─▒z islamd─▒r. Tek hedefimiz islam devletidir.”

“Sen “Ne mutlu T├╝rk├╝m diyene” dersen, onun da “Ne mutlu K├╝rd├╝m” deme hakk─▒ vard─▒r.”

O─člunun nikah davetiyesindeki tarih: “29 Zilkade 1421” (Nikah tarihi olarak Arap takvimindeki tarihi kullan─▒yor)

“1.5 milyarl─▒k islam alemi, m├╝sl├╝man milletimizin aya─ča kalkmas─▒n─▒ sab─▒rs─▒zl─▒kla bekliyor.Kalkaca─č─▒z, bu ayaklanma ba┼člayacak.”

“Egemenlik kay─▒ts─▒z ┼čarts─▒z milletindir laf─▒ koskoca bir yalan, Egemenlik kay─▒ts─▒z ┼čarts─▒z Allah’─▒nd─▒r.”

“T├╝rkiye’yi pazarl─▒yorum. Bizim i├žin verilecek para ├Ânemlidir. Her┼čeyi pazarlar satar─▒z, paray─▒ veren d├╝d├╝─č├╝ ├žalar.”

“Bir tutturmu┼člar laiklik elden gidiyor diye, millet isterse tabii ki gidecek be.”

“Kad─▒n nereye isterse oturur, Sana ne yaa! Ay─▒p yaa!” (Kars’ta AKP toplant─▒s─▒nda kad─▒nlarla erkeklerin ayr─▒ yerlerde oturtulmas─▒n─▒ ele┼čtiren gazeteciye)

“Bana verilen maa┼č ├žok d├╝┼č├╝k, yetmiyor. Sen ne kadar maa┼č al─▒yorsun?” (Almanya Ba┼čbakan─▒’na)

“T├╝rkiye’de k├╝rt sorunu vard─▒r. Bunu T├╝rkiyelilik kavram─▒yla ├ž├Âzmeliyiz. T├╝rkiyeli kimli─či her vatanda┼č─▒n ├╝st kimli─či olmal─▒,T├╝rk kavram─▒ da alt kimlik olarak de─čerlendirilmelidir. ─░steyen isterse yine ben T├╝rk├╝m derse desin.” (Diyarbak─▒r’da halka yapt─▒─č─▒ konu┼čmada alt ├╝st kimlik tart─▒┼čmas─▒yla T├╝rk kimli─čini de Ermeni, Rum, K├╝rt gibi alt kimlik olarak g├Âsteriyor. PKK ile ayn─▒ s├Âyleme giriyor.)

“PKK’n─▒n cenaze t├Âreninde bayra─č─▒n─▒ a├žmas─▒ da, F-16’lar─▒n al├žaktan u├žu┼č yapmas─▒ da yanl─▒┼č. ─░ki taraf─▒nda yapt─▒─č─▒ yanl─▒┼č” (PKK ter├Âr ├Ârg├╝t├╝ ile T├╝rk Silahl─▒ Kuvvetleri’ni ayn─▒ kefeye koyuyor, kendince her iki tarafa da e┼čit yakla┼č─▒yor.)

“Suriye’yi L├╝bnan’dan ├ž─▒kard─▒klar─▒ gibi, bizi de K─▒br─▒s’tan ├ž─▒kart─▒rlar. Birileri bize ├ž─▒k der, kuzu kuzu ├ž─▒kar─▒z.”

