Warning: htmlspecialchars(): charset `ISO-8859-9' not supported, assuming utf-8 in /homepages/14/d311014336/htdocs/forum/modules/phpBB2/posting.php on line 53

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homepages/14/d311014336/htdocs/forum/modules/phpBB2/posting.php:53) in /homepages/14/d311014336/htdocs/forum/modules/phpBB2/includes/page_header_review.php on line 505

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homepages/14/d311014336/htdocs/forum/modules/phpBB2/posting.php:53) in /homepages/14/d311014336/htdocs/forum/modules/phpBB2/includes/page_header_review.php on line 507

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homepages/14/d311014336/htdocs/forum/modules/phpBB2/posting.php:53) in /homepages/14/d311014336/htdocs/forum/modules/phpBB2/includes/page_header_review.php on line 508
Forums d'A TA TURQUIE :: Revue du sujet - 17 ve 25 Aralik'i, unutmayalım, unutturmayalım!
Auteur Message
cengiz-han
MessagePosté le: 22 Jan 2019 0:02    Sujet du message:

Citation:
Eren Erdem'in itirazına ret

17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları sürecinde yasadışı ses kayıtlarını servis ettiği iddia edilen kapanan Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in tahliye kararının ardından yeniden tutuklanmasına yapılan itiraz reddedildi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1210309/Eren_Erdem_in_itirazina_ret_.html

Yasadisi dinlenmis ama ortada bir yolsuzluk var, sen bunu soylersen yolsuzlugun merkezi iktidardakiler olursa seni surum surum surdururler. Bir mahkeme serbest birakir, digeri hemn tutuklar. Adaletin bittigine bir belge daha sunulur.
cengiz-han
MessagePosté le: 20 Déc 2018 1:44    Sujet du message:

Ve unuttuk gitii...

Evil or Very Mad
SelimIII
MessagePosté le: 22 Déc 2017 11:53    Sujet du message:

BEST OF REZA

izleyin

http://bit.ly/2BrJuUx

Question
cengiz-han
MessagePosté le: 06 Déc 2017 1:56    Sujet du message:

Kiliçdaroglu denen "yalanci ve sahtekar" adma yine birseyler soylemis :

Citation:
18 Nisan 2013'de dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önüne bilgi notu bırakılır. Konusu Rıza Sarraf'tır. Yapılan tüm sahtekarlıklar anlatılır. Ekonomik ambargoya rağmen İran'lı şahısların para transferi konusunda Reza Zarrab'ın ABD tarafından yasaklı kişi ilan edilebileceği, ABD ilişkilerin olumsuz etkilenebileceği değerlendirilmektedir diyor. Kim söylüyor? MİT. 17-25 Aralık'tan 9 ay önce söylüyor. Bu sahtekarın yaptığı dolandırıcılık, bakanlarına verdiği rüşvet senin önüne konuldu.

http://bit.ly/2BMv7az

Tabii ki yalandir, MIT raporu sahtedir... Wink

Tamam Kiliçdaroglu yalanci ve iftiraci da daha dune kadar aslan-kaplan olan Sarraf nasil oldu da simdi CASUS oldu. Tamam devletin sirlarini filan ifsa ediyor (40-50 milyon E rusvet, nasil devlet sirri oluyorsa) ama bu sirlari ona kim ne karsiliginda verdi. Sarraf T.C.'nin elinden uçtuguna gore asil sorun içerdeki sirlari veren ya da satanlarin yakalanmasi degil mi?

.
cengiz-han
MessagePosté le: 06 Déc 2017 1:42    Sujet du message:

Citation:
‘Kim rüşvet almışsa hesap sorulmalıdır’ diyen Davutoğlu, Erdoğan’a direnemedi

http://bit.ly/2Ax3Dp9

.
cengiz-han
MessagePosté le: 06 Déc 2017 1:36    Sujet du message:

17 & 25 Aralik'ta ortaya saçilan pislikleri halinin altina supurunce :

cengiz-han a écrit:
Citation:
Ve... para hırsı ve cehaletin birleşmesi sebebiyle ABD’nin eline korkunç bir silah olarak tutuşturduğumuz Zarrab davası her geçen gün aleyhimize ilerliyor.

Sarraf davasinin Turkiye uzerindeki etki uzerine Feyzioglu yazmis :
http://bit.ly/2jV14oK
cengiz-han
MessagePosté le: 04 Déc 2017 0:42    Sujet du message:

Citation:

Mesela ne yapmışız. Sözleşmemiz olan bir ülkeden vatandaşımız kışın üşümesin diye doğalgaz satın almışız. Diğer ülkeler gibi bizi de sadece BM’nin kararları bağlar. Türkiye bu kararları harfiyen uygulamıştır. Üstelik bizim yaptığımız işin müttefiklik ruhuna aykırı bir durumu da yok.

