Warning: htmlspecialchars(): charset `ISO-8859-9' not supported, assuming utf-8 in /homepages/14/d311014336/htdocs/forum/modules/phpBB2/posting.php on line 53

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homepages/14/d311014336/htdocs/forum/modules/phpBB2/posting.php:53) in /homepages/14/d311014336/htdocs/forum/modules/phpBB2/includes/page_header_review.php on line 505

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homepages/14/d311014336/htdocs/forum/modules/phpBB2/posting.php:53) in /homepages/14/d311014336/htdocs/forum/modules/phpBB2/includes/page_header_review.php on line 507

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homepages/14/d311014336/htdocs/forum/modules/phpBB2/posting.php:53) in /homepages/14/d311014336/htdocs/forum/modules/phpBB2/includes/page_header_review.php on line 508
Forums d'A TA TURQUIE :: Revue du sujet - Johnny, Johnny...
Auteur Message
Philippe
MessagePosté le: 10 Déc 2017 19:03    Sujet du message:

Il y a deux chansons en tout :

Altın yüzük

https://www.youtube.com/watch?v=c4b0eI9nQxc

et

Yeşil Gözleri Için

https://www.youtube.com/watch?v=kw8DmZm75rE
murat_erpuyan
MessagePosté le: 10 Déc 2017 2:01    Sujet du message:

Et voici la traduction en turc de l'envie par Kerem Topuz

Citation:

Pour finir, başlayıp da bitiremediğim çeşitli projelerimden biri olan “Chanson Seçkileri” çerçevesinde, Johnny’nin tek bir parçasını Türkçeye çevirmiştim. Bugün tüm radyo ve televizyonlarda hep çalınan “L’envie” (Jean-Jacques Goldmann).

Karanlığı verin bana ardından da ışığı
Açlığı, susuzlugu verin sonra da ziyafeti
Kaldırın önümden boş ve yaramaz fazlalığı
Anlayım en sonunda hayatın değerini

Zor işleri verin bana uykuyu sevmem için
Alevi sevmem için soğuğu verin bana
Sürgünü verin bana toprağımı sevmem için
Bir yıl hapsedin beni hep kadınlar göreyim rüyamda

Arzu etmeden bile bana herşey verildi
Hem hülyaları unuttum, hem de teşekkür etmeyi
Değerli olan her ama herşeyi
Yaşamak istemeyi arzu etmeyi
Zevk almayı unuttum
Geri verin bana arzuyu
Arzu etme arzusunu
Alevleyin hayatımı hadi

Aşkı sevmem için nefreti verin bana
Yalnızlığı verin bana insanları sevmem için
Sessizliği sevmem için nutuklar dinletin bana
Sefaleti tattırın parayı anlamam için

Sağlığı görmem için hastalık verin bana
Geceyi verin bana gündüzü sevmem için
Geceyi sevmem için gündüzü verin bana
Yeminleri unutturun bana hemen sevebilmem için

Arzu etmeden bile bana herşey verildi
Hem hülyaları unuttum, hem de teşekkür etmeyi
Değerli olan her ama herşeyi
Yaşamak istemeyi arzu etmeyi
Zevk almayı unuttum
Geri verin bana arzuyu
Arzu etme arzusunu
Alevleyin hayatımı yeniden hadi

.
murat_erpuyan
MessagePosté le: 10 Déc 2017 1:59    Sujet du message:

Un courriel de mon ami Kerem TOPUZ (frère de GSL) :

Citation:

Günün şakası şu :
Johnny Hallyday için düzenlenen, Victor Hugo’nun defin törenini gölgede bırakan devasa merasimi televizyondan izleyen Aznavour, için için ağlıyormuş.
Ancak, Johnny için değil, hiçbir zaman aynısına yakınını, gelecekte, kendisi için yapamayacakları için!

Türkiye bir zamanlar(evvel zaman içinde kalbur saman içinde!), Fransa’daki popüler şarkıcıların (ve prodüktörlerin)ilgisini çeken, çekinmeden Türkçe kayıt yaptıkları bir ülkeydi. Johnnny de buna dahil olmuştu tabii: “Yeşil Gözleri için”, 1966 yılından bir parçası. Ne ülkeymişiz be! Smile))
https://www.youtube.com/watch?v=89qJ-DmuaL8

Une petite traduction : Aznavour voyant les cérémonies d'obsèques de Johnny pleurait, considérant que les siennes ne seraient pas de cette dimension.

De nombreux chanteurs sont venus en Turquie dans les années 60 pour chanter en turc...
murat_erpuyan
MessagePosté le: 10 Déc 2017 1:24    Sujet du message:

Johnny chante en turc et même Euronews en parle

http://bit.ly/2BQhSEW

<
murat_erpuyan
MessagePosté le: 10 Déc 2017 1:21    Sujet du message:

murat_erpuyan a écrit:
Johny chante en turc

<
murat_erpuyan
MessagePosté le: 10 Déc 2017 1:19    Sujet du message: Johnny, Johnny...

La France a perdu dans la même semaine deux de ses icônes...

Jean d'Ormesson et Johnny Hallyday.

Même si, souvent, je ne partageais pas idées d'Ormesson était un homme attachant.
Je n'étais pas vraiment sensible pour la musique de Johnny et même j'étais quelque peu en colère contre lui quand il a voulu quitter la France pour ne pas payer d'impôts.
Je n'apprécie pas ces artistes qui gagnent aisément leur vie grâce à l'argent des gens souvent très modestes financièrement.
Bon à ma connaissance Johnny ne l'a pas fait.

Aujourd'hui j'étais très impressionné de voir à la télé cette immense foule rassemblée autour de l'église Madeleine. Chapeau Johnny tu as réussi à prendre un place dans le coeur des milliers de fan...