“Ben m├╝sl├╝man─▒m diyenin ayn─▒ zamanda laikim demesi m├╝mk├╝n de─čil”

“Fazla i├žmedin de─čil mi? A─čz─▒n i├žki kokuyor.” (Avusturya’n─▒n Ankara B├╝y├╝kel├žisi’ne)

“Dur dinle be!.. Dur dinle!.. 9 ay 10 g├╝n be!..” (Se├žim konu┼čmalar─▒ s─▒ras─▒nda vatanda┼ča)

“Yahu, bu millet yat─▒p kalk─▒p size mi ├žal─▒┼čacak.” (Erzurum’da ├žift├žilere sesleniyor)

“Sana m─▒ kald─▒ t├╝rban konusunda karar vermek, bu uleman─▒n i┼čidir. Ulema ne diyorsa o olur.” (Avrupa ─░nsan Haklar─▒ Mahkemesi’ne.) (Dan─▒┼čtay’─▒n t├╝rban karar─▒ konusunda)

“Efendi sen kim oluyorsun, buna mecelle (┼čeriat hukuku) karar verir” (Bir ka├ž hafta sonra i┼čareti alan ┼čeriat├ž─▒ bir ter├Ârist Dan─▒┼čtay’─▒ bast─▒ ve t├╝rban karar─▒ veren Dan─▒┼čtay ├╝yelerini silahla tarad─▒, Dan─▒┼čtay ├╝yesi bir hakimi ├Âld├╝rd├╝.)

“Sallamaa.., elini kolunu sallamaa.., her yerin oynuyor be!” (Muhalefet milletvekiline)

“ABD’de ├Âzg├╝rl├╝k anlay─▒┼č─▒ var ama benim ├╝lkemde yok” (Benim ├╝lkem ├Âzg├╝r de─čil diye, ABD gezisinde ├╝lkesini Amerikal─▒lara ┼čikayet ediyor.)

“Ulan terbiyesizlik yapma! Artistlik yapma ulan! Hadi anan─▒ da al git burdan” (Mersin’de bir vatanda┼ča)

“Biz hukuka ayk─▒r─▒ bir ┼čey yapm─▒yoruz. Mecelle’de (┼čeriat hukuku) b├Âyle bir kaide var.” (Cumhurba┼čkan─▒ taraf─▒ndan onaylanmayan y├╝zlerce ataman─▒n vekaletlerle y├╝r├╝t├╝lmesi konusunda)

“Askerlik yan gelip yatma yeri de─čil” ( ├×ehit yak─▒nlar─▒na)

“Ne konu┼čacam ben o kad─▒nla yahu!” (├×ehit annesine)

“S├Âyleyin ┼ču sahtek├óra ne istiyormu┼č” (Almanya’da bir gurbet├ži i├žin s├Âyl├╝yor. Bu laf─▒ s├Âyledi─či toplant─▒da salondaki vatanda┼člara T├╝rkiye Cumhuriyeti’nin B├╝y├╝kel├žisi’ni yuhalat─▒yor.)

“Buras─▒ (kafas─▒n─▒ g├Âstererek) basm─▒yor. Hayat─▒nda iki koyun g├╝tmedi─či i├žin bunu kavrayam─▒yor.” (Y├ľK Ba┼čkan─▒ Prof.Dr. Erdo─čan Tezi├ž’e)

“Kendisine kefilim, babam gibi g├╝venirim, Ona kendime inand─▒─č─▒m gibi inan─▒yorum.” (Birle┼čmi┼č Milletler taraf─▒ndan t├╝m d├╝nyada ter├Ârist ilan edilen ve aranan El Kad─▒ hakk─▒nda)

“Onlar─▒ hoplataca─č─▒m.” (Ter├Ârist El Kad─▒’y─▒ ele┼čtiren muhalefet ├╝yeleri ve gazetecilere)

“Biz de durduk yerde onlara operasyon yapmay─▒z” (PKK ate┼čkes karar─▒ verince) (PKK’y─▒ muhatap al─▒yor ve ate┼čkes kararlar─▒na jest yaparak kar┼č─▒l─▒k veriyor.)

“Neyseki, ya┼č─▒na ba┼č─▒na sayg─▒ duyuyorum. A─čz─▒ olan konu┼čuyor be!” (K─▒br─▒s davas─▒n─▒n 50 y─▒ll─▒k lideri Rauf Denkta┼č’a)

“Ulusalm─▒┼č, milliyet├žiymi┼č, Ne milliyet├žisi yahu, Bunlardan olsa olsa saman milliyet├žisi olur.”