Hadi işin ticari boyutunu bir kenara bıraktık. Ortada bir ticari hesaplaşma varsa onu da kendi mecrasında takip etmek gerekir. Asıl önemli olan meselenin siyasi bir zemine çekilmeye çalışılmasıdır.

Bu dava 17-25 Aralık kumpasının okyanus ötesine çekilmesinden başka bir şey değildir. Kimse kusura bakmasın biz bu şantaja boyun eğmeyiz.

diye buyurmus RTE. Gayet açik, ABD kendisine sunulan penaltiyi gole çevirmek istiyor. Ancak, dagitilan rusvetler ne oluyor? Caglayan denen adam kol saatinin hesabini vermedi simdi 40-50 milyon'un hesabini versin. Erdogan yok boyle bir rusvet mi demek istiyor yani?
Turkiye'nin bagimsizligina gelince... Neyse bir sey soylemeyeyim, ne olur ne olmaz Turkiye'ye gittigimde çikamayabilirim, ya da Murat'i zor durumda birakmayayim.
cengiz-han
MessagePosté le: 30 Nov 2017 1:52    Sujet du message:

Biz unutmak istedik, bize sahte bunlar dediler, bir çogumuz yedik... Simdi Sarraf konusuyor, kutulardaki paralar, kollardaki saatler nereden geliyoor belli oluyor...

meraklisi okusun...
cengiz-han
MessagePosté le: 18 Déc 2016 2:26    Sujet du message:

Citation:

TAM RAHATLADIM DERKEEEEN...

Dövizini bozdur dedi. Eee sıradan biri değil bunu diyen .Açtım dolabı çıkardım ayakkabı kutularını,döktüm dolarları ortaya. Açtım gardrobu o Vakko'dan hediye gelen elbiselnin ceplerindeki dolarları da döktüm yerdekilerin üstüne. Girdim bitişik odaya çalıştırdım para sayma makinalarını saydım oradaki dolarları da.Bir de o insan boyundaki
kasalarrımdaki dolarlarımı da döktüm yere.

İnat bu bendeki de ,SIFIRLAYACAĞIM ne kadar dolar varsa.Kocca bir öbek,dolar öbeği oluştu yerde.Sıra geldi yastıkların altındakilereee..Ev-
deki tüm yastıkları kaldırdım süpürdüm altlarındaki dolarları da.Anasını satayım İsviçredekiler nasıl olsa yeter bana,diye düşündüm.Tümünü doldurdum çuvallara ve hepsini T.L. yaptım.

Ooooh...Tam rahatladım derken, birden gözüm televizyona kaydı yine yükselmiş namussuz dolar ! Eeeee... Yandım yani !... ZARRAB da Amerikada hapiste ,nasıl karşılayacağım zararımı bilemiyorum.
cengiz-han
MessagePosté le: 17 Déc 2016 12:38    Sujet du message:

17 - 25 Aralik, iktidar paylasiminda kavaganin sonucu ortaklardan birinin digerinin kirli çamasirlarini ortaya çikarmasiyla baslayan surecin baslangici... Ve geçen donemde Turkiye'nin ne hale geldigini gorduk...

Bu Turkiye tarihine geçecek bir olay...
SelimIII
MessagePosté le: 11 Oct 2016 10:48    Sujet du message:

Ilgililerde unatamiyor bir turlu, birgun gelecek baslarinda patlayacak bu yolsuzluklar.

Citation:

DİKKATİMİ ÇEKEN ŞEYLER

Polis Radyosu'nda saat 17.25 olunca kıyamet koptu
Bizlerin gençlik yıllarında henüz bugünkü gibi radyolar yoktu.
TRT'nin üç radyosu vardı. Bir de Polis Radyosu. O kadar.
Halk eğer iyi bir radyosu varsa Polis Radyosu'nu tercih ederdi.
Çünkü TRT kuralları gereği “müzikal niteliği olmayan” müzik parçaları yayınlanmazdı.

Polis Radyosu ise hiçbir kurala uymaz, her türlü müziği ama özellikle arabesk müziği çok çalardı.

Bu Polis Radyosu 64 yaşına basmış. Hafta sonunda yıldönümü varmış, radyoda bir tören ve özel yayın yapmışlar ve program sırasında çekilen bir fotoğrafı sosyal medyada paylaşmışlar.

Fakat o ne? Fotoğrafta görünen bir dijital saat 17.25'i gösteriyor.
Emniyet Müdürlüğü bunu görür görmez, sosyal medyadaki bu fotoğrafı kaldırdığı gibi bu fotoğrafı paylaşanlar hakkında da soruşturma başlatmış.
17.25 önemli tabii.

Polis içindeki bir grup bu yolla mesaj vermiş olabilir.

Ama Emniyet'in hassasiyetine daha doğrusu korkusuna bakar mısınız? 17 ve 25 rakamlarını bir arada görünce cin çarpmışa dönüyorlar.

Tabii bunun bir komplo olup olmadığını saptamak da zor değil. Yayın saati belli. Fotoğrafın çekildiği an da belli. Eğer fotoğraf başka bir anda çekilmiş ama saat 17.25'e ayarlanmışsa bu elbette bir komplo olarak değerlendirilebilir.

Buna karşı saat doğruysa ne yapacaksınız?
İnanın ona da “özellikle 17.25'te fotoğraf çektiniz” derler.
Çünkü bilinçaltlarında hep bu var.

http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/can-atakli/diktatorlugu-amerikan-kovboy-filmlerindeki-gibi-saniyorlar-1437414
cengiz-han
MessagePosté le: 23 Mar 2016 0:43    Sujet du message:

Bu Riza aptal mi ki ABD\'ye gitsin demistim kendi kendime. Soruma asagidaki cevap bana makul gorunuyor.

Hadi bakalim 17-25 Aralik yeniden gundeme geliyor. Turkiye\'de unutturur gibi oldular ama artik bilgiler ABD\'den gelecek...

Citation:

Eski AKP milletvekili Feyzi İşbaşaran, ABD\'ye giden Reza Zarrab\'ın tutuklanmasıyla ilgili olarak, \"Zarrabın Miami\'ye indiğinde FBI\'nın kendisini tutuklayacağını bilmemesi imkansız. Belli ki, arada CIA-FBI\'ın adamları var. FBI, Zarrab\'ı konuşturacak. Zarrab da konuşmak için gitti zaten. Zarrab konuşursa, az ceza alır ve servetinin bir kısmını kurtarır\" dedi. Feyzi İşbaşaran, Twitter\'dan yaptığı açıklamalarda, \"Zarrab, karakter olarak zayıf biri. Türkiye\'de tutuklandığında hemen dışarıya haber göndermişti. \'Beni çıkarmazsanız konuşurum\' demişti. Zarrab konuşursa ne olur ? Türkiye\'deki 17-25 Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu uluslararası davaya dönüşür\" ifadelerini kullandı.

Feyzi İşbaşaran\'ın \"ABD’yi dolandırmak\", \"bankacılık sahtekârlığı\" ve \"karapara aklama\" suçlamalarından tutuklanan ve 75 yıla kadar hapsi istenen Reza Zarrab\'la ilgili olarak attığı tweetler şöyle:

Kimse Zarrab\'ın, Miami\'de hava güzel, birkaç gün tatil yapıp denize girerim diye gittiğini sanmasın. Zarrab o kadar aptal olamaz.

Babek Zencani\'nin İran\'da yargılanmasından beri Zarrab tedirgindi. Zencani idam cezasını alınca Zarrab harekete geçti.

Basından takip etmişsiniz, Zarrab\'ın boşanma meselesi ve mallarını satması gündemdeydi. Zarrab Istanbul\'da diken üstündeydi.

Zarrab\'ı Istanbul\'da ölüm korkusu sarmıştı. O\'nu koruyan güç O\'nu mafyaya teslim etmişti. Hem mafyayı doyurmak, hem de denileni yapmak.

Zarrab\'ı koruyan güç, izleri silmek için Zarrab\'ı ortadan kaldıracaktı. Zarrab\'ın yaşaması artık zarar veriyordu.Mafya zaten ensesindeydi.

Istanbul\'da,büyük para kazananların hepsinin hayatı tehlikede. Hele Zarrab gibilerin milyar dolarlarla Istanbul\'da yaşaması imkansız.

Zarrab, yolun sonuna geldiğini gördü, değil Amerika Avrupa\'ya gidemiyordu.Büyük ihtimalle Amerika ile irtibata geçti. Çünkü sorun ABD.

Zarrab, ABD-Miami\'ye indiğinde FBI\'nın kendisini tutuklayacağını bilmemesi imkansız. Belli ki, arada CIA-FBI\'ın adamları var.

FBI, Zarrab\'ı konuşturacak. Zarrab da konuşmak için gitti zaten. Zarrab konuşursa, az ceza alır ve servetinin bir kısmını kurtarır.