“Sanki ma├žta gibi ba─č─▒r─▒p ├ža─č─▒r─▒yorlar, (T├╝rkiye laiktir, laik kalacak) diye, bunlar ho┼č ┼čeyler de─čil.” (AKP Genel Kongresinde)

Ve di─čerleri; “├×erefsizler, Bizim ├žocuklar a├žm─▒ kals─▒n be!, Kes ulan sesini, Sana ├╝├ž nokta koyar─▒m, Otur ulan oturdu─čun yerde, her┼čeye burnunu sokma

“Ben geli┼čerek de─či┼čtim.”( 2002 se├žimlerinden hemen ├Ânce ve Ba┼čbakan olunca)

“Ben hi├žbir zaman de─či┼čmedim. ─░slami fikirler de─či┼čmez.” (Ba┼čbakanl─▒─č─▒n─▒n 4. y─▒l─▒nda)

1980’li y─▒llarda Atat├╝rk ve Cumhuriyet rejimine kar┼č─▒ etmi┼č oldu─ču yemin:

"Ben Muhammed M├╝sl├╝man ├╝mmetindenim. T├╝rkiye dinsiz, laik bir memleket haline gelmi┼čtir. Hayat─▒m─▒ Mustafa Kemal dinsizli─či ile sava┼ča adayaca─č─▒ma, T├╝rkiye'yi bir din ve ┼čeriat devleti haline getirmek i├žin m├╝cadele edece─čime, Kemal Pa┼ča zaman─▒nda ├ž─▒kar─▒lan dinsiz kanunlar─▒n tatbikini ├Ânleyece─čime, k─▒sa zamanda ├╝mmet esas─▒na dayanan, ┼čeriat devletinin kurulmas─▒ i├žin ├žal─▒┼čaca─č─▒ma, dinim, Allah─▒m ve b├╝t├╝n mukaddesat─▒m ├╝zerine yemin ve kasem ederim."

“Cumhurba┼čkan─▒'n─▒n imam hatipli olaca─č─▒ g├╝nler yak─▒nd─▒r.” (5.2.1996 Akit)

Bu arada bu makaleyi foruma aktaran ki┼či benim.. Benden al─▒p banam─▒ sat─▒yorsun. Sizin y├╝z├╝n├╝zden forumdaki yaz─▒lar─▒m─▒n hepsi silindi. Aurel ve di─čerleri bayram etmi┼čtir !
papatya
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 06 Juil 2007 12:05    Sujet du message: Re: R.T. Erdogan'in son 12 yilda soyledikleri RÚpondre en citant

Harbiye61 a Úcrit:

Bu arada bu makaleyi foruma aktaran ki┼či benim.. Benden al─▒p banam─▒ sat─▒yorsun. Sizin y├╝z├╝n├╝zden forumdaki yaz─▒lar─▒m─▒n hepsi silindi. Aurel ve di─čerleri bayram etmi┼čtir !

Kimseye hic bir sey satmiyorum. Yazilarin silindiginden dolayi RTE'nin sozlerini tekrar aktardim.
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 30 Aoű 2010 12:18    Sujet du message: RÚpondre en citant

Uzun uzun Basbakan uzerine bir konu aradim, bir iki mizahi hiciv disinda 2007'den beri kimse bir sey yazmamis...