Büyük ihtimalle Zarrab Amerika\'ya tüm bilgileri, bağlantılarını verecek. Bunun karşılığında kefaletle bırakırlar.

Amerika, Zarrab\'dan bilgileri aldıktan sonra kefaletle bırakır, ama Amerika\'dan çıkamaz. Zarrab da onu istiyor zaten.

Zarrab, karakter olarak zayıf biri. Türkiye\'de tutuklandığında hemen dışarıya haber göndermişti. \'Beni çıkarmazsanız konuşurum\' demişti

Zarrab konuşursa ne olur ? Türkiye\'deki 17-25 Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu uluslararası davaya dönüşür.

Türkiye\'deki bazı siyasilerin ve İran\'daki bazı mollaların para trafiği ortaya saçılır. İran\'da,Ahmed-i Nejat kilit isim olacak.

Zarrab\'ın konuşması ile İran\'da üst düzey tutuklamalar olur. Bu tutuklamalar Hasan Ruhani\'yi çok rahatlatacak. ABD Ruhani ile çalışacak.

Zarrab, Türkiye ve Türk siyasetçilerle ilgili net bilgiler verir. Türk siyasetçiler Zarrab\'ın suçlandığı konuların tam göbeğinde olur.

Suçlama çok büyük ve uluslararası suçlar. Atatürk havalimanı antreposundaki CIA Operasyonlarının hepsi ortaya dökülür.

Türkiye\'de,hukuk şapa oturdu. Türkiye, kesemediği göbeğini Amerika kesti.Bu siyaset veya siyasetsizlik bir yerde bitecekti.Buraya kadar.

Netice itibariyle, Zarrab Türkiye\'den kaçtı ve Amerika\'ya sığındı. Zarrab canını kurtardı, gerisi düşünsün.

Zarrab, Türkiye\'den mi gitti, Dubai\'den alındı mı ? Onu da bir iki gün içinde öğreniriz.

http://t24.com.tr/haber/eski-akpli-isbasaran-fbi-zarrabi-konusturacak-17-25-aralik-uluslararasi-operasyona-donusecek,333099
cengiz-han
MessagePosté le: 18 Déc 2015 1:23    Sujet du message:

Citation:

Yılmaz Özdil
Anıtkabir
10925
PAYLAŞ
17-25 Aralık haftası geldi çattı…
Kutlamalıyız…

*

19 Mayıs kutlamaları kalktı sayılır…
Etek boyları falan derken, haşema ile çemberin içinden geçse geçemez… Çember haşemaya takıldı mı, tekerlekli yamaç paraşütü gibi gidersin…
Badem bıyıklı valinin kucağına…

*

29 Ekim…
Önce tümden yasakladılar… Baktılar daha çok kalabalık oldu… Bunun üzerine bayramın yerini devamlı değiştirdiler, ki gidenler bayramı bulamasın…
En son “Bu sene farklı kutlanacak“ dediler, bayram döne dolaşa saraya taşındı… Cumhuriyetin kuruluşunu sarayda kutlayınca, “saray cumhuriyeti“ kutlu olsun…

*

23 Nisan…
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı…
“Ulusal Egemenlik” kısmının karşısına “Kutlu Doğum Haftasını“ getirip sabitlediler… Tüm kutsal günler Hicri takvime göre her sene on gün öne kayarken, bu hafta miladi takvime göre sabit… Yani Peygamber Efendimizin ömrü her sene on gün uzuyor…
“Çocuk bayramı” kısmında da bıyıkları çıkmış bir imam adayımızı “çocuk“ diye getirip koltuğa oturttular…

*

30 Ağustos…
Kalktı…
Yeni TBMM Başkanı Meclis’i açtı, konuşmasında büyük zaferi ve kahramanlarını atladığına göre, bu oturdukları sandalyeleri sadece marangozlara borçlular…

*

Atatürk’ün Ankara’ya gelişi…
Tam geldiği yere bir “kol saati” diktiler…

*

Biz de 17/25 Aralık “hırsızlık haftasını” kutlarız…
Hafta boyunca cüzdanınıza, şemsiyenize, çantanıza, paltonuza, ayakkabılarınıza dikkat edin aman…

cengiz-han
MessagePosté le: 08 Juin 2015 0:14    Sujet du message:

Bu da ülkücülerden !

SelimIII
MessagePosté le: 04 Mar 2015 11:38    Sujet du message:

Bir Ispanyol dizisinden ayarlamis "son vesayet" !!!

Exclamation