Basbakanin ibretik sozlerinin listesi ├žok uzamis olmali.
Benim sondan giderek hatirladigim iki sey var :

TUSIAD'a "Taraf olmayan bitaraf olur".
Gazete patronlarina "Maasini sen veriyorsun"

Simdi de Basbakan Corum’da yaptigi mitingde :

┬ź Millet olarak ├çorum'la, ├çorum'un yi─čitli─čiyle, mertli─čiyle, g├Âz├╝ pekli─čiyle her zaman gurur duyduk, nas─▒l ki ├çorum bu topraklardan yeti┼čmi┼č Ak┼čemsettin Hazretleriyle, Ebusuud Efendi'yle, Koyunbaba'yla, ─░skilipli At─▒f Hoca'yla gurur duyuyorsa, bizler de ├çorum'la gurur duyuyoruz. Biz sizlerle gurur duyuyoruz. ┬╗
Dedi. Bkz : http://www.rte.gen.tr/basbakan-erdoganin-corum-mitinginde-yaptigi-konusmanin-tam-_7251.html

Kimmis bu Ebusuud Efendi ya da ─░skilipli At─▒f Hoca?

Bakin :

http://odatv.com/n.php?n=corumdan-adam-cikmaz-2908101200
ya da

http://www.gazete5.com/haber/erdogan-corum-miting-konusmasi-29-
agustos-201-38117.htm

Ibretlik…
administrateur
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 01 Sep 2010 22:22    Sujet du message: RÚpondre en citant

RAPPEL :
L'injure ne fait pas partie de libert├ę d'expression.
Tout individu, qui qu'il soit ne m├ęrite pas d'├¬tre injurier.
Critiquer, blamer, voire exprimer sa haine (qui n'est pas digne d'un homme civilis├ę -en r├ęalit├ę-) dans un forum exige un minimum de retenu.

ANIMSATMA :
K├╝f├╝r, asagilama dusunce ozgurlugu i├žine girmez. Her kim ne olursa olsun kufurle asagilanmaz. Elestiri ve hatta kin (ki uygar adama yakismaz) boylesi bir forumda eline, diline hakim olmayi gerektirir.
Kaldiki bu tip soylemleri sitede birakmak hukuken siteyi yoneten dernegin yoneticilerini hukuksal anlamda sorumlu kilar.
Forumlarda ifade edilen gorusler A TA TURQUIE'yi baglamamakla birlikte bunlarin belli bir duzeyde yurumesi gerekir. A TA TURQUI forumlarda her turlu gorusun kufur edilmeden, asagilama ve kisilik haklarina saldirilmadan ifade edilmesi ideal edinmistir.

Not : daha fazla ayrinti i├žin
http://www.ataturquie.asso.fr/modules.php?ModPath=phpBB2&ModStart=viewforum&f=11&sid=47956a8816be1cc120b81b3713a69ea9
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 02 Sep 2010 14:31    Sujet du message: RÚpondre en citant

Birka├ž tane argo ya da kufur kelimesi kullamadiniz diye kizip gitmenizi anlayamiyorum.
avci1979
Advanced Expert
Advanced Expert

MessagePostÚ le: 04 Jan 2011 1:37    Sujet du message: RÚpondre en citant

Mdr!

J'adore ce site, ├ža se trouve c'est ce site qui fait la compagne electorale en faveur de RECEP TAYYIP ERDOGAN, le prochain vote il va touch├ę les 60%!

Allahu ekber mes fr├Ęres!
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 04 Jan 2011 1:45    Sujet du message: RÚpondre en citant

Ooo kardas hosgelmisen, ├žoktandir ortalarda yoktun!
N'oldu hangi dagda kar yagdi ?
avci1979
Advanced Expert
Advanced Expert

MessagePostÚ le: 04 Jan 2011 23:35    Sujet du message: RÚpondre en citant

Hos bulmisek, ne var ne ├žok, bensiz tadi olmazdir eminim! Smile
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 06 Jan 2011 20:07    Sujet du message: RÚpondre en citant

Ne o bu topikde yazilanlar yalan mi?
Soyle o zaman bu bu dogru degil de bilelim !
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 08 Oct 2012 2:25    Sujet du message: RÚpondre en citant

Kim guncellestirecek bu topigi ?
Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller Ó la page 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Suivante
Page 1 sur 14

Sauter vers: